[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in optimile Cupei Romaniei?

Poll ended at 23 Sep 2010, 00:16

Da
48
89%
Nu
6
11%
 
Total votes: 54

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de manex » 21 Sep 2010, 22:50

blixa scrie:
atunci cand cu lovitura libera, erau vreo 4 cu mana pe sus. parca erau la scoala. :lol:
.
si cind e sa traga de la distanta, nu incearca nimeni
Am zis!!

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de robert » 21 Sep 2010, 23:14

sezione scrie:Geniala reactia publiclui cand ajungea mingea la negroteiul de la lupeni :smoke: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
koko parca se numea :)(

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blixa » 21 Sep 2010, 23:20

robert scrie: koko parca se numea :)(
parca era Habarnam.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de alex.p » 21 Sep 2010, 23:29

blixa scrie:
sorin107 scrie: daca ati vazut, i-a cerut lui piti sa-l lase sa execute el lovitura libera din care a marcat gangioveanu, si cand i s-a refuzat acest lucru a parut tare dezamagit.

m. costea nu ar fi un jucator rau, dar acum a cazut in partea cealalta... mai ales acum cand e si huiduit

atunci cand cu lovitura libera, erau vreo 4 cu mana pe sus. parca erau la scoala. :lol:
Mihai Costea e huiduit si cand nu trebuie. Azi, cel putin, a fost huiduit de vreo 3 ori nejustificat. Asta isi pune amprenta asupra evolutiei unui fotbalist.
Intreaba-l pe Dina cum e.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Sep 2010, 00:05

Sergyu_costea scrie:Stanca - Dananae , Gaman , Iliev , Barboianu - Stoica - Uby , Prepe , Gargorov , Gangio - Mihai

Lung - Buleica , Ciuca , Lopes , Lopez - Dilevski - Firtulescu , Dina , Ologu , Roman - Piti(Stoianof)

Pana revine Florin
buleica ? e mai bun barboianu de 7 ori. si ce m-a impresionat la barboianu, ca face fata pe stanga mai bine ca ciuca. asa ca hai sa zici ca-l lasi pe dananae pe dreapta, desi e tot haotic. ar putea sa joace barboianu acolo in stanga.

dorelu, poate mi s-a parut numai mie, dar iar n-a fost conectat la meci
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de muttley » 22 Sep 2010, 00:06

d`ampezzo scrie:Frate dar toti credeti ca ati vazut meciul mai bine decat celalat aici ?
Fiecare isi da cu parerea pe un forum, despre ce vede si ce simpatii are. Daca tie nu iti place Costea nu inseamna ca in ochii tuturor e varza, poate unii din noi inca vad o speranta in el.
Cum unii sunt fani cartu cand face o donatie la casa de copii si altii sunt fani Cluj cand castiga meciuri cartu, e clar ca te bucuri pentru CFR.
Eu imi aduc aminte de 2 pase date lui firtulescu si gargorov de 1-1 cu portaru ale lu mihai si un sut puternic de la 20m inainte de pauza plus alte 2 demarcari singur cu portarul, cati jucatori de la craiova sunt in stare sa faca acele demarcari pe care le face costea? Stoianof? Dina? Nu ii intra golul, nu ii iese sutul, nu este concentrat, are 21 de ani. Daca il da si in 2 ani e golgheter la Steaua sa te vad cum plangi
Daca Stoianof Dina si alti nu fac demarcarile lui Costea asta nu inseamna ca el e bun ci ca ceilalti sunt mai prosti ca el. Degeaba face el demarcari cate goluri a dat azi? sau in ultimele etape? sau mai bine cate ocazii a ratat? Nu am nimic cu tine este parerea ta doar ca eu nu sunt de acord cu ea insa asta nu este o problema dar sa nu il facem mare FOTBALIST pe COSTEA nici macar fotbalist nu este pana la urma ce a facut? a dat 2-3 goluri si acum e vedeta.

PS: Cei care sunt la curent cu stirile , cand revine costea? inainte de meciul cu Dinamo sau dupa?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blue_lions » 22 Sep 2010, 00:40

ady_azzuro scrie:cel mai slab jucator a fost mihai costea, asta e clar. pana nu revine florin, nu-si revine, e bolnav psihic.
PENIBIL, n-am mai injurat in halul asta la un jucator de cand era Soava la nationala. Nu-l mai suport dupa ce ca e blana, mai face si fite in teren cand rateaza :-x :-x
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blixa » 22 Sep 2010, 00:53

ba, astia joaca in liga a doua! eu ziceam ca sunt de C...
S-a rupt Brazda.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de *Coco* » 22 Sep 2010, 10:02

Ce naibi ma, am jucat impotriva unei echipa care ne lasa spatii sa dam la poarta...
Fundasii lor plecau toti in dreapta , iar atacantii nostri erau singuri pe stanga...
Nu stiu ce ati vazut voi de la stadion, dar de la TV s-a vazut clar, a fost de departe cel mai slab adversar din Cupa Lupeniul.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de mihu » 22 Sep 2010, 10:09

*Coco* scrie:Ce naibi ma, am jucat impotriva unei echipa care ne lasa spatii sa dam la poarta...
Fundasii lor plecau toti in dreapta , iar atacantii nostri erau singuri pe stanga...
Nu stiu ce ati vazut voi de la stadion, dar de la TV s-a vazut clar, a fost de departe cel mai slab adversar din Cupa Lupeniul.
nimeni nu a spus ca am jucat cu cine stie ce super putere dar sa nu uitam ca CFR Cluj a trecut de ACU Arad in prelungiri, asa ca....totusi am dat 5 goluri mai putea intra vreo 3-4...daca se termina 1-0 sau 2-0 trebuia sa ne facem ceva griji, asa a fost un meci de antrenament si a iesit bine
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de LiviuB » 22 Sep 2010, 10:28

eu unul am fost multumit pt felul in care au jucat, au existat si inexactitati, dar e bine ca au avut atitudine, n-au tratat meciul lejer si a fost si un bun prilej de a exersa anumite lucruri pe faza ofensiva. Cred ca in curand Ologul poate deveni o solutie pt postul de titular, la fel ca si Roman. Ma bucura revenirea lui Gangioveanu si prestatia lui Barboianu ca fundas stanga, a si dat cu piciorul stang cateva centrari de calitate. Cred ca semnele de intrebare la nivelul echipei raman cel de al doilea mijlocas central ofensiv (langa Prepe) si varful impins.

valiono
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 25 Iul 2010, 22:45

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de valiono » 22 Sep 2010, 14:43


Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de rosie_cangurul » 22 Sep 2010, 15:03

sper sa-l dea la schimb pe mihai costea cu koko :o:

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de maronecs » 22 Sep 2010, 15:06

a fost un meci ok avand in vedere si talia adversarului. Nici nu am apasat noi prea tare pe acceleratie, eu cred ca s-a scos maxim de meciul acesta, si sunt sigur ca asta s-a si urmmarit, iar Piti si-a facut o parere despre multi jucatori(rezerve). Roman poate oricand sa-i i-a locul lui Costea, care in ultima vreme are multe, multe figuri si foarte putin fotbal

Narcis Popescu

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de Narcis Popescu » 22 Sep 2010, 15:21

rosie_cangurul scrie:sper sa-l dea la schimb pe mihai costea cu koko :o:

Ma raliez si eu la sustinatorii acestui schimb :hai

Închis