[Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Urziceni?

Poll ended at 01 Noi 2010, 11:16

3
50
88%
1
4
7%
0
3
5%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Glamdringer » 02 Noi 2010, 00:55

avem 3 victorii la rand in deplasare (4 cu cea din cupa)
cand s-a intamplat ultima data?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Noi 2010, 00:58

cand era napoli parca am avut o serie de victorii in deplasare.

Avatar utilizator
radu_ang
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 07 Mai 2010, 23:09

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de radu_ang » 02 Noi 2010, 01:26

Meci cu dedicatie pentru toti cei care ne cantau prohodul la pauza. Asta e, am jucat prost, dar am castigat, trebuie sa avem incredere in Piti si in baieti, doar impreuna putem sa ajungem departe.
Dina poate sa se impiedice tot meciul, sa dea de nX pe langa minge, sa se faca de ras, dar daca ne da gouluri nu putem decat sa il apludam. Restul e can-can.
Hai Craiova ! Hai studentii ! Tinem toti cu voi PANA LA SFARSIT !!!

sorin107

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 02 Noi 2010, 08:33

ba tati, da' de cand n-am mai revenit noi cand eram condusi, mai ales in deplasare? de cand nu ni s-a mai parut firesc sa dam gol, de cand nu mai mocnea sentimentul in noi ca o sa marcam oricum candva? de cand? pentru mine asta e un mare plus.

in rest, despre meci, sunt prea putine de zis. l-am simtit pe dina de la inceput ca o sa marcheze. daca nu el, atunci chiar n-avea cine. piturca e execrabil si nu stie sa uzeze de calitatile lui deloc. se baga la margele, se baga la depasiri in viteza, cand chiar nu stie, nu poate! isi cearta colegii, cand el e de departe cel mai slab. mihai costea e intr-o eclipsa maxima de forma, si e si terminat psihic. nu mai are curaj nici sa faca o preluare, nici sa faca o depasire, nici sa dea la poarta. nu stiu daca a atins-o de 10 ori intr-o juma' de ora cat a jucat.

ciuca, gaman, barboianu, wobay, au parut obositi dupa meciul din cupa.

pentru meciul cu galatiul am avea toate premisele sa castigam, mi se par o echipa mai subtire tehnic decat vasluiul. compenseaza insa prin daruire si ambitie, dar putem sa-i batem. avem terenul bun, stadionul plin si dupa meciul cu urziceniul, multa incredere.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 02 Noi 2010, 08:56

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

PS: Au fost multi fani ai Craiovei rataciti prin tribuna 0 si 1 veniti de prin Braila, Faurei, Calarasi si Slobozia...foarte frumos :-)
Last edited by Anonymous on 02 Noi 2010, 13:02, edited 1 time in total.
Motiv: am pus tag-urile youtube

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 02 Noi 2010, 09:17

incepem sa devenim si noi o echipa puternica, nu vorbesc de echipa mare, mai avem, si atunci cand jucam slab castigam ..... cauze: teren, adversar, un pic de oboseala , in fine, ma bucur cel mai mult pentru Emil apld
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2010, 09:53

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 02 Noi 2010, 09:59

Azi a trebuit sa-mi incep ziua cu mintitul sefului. I-am spus ca sunt ragusit ca am racit :)(
Meciu, praf. N-am jucat nimic. Gaman a barberit tot aseara, nimic n-a ratat. Pina si pasele au fost criminale, am vazut odata o pasa catre Uby, saracu n-a reusit nici s-o preia, la ce bubuita a dat-o tanarul nostru capitan.
Dananae, a dat o singura centrare buna tot meciu, si p'aia a fructificat-o Dina.
Dina omul meciului. Gargorov dupa el. Sinurii care s-au zbatut. Io zic ca nu trebe sa ne mintim acuma singurei, n-a fost penalty. Dar, in sfarsit, dupa ani de umilinte, au inceput si arbitrii sa greseasca si in favoarea noastra.


Joc slab rau de tot. Dar tinand cont ca noi faceam asa, 2-3 meciuri bune, si apoi o mizerie d'asta de joc, e excelent ca am reusit sa batem. Sa speram ca o sa vina inca 1-2 meciuri bune acum, nu?
Sportu Up, Pandurii Down. Rapid Up, Tg Mures Up, U Cluj Up, Brasov Up, Vaslui Down chiar daca a doua repriza am jucat binisor. Urziceni tot Down, dar cu 3 puncte in sac.
Acum urmeaza cel putin doua meciuri bune, nu? :)(

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 02 Noi 2010, 10:11

ssebastyano scrie:http://www.youtube.com/watch?v=zT8VZJjtHSo

http://www.youtube.com/watch?v=f2a2WTM7HIs

http://www.youtube.com/watch?v=IprVAKVNue0

PS: Au fost multi fani ai Craiovei rataciti prin tribuna 0 si 1 veniti de prin Braila, Faurei, Calarasi si Slobozia...foarte frumos :-)
da, noi din Bucuresti am stat la 0 vreo 10 insi + copilu :)(
ai stat aproape de noi din filmari :-)
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 02 Noi 2010, 10:14

cel putin 3 ca sa fie si alea 2 cu dinamo incluse... all inclusive :lol:

sa scoatem 4 pcte din astea 2 de campionat, si intre ele interpusa o calificare in cupa si e bine usteag
5 septembrie 1948... Legenda incepe

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 02 Noi 2010, 10:19

la aceste scandari, Dana a fost sef de galerie.
S-a rupt Brazda.


whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 02 Noi 2010, 11:35

[youtube][/youtube]

analiza fazei penalty-ului ... hent clar!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

LiviuB

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2010, 11:42

e important ca am batut. meciul ni l-am facut noi singuri greu, lipsa de concentrare a dus la niste erori impardonabile. Dupa a fost f greu, pe un teren imposibil (sarea mingea de parca se juca cu de aia de rugby) si cu adversari care faceau antijoc si extrem de agresivi... am avut noroc. In legatura cu 11 m, pe o reluare de la nivelul terenului s-a vazut ca ii atinge si mana jucatorului.
incercand sa mai vedem lucruri bune de la meciul asta (pe langa cele 3 puncte) as mai vedea evolutia lui Dananae - centrarile lui au dus la cele 2 goluri - si o putere mentala sa revii sa intorci un meci. Sper ca meciul asta sa ii caleasca pe ai nostri si sa le dea mai multa incredere.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2010, 12:07

la 1-1 Unirea putea sa marcheze de 2 ori prin Maftei si Karamyan. Importante sunt cele 3 puncte . Astea conteaza in clasament.

Închis