[Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in meciul cu Gloria Bistrita?

Poll ended at 20 Noi 2010, 22:15

3
52
87%
1
5
8%
0
3
5%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cipri » 20 Noi 2010, 22:01

Cand pierzi acasa cu o echipa care a adunat doar un punct in deplasare din 7 etape si avea la activ 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri nu poti sa dai vina doar pe jucatori . Dupa parerea mea s-a format o imagine gresita printre suporterii Craiovei cum ca Piti e salvatorul echipei . Din ce stiu eu la Steaua in perioada 2000-2004 Piti a castigat titlul doar in primul an , chiar daca se batea la el doar cu Dinamo si Rapid . Insista cu Pompilica Stoica si Florentin Dumitru meci de meci , de parca cei 2 erau niste fotbalisti de mare valoare , dar asta l-a costat in final . La nivel de echipa de echipa nationala are performante , dar la echipe de club e altceva . E clar ca formatia noastra arata mai bine dupa venirea lui ( chiar daca avem 3 infrangeri consecutive pe teren propriu ) dar asta nu e de ajuns . Ii trebuie acel ceva cu care un antrenor foarte bun se distanteaza de unul bun , iar Piti nu il are . Nu imi fac iluzii in ceea ce-l priveste ca sa n-am deziluzii .
Subliniez faptul ca aceasta parere nu mi-am format-o dupa acest meci , ci in perioada 2000-2004 cand Piturca antrena Steaua .

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de blue_lions » 20 Noi 2010, 22:09

Cipri scrie:Cand pierzi acasa cu o echipa care a adunat doar un punct in deplasare din 7 etape si avea la activ 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri nu poti sa dai vina doar pe jucatori . Dupa parerea mea s-a format o imagine gresita printre suporterii Craiovei cum ca Piti e salvatorul echipei . Din ce stiu eu la Steaua in perioada 2000-2004 Piti a castigat titlul doar in primul an , chiar daca se batea la el doar cu Dinamo si Rapid . Insista cu Pompilica Stoica si Florentin Dumitru meci de meci , de parca cei 2 erau niste fotbalisti de mare valoare , dar asta l-a costat in final . La nivel de echipa de echipa nationala are performante , dar la echipe de club e altceva . E clar ca formatia noastra arata mai bine dupa venirea lui ( chiar daca avem 3 infrangeri consecutive pe teren propriu ) dar asta nu e de ajuns . Ii trebuie acel ceva cu care un antrenor foarte bun se distanteaza de unul bun , iar Piti nu il are . Nu imi fac iluzii in ceea ce-l priveste ca sa n-am deziluzii .
Subliniez faptul ca aceasta parere nu mi-am format-o dupa acest meci , ci in perioada 2000-2004 cand Piturca antrena Steaua .
Deci sa inteleg ca in perioada 2000-2004 erai stelist?
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cipri » 20 Noi 2010, 22:15

blue_lions scrie: Deci sa inteleg ca in perioada 2000-2004 erai stelist?
Iti trebuie multa minte sa deduci asta din ce am scris . o:
Pe langa meciurile Craiovei ma uitam/ma uit si la altele . Cred ca orice suporter face la fel .

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 20 Noi 2010, 22:22

Nu imi explic cum ratam asemenea ocazii. Piturca din 4m rateaza. Florin este fortat degeaba se vede clar ca nu este refacut ... la aceea ocazie trebuia sa puna loveasca mingea cu piciorul stang insa de teama alege sa loveasca cu dreptul dintr-o pozitie imposibila.
Sper sa facem minim 4 puncte din urmatoarele 3 meciuri deja suntem penibili ... dupa fiecare meci gasim scuze ... ghinion / lipsa de concentrare .... !insa nimeni nu zice nimic de lipsa de valoare .... pana si Gaman a ajuns sa ceara curatenie la echipa...
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de PocoLoco » 20 Noi 2010, 22:26

Oameni de gol ne trebuie neapărat. Nu este posibil să ratezi cum au făcut-o M. Costea şi Piţurcă azi, şi Dina în meciul cu Dinamo. Degeaba ai posesie, degeaba pasezi, dacă n-are cine "s-o bage în aţe". Cum dracu să ai doar 2 şuturi pe poartă într-un meci cu Bistriţa acasă?
N-am mai văzut niciodată un atacant care să execut cornere, aşa cum face Costea. Sincer, nu înţeleg de ce el este "responsabil" cu asta. Măcar dacă ar face-o bine... Piţurcă este lent, nu este deloc tehnic, dă numai goluri "norocoase". Aici ta-so este de acuzat pentru că tot insistă cu el, un alt antrenor probabil l-ar pune să frece banca de rezerve. Dina parcă e mai în formă decât în trecut dar trebuie să mai lase "floricelele" şi să încerce mai mult poarta.

Deşi mulţi dintre prietenii cu care am văzut azi meciul îl acuzau pe Stanca pentru golurile primite(portarul poate apăra doar cu mare noroc execuţii ca cele din care am primit gol azi, nici nu are timp să reacţioneze de la asemenea distanţă), eu îi consider principalii vinovaţi pe fundaşii din faţa sa, care l-au scăpat de două ori din marcaj pe Moraes. În special pe Bărboianu, care revine foarte greoi din atac. Sincer, nici nu ştiu de ce urcă pentru că este foarte la slab la centrările cu piciorul stâng şi nu prea ajută deloc.
Dacă ar fi să aleg, din iarnă i-aş înlocui în lot pe Ciucă, Dilevski, Piţurcă, Stoianof... Şi mai sunt câţiva care au mai făcut meciuri bunicele, dar care de la un timp sunt foarte slabi şi dacă în cele 3 meciuri care urmează nu arată că pot face performanţă i-aş da afară şi pe ei. Nu mai trebuie gândit cu inima. Dacă nu se taie în carne vie, n-o să ajungem niciodată mai sus de locurile 7-8.

Nu poţi spera la cupe europene când pierzi cu Bistriţa acasă. Şi ce meciuri urmează până la pauza competiţională...
Last edited by PocoLoco on 20 Noi 2010, 22:30, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 20 Noi 2010, 22:28

s9k3k3 scrie: Sper sa facem minim 4 puncte din urmatoarele 3 meciuri deja suntem penibili ... dupa fiecare meci gasim scuze ... ghinion / lipsa de concentrare .... !insa nimeni nu zice nimic de lipsa de valoare .... pana si Gaman a ajuns sa ceara curatenie la echipa...
Nu nu nu nu!! A fost clar blat!! Le-am dat 3 puncte, nea Jean mai scade din pretul lui Moraes si e al nostru din iarna :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de JustME » 20 Noi 2010, 22:34

greu la deal cu boii mici, la iarna curatenie in lot. cine poate - sa ramana, cine nu - adios. realist vorbind cu actualul lot e greu sa iti propui mai mult de locul 9. s-a vazut azi cine e atacant si cine nu, Moraes ala are 2 faze = doua goluri. noi ...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de blue_lions » 20 Noi 2010, 22:35

Cipri scrie:
blue_lions scrie: Deci sa inteleg ca in perioada 2000-2004 erai stelist?
Iti trebuie multa minte sa deduci asta din ce am scris . o:
Pe langa meciurile Craiovei ma uitam/ma uit si la altele . Cred ca orice suporter face la fel .
Am glumit, dar daca perioada asta ne-a demonstrat ceva, e ca nu avem valoare. Toti jucatorii au fost tinuti in brate de Mititelu si aici ii includ in mod special pe M. Costea, Firtulescu, Gangioveanu si Prepelita. Jucatori pe care eu personal ii vedeam ca fiind de baza in echipa pentru urmatorii 4-5-6 ani...Acum mi-am dat seama ca primul nu are treaba cu fotbalul si a profitat de popularitatea lui Florin pentru a ramane in echipa, Firtulescu este mult mai slab tehnic si mai ales fizic decat credeam, Gangioveanu are probleme de comportament iar Prepelita este un jucator mediocru in divizia A, care inca nu si-a gasit pozitia ideala pe un teren de fotbal.

In conditiile astea mai ramanem doar cu Gaman, Iliev, Dorel, Gargorov, Wobay, Dananae si F.Costea, jucatori pe care ne-am putea baza peste un an jumate' in Europa League. Barboianu e bun de rezerva iar Ologu chiar m-a impresionat in ultimele meciuri jucate. Restul + primii 4 trebuie dati afara/vanduti...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cipri » 20 Noi 2010, 22:44

blue_lions scrie: Am glumit, dar daca perioada asta ne-a demonstrat ceva, e ca nu avem valoare. Toti jucatorii au fost tinuti in brate de Mititelu si aici ii includ in mod special pe M. Costea, Firtulescu, Gangioveanu si Prepelita. Jucatori pe care eu personal ii vedeam ca fiind de baza in echipa pentru urmatorii 4-5-6 ani...Acum mi-am dat seama ca primul nu are treaba cu fotbalul si a profitat de popularitatea lui Florin pentru a ramane in echipa, Firtulescu este mult mai slab tehnic si mai ales fizic decat credeam, Gangioveanu are probleme de comportament iar Prepelita este un jucator mediocru in divizia A, care inca nu si-a gasit pozitia ideala pe un teren de fotbal.

In conditiile astea mai ramanem doar cu Gaman, Iliev, Dorel, Gargorov, Wobay, Dananae si F.Costea, jucatori pe care ne-am putea baza peste un an jumate' in Europa League. Barboianu e bun de rezerva iar Ologu chiar m-a impresionat in ultimele meciuri jucate. Restul + primii 4 trebuie dati afara/vanduti...
De acord cu tine ca nu avem valoare . M. Costea in ultimul an si jumatate nu stiu daca are mai mult de 5,6 goluri . Firtulescu e destul de slab , iar Gangio nu e serios . Prepelita se afla intr-o eclipsa de forma .
Ologu e un jucator tehnic cu un bun control al balonului si poate sa ajunga un fotbalist bun .
Trebuie neaparat sa se faca schimbari masive si eficiente de lot in iarna , pentru ca asa nu se mai poate .

Mathieu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 20 Noi 2010, 22:45

Muzica de la pauza meciului Craiova - Bistrita

Mesaj de Mathieu » 20 Noi 2010, 22:49

Salut!
Stie cineva ce melodii s-au pus pe stadion la pauza meciului Craiova - Bistrita?
Era o melodie house super frumoasa.

ozzy

Re: Muzica de la pauza meciului Craiova - Bistrita

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2010, 22:51

Mathieu scrie:Salut!
Stie cineva ce melodii s-au pus pe stadion la pauza meciului Craiova - Bistrita?
Era o melodie house super frumoasa.
:laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Muzica de la pauza meciului Craiova - Bistrita

Mesaj de jianu_max » 20 Noi 2010, 22:51

Mathieu scrie:Salut!
Stie cineva ce melodii s-au pus pe stadion la pauza meciului Craiova - Bistrita?
Era o melodie house super frumoasa.
asta e primul tau mesaj pe forum? de ce nu intri dumneata pe trilulilu mai bine?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Muzica de la pauza meciului Craiova - Bistrita

Mesaj de Florin-UCV » 20 Noi 2010, 22:56

Mathieu scrie:Salut!
Stie cineva ce melodii s-au pus pe stadion la pauza meciului Craiova - Bistrita?
Era o melodie house super frumoasa.
noul imn al Craiovei compus de perspico

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de jianu_max » 20 Noi 2010, 23:02

cred ca exageram cu totii.si eu am injurat , am innebunit in timpul meciului, DAR :
1.piti a zis de la inceput ca asteapta sustinerea publicului neconditionat , chiar si dupa 3 infrangeri consecutive...a zis exact asa
2.echipa asta joaca bine de cand a venit piturca.in seara asta nu au fost prepelita si gargarov.s-a simtit.din pacate la medias nu vor fi gaman si barboianu.vom llua bataie mai mult ca sigur.dar NU VA FI VINA LUI PITI nici atunci.a venit in timpul sezonului, nu a facut pregatirea de vara
3.nu e vina lui piti ca alex si m costea rateaza in halul ala. pe astia ii are , cu astia lucreaza
4.daca intrau ocaziile in seara asta si bateam, eram in sarbatoare iar
asa ca hai sa ne calmam, sa asteptam iarna.personal nu pot sa cred in cine stie ce transferuri, pt ca sunt setat sa fiu asa.dar tot asa nuu credeam ca va veni piturca niciodata la craiova si a venit.ma bucur mult ca a fost stadionul aproape plin iar.....asta penntru ca moare tot bucurestiul si timisoara de ciuda.noi , pe pozitia pe care suntem avem asisitenta mult mai mare decat timisoara care este la 4 pct de locul 1.
varianta asta cu datul meciului pt a fi prima optiune a lui moraes nu o cred, dar tare m-as bucura sa fie adevarata
mai jos sunt cuvintele lui savoss din ziua in care a venit piti..asa ar trebui sa gandim toti
"Este clar pentru noi toti, unde ne aflam acum. Jos, jos de tot, atat de jos ca nici nu mai indrazneam sa mai visam. Pana ieri, Craiova a fost un soi de "Fetita cu chibrituri", fara chibrituri. Nici cu vise nu ne mai puteam "incalzi". Am trait un cosmar din care ieri ne-am trezut. Sper sa ne aducem aminte de momentul asta si peste trei-patru luni, cand vom vrea iar performanta. Performanta se construieste in timp si cu profesionalism. Asadar, SA AVEM RABDARE CU PITURCA! Trebuie sa-l sustinem pana-n panzele albe, pardon, negre voiam sa spun, pentru ca daca nici el nu reuseste, ne-am dus pe copca. "

M U L T S U C C E S V I C T O R P I T U R C A!!!
Last edited by jianu_max on 20 Noi 2010, 23:08, edited 1 time in total.
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Muzica de la pauza meciului Craiova - Bistrita

Mesaj de AdrianR » 20 Noi 2010, 23:08

Mathieu scrie:Salut!
Stie cineva ce melodii s-au pus pe stadion la pauza meciului Craiova - Bistrita?
Era o melodie house super frumoasa.
ai dansat din buric?
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis