[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in optimile Cupei Romaniei?

Poll ended at 23 Sep 2010, 00:16

Da
48
89%
Nu
6
11%
 
Total votes: 54

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de Dany » 21 Sep 2010, 20:07

un meci de antrenament cu o echipa slaba
dar totusi mai trebuie sa jucam si noi ceva nu mi-a placut in mod deosebit meciul
jucam destul de static, putina viteza ar trebui si ar fi mai bine.....
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de dantes » 21 Sep 2010, 20:24

Nu puteam sa cerem mai mult de la un asemenea meci. Cert e ca lucrurile merg in directia buna. Miti tace (si-i intra in cateva saptamani si banii din dividende la FP), Piti a preluat controlul echipei, ceea ce se reflecta si asupra jucatorilor care se straduiesc sa-i urmeze indicatiile. Prevad o schimbare de trend pe urcare, asa cum, dupa demiterea lui Napoli am prevazut o schimbare de trend in jos. Daca ar fi actiuni la bursa, acum as recomanda buy pe UCV :)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de muttley » 21 Sep 2010, 20:42

meciul a fost chiar OK ... nu poti sa joci in viteza cu o echipa care nici nu se apara nici nu ataca. Meci SLAB SLAB al lui Costea nu cred ca o sa mai joace ... in ultimele 4 meciuri a fost invizibil pe teren.
Meci bun facut de Roman Woby Barboianu.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de manex » 21 Sep 2010, 20:49

cind eram mic aveam o vorba: cid joci cu prosti, nu ai cum sa joci bine. asa si acum: am jucat contra unei echipe praf la toate capitolele. ce sa facem mai mult? sa fi dat si costea vreo 3. 8-0 cred eu ca ar fi fost scorul corect. :cool: costea al mic este praf. daca nici contra astora nu reuseste....ar cam trebui sa isi revizuiasca atitudinea. lopes nu prea are ce cauta titular. este foarte lent, pierde usor mingea. ma bucura gingioveanu. prea multe nu sint de zis. victorie normala. sa vedem cu cine picam. ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de Pacala » 21 Sep 2010, 20:55

victorie clara, jocul destul de subtire, M.Costea are o problema. Felicitari pt Gangioveanu si M.Roman chiar si Ologu ar trebui evidentiat. ucv o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blixa » 21 Sep 2010, 21:12

cre'ca si grasii de pe forum si tot ajungeam macar la penaltyuri cu minerii...
S-a rupt Brazda.

d`ampezzo

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de d`ampezzo » 21 Sep 2010, 21:14

Si o replica pentru fanii lui Lopez ... omu la ora actuala e zero barat, nu poate fi mai mult de rezerva, si nici cu uruguaianu nu imi fac mari sperante.
Gingioveanu Barboianu si Dananae Wobay, avem flancuri letale, ne lipsesc jucatori buni la cap si finalizatori
Mihai iar si-a dorit totul si n-a facut nimic, ghinion mare are copilu asta.
Gargorov este putin strain de echipa, nu s-a integrat inca, probabil un motiv pentru netitularizare.
Ologu, acelasi jucator bunicel, inca imatur dar are viziune de joc, insa e prea indolent.
Roman trebuie crescut, jucat, sanse mari sa fie peste Costea Mihai.
Firtulescu si-a dorit golul si a gresit enorm, surpriza sau nu, Mecea s-a vazut ca este jucator de Liga 1
S-a vazut mecanismul de la nationala : Barboianu- Gingioveanu, jucator bun, insa inconstant si infatuat. Il strica parintii, poate Piturca il va reeduca problema lui sta la caracter pentru a fi un jucator complet si probabil viitoare extrema la Natioanala mare.
Ciuca a alergat mult, a avut si cu cine, mi-a placut pentru rautatea olteneasca.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blixa » 21 Sep 2010, 21:17

d`ampezzo scrie:Si o replica pentru fanii lui Lopez ... omu la ora actuala e zero barat, nu poate fi mai mult de rezerva, si nici cu uruguaianu nu imi fac mari sperante.
slab rau la tehnica si viteza. buna o lunecare in careu, totusi. cred ca recupereaza bine, dar parca nu era din echipa...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de Alishor » 21 Sep 2010, 21:21

a jucat mai bine la inchidere, deloc fundas central e praf cel putin acum. daca il baga cu rrapid ne manca. costea nici acum nu marca e cam la pamant cu moralul, e greu, trebuie neaparat sa batem la tg mures apoi avem iar greu cu u cluj acasa. ambele sunt grele
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de robert » 21 Sep 2010, 21:29

robert scrie:
manex scrie:ma bucur ca sinteti glumeti. si eu sint: doua stoianof, 3 costea. si dina.. cite vrea el. :cool:
hai sa dau si eu un pronostic 5-0 sau 6-0 :)( :-D o sa pun 2 bilete a cate 10 ron la pariuri poate iese ceva nu se stie
si a iesit :)) :)) :)) :)) :-D imi recuperai si eu din pierderile de luna asta

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de manex » 21 Sep 2010, 21:38

Sergyu_costea scrie:Intrebare , de ce e Lopes (atentie e S , macar atat) praf
ti-ai dat si tu raspunsul: e lent. pierde mingi in momente foarte proaste. pierde mingi in duel 1-1 ca ultim/penultim aparator, fapt ce poate duce la complicatii pentru noi. tocmai, ca azi nu avea voie sa isi arate punctele slabe. nu cu minerul lupeni.
Am zis!!

d`ampezzo

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de d`ampezzo » 21 Sep 2010, 21:39

Nu il poti titulariza in locul lui Ciuca sau Iliev, e sub cei 2. Daca ai observat, ambele suturi ale oratacilor au fost de langa el. Gaman a fost peste el, a dat o pasa de gol + un gol + a castigat toate duelurile la cap ce comparatie faci si tu. Lopez se foloseste doar de fizic, foarte slab la cap, foarte foarte slab la cap, a avut peste 5 centrari in careul adversarilor si nu a nimerit mingea, slab la recuperare, daca nu pune alunecare nu poate recupera, tehnic zero. Chiar tii sa joci cu el cu Rapid sau Steaua sa vezi cum trec B.Stancu sau Cassio pe langa el ca fulgeru.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de blixa » 21 Sep 2010, 21:41

mai, e ceva ciudat cu Lopes. nu era in joc. nu comunica. parca era un jucator in probe. oril vine dupa o lungalunga inactivitate si trebuie sa-si revina, ori e slab jucator. sau poate e inadaptat.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de Alishor » 21 Sep 2010, 21:43

d`ampezzo scrie:Nu il poti titulariza in locul lui Ciuca sau Iliev, e sub cei 2. Daca ai observat, ambele suturi ale oratacilor au fost de langa el. Gaman a fost peste el, a dat o pasa de gol + un gol + a castigat toate duelurile la cap ce comparatie faci si tu. Lopez se foloseste doar de fizic, foarte slab la cap, foarte foarte slab la cap, a avut peste 5 centrari in careul adversarilor si nu a nimerit mingea, slab la recuperare, daca nu pune alunecare nu poate recupera, tehnic zero. Chiar tii sa joci cu el cu Rapid sau Steaua sa vezi cum trec B.Stancu sau Cassio pe langa el ca fulgeru.

e cel mai mare si nu dadu o data cu capul, valerica sari bine ca nu e mic dar sari sus pe cand el nu stiu nici macar sa se pozitioneze la centrari si e lent rau
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Minerul Lupeni

Mesaj de wb_lion » 21 Sep 2010, 21:43

Sergyu_costea scrie:Intrebare , de ce e Lopes (atentie e S , macar atat) praf? Azi nu a gresit . E lent , dar frate si-a dominat adversarii (mai slabi ) nu a avut nicio problema in duelurile 1 la 1. Nu a avut treaba , a fost mai prejos decat Gaman doar din cauza ca Vale a dat gol :) . Cel mai slab azi a fost Firtu , dar nu imi fac probleme si-a dorit mult si i-a iesit putin , insa e un jucator foarte bun care ne poate ajuta.
firtulescu cel mai slab ???????????????????? CE MECI VAZUSI ?!?!?!

Închis