[Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificăm în sferturi de finală ?

Poll ended at 28 Oct 2010, 01:52

Da
50
89%
Nu
3
5%
Nu ştiu
3
5%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady1948 » 28 Oct 2010, 20:28

cred ca o sa regret mult si bine ca nu m-am dus in deplasarea asta...

felicitari galeriei, chiar am fost suprins ca s-a cantat asa de mult, tot inainte!

ucv ucv ucv
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 28 Oct 2010, 20:33

Slab rau de tot Piti Jr. azi. A vrut multe dar a reusit putine. Spase si Gangio azi au sustinut un test pentru a-i demonstra lui Piti daca merita sa ramana la Craiova din iarna si sincer cred ca au picat. Spase nu e genul de jucator pe care il vrea Piti, fiind clar mult prea limitat din punct de vedere tehnic iar Gangioveanu azi iar a avut o atitudine nasoala (parerea mea) si a fost cam egoist pentru un mijlocas lateral.
Nila nu s-a miscat rau, dar i-a fost frica sa finalizeze actiuni si a fost mult prea altruist pentru un atacant. Gargorov trebuie sa prinda curaj sa suteze la poarta cand e in careu, nu doar cand e afara ucv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

rashid
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 15 Sep 2010, 20:34

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de rashid » 28 Oct 2010, 20:33

meci foarte bun!!! hai cu o victorie si la urziceni!!! ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 28 Oct 2010, 20:33

Cat despre banderola...cred ca Prepelita a renuntat la ea, nu cred ca i-a luat-o Piti.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 28 Oct 2010, 20:34

Prepe, dupa 11m ratat cu sholdovenii, reusi azi sa rateze si de la 5m!!!!! Noroc ca a dat un gol ca altfel era candidat la "petarda" echipei unde detasat a fost azi Piti Jr!
Prestatie buna per-ansamblu dar sa nu uitam ca am intalnit un adversar foarte modest...Una peste alta mergem mai departe in cupa unde vom intalni in sferturi una dintre cfr/stoaia/timisoara/dinamu ... sa speram ca vom juca la Craiova!!
Galeria, bestiala!!!! Nota 10 cu felicitari! o:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 28 Oct 2010, 20:36

În sferturi, dacă vor mai fi capi de serie la tragerea la sorţi, vom întâlni Timişoara, Cfr, Steaua sau Dinamo.

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Glamdringer » 28 Oct 2010, 20:39

cand se joaca sferturile si cand e tragerea la sorti?

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 28 Oct 2010, 20:40

Glamdringer scrie:cand se joaca sferturile si cand e tragerea la sorti?
Tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, editia 2010-2011, va avea loc luni, 1 noiembrie, de la ora 15.30, la Casa Fotbalului. Partidele din sferturile de finala se vor disputa la 10 noiembrie.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 28 Oct 2010, 20:43

PocoLoco scrie:În sferturi, dacă vor mai fi capi de serie la tragerea la sorţi, vom întâlni Timişoara, Cfr, Steaua sau Dinamo.
Vor fi cu siguranta, prefer Timisoara! Iar daca e sa jucam cu una dintre celelalte 3 sper sa jucam la Craiova! Sferturile se vor juca pe 10 nov.
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

daniel_vl
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 20 Ian 2007, 18:54

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de daniel_vl » 28 Oct 2010, 21:01

eu vreau sa jucam cu dinamo in banie ! ucv

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 28 Oct 2010, 21:09

PocoLoco scrie:În sferturi, dacă vor mai fi capi de serie la tragerea la sorţi, vom întâlni Timişoara, Cfr, Steaua sau Dinamo.

Ce bine. Abia astept.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 28 Oct 2010, 21:10

Un meci care trebuie să-l aveţi în colecţie, cel puţin pentru atmosfera creată de suporterii olteni.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by PocoLoco on 28 Oct 2010, 21:25, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 28 Oct 2010, 21:18

Nu stiu inca pe seama carui fapt sa pun jocul din prima repriza cu Vasluiul. Poate doar a mentalitatii de echipa care a jucat 4 ani din 5 la retrogradare cu booveanul "pe banca". Cert e un singur lucru: cand intalnim un adversar mai slab, il umilim. Le ascundem mingea, jucam ca o super echipa. De ce naiba n-am facut-o si in prima repriza cu moldovenii, si totusi am facut-o in a doua, n-as putea sa spun...

- bine ca nu ni s-a accidentat nici un om pe mizeria aia de teren
- de ce naiba n-a schimbat Piti mai devreme, sa-l fi bagat in teren pe Spase inca dupa golul de 2-0, sa-l lase sa se mai obisnuiasca cu echipa pe care a pierdut-o !!!, si sa-l fi scos pe Prepelita care nu joaca la Urzici
- de ce a facut schimbarile asa de tarziu, toate pina la urma!
- am jucat cu niste copiii, hai sa nu ne extaziem iar si sa cerem confruntari cu javre, frane sau oi, poate avem norocul sa picam cu Timisoara, si la cat de antrenor e gurita, n-avem cum sa nu-i ardem, plus ca o sa fie aiurea sa joci fie cu o echipa de 2 ori in 2 saptamani... sigur o sa ne arda odata, nu suntem noi super echipa care sa-i bata de doua ori, hello!
- mai rar vezi atacanti ca ai nostri care in loc sa suteze din alergare cu un singur adversar linga ei, sa o intoarca la sut pentru altii si sa nu traga la poarta!
- Alex trompeta jocului, primul gol cel putin 75% datorat incursiunii excelente a lui Barboianu, Dorele a inceput sa dea niste pase geniale, cand o sa intre vitezistul nostru numarul unu (Cioara), s-ar putea sa iasa prapad pentru adversari

Adversar extrem de slab, hai sa nu ne aprindem iara cum o facem noi de obicei

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 28 Oct 2010, 21:20

anakin scrie:E imposibil sa ne bata astia de 2 ori la rand intr-o perioada asa scurta.. Ar insemna ca n-am invatat nimic din meciul trecut. Eu cred ca trecem de pandurii fara probleme.

0-2 rezultat final
atat. :)(
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa României] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 28 Oct 2010, 21:21

eu zic sa nu ne aruncam dupa meciul asta in extaz. Pandurii au jucat cu rezervele rezervelor, practic cu echipa a treia, valoarea astora e pe undeva pe langa a Minerului Lupeni. Pitzi s-a cam temut de surprize , a aruncat in lupta primul 11.

Închis