[Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în bătălia cu plăieşii lui Porumboiu?

Poll ended at 23 Oct 2010, 09:40

3
51
74%
1
11
16%
0
7
10%
 
Total votes: 69

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ady_azzuro » 24 Oct 2010, 10:17

stiinta4ever scrie:In repriza a 2-a in celebrul stil romanesc dulaul a sunat retragerea si daca de obicei in situatii de genul asta fotbalul te pedepseste uite ca moldovenilor le-a mers si chiar daca am ratat ocazii uriase din toate pozitiile, o bara, chiar si un 11m nu am fost in stare s'o bagam in ate...Pacat! Cred ca am fi meritat macar un punct sau poate o sa ne fie invatatura de minte si ne va prinde bine!....Super atmosfera pe stadion ... sa speram ca asa va fi de-acum inainte la mai toate meciurile jucate acasa! Capul sus, am pierdut o batalie...razboiul nu s-a incheiat.
"O lupta-i viata, deci te lupta cu dragoste de ea, cu dor, ... caci cei fricosi se plang si mor!" ucv
nu s-a retras niciun vaslui in repriza a2a. faza e ca vasluiul s-a autodepasit in prima repriza, au facut un pressing ucigator, au alergat in draci, au facut totul pentru a da un gol si a pastra avantajul in repriza a2a. s-a vazut foarte clar ca dupa pauza nu mai puteau sa alerge si s-au aparat fiindca erau fortati. noi am fost surprinsi de vaslui tactic in prima repriza, nu ne asteptam sa ne ia asa de tare si sa alerge ca nebunii, credeam ca putem sa ne impunem tiki-taka al nostru din ultimele 3 etape si sa-i punem la colt, dar uite ca nu s-au intamplat asa, iar in repriza a2a iuresul nostru nu a fost de ajuns sa ne revenim. vasluiul a avut si noroc, dar noi n-aveam voie sa ne lasam asa de dominati, trebuia sa luam masuri inca din prima repriza si sa contam si noi in joc.
in fotbal nu castiga intotdeauna echipa mai buna, e adevarat ca noi am jucat mai bine in repriza a2a decat a jucat vasluiul in repriza 1, dar asta nu ne scuza evolutia slaba din prima jumatate a jocului. eu zic ca in prima repriza am pierdut meciul si de aia infrangerea asta doare, stiu ca ai nostri puteau sa joace bine de la inceput, dar s-au crezut de inainte castigatori. cu pandurii sper sa se trezeasca...

iuli

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de iuli » 24 Oct 2010, 11:20

am renuntat la multe pt a ajunge la meci aseara si in ciuda infrangerii nu-mi pare rau.
in prima repriza Vasluiul si-a jucat sansa,apoi s-au bazat pe Kuciak care a fost senzational.
daca moldovenii au iluzii cu titlul dupa meciul asta se inseala.au fost groggy,daca se termina 4-1 nu se supara nimeni.
Craiova creste in joc de la meci la meci,superb momentul cand la final tot stadionul aplauda si scanda numele echipei si al lui Piti. apld

Narcis Popescu

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Narcis Popescu » 24 Oct 2010, 11:35

Ovidiu* scrie:Nu-ti inteleg afirmatia.Baietii au fost aplaudati la final.S-a strigat "Stiinta, Stiinta" si numele lui Piti.

Pai cand l-a intrebat reporterul ala de la GSP pe Mihai Costea..a formulat asa:"Ce parere ai de faptul ca oamenii ziceau ca mai bine mergeau la zilele orasului?"...sau ceva de genu' :?:

si d-aia eram putin contrariat..cat timp ieri doar ghinionul ne-a impiedicat...

d`ampezzo

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de d`ampezzo » 24 Oct 2010, 12:11

Barboianu omul meciului
a fost singur pe partea stanga si a alergat ca un erou, s-a daruit exceptional si a luat galben degeaba, merita sustinut poate cupa craiova-maxima

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de muttley » 24 Oct 2010, 12:26

d`ampezzo scrie:Barboianu omul meciului
a fost singur pe partea stanga si a alergat ca un erou, s-a daruit exceptional si a luat galben degeaba, merita sustinut poate cupa craiova-maxima
barboianu a jucat bine ! ... nu cred ca e omul meciului .. nu a reusit sa centreze 5 mingi ... cred ca Woby merita.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de BluBoy » 24 Oct 2010, 12:34

cel mai bun meci de la venirea lui piti. si daca prima repriza a mai fost cum a mai fost, in a doua am fost senzationali. mare pacat ca n-a intrat in poarta mai devreme, fiindca daca le dadeam gol la bara lui dorel, pana la final ii bateam pe fraieri. oricum bv baieti, asa da fotbal
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de SLH » 24 Oct 2010, 12:50

dupa numarul de ocazii si dupa cum au luptat baietii nu meritam egalul, meritam victoria, sunt mandru de baieti si putin dezamagit de public, care desi in numar mare parca nu a reusit sa faca cu adevarat atmosfera, buna ideea cu stegulete, dar mult prea mici ca sa aiba efect, mai bine faceau de 4 ori mai putine si de 4 ori mai mari

PS: trebuie sa mergem cat mai multi la tg jiu ca sa le aratam baietilor ca suntem alaturi de ei in continuare
Last edited by SLH on 24 Oct 2010, 13:27, edited 3 times in total.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de White&Blue » 24 Oct 2010, 13:04

BluBoy scrie:cel mai bun meci de la venirea lui piti. si daca prima repriza a mai fost cum a mai fost, in a doua am fost senzationali. mare pacat ca n-a intrat in poarta mai devreme, fiindca daca le dadeam gol la bara lui dorel, pana la final ii bateam pe fraieri. oricum bv baieti, asa da fotbal
Am vazut ca ai filmat momentul din Peluza Nord de la inceputul meciului:)pune si tu undeva filmarea...bineinteles,daca doresti o:

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de nyk_sorin » 24 Oct 2010, 13:08

Vaslulienii n au existat in a doua repriza, au tras de timp mai rau ca unii de divizia c.
Stadionul plin, da` atmosfera mi s a parut destul de slaba, in a doua repriza parca am cantat mai bine.
Asta e, sa batem la tg jiu si umplem stadionul si etapa viitoare.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sezione » 24 Oct 2010, 13:27

http://www.craiovafc.ro/video/39_atmosf ... aslui.html (daca i se pare reclama poate scoate linkul dorin si lasa decat embedul )

o sa pun si un mic rezumat cu mai multe faze din tribune mai tarziu .

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de OVI2806 » 24 Oct 2010, 13:37

vreau sa vad si eu a doua repriza
nu a filmat nimeni meciul ?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Oct 2010, 13:38

felicitari SU
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Perspico » 24 Oct 2010, 13:42

Repriza a doua foarte buna. Mi-a placut cum au jucat. Meritam chiar victoria. Acum chiar am avut ghinion! apld
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Oct 2010, 13:45

Perspico scrie:Repriza a doua foarte buna. Mi-a placut cum au jucat. Meritam chiar victoria. Acum chiar am avut ghinion! apld

:o :o :o :lol: :lol:
perspico, vezi ca se sperie prietenii tai
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Perspico » 24 Oct 2010, 13:50

stuparu_alexandru scrie:
Perspico scrie:Repriza a doua foarte buna. Mi-a placut cum au jucat. Meritam chiar victoria. Acum chiar am avut ghinion! apld

:o :o :o :lol: :lol:
perspico, vezi ca se sperie prietenii tai
Prietenii sau "prietenii"? Oricum, poate invata sa fie obiectivi.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis