[Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in meciul cu Steaua ?

batem
48
47%
egal
15
15%
pierdem
39
38%
 
Total votes: 102

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alfyyy » 01 Mar 2011, 00:16

Mie mi se pare o lipsa crasa de profesionalism din partea clubului ca un jucator abia venit de o saptamana sa joace titular in primul meci oficial. Pana la urma nu venise nici Fabregas , nici Thierry Henry ca sa poata juca titular , doar sa`i dai mingea si sa te astepti ca el sa faca diferenta.(Aici ii dau dreptate lui Gaman cand spune ca la club domneste amatorismul si sclavia) Ca pana la urma , a iesit destul de bine si Subotic a surprins placut pe toata lumea , este o alta problema. Totusi sper ca acest baiat sa confirme si sa ne ajute sa scapam de retrogradare . Fie ca ne place sau nu , acesta este obiectivul primordial !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Mar 2011, 00:19

Perspico scrie:
blondu scrie:subotic daca o sa joace o sa dea mai multe goluri decat a dat nila campionatul asta.primul va fi cu branesti.
Ai vazut ce puternic este? Taur! o:
am observat si eu ca are forta. mi se pare chiar ca e si tehnic . oricum, ma bucur ca nu mai e dina... oricine e binevenit
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de rhadookoo » 01 Mar 2011, 00:29

Perspico scrie:
blondu scrie:subotic daca o sa joace o sa dea mai multe goluri decat a dat nila campionatul asta.primul va fi cu branesti.
Ai vazut ce puternic este? Taur! o:
Bosniac calit in razboi, nu sobolan hranit cu parmezan, nu? :-D

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mar 2011, 03:43

foarte neinspirat ales titlul "Ologi" de pe prima pagina a sitelui. Ologu a jucat foarte bine in acest meci, nu merita sa se faca misto de numele lui pt a caracteriza intreaga echipa...

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Perspico » 01 Mar 2011, 06:57

alfyyy scrie: Totusi sper ca acest baiat sa confirme si sa ne ajute sa scapam de retrogradare . Fie ca ne place sau nu , acesta este obiectivul primordial !
Si ti se pare ca unde ne-a lasat piturca ne bateam la Europa League? Ce-aveti, mah, nene? Nici acum nu jucam mai nimic, cum nu jucam nici atunci. Pe atunci ii acordati circumstante atenuante lui piturca atunci cand dadea vina pe vreo accidentare, iar acum, cand echipa e pe jumatate schimbata, asteptam minuni.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de caesar » 01 Mar 2011, 09:10

In opinia mea, Prepe ar trebui sa faca mai mult la mijloc, e bun pe faza defensiza dar pe atac, paula..., n-am vazut niciodata o incursiune de-a lui pe centru, sa faca si el un dribling sa urce spre careu si s-o plezneasca din 16, chestii de-astea pentru mijlocasi ofensivi..nu prea le are. Din punctu asta de vedere Ologu e mai bun in atac decat Prepe, insa nu are experienta necesara sa finalizeze.
Noi am jucat cu Fl Costea lipit de banda si Nila cam tot asa, Iar Subotici aproape singur in careu. Ar fi fost premize sa se dezvolte mai multe atacuri pe patrunderi in zona centrala, din partea mijlocasilor.

In apararea a gresit walter lopes(z) e singurul care imi ridica semne de intreabare daca merita mai mult decat Busu, l-a faza golului fundasii erau toti iesiti la offside, numai el a ramas in curu lui Bilasco, care l-a facut la saritura la cap.
Dananae a jucat mai atent la meciul asta, l-a facut pe Tanase de cateva ori, Dorel...cam subtire, ma asteptam la mai mult. Nila a facut o faza frumoasa in prima repriza, apoi nu prea a avut consistenta. Fl Costea ar fi omul nostru de gol, dar nu si-a reglat tirul pana acum.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alfyyy » 01 Mar 2011, 12:53

Perspico scrie:
alfyyy scrie: Totusi sper ca acest baiat sa confirme si sa ne ajute sa scapam de retrogradare . Fie ca ne place sau nu , acesta este obiectivul primordial !
Si ti se pare ca unde ne-a lasat piturca ne bateam la Europa League? Ce-aveti, mah, nene? Nici acum nu jucam mai nimic, cum nu jucam nici atunci. Pe atunci ii acordati circumstante atenuante lui piturca atunci cand dadea vina pe vreo accidentare, iar acum, cand echipa e pe jumatate schimbata, asteptam minuni.
Inseamna ca nu l`ai vazut aseara pe rosca la gtv. A zis ca sezonul e compromis , dar la anul obligatoriu ne clasam in primele 3 :lol:
Only God Can Judge Me !

LiviuB

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de LiviuB » 01 Mar 2011, 14:00

alfyyy scrie:
Perspico scrie:
alfyyy scrie: Totusi sper ca acest baiat sa confirme si sa ne ajute sa scapam de retrogradare . Fie ca ne place sau nu , acesta este obiectivul primordial !
Si ti se pare ca unde ne-a lasat piturca ne bateam la Europa League? Ce-aveti, mah, nene? Nici acum nu jucam mai nimic, cum nu jucam nici atunci. Pe atunci ii acordati circumstante atenuante lui piturca atunci cand dadea vina pe vreo accidentare, iar acum, cand echipa e pe jumatate schimbata, asteptam minuni.
Inseamna ca nu l`ai vazut aseara pe rosca la gtv. A zis ca sezonul e compromis , dar la anul obligatoriu ne clasam in primele 3 :lol:
a spus si in ce divizie?
pt ca in divizia b poate fi un obiectiv de atins...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Mar 2011, 15:59

Sergyu_costea scrie:http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri& ... versitatea

Mi-e scarba atat pot sa spun. Articol legat de partida sau ce e asta? Jenant , penibil nu gasesc epitete pentru asa ceva. Ce legatura are Universitatea cu lab.agiul asta? Ce ne intereseaza pe noi? Doamne ce am facut sa meritam asa ceva , de ce trebuie sa suportam asemenea umilinte? De ce nu putem fi si noi mandri de prezentul echipei , nu doar de trecut?

ce [cenzurat] mea sa le ceri alora de la editie ?!!??!?! incredibil cine se ocupa de imaginea noastra. asta era buba dupa meciul cu steaua si dupa primul meci din retur. mache.... asta era problema ziarului nostru de casa...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ozzy

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de ozzy » 01 Mar 2011, 16:12

cat de penibil sa te plangi ca ai avut ghinion ca adversarul a facut un-doi cu bara...pai se poate spune ca, din contra, ai avut noroc ca mingea s-a dus in bara prima data, da' daca esti prost si nu misca nimeni in careul ala, ce era sa coboare Sf. Petru ca sa degajeze el?

oltteanu
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 14 Sep 2010, 23:13

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de oltteanu » 01 Mar 2011, 17:11

Sergyu_costea scrie:- Wendel şi Walter Lopez au fost uitaţi la stadion! Autocarul Ştiinţei a părăsit, după meciul cu Steaua, incinta arenei "Ion Oblemenco" fără cei doi sud-americani la bord, spre stupefacţia acestora.

Ba esti nebun? Pe zi ce trece ma uimesc astia. INCREDIBIL! :o
Uite ca se gasi cineva pe care sa-l mai mire ce se intampla la club. Pai daca au facut prezentarea jucatorilor...FARA JUCATORI, faptul ca ii uita e jucarie. Si acum fie vorba intre noi:nu era nici o tragedie daca scapau de tot de ei la ce joaca...poate la numar sa fie o problema ca la valoare...........
HardCore Crew

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de alfyyy » 01 Mar 2011, 17:30

Sergyu_costea scrie:- Wendel şi Walter Lopez au fost uitaţi la stadion! Autocarul Ştiinţei a părăsit, după meciul cu Steaua, incinta arenei "Ion Oblemenco" fără cei doi sud-americani la bord, spre stupefacţia acestora.

Ba esti nebun? Pe zi ce trece ma uimesc astia. INCREDIBIL! :o

E pe bune sau... ? Pune si tu sursa !
Only God Can Judge Me !

DoRyN

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de DoRyN » 01 Mar 2011, 17:53

“ Mulţumim tuturor care au fost în tribune duminică seara. Au fost fantastici. Sincer nu mă aşteptam la un număr atât de mare, la frigul care a fost. Chiar am văzut o statistică, că înafara meciului de la Craiova, media de spectatori a fost undeva sub 3 mii. Vorbeam după meci cu Zoro şi spunea că a rămas impresionat de numărul mare venit de suporterii în aceste condiţii meteo. Nici ei jucătorii nu se aşteptau să vină atâta lume. Să sperăm că vremea va fi mult mai blândă cu noi, luni şi suporterii să vină alături, la partida cu Brăneşti, pentru că avem nevoie de încurajare”, a spus Roşca la GTV.

Nici patronul echipei Adrian Mititelu nu se aştepta ca la aproape –10 grade să vină atât demultă lume.

“ În jurul orelor 18 ştiam câte bilete se vânduseră. Când am văzut cât de frig este şi că de la o oră la alta temperaturile scad, am vorbit cu apropiaţii şi le-am spus că probabil nici cei care şi-au luat bilete, nu vor mai veni toţi. Însă se dovedeşte dacă mai era nevoie, că dragostea pentru Universitatea este foarte mare”, a declarat Adrian Mititelu la GTV.

editie.ro

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de manex » 01 Mar 2011, 20:58

caesar scrie:In opinia mea, Prepe ar trebui sa faca mai mult la mijloc, e bun pe faza defensiza dar pe atac, paula..., n-am vazut niciodata o incursiune de-a lui pe centru, sa faca si el un dribling sa urce spre careu si s-o plezneasca din 16,
a facut vreo doua driblinguri care au amintit de prepelita de acum vreo doi ani. a si incercat sutul de la 25 de metri. oricum, mult prea putin fata de ce se asteapta de la el.
Am zis!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Alishor » 02 Mar 2011, 12:19

daca va uitati in gura alora de pa gesepeu' ... si a lu' saMUILA. aia numai aberatii scriu despre noi
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Închis