[Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine in meciul cu Universitatea Cluj ?

Poll ended at 01 Oct 2010, 19:15

3
55
81%
1
10
15%
0
3
4%
 
Total votes: 68

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 03 Oct 2010, 11:15

Vraciul scrie:Il blamam noi pe Stoica,si pe buna dreptate(desi tind sa cred ca adevarul este undeva la mijloc ,legat de faptul ca nu a semnat cu noi in vara),dar coincidenta sau nu, problemele la mioare au inceput sa apara odata cu plecarea lui,iar jocul nostru a inceput sa mearga odata cu venirea lui.
Nu-i scuz "iesirea" dupa meciul cu steaua,sa nu fiu inteles gresit,dar una peste alta,este cel mai bun mijlocas de la noi din lot.Joaca bine la recuperare ,tine capul sus,creaza superioritate tot timpul cand urca in terenul advers.Este fotbalist,asta nu o poate contesta nimeni,iar acum cu venirea lui Piti cred ca este mult mai responsabil ca in trecut.
stoica e un prost... si`a luat adio de la sansa de a avea un minim respect din partea fanilor Stiintei pt episodu "joc la steaua pt nea piti"... chiar asa, mistocarit cum era el, daca de la arabi se intorcea direct la noi, era de respectat si se putea numi cu demnitate capitan al Universitatii Craiova, dar la ce a scos pe gura, io`n locu` lui as face matanii zilnice la mai multe biserici pt statutul de tolerat care`l are acum... sava, alcoolic cum e el, merita tot respectul si am vazut multi oameni care`l salutau pe strada, chiar daca n`a ajuns un mare jucator, pe cand dorelus, dupa ce pleaca de la noi, am si uitat de el...
SIEG HEIL il muce!!!

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Psycho » 03 Oct 2010, 13:52

Poate cineva sa traduca corect tot articolul?Io nu prea stiu italiana si google translate nici el nu prea se pricepe.:D
usteag
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de manex » 03 Oct 2010, 19:26

e de bine articolul. :)(
offtopic: super tare aplicatia in josul paginii. o:
Am zis!!

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de romaniadrian » 03 Oct 2010, 19:38

stuparu_alexandru scrie:
romaniadrian scrie:
stuparu_alexandru scrie:apropo... eu zic sa le lasam dracu de scaune si sa vedem ce face cu accesul pe stadion. da-o-n mortii ei de treaba, pe o singura poarta, toata lumea. e bataie de joc !
veniti cu o ora inainte de meci sa vedeti ce liber e. Eu asa fac de fiecare data si stau 1 min ca sa intru

mititelianule, du-te si canta la alta masa ca pe mine nu ma intereseaza parerea ta.


ps : numai unor imbecili li s-ar putea parea ok ca accesul intr-o parte a stadionului sa fie facut printr-o singura poarta (mai ales !!!!) cand exista cel putin inca o poarta care e inchisa.
La tribuna a 2 a intrarea se face pe trei porti. La fiecare poarta exista doua intrari. Deca va ingramaditi buluc cu 10 min inainte ne meci ce sa va fac. La tribuna 1 si peluze nu stiu, nu ma pronunt

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de 1948 » 03 Oct 2010, 20:14

fiecare cu ce il doare.
se vede ca nu mai fac eu poze la meciuri.
ce dracu ma faceti si voi poze ce e lenea asta?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de DarkComy » 03 Oct 2010, 20:27

romaniadrian scrie: La tribuna a 2 a intrarea se face pe trei porti. La fiecare poarta exista doua intrari. Deca va ingramaditi buluc cu 10 min inainte ne meci ce sa va fac. La tribuna 1 si peluze nu stiu, nu ma pronunt
Nea Adi, v-am rugat si eu acu doua saptamani sa ne puneti si nou gratar cu mititei la Nord iar vineri am constat cu mare regret ca ati inteles Tribuna a II in loc de Peluza Nord. :mad: E foame mare...si de puncte si de carne :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de ady1948 » 03 Oct 2010, 22:07

DarkComy scrie:
romaniadrian scrie: La tribuna a 2 a intrarea se face pe trei porti. La fiecare poarta exista doua intrari. Deca va ingramaditi buluc cu 10 min inainte ne meci ce sa va fac. La tribuna 1 si peluze nu stiu, nu ma pronunt
Nea Adi, v-am rugat si eu acu doua saptamani sa ne puneti si nou gratar cu mititei la Nord iar vineri am constat cu mare regret ca ati inteles Tribuna a II in loc de Peluza Nord. :mad: E foame mare...si de puncte si de carne :-D

vrea sa mute peluzele la a II-a :lol: asta e ideea, nu spune ca nu te-ai prins :cool:
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Vraciul » 03 Oct 2010, 22:25

Termopan scrie:
Vraciul scrie:Il blamam noi pe Stoica,si pe buna dreptate(desi tind sa cred ca adevarul este undeva la mijloc ,legat de faptul ca nu a semnat cu noi in vara),dar coincidenta sau nu, problemele la mioare au inceput sa apara odata cu plecarea lui,iar jocul nostru a inceput sa mearga odata cu venirea lui.
Nu-i scuz "iesirea" dupa meciul cu steaua,sa nu fiu inteles gresit,dar una peste alta,este cel mai bun mijlocas de la noi din lot.Joaca bine la recuperare ,tine capul sus,creaza superioritate tot timpul cand urca in terenul advers.Este fotbalist,asta nu o poate contesta nimeni,iar acum cu venirea lui Piti cred ca este mult mai responsabil ca in trecut.
stoica e un prost... si`a luat adio de la sansa de a avea un minim respect din partea fanilor Stiintei pt episodu "joc la steaua pt nea piti"... chiar asa, mistocarit cum era el, daca de la arabi se intorcea direct la noi, era de respectat si se putea numi cu demnitate capitan al Universitatii Craiova, dar la ce a scos pe gura, io`n locu` lui as face matanii zilnice la mai multe biserici pt statutul de tolerat care`l are acum... sava, alcoolic cum e el, merita tot respectul si am vazut multi oameni care`l salutau pe strada, chiar daca n`a ajuns un mare jucator, pe cand dorelus, dupa ce pleaca de la noi, am si uitat de el...
Cred ca nimeni nu contesta "caracterul" lui Stoica.Este infect,nu de cand s-a dus la mioare ,ci de cand a inceput el sa "schimbe" antrenori la noi.Dar,eu am vrut sa subliniez altceva,plusul pe care l-a adus el jocului nostru.Si lucrul asta e evident,nimeni nu-l poate contesta.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 03 Oct 2010, 23:29

Vraciul scrie:Dar,eu am vrut sa subliniez altceva,plusul pe care l-a adus el jocului nostru.Si lucrul asta e evident,nimeni nu-l poate contesta.
bine, atunci contest eu plusul asta care l`a adus dorel jocului nostru... eu cred ca nu te uiti la fotbal cu ochii de acasa, probabil ca la meciuri ii imprumuti p`ai lu` cuiva de la fata locului... hai sa`ti dau un indiciu cand vine vorba de jocu nostru bun o: cauta`l pe teren din priviri pe unu mai negru asa de felu` lui, de prin africa de p`acolo :)- dupa care urmeaza fo` 2 de la sud de noi, si inca unu d`aici din craiova, reprofilat fundas stanga :cool:
SIEG HEIL il muce!!!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Vraciul » 04 Oct 2010, 00:29

Nu am de gand sa intru in polemica cu tine.O rugaminte as avea,incearca sa nu "ma iei peste picior",mai ales ca ne-am intalnit la destule meciuri atunci cand erai in capilati.In alta ordine de idei,e o parere a ta pe care o respect,dar cu care nu sunt de acord.Raman la parerea ca o echipa organizata bine la mijloc e o echipa puternica,iar rolul mijlocasului central este esential.Binenteles,ca cei enumerati de tine sunt la ora actuala printre protagonistii echipei,dar eu am alta viziune asupra fotbalului. o:
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 04 Oct 2010, 02:08

Vraciul scrie:Nu am de gand sa intru in polemica cu tine.O rugaminte as avea,incearca sa nu "ma iei peste picior",mai ales ca ne-am intalnit la destule meciuri atunci cand erai in capilati.In alta ordine de idei,e o parere a ta pe care o respect,dar cu care nu sunt de acord.Raman la parerea ca o echipa organizata bine la mijloc e o echipa puternica,iar rolul mijlocasului central este esential.Binenteles,ca cei enumerati de tine sunt la ora actuala printre protagonistii echipei,dar eu am alta viziune asupra fotbalului. o:
ma iei la coarda sentimentala sau ce?
nu te iau peste picior, te iau peste mana... dorelus asta al tau e cam varza la marcaj si era sa luam vreo 2,3 goluri din cauza lui, plus golu` luat la pandurii, iar la pase, nu e asa stralucit... sigur, nu e vreun dilevski, da de`aici si pana la "dorel messi" e cale lunga... de ex ce`ai vazut tu cand a jucat la steaua impotriva noastra e exceptia campionatului, dorel n`o sa se mai intalneasca in campionatu asta cu nr ala de pase reusite o:
SIEG HEIL il muce!!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de blue_lions » 04 Oct 2010, 02:30

Am mai spus-o dar sunt aproape 100% sigur ca lui Piti i s-a facut mila de taran. Stie ca mai joaca doar 1-2 ani si oricum avem o aparare/portar care sa-l acopere pe nenorocit. Defensiv e blana in comparatie cu Dilesvki iar la constructie sunt la fel de slabi... :-x

Fostul capitan al STIINTEI, mandria Severinului si idolul legiunii 24567 Gemina, este de fapt o jigodie :-x
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 04 Oct 2010, 03:31

hai sa fim seriosi... dilevski la pase de constructie nu exista, e banel 2... dorelus le mai nimereste, mai arunca una pe la 30 de metri distanta si se mai loveste mingea de costica, dar cam atat, pe cand spase cand vine vorba de aparare e idolu meu, il bag la duel cu alexa fara nicio frica :cool:
SIEG HEIL il muce!!!

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de sorin107 » 04 Oct 2010, 08:31

Termopan scrie:hai sa fim seriosi... dilevski la pase de constructie nu exista, e banel 2... dorelus le mai nimereste, mai arunca una pe la 30 de metri distanta si se mai loveste mingea de costica, dar cam atat, pe cand spase cand vine vorba de aparare e idolu meu, il bag la duel cu alexa fara nicio frica :cool:

spase mai mult de lupte corp la corp nu stie nimic. macar sa fi fost unul din recuperatorii de frunte ai campionatului, dar nici macar ala nu e. nu se cere doar lupta de la un mijlocas modern.

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 04 Oct 2010, 08:54

sorin107 scrie:
Termopan scrie:hai sa fim seriosi... dilevski la pase de constructie nu exista, e banel 2... dorelus le mai nimereste, mai arunca una pe la 30 de metri distanta si se mai loveste mingea de costica, dar cam atat, pe cand spase cand vine vorba de aparare e idolu meu, il bag la duel cu alexa fara nicio frica :cool:

spase mai mult de lupte corp la corp nu stie nimic. macar sa fi fost unul din recuperatorii de frunte ai campionatului, dar nici macar ala nu e. nu se cere doar lupta de la un mijlocas modern.
cat timp alexa joaca la timisoara, spase tre` sa joace la noi :cool: spase il sparge pe alexa, forza spase :cool:
SIEG HEIL il muce!!!

Închis