[Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeți ca va fi rezultatul meciului cu Rapid ?

Poll ended at 17 Sep 2010, 12:45

Victorie
30
70%
Egal
8
19%
Infrangere
5
12%
 
Total votes: 43

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Termopan » 19 Sep 2010, 05:14

blixa scrie:hai, ma! vazui faza azi la Poli cu Sportul de cot clar in gat si ala vazu doar un deget aratator de-al arbitrului.
dadea Herea din aripi ca pasaroiul ala din Razboiul Stelelor. Daca dadea doar un cot, scurt, la obiect, mai ziceam.
chiar asa, ce cauta Herea la nationala? mie mi s-a parut slab.
argumentu asta e penibil pretene... mai las`o dracu de vrajeala, pai mergem la fotbal sau la k1 ? io inteleg dueluri fizice, da fara coate, mayagyri si mawashigyri... si daca gaman il faulta pe herea in acelasi mod, dandu`i un cot in gura eram de acord sa ia rosu...
in alta ordine de idei... mie la penalty mi s`a parut un duel fizic, poate sunt si subiectiv, dar totusi, nu plonjeaza dananae peste ala de la 3 metri, erau practic unu langa altu si dananae mai mult a cazut pe ala decat a plonjat... io unu daca as fi arbitru, astfel de dueluri fizice le`as lasa nesanctionate....
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de ady_azzuro » 19 Sep 2010, 05:28

daca erai tu arbitru, Craiova era campioana. :cool:

sorin107

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de sorin107 » 19 Sep 2010, 08:54

fault clar, n-are legatura cu intentia. uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu. chestii din astea cu: daca nu esti barbat, etc., nu sunt deloc relevante in cazul asta. ala l-a lovit din imprudenta si e rosu justificat.

ba frate, sunteti unii atat de uraciosi de ajungeti sa va bucurati cand pierde echipa, fara exagerare. daca nu va place de piturca sau de mititelu, si i-ati prefera pe cartu si popescu, gata, va orbeste furia si va puneti impotriva echipei. las-o drq.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de mihu » 19 Sep 2010, 08:56

chiar daca nu a fost intentionat Herea merita rosu, pentru ca el incercand sa scape de faptul ca Gaman tot tragea de el a dat din coate si spre ghinionul lui unul l-a lovit in fata, un asemea cot ar fi sanctionat si in Anglia numai ca acolo nu ar trebui sa treaca 2 min pana sa dea cartonasul...La 11 m Craciunescu a facut semn clar ca Dananae l-a impins din ce am vazut eu nu am sesizat nicio impingere asa ca....
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Perspico » 19 Sep 2010, 10:29

sorin107 scrie:uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu.
:o :o :o
As vrea sa vad si eu un exemplu de rosu pentru asta.
sorin107 scrie:ba frate, sunteti unii atat de uraciosi de ajungeti sa va bucurati cand pierde echipa, fara exagerare. daca nu va place de piturca sau de mititelu, si i-ati prefera pe cartu si popescu, gata, va orbeste furia si va puneti impotriva echipei. las-o drq.
Ba, da' voua nu v-au ajuns 2-3-4 sezoane de cand visati la Liga Campionilor, Europa, transferuri si nu-stiu-cate alte sezoane in care vedeti fel de fel de conspiratii impotriva noastra. Nu va simtiti penibili cand meci de meci vedeti doar faulturi, penalty-uri acordate contra noastra, penalty-uri neacordate, etc. Eu m-am saturat demult sa tot caut justificari tampite pentru impotenta noastra, voi va ofticati ca nu am castigat la masa verde cu Pandurii, in loc sa vedeti ca nu am reusit sa mentinem un rezultat cu un om in plus, daramite sa mai si marcam. :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Termopan » 19 Sep 2010, 10:31

Perspico scrie:
sorin107 scrie:uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu.
:o :o :o
As vrea sa vad si eu un exemplu de rosu pentru asta.
nu prea te uiti la fotbal, a?
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Perspico » 19 Sep 2010, 10:54

Termopan scrie:
Perspico scrie:
sorin107 scrie:uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu.
:o :o :o
As vrea sa vad si eu un exemplu de rosu pentru asta.
nu prea te uiti la fotbal, a?
M-ai prins! Nici n-am jucat vreodata... :mad:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

sorin107

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de sorin107 » 19 Sep 2010, 10:56

Perspico scrie:
sorin107 scrie:uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu.
:o :o :o
As vrea sa vad si eu un exemplu de rosu pentru asta.

las-o asa atunci, ca vad ca n-am cu cine.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de PocoLoco » 19 Sep 2010, 11:02

Părerea mea este că faultul a fost de roşu, dar Teo oricum a greşit.
Cartonaşul trebuia acordat pe loc, nu după 2 minute. Ce se întâmpla dacă din faza aia pe care a lăsat-o să continue, Herea reuşea să marcheze? Anula şi golul? Oricum Wobay a luat un galben la continuarea fazei, pe care probabil nu-l mai primea dacă Teo lua decizia corectă.
Dacă nu a acordat roşu pe loc, Crăciunescu nu trebuia să mai dea nicio sancţiune. Înseamnă că nu a văzut lovitura, nici el şi nici asistentul, şi decizia de a da roşu a luat-o doar după ce a văzut buza spartă a lui Găman. Dacă fundaşul nostru s-ar fi muşcat singur de buză, ca să-l impresioneze pe arbitru?

În privinţa penaltyului, nu se vede foarte clar contactul dintre cei doi, dar înclin să cred că n-a fost.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de U » 19 Sep 2010, 11:07

stati putin ca intervine perspico acum si va explica el cum sta treaba si cu rosu si cu 11 pasi!
a fost s-a n-a fost 11 pasi deageaba vorbim acum pentru ca punctele s-au dus si vorba nu mai rezolva. am avut om in plus 30 de minute si n-am reusit sa marcam ba mai mult am luat gol si asta nu e bine.
totusi se vede de cand a venit piti punem mai mult mingea jos, se combina mai mult si in plus parca e si alta atitudine!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

iuli

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de iuli » 19 Sep 2010, 11:19

la eliminare a gresit tusierul,nu Craciunescu.
inclin sa cred ca are dreptate Craciunescu sr cand spune ca a fost trimis sa-si rupa gatul.Toata lumea stie ca teo e oltean si ca ne-a dezavantajat mereu din cauza asta.plus ca si un pic labil psihic.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de U » 19 Sep 2010, 11:22

daca e prost si nu e in stare sa stea acasa! astea sunt scuze penibile ca a fost trimis sa-si rupa gatul!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Alishor » 19 Sep 2010, 11:32

Perspico scrie:
sorin107 scrie:uite un exemplu clasic, cand sari la cap: te folosesti de maini, evident, te sprijini, etc. daca ai ghinion si de sprijini de falca aluia, fara intentie, doar in saritura, iei rosu.
:o :o :o
As vrea sa vad si eu un exemplu de rosu pentru asta.
sorin107 scrie:ba frate, sunteti unii atat de uraciosi de ajungeti sa va bucurati cand pierde echipa, fara exagerare. daca nu va place de piturca sau de mititelu, si i-ati prefera pe cartu si popescu, gata, va orbeste furia si va puneti impotriva echipei. las-o drq.
Ba, da' voua nu v-au ajuns 2-3-4 sezoane de cand visati la Liga Campionilor, Europa, transferuri si nu-stiu-cate alte sezoane in care vedeti fel de fel de conspiratii impotriva noastra. Nu va simtiti penibili cand meci de meci vedeti doar faulturi, penalty-uri acordate contra noastra, penalty-uri neacordate, etc. Eu m-am saturat demult sa tot caut justificari tampite pentru impotenta noastra, voi va ofticati ca nu am castigat la masa verde cu Pandurii, in loc sa vedeti ca nu am reusit sa mentinem un rezultat cu un om in plus, daramite sa mai si marcam. :o:
punct ochit. exact, si asta tine de mentalitate
5 septembrie 1948... Legenda incepe

iuli

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de iuli » 19 Sep 2010, 11:34

U scrie:daca e prost si nu e in stare sa stea acasa! astea sunt scuze penibile ca a fost trimis sa-si rupa gatul!
eu as zice ca nu e scuza,e adevar.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Perspico » 19 Sep 2010, 12:14

iuli scrie:la eliminare a gresit tusierul,nu Craciunescu.
inclin sa cred ca are dreptate Craciunescu sr cand spune ca a fost trimis sa-si rupa gatul.Toata lumea stie ca teo e oltean si ca ne-a dezavantajat mereu din cauza asta.plus ca si un pic labil psihic.
...plus ca e si daltonist. Conspiratii... Si aia au jucat in 10 oameni doar ca sa ne faca de k.k.t. :-D
OVI2806 scrie: mda, dupa cum ti-am spus esti penibil, oare tu gandesti cand scrii sau asta e ce-ti vine tie prin minte, de fapt care, ca nu prea ai. Tu esti total contra echipei iar toate mesajele pe care le scrii ar trebui sa le postezi in topicul lui miti.
si nu mai posta cool-ul ala ca nu esti cool, ma opresc aici, ma abtin sa te jignesc
Lasand la o parte ca esti foarte dezlânat in exprimare ("tu gandesti" sau "asta e ce-ti vine tie prin minte" insemnand de fapt acelasi lucru) imi spui ca nu prea am minte si dupa aia zici ca te abtii sa ma jignesti... Eu te-am facut taliban, referitor la fanatismul tau cre.tin (cica nu avem voie sa postam mesaje impotriva echipei noastre pe Forumul nostru!), abtinându-ma cu greu sa te fac tâm.pit pur-sange. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis