[Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Urziceni?

Poll ended at 01 Noi 2010, 11:16

3
50
88%
1
4
7%
0
3
5%
 
Total votes: 57

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2010, 22:38

anakin scrie:PENALTY.. Parca am simtit ca o sa avem un penalty meciul asta. Sper sa profitam de el de data asta..



GOOOOOOOOL Gargorov.. Perfect l-a batut.. :)( . Nu sunt sigur cat de penalty a fost, dar in fine.. 1-1.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2010, 22:51

meci destul de slab, insa in care baietii au aratat daruire. cam toti au fost mai slabi azi. nu stiu de ce. au parut obositi pe final. gargorov era terminat fizic, la fel si wobay. piti a fost praf. gaman...a gresit-o azi. cred ca singurii acre au juact mai bine au fost extremele, insa si acolo era sa ne-o dea semedo in prima repriza, insa piti a rezolvat bine aceasta problema.
am avut noroc cu carul la ultima faza. daca se intimpla faza asta acum un an, cu aceiasi jucatori, era gol sigur. :)( .
stanca ca facut minuni, la ultimele faze, nu cred ca va fi scos. ologu a intrat foarte bine in joc, nu ma asteptam. apld apld
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Am zis!!

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli86 » 01 Noi 2010, 22:56

Toata discutia asta e irelevanta: A fost sau n-a fost?!?! A dat omul 11 m, asta e!! Mai da-i in :-x masii pe toti lingaii de pe tv care se isterizeaza la un meci (!!!) dubios al Craiovei. Cate meciuri din astea aveau steaua sau dinamo, pe campionat?!

Cel mai important:

- Dina si-a atins potentialul maxim. Cizma cum e el, reuseste sa marcheze si sa isi lase amprenta (urata, frumoasa, nu mai comentez :) ).
- Reusim sa dominam adversarul pe repriza a doua (ergo, rezistam mai bine fizic&psihic) - exceptie ultimele minute ( e logic, am alergat mai mult ca urzicenii, am dominat)
- Dananae a reusit o centrare perfecta, in sfarsit! :lol:
- S-a cantat aproape tot meciul... :hai

O sa fie bine cu Otelul, o sa vedeti! ucv
Nicaieri ca la noi !

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 01 Noi 2010, 22:59

alta data, cu o echipa de genul asta nu dadeam gol in veci. mai ales daca eram condusi. si mie mi se paru slab meciul, dar la ce joc au avut ialomitenii... nu erau culoare, nu aveau pe unde. ei au avut ceva ocazii. stanca, dorele si ologu ne cam scoasera. ciuca facu pocinogu' si dadu mngea la adversar in careu.
Karamian era preocupat sa ne arate dest'ul mijlociu si scaparam de la o faza periculoasa.
dar pe total iesi bine.
Uby nu mai lua actiuni pe cont propriu, nu sutaram de la distanta... altfel de meci decat pana acum si asta probabil datorita celor 7000 de fundasi ai lor.
Noi vazuram hent, si arbitrul ne dadu dreptate.
Last edited by blixa on 01 Noi 2010, 23:00, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Psycho » 01 Noi 2010, 23:00

Io unu' nu inteleg de ce faceti atata tam-tam.Doar in campionatu' asta nu ne-au dat 3 sau 4 penalty-uri clare,golu' ala anulat cu steaua...sa numai zic in ultimii ani.
Acu' le anulara la panduri 2 goluri si nu ii dadura un rosu' lu' Cassio parca,asa ca un penalty,care dupa parerea mea a fost,nu trebuie facut atata caz.
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 01 Noi 2010, 23:03

Daca nu ma insel, e primul gol al lui Gargorov la Craiova.. ucv
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 01 Noi 2010, 23:03

ati inebunit cu al penalty
cat de dezavantajati am fost....prefer sa luam puncte

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 01 Noi 2010, 23:07

anakin scrie:Daca nu ma insel, e primul gol al lui Gargorov la Craiova.. ucv
e randu' lui dilevski... :lol:

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 01 Noi 2010, 23:09

ba, chiar asa! dilevski incearca sa joace mult mai rapid decat pana acum. nu-l sufeream inainte.
S-a rupt Brazda.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 01 Noi 2010, 23:16

Am luat 3 puncte. Luate ! Discutiile sunt pentru gspTV ...

Batem Otelul. I-am batut non-stop cand au fost pe primul loc. S-a intamplat de vreo 2 ori in ultimul timp.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Noi 2010, 23:27

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Noi 2010, 23:38

Noroc cu jaful din giulesti, ca altfel discutau toata saptamana de penaltiul nostru
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 01 Noi 2010, 23:45

ma, dar faulturile alea acordate in preajma careului nostru, din pozitii una mai buna ca alta, chiar erau toate?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex_z » 02 Noi 2010, 00:05

blixa scrie:ma, dar faulturile alea acordate in preajma careului nostru, din pozitii una mai buna ca alta, chiar erau toate?
eu de la tv asa am vazut....de fapt nici nu am vrut sa vad altfel :-D :)(

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Noi 2010, 00:40

nu stiu cum vazurati voi ca jucaram prost azi, mi se paru ca jucaram destul de bine, ne facuram jocul nostru si dominaram de la cap la coada. problema fu adversaru, care se apara pe 3 linii si n-avusaram spatii deloc, dar la faza golului 2 le arataram cum se desface o aparare supraaglomerata. eu nu cred ca urziceniu a batut din nimereala pe dinamo si steaua, cred ca au facut 2 meciuri tactic excelente, la fel si azi. de aia au si aparut ocaziile lor imense pe contra atac, numai ca nu le-a mers cu noi, am dovedit ca avem o echipa mai valoroasa si mai experimentata decat a lor. eu zic ca e o victorie meritata, dar atentie mare la urmatoarele meciuri, mai ales la dubla cu dinamo, nu vad prea bine apararea noastra in groapa, o sa fie foarte greu si mi-e teama ca o sa fie deranj mare pe acolo...

Închis