[Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne vom intoarce de la Timisoara ?

Poll ended at 13 Mar 2011, 20:48

3
16
30%
1
5
9%
0
32
60%
 
Total votes: 53

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ady1948 » 13 Mar 2011, 22:07

sa se nasca rivalitatea, dar daca ii putem tine piept. sa se lamureasca lucrurile la echipa. dupa ce vor fi toate :bune si frumoase" , pot sa ne declare si Aris razboi
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Mar 2011, 22:14

SLH scrie:are dreptate manex(ce rau suna), au profitat de lipsa brigazilor si in general a suporterilor, daca eram ca de obicei minim 1500 nu mai aveau curaj sa faca nimic, sper sa se nasca o rivalitate serioasa din impertinenta movelor

e de ajuns sa stai in gara la fiecare meci in bucuresti al lor si ai sansa sa faci actiuni d`astea ca ei azi
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 13 Mar 2011, 22:16

blixa scrie:ma, banatenii sunt niste refuzati ai istoriei care se cred cineva.
oltenii se aseamana cu banatenii la mandrie si la ADN. insa macar oltenii au umor. pe langa asta, oltenii au mai si realizat ceva in istorie, pe cand romanii banateni mai nimic. imi repugna firea lor. revendica niste realizari germano-maghiare, si ne privesc de sus. nu pricep marea prietenie cu banatenii, care oricum ne dispretuiesc.
pralea eu nu vad ce-am realizat noi oltenii in istorie? la lucruri bune eu stiu de tudor vladimirescu, fratii buzesti ( dar nu sunt sigur ) si ecaterina teodoroiu. la rele, stiu ca am fost cuceriti si de turci si de austrieci, dar ca am fost imediat aruncati inapoi, fiindca eram greu de controlat si eram foarte perversi. si mai stiu ca la un moment dat trebuia sa vina toti tiganii din romania in oltenia si sa se faca tara tiganilor. cam atata stiu eu, dar sunt dornic sa aflu ca am gresit si ca exista mai multe lucruri marete facute de olteni in istorie. nu vorbesc de personalitati precum brancusi, arghezi, coanda, etc.

@ssebastyano - apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld

@old-ultras - nu mai sunt ziarist si nu m-am considerat niciodata.

cat despre asa zis-ul razboi: prosti multi si la noi, prosti multi si la ei. respect pentru cei care merita si care stiu sa respecte la randul lor. restul e de prisos
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Mar 2011, 22:28

nu mai e vorba de respect. respect a fost pina acum 3 ani, parca, cind se bea cot la cot in parc si noi si ei. si ei cintau imnul nostru si noi cintam cu ei cintece despre poli. sa arzi un simbol...e cam grav. oricare timpit ar fi facut asta. sa aud comunicat de la ei ca, de fapt, un descreierat de la ei dat foc si ca ei, galeria a lui poli, se dezic de acest gest.
pina atunci...e razboi si cu astia.
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mar 2011, 22:32

BluBoy scrie:
blixa scrie:ma, banatenii sunt niste refuzati ai istoriei care se cred cineva.
oltenii se aseamana cu banatenii la mandrie si la ADN. insa macar oltenii au umor. pe langa asta, oltenii au mai si realizat ceva in istorie, pe cand romanii banateni mai nimic. imi repugna firea lor. revendica niste realizari germano-maghiare, si ne privesc de sus. nu pricep marea prietenie cu banatenii, care oricum ne dispretuiesc.
pralea eu nu vad ce-am realizat noi oltenii in istorie? la lucruri bune eu stiu de tudor vladimirescu, fratii buzesti ( dar nu sunt sigur ) si ecaterina teodoroiu. la rele, stiu ca am fost cuceriti si de turci si de austrieci, dar ca am fost imediat aruncati inapoi, fiindca eram greu de controlat si eram foarte perversi. si mai stiu ca la un moment dat trebuia sa vina toti tiganii din romania in oltenia si sa se faca tara tiganilor. cam atata stiu eu, dar sunt dornic sa aflu ca am gresit si ca exista mai multe lucruri marete facute de olteni in istorie. nu vorbesc de personalitati precum brancusi, arghezi, coanda, etc.

@ssebastyano - apld apld apld apld apld apld apld apld apld apld

@old-ultras - nu mai sunt ziarist si nu m-am considerat niciodata.

cat despre asa zis-ul razboi: prosti multi si la noi, prosti multi si la ei. respect pentru cei care merita si care stiu sa respecte la randul lor. restul e de prisos
pai ce facem aici? ora de istorie? cauta monumente UNESCO din Romania si-ai sa vezi ca oltenii au, pe cand banatenii au ciuciu. Gndeste-te doar ca Matei Basarab si Brancoveanu sunt olteni. nu e cazul sa discutam aici.
Inca ceva: tigani multi sunt in oltenia pentru ca erau mosii mari si ii foloseau astia ca robi. Insa pentru stiinta dvs, cei mai multi tigani sunt in Transilvania. e un mit faptul ca sunt in Oltenia. hai, ca ne intindem la vorba.
PS- oltenii au mare aport in construirea Bucurestiului.
Last edited by blixa on 13 Mar 2011, 22:35, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 13 Mar 2011, 22:33

sincer,ma asteptam.
Napoli are mult de lucru,nu-l mai are pe Urbano Lega si jocul sau bazat pe contraatac e zero fara o pregatire fizica excelenta.
e greu sa ne salvam.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 13 Mar 2011, 22:51

ii bagam prea mult in seama pe timisoreni ..............

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mar 2011, 23:05

oricum, ar cam fi cazul ca timisorenii sa ia titlul anul asta. desi n-o sa le mai ajungi la nas, ca si-asa sunt fruncea buricului, cel mai rezonabil ar fi sa-l castige ei.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 14 Mar 2011, 00:18

BluBoy scrie:
blixa scrie:ma, banatenii sunt niste refuzati ai istoriei care se cred cineva.
oltenii se aseamana cu banatenii la mandrie si la ADN. insa macar oltenii au umor
pralea eu nu vad ce-am realizat noi oltenii in istorie? la lucruri bune eu stiu de tudor vladimirescu, fratii buzesti ( dar nu sunt sigur ) si ecaterina teodoroiu.
+ Păcală (nu userul de pe forum) :laughing: :lol: :laughing: :lol: :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Mar 2011, 00:38

AdrianR scrie:
BluBoy scrie:
blixa scrie:ma, banatenii sunt niste refuzati ai istoriei care se cred cineva.
oltenii se aseamana cu banatenii la mandrie si la ADN. insa macar oltenii au umor
pralea eu nu vad ce-am realizat noi oltenii in istorie? la lucruri bune eu stiu de tudor vladimirescu, fratii buzesti ( dar nu sunt sigur ) si ecaterina teodoroiu.
+ Păcală (nu userul de pe forum) :laughing: :lol: :laughing: :lol: :laughing:
Adriane, nu mai pacali lumea ca Pacala e ardeleano-moldovean. In Oltenie nu i-ar fi mers. :)(
S-a rupt Brazda.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 14 Mar 2011, 00:51

Apropo, bestiale abtibildurile cu 10 ani. :laughing: :laughing:

Imagine

Rezolutie mai mare: http://www.alexhreniuc.ro/blog/wp-conte ... 1/03/6.jpg

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 14 Mar 2011, 02:48

E de plans...
STIINTA SUNTEM NOI !

ozzy

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 14 Mar 2011, 09:00

Cum ma, n-au reusit mititeii marea bomba? Si cata lumea credea in ei...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 14 Mar 2011, 09:43

rhadookoo scrie:Apropo, bestiale abtibildurile cu 10 ani. :laughing: :laughing:
Nu ma prind... care e faza cu 10 ani?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Mar 2011, 09:59

romaad scrie:
rhadookoo scrie:Apropo, bestiale abtibildurile cu 10 ani. :laughing: :laughing:
Nu ma prind... care e faza cu 10 ani?
Nici nu ma mira faza cu abtibildurile. Am din ce in ce mai mult senzatia, ca scopul unic al acestei echipe este de a face reclama editiei falimentare.

@romaad...eso a implinit 10 ani cica si tocmai si-au schimbat site-ul si au adaugat un 10 ani la numele de editie falimentara. Acest "10 ani" de pe tricouri nu este imprimat ca si restul imprimeurilor, ci este un abtibild din ala ordinar care il lipesti pe geam, masina s.a.m.d.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis