[Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

[Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de anakin » 12 Feb 2011, 09:09

Imagine vs Imagine


Meci impotriva echipei de pe locul 13 in prima liga din Bulgaria. Revine Silviu Lung jr in echipa.

Sambata 12 feb, ora 15:00, DigiSport Plus
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

d`ampezzo

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de d`ampezzo » 12 Feb 2011, 10:53

Forza Stiinta

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de manex » 12 Feb 2011, 15:30

bujor asta e mai prost decit piti.
d lopes nu are prea multe in cap, se pare. el se duce sa dribleze in jumatatea alora, si bineintels ca a pierdut mingea si i-a pus pe aia pe contraatac.
le. a inceput costea sa rateze. o:
le 2. a inceput si frasu sa rateze. o:
primele 15 minute nu prea am contat pe atac. dupa aceea am iesit mult mai bine din jumatatea noastra. din pacate, f costea trebuie sa vina mai jos sa isi ia mingi, stoica a gresit destule pase azi, asa ca florin si mihai costea nu au avut cele mai bune pase azi. dar mi-a placut ca ambii incep sa isi revina. chiar daca rateaza, sint acolo. prepe extrem de sters. ne trebuie om cu pasa la jumatate. gingio e bun pe partea aia, asa cred ca va juca de acum.
Last edited by manex on 12 Feb 2011, 15:46, edited 1 time in total.
Am zis!!

d`ampezzo

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de d`ampezzo » 12 Feb 2011, 15:50

Lopes nu are decat un singur picior, dreptul, pe piciorul ala face preluari, alunecari, degajari, totul. Daca mingea ii vine altfel e jalon.
Bujor este pericol...daca nimereste mingea...lucru rar spre extrem de rar.
Mila e dezastru...sa-l dea dreq pe 2 mil sa plateasca fiscu sa se duca la steaua sau unde o vrea...e neinteresant.
Zorro merge bine, asteptam un meci doua oficiale cu adversari redutabili.
Gingioveanu si Dananae...grav, tot flancul drept, sunt dezechilibrati psihologic. Gingioveanu ala e inca copil, nu s-a maturizat deloc, iar dananae mi se pare iritat, irascibil, animalic in miscari si tot...zici ca e din neanderthal.
asta in prima repriza doar :lol:

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de blondu » 12 Feb 2011, 16:00

d`ampezzo scrie:Lopes nu are decat un singur picior, dreptul, pe piciorul ala face preluari, alunecari, degajari, totul. Daca mingea ii vine altfel e jalon.
Bujor este pericol...daca nimereste mingea...lucru rar spre extrem de rar.
Mila e dezastru...sa-l dea dreq pe 2 mil sa plateasca fiscu sa se duca la steaua sau unde o vrea...e neinteresant.
Zorro merge bine, asteptam un meci doua oficiale cu adversari redutabili.
Gingioveanu si Dananae...grav, tot flancul drept, sunt dezechilibrati psihologic. Gingioveanu ala e inca copil, nu s-a maturizat deloc, iar dananae mi se pare iritat, irascibil, animalic in miscari si tot...zici ca e din neanderthal.
asta in prima repriza doar :lol:
poate stangul

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de manex » 12 Feb 2011, 16:17

le e frica sa suteze. altfel nu imi explic cum de avind culoar central, la 16 metyri, nila nu suteaza. :o: :o: :o:
Am zis!!

iuli

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de iuli » 12 Feb 2011, 16:26

mie imi place Lopes,cred ca pregatit bine e un jucator bun.
Bujor e knock-out,in rest se miscara binisor.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de manex » 12 Feb 2011, 16:43

bun test. macar in aparare sa ne sudam nitel.
Am zis!!

d`ampezzo

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de d`ampezzo » 12 Feb 2011, 16:47

0-0 final
Prepelita daca vrei sa pleci ... lasa-ne, esti degeaba !
Nu inteleg de ce nu joaca Ciuca in lolcul lui Busu, este mult mai bun.
Marea problema este centrul ! Daca il aveam pe Gargorov sau Spase plus Dina care faceau cat un mijlocas bunicel acum nu avem pe nimeni ! Stoica si Ologu nu sunt tocmai ceea ce ne trebuie, ei sunt mai mult inchizatori decat mijlocasi iar Dina nu mai este, deci nimeni la 18-20m de poarta !

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de rhadookoo » 12 Feb 2011, 16:49

Am ajuns sa-l regretam pe Dina! :lol: :lol:

Avatar utilizator
cristi_cv9
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 10 Ian 2011, 22:42

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de cristi_cv9 » 12 Feb 2011, 16:55

Suntem slabi fratilor pe toate compartimentele ,nu fura in stare sa dea o centrare buna in tot meciul ,ori dadura in primul om ori peste gardul din spatele portii,costea al mare foarte indolent ,de nila numai zic nimic...praf! ne asteapta viata grea in retur :( FORZA STIINTA!!!

d`ampezzo

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de d`ampezzo » 12 Feb 2011, 17:04

rhadookoo scrie:Am ajuns sa-l regretam pe Dina! :lol: :lol:
Nu cred, eu cel putin regret ca nu avem pe nimeni pe postul lui Dina. Oricine ar juca acolo cred ca ar fi peste Dina, chiar si Wendel asta... dar se pare ca si asta e un fel de "inchizator brazilian"

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de PoeUCV » 12 Feb 2011, 17:13

ce nesimtit piturca sa-l tina pe fiu-sau in teren, cand noi aveam atacanti asa prolifici, care marcheaza meci de meci in amicale

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de rhadookoo » 12 Feb 2011, 17:43

d`ampezzo scrie:
rhadookoo scrie:Am ajuns sa-l regretam pe Dina! :lol: :lol:
Nu cred, eu cel putin regret ca nu avem pe nimeni pe postul lui Dina. Oricine ar juca acolo cred ca ar fi peste Dina, chiar si Wendel asta... dar se pare ca si asta e un fel de "inchizator brazilian"
Nu-mi dau seama cum nimerim noi numai brazilieni care stiu sa dea doar cu latul. Ma, daca te duci pe plaja la Copacabana din 10 pustani, 9 or stii si ei sa dea un exterior, un calcai. Noi luam, insa, jucatori "experimentati".

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - Minyor Pernik

Mesaj de manex » 12 Feb 2011, 17:56

PoeUCV scrie:ce nesimtit piturca sa-l tina pe fiu-sau in teren, cand noi aveam atacanti asa prolifici, care marcheaza meci de meci in amicale
aaa, e un super profesionist piturca, cind fi-su ii zicea in min 60 "nu mai pot, in p..la mea", iar ta-su se facea ca nu vede.
Am zis!!

Închis