[Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

cu cate puncte ne intoarcem din Bucuresti ?

Poll ended at 14 Noi 2010, 00:22

3
27
56%
1
13
27%
0
8
17%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 14 Noi 2010, 22:32

iuli scrie:
Perspico scrie:Ramane regretul ca Piturca nu l-a introdus pe Florin Costea la meciul din Cupa. O mare greseala. Si la penalty-uri ar fi stat altfel situatia, daca ar fi executat el primul. Sa nu spuneti ca in 3 zile a mai acumulat ceva...
chiar la asta ma gandeam si eu dupa ce a intrat.
daca si cu parca :)(

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2010, 22:45

ozzy scrie:
Perspico scrie:Ramane regretul ca Piturca nu l-a introdus pe Florin Costea la meciul din Cupa. O mare greseala. Si la penalty-uri ar fi stat altfel situatia, daca ar fi executat el primul. Sa nu spuneti ca in 3 zile a mai acumulat ceva...
La penalty-uri am fost victime sigure. Cand am vazut ca iese si Gargorov, chiar m-am intrebat cine o sa mai bata. Oricum, parerea mea e ca a gresit Piturca atunci, nu i-a simtit pe jucatori.
Nu cred ca are sens sa comentam ce sa intamplat in cupa. Piti a fost nevoit sa il bage pe Lopes.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 14 Noi 2010, 22:46

anakin scrie:
blixa scrie:pana la intrarea lui Gangio si-a lui Cioara atacam steril. nu parea ca putem egala.
Torje trebuia eliminat de mult. galbene usoare date noua. Cioara nu cred ca a fost in offside pe final. Nu au dat reluari.
a fost offside la barboianu la faza aia :). Dar pana la urma si ei au avut penalty inventat, asa ca suntem chit. 1 punct foarte important si ma bucur foarte mult ca ne-a revenit cel mai bun atacant, care a si facut diferenta azi. S-a schimbat foarte mult jocul in bine dupa ce au intrat Gangioveanu si Florin.

Trebuie sa castigam OBLIGATORIU cu Bistrita etapa viitoare si sa speram ca se mai impedica astia din fata, ca sa mai putem spera la cupe europene.. steagucv
Cum sa fim ma chit, cind lor le da penalty cind nu mai stiau cum sa iasa din careul propriu? Penalty-ul ala le-a dat aripi.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 14 Noi 2010, 22:47

robert scrie:meciul in format full hd steagucv
multumesc pt troian horse :-D
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Barack
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 10 Ian 2009, 01:44

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Barack » 14 Noi 2010, 22:52

Doua puncte mari pierdute ...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 14 Noi 2010, 22:59

robert scrie:meciul in format full hd steagucv
Pune-l şi într-o variantă mai mică, dacă este. SD...
Pe râşniţa mea de calculator nu merge ăsta...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Noi 2010, 23:08

Bai baiatule, ce inseamna sa ai FOTBALIST (nu jucator de fotbal) - FLORIN COSTEA! :up:

Atmosfera oleaca cam aiurea azi pe stadion. Aproximativ 200 (cu indulgenta 250) care am cantat si injurat pana la al doilea gol al javrelor, dupa aia abia se mai canta. Golul 2 al nostru parca ne-a inebunit :)(

Din pacate jucatorii sunt labili psihic (din cauza ca asa i-a crescut Mititelu, gasindu-le scuze mereu la esecuri). S-a vazut ca parca intrarea lui Florin le-a dat incredere. Avem si problema de valoare, dar in primul rand probleme de mentalitate.

Sa-l [cenzurat] in gura pe Balaj si asistentii.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 14 Noi 2010, 23:08

un punct bun, dar parca ramine amarul iesirii din cupa. as fi preferat cupa in locul punctelor de azi.
ca d eobicei, jandarmii sint de ca.cat. multa :-x lor. era sa nu intram. noroc cu interventiile celor de la craiova, inclusiv ale domnului florea(ceva cu jandarmeria de la craiova?). dar tot au mai ramas oameni pe afara. in baza legii 4, zic jandarmii. ca atare, iata legea 4, si va rog sa o aveti la voi cind mai mergeti la meciuri. http://www.jandarmeriamobilacluj.ro/doc ... 4-2008.pdf
on topic: cred ca a fost penalty la barboianu. asa zic eu. mi s-a parut clar intentie, chiar daca a fost de la mica distanta. 11 metri pentru javre, niciodata. in schimb la golul lor 2 a facut toje ce a vrut pe partea aia. e bun rau.
degeaba avem posesia daca nu avem atacanti. oricum, costea a revenit foarte bine. sa fie intr-un ceas bun!
m-a surprins ,totusi, ca nu am fost mai multi. si inca o chestie: cind se stabileste un loc d eintilnire, ar fi bine sa fie respectat, sa nu le mai dam jandarmilor ocazia sa se ia de noi. :-)
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Noi 2010, 23:09

care-i regula la offside? ca mie mi se pare ca barboianu era cu picioarele in spatele picioarelor fundasilor, dar cu corpul mai inspre poarta.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 14 Noi 2010, 23:11

Cum zicea si ozzy, pacat ca am obtinut atat de putin din dubla asta cu javrele. Poate doar putin moral acum pe final, faptul ca i-am egalat. Dar e totusi prea putin. I-am avut in mana si in cupa. E adevarat, numai in prima repriza. Apoi a comis-o Piti, si d"aia am pierdut. Trebuia sa fortam, nu sa ne retragem. Tocmai d'aia la pauza eram optimist, pentru ca noi presam, noi jucam, aia se intorsesera la tzurca aia a lor.
Din pacate, platim inca tribut blegeniei asteia de care dam dovada. Nu se poate sa calaresti javrele in halul asta, si totusi sa scoti doar un egal, pentru ca, catelusii au spiritul ala de profitor in sange. Din nimic de cipesc si-ti dau gol. Penalty te ciupeste arbitru, doar pentru ca Dana iar era in spatele omului pe care il avea in grija. Si al doilea gol, ii inchiseseram in tusa, faza era gata, se pun pe somn Barbo, Prepe, Dorel si cu Stanca, si pleaca ala nestingherit de pe lina de margine, intra in careu si o baga in ate. Nestingherit. Jaloane. Dormeau cu basini la poponeata 4 oameni. Ei credeau ca faza s-a incheiat, ca, asa cum am mai spus, deja ii inchisesera in margine, era deja o treaba simpla...

Egalul de azi vine si din schimbarea de atitudine a lui nea Piti. Daca in cupa s-a retras, azi i-a calcat in picioare, am avut o echipa super ofensiva. Pacat ca i-am scapat printre degete. Jocul nostru insa devine o certitudine. Suntem singura echipa care jucam fotbal. Restul la mica ciupeala. Noi jucam tata fotbal.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 14 Noi 2010, 23:25

acu vad la reluare ca daca doel facea orice, il putea stopa pe torje al golul 2. nu mai zic ca daca facea o alunecare....
Am zis!!

ozzy

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2010, 23:28

Da' pe Gaman nu-l vede nimeni cum se plimba pe langa Torje?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 14 Noi 2010, 23:29

manex scrie:acu vad la reluare ca daca doel facea orice, il putea stopa pe torje al golul 2. nu mai zic ca daca facea o alunecare....
a facut una, prima din toata cariera lui, in meciul din cupa :-) acum stie cum e sa faci si alunecare asa ca alta nu mai vedem pana se retrage :)-
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 14 Noi 2010, 23:30

blixa scrie:care-i regula la offside? ca mie mi se pare ca barboianu era cu picioarele in spatele picioarelor fundasilor, dar cu corpul mai inspre poarta.
Decizii ale International F.A. Board

Decizie 1

In definitia pozitiei afara din joc "mai aproape de linia portii adverse" inseamna ca orice parte a capului, corpului sau picioarele jucatorului se afla mai aproape de linia portii adverse decat mingea cat si de penultimul adversar. Bratele nu sunt incluse in aceasta definitie.

http://joc-fotbal.ro/regulament_fotbal.php?cat_id=11

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 14 Noi 2010, 23:31

Meciul în variantă mai mică (649 MB)

http://www.dump.ro/download.php?action= ... 32832&act=

Închis