[Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Brasov?

Poll ended at 18 Oct 2010, 16:37

3
57
77%
1
11
15%
0
6
8%
 
Total votes: 74

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 18 Oct 2010, 23:32

Eu la meciul asta n-am avut nicio emotie cand atacau aia, eram sigur ca apararea noastra o sa respinga tot. Demult nu mai traiesc meciurile Stiintei atat de relaxat, stiu ca o sa pice golul si e doar o chestiune de timp sa marcam si sa castigam. :cool: Am devenit o echipa mare in sfarsit. Acu' sa-i mai aud pe aia care sar de kur in sus si zic ca la o victorie ne laudam ca luam titlu si la o infrangere ne plangem ca suntem la retrogradare. De acum incolo, tinem toti steagul sus spre locurile de europa league si de ce nu, primele 2 locuri. o:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 18 Oct 2010, 23:33

romaad scrie:
Vraciul scrie: Stoica---bun si el, nu la fel ca in alte etape,el a facut pasul inapoi era,de multe libero,dar per ansamblu un joc bun
Cred ca Pitzi s-a temut un pic de Ciuca, de aia i-a ordonat lui stoica sa stea mai retras, sa-l dubleze. De aici a rezultat si coborarea lui gargorov care a trebuit sa vina mai in spate sa-si ia mingile. Una peste alta, libero sau nu, a functionat, se vede multa siguranta si o anumita detasare, imi place foarte mult faptul ca nu ne mai facem tactica dupa adversar (cum facea ticleanu care mai si declara apoi ca suntem o echipa slaba si asta e, trebuie sa jucam cum canta adversarul) ci incercam efectiv sa ne facem jocul
Corect,buna observatie,nu m-am gandit la asta,dar analizand inca o data se pare ca asa este.Oricum,Ciuca a jucat foarte bine,cu exceptia a 2 faze cand a facut pasul mai tarziu la ofsaid,chiar daca cei de la brasov erau in ofsaid se vede o neconcordanta intre el si restul jucatorilor.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Oct 2010, 23:34

Bai frate, si am inceput sa acceleram pe ultimii 30 de metri! Nu cine stie ce, dar acolo unde odata franam si o luam de-a latu, noi acum jucam din prima, chiar daca iese, chiar daca nu. Pai la golurile 1 si 3 asa a fost. Bine, pina la un moment dat, cand Dina a inceput sa o balbaie cand s-a intors de la portar, sau la al treilea, cand a inceput Gangio sa o preia, sa simuleze sut si apoi pasa (2-3 atingeri), dar pina acolo, totul a mers snur, cu accelerare pe final!
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=vi ... video=8476[/videosite]
Last edited by _T@V_ on 18 Oct 2010, 23:42, edited 1 time in total.

tyberyius
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 17 Oct 2010, 13:48

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de tyberyius » 18 Oct 2010, 23:37

un meci bun pe un teren unde nu a castigat nimeni.


si stati linistiti castigam si sambata . va fi greu sa plece cineva cu puncte de aici ucv apld

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Oct 2010, 23:41

faza primului gol a fost de-a dreptul dementiala, pacat ca n-a intrat din prima la sutul lui Dina si a rezultat balbaiala aia generala care a stricat frumusetea fazei, ar fi fost unul din golurile anului. S-a plecat din 30 m de poarta noastra, am numarat 8 pase consecutive din una sau doua atingeri pana a ajuns mingea la Dina

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2010, 00:01

stuparu_alexandru scrie:
copaceljr scrie:
stuparu_alexandru scrie:eu cred c-a venit timpul sa-i batem. le suntem superiori din toate punctele de vedere. trebuie sa castigam, mai ales ca urmeaza un meci foarte greu cu vaslui pe care s-ar putea sa nu-l castigam. asa ca trebuie sa luam puncte de la brasov.
+1 Apreciez persoanele realiste. o:

vai, dar multumesc :)(
serios vorbind acum, este un meci greu, dar sa nu exageram. putem sa-l castigam, si trebuie sa-l castigam. piturca traieste pentru asemenea meciuri (vezi olanda :laughing: ). o sa ne aparam, si o sa-si dea aia un autogol. din ce stiu eu, aia au si ei niste accidentati, trebuie sa atace, sa faca rost de puncte... noi suntem echipa mai buna, cu antrenorul mai bun... trebuie sa castigam ! suntem obligati mai ales de meciul cu fc vaslui.
Cata dreptate ai , frate!!!! :o :o :o o: o: o: :)( :)( :)( :laughing: :laughing:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2010, 00:03

Krizalid scrie:pai trebuie sa castigam neaparat daca vrem sa terminam turu undeva aproape de primele locuri ..urmeaza meciuri grele cu vaslui , otelul , dinamo , steaua , cfr ..mare pacat ca se joaca 2 etape din retur zic eu ..
problema e ca nu are cine sa dea gol ...asta e marea problema ! usteag
Ai omis gura de tun...Dinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-mitaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
vintyla
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 12 Iul 2010, 15:32

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de vintyla » 19 Oct 2010, 00:14

Sambata mai vine :bad: la zilele Craiovei... :)


TOTI LA MECI! ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Oct 2010, 00:17

rautacisme :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2010, 00:21

OVI2806 scrie:
wb_lion scrie:piti pe digi sport
apld apld apld apld apld apld apld
"nici nu ma astept sa nu fie stadionul arhiplin la meciul cu vaslui, sa vina presa sa filmeze, ce inseamna oltenii si sa joci pe Oblemenco"

Citat aproximativ din interviu!

Bravo Piti ! M-ai uns la suflet cu declaratia asta!

apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld

HAIDETI TOTI LA STADION!!!!!

PS: CEVA COREGRAFIE? MACAR ACUM, SA INCEPEM SI NOI INCALZIREA INCET-INCET!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 19 Oct 2010, 00:22

Felicitari tuturor!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de bogdy_ucv » 19 Oct 2010, 00:40

sunt ragusit dupa meciul asta cu toate ca n-am fost pe stadion... apld apld :))
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 19 Oct 2010, 00:44

robert scrie:
FanStiinta scrie:
blixa scrie:umplem stadionul cu vaslui, sau nu-l umplem?
sper sa nu ploua ucv
sper sa nu ploua inainte de meci pentru ca multi poate renunta ...daca ploua dupa ce incepe meciul nu pleaca foarte multi ................o sa fie bataie pe bilete :-D
va fi senin cerul, iar eu o sa fug de la botez :laughing:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Oct 2010, 00:57

OVI2806 scrie: va fi senin cerul, iar eu o sa fug de la botez :laughing:
Fura copilul si ceri rascumparare 2-3 lazi de bere ca sa avem cu ce sa sarbatorim :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 11] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 19 Oct 2010, 02:14

DarkComy scrie:
OVI2806 scrie: va fi senin cerul, iar eu o sa fug de la botez :laughing:
Fura copilul si ceri rascumparare 2-3 lazi de bere ca sa avem cu ce sa sarbatorim :laughing:

la olteni ca nicaieri. HAI OLTENII :X :X usteag
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Închis