[Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Brasov?

Poll ended at 18 Oct 2010, 16:37

3
57
77%
1
11
15%
0
6
8%
 
Total votes: 74

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Oct 2010, 23:04

MM -ul si ivanovici cel mai laudau pe nea'piti.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Oct 2010, 23:05

MM-ul a laudat Craiova, ii e greu sa pronunte numele lui Pitzi

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de elseven » 18 Oct 2010, 23:07

eu nu mai vreau emotii! lasati-le dracu de emotii! sa fim pragmatici si invingatori! sa batem tot ce prindem chiar daca uneori o sa jucam prost! zicea cineva de doua goluri date de cei mai slabi de pe teren...! aiurea exprimare! dina munceste pt STIINTA de ani buni. nu are nevoie de rahaturi de astea. cat despre stoica nu mai e vorba! sa fiu in ton cu protestatarii, stoica da gol pe unde joaca asa ca mucles...Piti se vede, miti mai putin...Totul spre bine. vreau 25000!
STIINTA FOREVER!!!!!

BALLI
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 26 Aug 2010, 15:55

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de BALLI » 18 Oct 2010, 23:08

Cel mai mult imi place ca echipa joaca cu mult calm... nu mai exista disperarea din trecut, reprosurile intre jucatori, etc... frumos!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 18 Oct 2010, 23:09

romaad scrie:"Trebuie să fie stadionul plin, să vadă lumea ce înseamnă Craiova". Pitzi dixit
da, sa vada mass-media a zis, ca ei vorbesc de o luna de derby-u lu peste, ba chiar aia de la gsp vorbeau imediat dupa meci iar de oi :o:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

conStiinta

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 18 Oct 2010, 23:11

alunecari ale lui dina la 20 de m de poarta noastra ... hai da-o dreaq de treaba! :o
brichetul ala e batut in cap, incredibil cum poate sa fie considerat unul dintre cei mai buni arbitru un nesimtit de clasa mondiala! :o:
la meciul asta cred ca cele mai multe pase bune le-a dat stanca ... cred ca ii premiaza piti ptr fiecare pasa la portar (devenisera chiar enervanti; ma intreb cat de nervosi erau brasovenii :)( )
25 de mii cu vasluiul si inca 3 puncte si se anunta o toamna tare torida o:
ucv

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 18 Oct 2010, 23:12

LUTU scrie:
romaad scrie:"Trebuie să fie stadionul plin, să vadă lumea ce înseamnă Craiova". Pitzi dixit
da, sa vada mass-media a zis, ca ei vorbesc de o luna de derby-u lu peste, ba chiar aia de la gsp vorbeau imediat dupa meci iar de oi :o:
de cand s'a terminat meciul pe gsp tv nu au zis nimic de Craiova ei bat campii cu derby' u :bad:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Oct 2010, 23:12

aia de la gspe continua sa vorbeasca de oi si javre si acum. acu discuta cu ropotan. Nici nu stiam ca mai traieste asta. Penibil, jalnic mod de a face televiziune. Zicea cineva mai sus ca MM si ivanovici lauda Craiova. Intr-un colt nanu facea spume. cand i-au dat cuvantul isi gasea cu greu vorbele (la pauza sustinea ca sunte praf, la final n-a mai avut curajul)

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Oct 2010, 23:14

Sunt io mai prapastios, dar io pina prin minutul 80 am avut emotii. Abia atunci s-a mai calmat situatia, desi brasovenii tot o bagau in atele noastre, dar numai din ofsaid.
Sper sa reuseasca Piti sa-i aduca cu picioarele pe pamant pina Sambata. Ca daca intra cu aere de vedete, ne inteapa Wesley si compania. Aia au si fotbalisti, nu numa ciurucuri ca brasovenii.

Victorie MARE !!! :up:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 18 Oct 2010, 23:15

Stanca---siguranta ,baiat serios,a avut doar o ezitare la lovitura libera acordata gratuit de zippo
Dana---crestere evidenta,unul dintre cei mai buni de pe teren,de altfel toata apararea s-a miscat bine,foarte bine
Gaman---bun,a avut unele momente cand a parut ca nu se concentreaza
Ciuca---a intrat foarte bine in locul lui Iliev,sigur in interventii,foarte bun
Barbo---cel mai bun fundas stanga pe care l-am avut de cand am promovat in liga 1.O sa ajunga cel putin la nivelul lui Dananae de acum 1 an de zile.
Uby---cam obosit,dar asa obosit cum a fost a creat primul gol.
Gargorov---a muncit enorm la mijloc,putin cam retras,travaliu extraordinar,sut bun,ar trebui ca pe viitor sa-si asume mai multe responsabilitati pentru ca poseda un bagaj tehnico-tactic foarte bun
Stoica---bun si el, nu la fel ca in alte etape,el a facut pasul inapoi era,de multe libero,dar per ansamblu un joc bun
Prepe---cel mai bun meci al lui de cand a ainceput campionatul, a scos un gol ca si facut plus ca el a dat "cu capu" la golul lui Dina,nu CIuca cum tot repeta orbetele de anghleluta .
Dina---omul meciului :o
Piti jr---bataios, a creat culoare bune pt colegi,a functionat foarte bine pentru echipa azi

Cam asta e parerea mea despre evolutia baietilor,bine usor subiectiva :)( ,normal,ca doar sunt ai nostri,nu.

In alta ordine de idei,ce vreau eu sa mai subliniez.Echipa se misca bine de tot ca si joc, ca si progresie a balonului,foarte multe lucruri pozitive se observa,binenteles si unele mai putin pozitive.
Ca sa fie totusi o siguranta financiara,pentru ca asta e un aspect imperios in evolutia acestui club, eu cred ca ar trebui vanduti Silvica,desi ma doare sufletu,dar are o cota foarte buna si poate asigura o suma consistenta pentru club.Si Gangioveanu trebuie vandut,mai ales ca pe stanga avem multe variante viabile in sistemul gandit de Piti,plus ca si el are o cota bunicica si se poate obitne o suma frumusica.
Last edited by Vraciul on 18 Oct 2010, 23:22, edited 1 time in total.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 18 Oct 2010, 23:20

samabata full !! sa vada si astia ce neam suntem !
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Oct 2010, 23:21

Piti mai are de lucrat la mentalitatea jucatorilor, pentru ca inca avem momente cand aratam a echipa "mica"...momente cand am abandonat constructia si bubuiam mingi sau cand nu mai tineam deloc de minge (in repriza a doua).

Mi-e nitel frica cu Ciuca in meciurile urmatoare, pentru ca aia au atacanti spre deosebire de brasoveni.
Mi-a placut mult Dananae care incet incet, revine la vechea forma :up: IL CAPITANO!! :up: Mi-a placut si Dorel azi, care a avut destule mingi periculoase scoase cu foarte mare eleganta iar Gargorov e din ce in ce mai bun iar capacitatea lui la efort e fantastica.

Ma ingrijoreaza doua lucruri:
1. Jocul asta de pase la portar...prea ne jucam cu focul si odata si odata s-ar putea sa ne ardem.
2. Faptul ca Firtulescu nu mai joaca deloc, iar azi am vazut ca ar fi fost foarte dezamagit cand a aflat ca nu o sa fie nici macar pe banca, iar jegosii aia din studioul Digi faceau misto de el.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Oct 2010, 23:23

Apropo, a inebunit Dina ma! Asta cred ca vrea sa devina idolul tribunelor. :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 18 Oct 2010, 23:26

foarte tare meciul. jucam mai bine de la meci la meci. ma incanta faptul ca pasam foarte bine, avem posesie, ne aparam bine, nu ne hazardam in joc, in constructie, in aparare.
abea astept sa ne revina gogheterul nostru si suntem bine
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Oct 2010, 23:26

Vraciul scrie: Stoica---bun si el, nu la fel ca in alte etape,el a facut pasul inapoi era,de multe libero,dar per ansamblu un joc bun
Cred ca Pitzi s-a temut un pic de Ciuca, de aia i-a ordonat lui stoica sa stea mai retras, sa-l dubleze. De aici a rezultat si coborarea lui gargorov care a trebuit sa vina mai in spate sa-si ia mingile. Una peste alta, libero sau nu, a functionat, se vede multa siguranta si o anumita detasare, imi place foarte mult faptul ca nu ne mai facem tactica dupa adversar (cum facea ticleanu care mai si declara apoi ca suntem o echipa slaba si asta e, trebuie sa jucam cum canta adversarul) ci incercam efectiv sa ne facem jocul

Închis