[Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne vom intoarce de la Timisoara ?

Poll ended at 13 Mar 2011, 20:48

3
16
30%
1
5
9%
0
32
60%
 
Total votes: 53

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 13 Mar 2011, 20:41

ba vere niciodata nu o iau pe coaja oamenii nevinovati. au luat-o cei care au acceptat sa umble cu toti prostovanii si toti teribilistii. aia s-a intamplat. oamenii nevinovati au stiut sa se tina departe de aceste fenomene, au stiut sa nu se expuna si asa mai departe. daca esti imbeecil si injuri timisoara, iar pe urma stai si umblii tantos prin timisoara e normal sa o iei.
cate scandari au fost in tur, mai ales din peluza sud. cat curaj si cat tupeu. iar daca stai sa vezi cine face deplasarea la timisoara iti ajung 10 degete.
Last edited by BluBoy on 13 Mar 2011, 20:42, edited 1 time in total.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 13 Mar 2011, 20:42

Narcis Popescu scrie:am uitat sa mentionez..ca eu pastrez sperante ca vom prinde un loc de uefa pana la Paste.. [miti]
Pastele cailor? :mincinos

Narcis Popescu

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 13 Mar 2011, 20:46

rhadookoo scrie:
Narcis Popescu scrie:am uitat sa mentionez..ca eu pastrez sperante ca vom prinde un loc de uefa pana la Paste.. [miti]
Pastele cailor? :mincinos
nu..ca la pastele cailor..o sa fim deja pe primul loc...
sunt mandru de lotul pe care il avem..e plin de jucatori exceptionali..
vad ca Mititelu declara ca daca nu plecau Gaman si barboianu..altul era rezultatul...ii dau dreptate...probabil cu ei 2 in teren..ar fi fost 4-0 pt.noi :lol:

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ady1948 » 13 Mar 2011, 20:46

parca a fost un mesaj la noi in peluza...detalii?
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 13 Mar 2011, 20:50

BluBoy scrie:ba vere niciodata nu o iau pe coaja oamenii nevinovati. au luat-o cei care au acceptat sa umble cu toti prostovanii si toti teribilistii. aia s-a intamplat. oamenii nevinovati au stiut sa se tina departe de aceste fenomene, au stiut sa nu se expuna si asa mai departe. daca esti imbeecil si injuri timisoara, iar pe urma stai si umblii tantos prin timisoara e normal sa o iei.
cate scandari au fost in tur, mai ales din peluza sud. cat curaj si cat tupeu. iar daca stai sa vezi cine face deplasarea la timisoara iti ajung 10 degete.
vere mai las-o moale cu prostii nostri ca tu nu stii cum mai sunt treburile prin timisoara si nu trebuie sa acuzi pe ai nostri doar asa ca ai tu simpatii violacee
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

d`ampezzo

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 13 Mar 2011, 20:52

Retrogradam clar ... jucatorii sunt gata
Costea a iesit sa ajunga sa vada oltchim, din vara pleca
Mihai si Prepelita plus restul imprumutatilor din vara pleaca...
Lui Dorel nu ii miroase echipamentul...
Toata lumea este impacata cu ideea ca nu le va fi bine si nu vor avea bani la craiova, mititelu ramane cu echipa in B cu pariuri si cu blaturi si asta e craiova

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 13 Mar 2011, 20:59

OLD-ULTRAS scrie:
BluBoy scrie:ba vere niciodata nu o iau pe coaja oamenii nevinovati. au luat-o cei care au acceptat sa umble cu toti prostovanii si toti teribilistii. aia s-a intamplat. oamenii nevinovati au stiut sa se tina departe de aceste fenomene, au stiut sa nu se expuna si asa mai departe. daca esti imbeecil si injuri timisoara, iar pe urma stai si umblii tantos prin timisoara e normal sa o iei.
cate scandari au fost in tur, mai ales din peluza sud. cat curaj si cat tupeu. iar daca stai sa vezi cine face deplasarea la timisoara iti ajung 10 degete.
vere mai las-o moale cu prostii nostri ca tu nu stii cum mai sunt treburile prin timisoara si nu trebuie sa acuzi pe ai nostri doar asa ca ai tu simpatii violacee
ce treburi sa fie ma pralea in timisoara. uite eu am un prieten care a fost la meci si n-a patit nimic. eu daca ma duceam la meci nu pateam nimic. si ca mine probabil ca mai sunt nu stiu cati altii. nu e vina alora care au luat bataie ca avem o peluza supra-populata de teribilisti si de smardoi, dar care fug la prima confruntare.

eu stiu o chestie. fac gura si ma dau tare, cand ma tin muschii. daca nu ma tin, stau in banca mea si-mi vad de treaba. cel mai usor ca sa eviti un scandal, e sa nu-l provoci. ia spune-mi mie te rog, cine a strigat mumu poli in tur? cine a dat tonul? nu cumva unul "focos" de a schimbat peluzele si acum da tonul prin sud?
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 13 Mar 2011, 21:07

BluBoy scrie:
OLD-ULTRAS scrie:
BluBoy scrie:ba vere niciodata nu o iau pe coaja oamenii nevinovati. au luat-o cei care au acceptat sa umble cu toti prostovanii si toti teribilistii. aia s-a intamplat. oamenii nevinovati au stiut sa se tina departe de aceste fenomene, au stiut sa nu se expuna si asa mai departe. daca esti imbeecil si injuri timisoara, iar pe urma stai si umblii tantos prin timisoara e normal sa o iei.
cate scandari au fost in tur, mai ales din peluza sud. cat curaj si cat tupeu. iar daca stai sa vezi cine face deplasarea la timisoara iti ajung 10 degete.
vere mai las-o moale cu prostii nostri ca tu nu stii cum mai sunt treburile prin timisoara si nu trebuie sa acuzi pe ai nostri doar asa ca ai tu simpatii violacee
ce treburi sa fie ma pralea in timisoara. uite eu am un prieten care a fost la meci si n-a patit nimic. eu daca ma duceam la meci nu pateam nimic. si ca mine probabil ca mai sunt nu stiu cati altii. nu e vina alora care au luat bataie ca avem o peluza supra-populata de teribilisti si de smardoi, dar care fug la prima confruntare.

eu stiu o chestie. fac gura si ma dau tare, cand ma tin muschii. daca nu ma tin, stau in banca mea si-mi vad de treaba. cel mai usor ca sa eviti un scandal, e sa nu-l provoci. ia spune-mi mie te rog, cine a strigat mumu poli in tur? cine a dat tonul? nu cumva unul "focos" de a schimbat peluzele si acum da tonul prin sud?
au fost si baieti din brigada noastra care sau plimbat prin tim si nu au patit nimic dar cu asta nu se schimba nimic in relatia cu astia din vest
cine a strigat prima data b-ul si de ce trebuie sa ne ploconim in fata lor
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mar 2011, 21:11

ma, banatenii sunt niste refuzati ai istoriei care se cred cineva.
oltenii se aseamana cu banatenii la mandrie si la ADN. insa macar oltenii au umor. pe langa asta, oltenii au mai si realizat ceva in istorie, pe cand romanii banateni mai nimic. imi repugna firea lor. revendica niste realizari germano-maghiare, si ne privesc de sus. nu pricep marea prietenie cu banatenii, care oricum ne dispretuiesc.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 13 Mar 2011, 21:11

cine a strigat ma b-ul? ce dracului ne creponam de o situatie? daca erau ei in locul nostru esti tu sigur ca nu striga restul stadionului b-ul? ti-a strigat galeria? eu nu cred. in fine, nici nu ma intereseaza. sa faca vere cine vrea ce vrea, sa ia bataie cine nu se protejeaza si sa ne vedem cu totii sanatosi pe oblemenco. nu ma mai intereseaza.

eu am fost si la tribuna a doua de la dinamo si n-am luat bataie. daca ai habar cum sa te controlezi nu iei bataie. iti vezi de treaba nu iei bataie. esti cu treaba ta si nu te mananca in [cenzurat], nu iei bataie.
daca esti smardoi si te dau afara hormonii din casa, atunci e posibil sa iei bataie si de la "cei mai tari din oras" medias.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 13 Mar 2011, 21:14

BluBoy scrie:
OLD-ULTRAS scrie:
BluBoy scrie:ba vere niciodata nu o iau pe coaja oamenii nevinovati. au luat-o cei care au acceptat sa umble cu toti prostovanii si toti teribilistii. aia s-a intamplat. oamenii nevinovati au stiut sa se tina departe de aceste fenomene, au stiut sa nu se expuna si asa mai departe. daca esti imbeecil si injuri timisoara, iar pe urma stai si umblii tantos prin timisoara e normal sa o iei.
cate scandari au fost in tur, mai ales din peluza sud. cat curaj si cat tupeu. iar daca stai sa vezi cine face deplasarea la timisoara iti ajung 10 degete.
vere mai las-o moale cu prostii nostri ca tu nu stii cum mai sunt treburile prin timisoara si nu trebuie sa acuzi pe ai nostri doar asa ca ai tu simpatii violacee
ce treburi sa fie ma pralea in timisoara. uite eu am un prieten care a fost la meci si n-a patit nimic. eu daca ma duceam la meci nu pateam nimic. si ca mine probabil ca mai sunt nu stiu cati altii. nu e vina alora care au luat bataie ca avem o peluza supra-populata de teribilisti si de smardoi, dar care fug la prima confruntare.

eu stiu o chestie. fac gura si ma dau tare, cand ma tin muschii. daca nu ma tin, stau in banca mea si-mi vad de treaba. cel mai usor ca sa eviti un scandal, e sa nu-l provoci. ia spune-mi mie te rog, cine a strigat mumu poli in tur? cine a dat tonul? nu cumva unul "focos" de a schimbat peluzele si acum da tonul prin sud?
@BluBoy :
Asa e!!! dar multi prosti au fost si aia de s-au luat dupa el...
Eu nu am inteles totusi o chestie, marii aia șmecheri care strigau mumu timisoara de ce nu strigau si mumu mititelu ? ca la meciul respectiv din cate imi amintesc echipa abia revenise de la Severin...dar de suntem mai "bagabonti" sa înjuram timisoara decât sa ne înjuram patronul care ne-a făcut numai rău si ne-a luat la mișto fie si prin simplul fapt ca am avut neșansa ca el sa se nască...
poate acum toți copii aia prosti care mai merg la meciuri înțeleg ca se mai duc unii sin in deplasări si nu suntem totuși priviți ca FC Brașov sau ca cei de la Otelul pe acolo desi la cat de slabi suntem acum asa ar trebui sa fim priviti dpdv ultras, dar multi sunt cei care vor sa profite de pe urma degringoladei de la club si din peluze...

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 13 Mar 2011, 21:18

BluBoy scrie:cine a strigat ma b-ul? ce dracului ne creponam de o situatie? daca erau ei in locul nostru esti tu sigur ca nu striga restul stadionului b-ul? ti-a strigat galeria? eu nu cred. in fine, nici nu ma intereseaza. sa faca vere cine vrea ce vrea, sa ia bataie cine nu se protejeaza si sa ne vedem cu totii sanatosi pe oblemenco. nu ma mai intereseaza.

eu am fost si la tribuna a doua de la dinamo si n-am luat bataie. daca ai habar cum sa te controlezi nu iei bataie. iti vezi de treaba nu iei bataie. esti cu treaba ta si nu te mananca in [cenzurat], nu iei bataie.
daca esti smardoi si te dau afara hormonii din casa, atunci e posibil sa iei bataie si de la "cei mai tari din oras" medias.
meseria ta este sa de ziarist si normal nu trebuie sa te "exteriorizezi"
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Bumblebee
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 13 Mar 2011, 21:11

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Bumblebee » 13 Mar 2011, 21:27

va salut cu respect.

Sincer, ceea ce ma priveste pe mine , imi pare rau de toata situatia asta creata, cu strigatul in b , cu muitul timisoarei si "sfarsita" in seara asta cu arderea pe gard a insemnelor voastre !
Am fost in tur la meciul terminat 1-1, si am umblat pe strazile craiovei fara nici o problema si chiar am discutat cu unii suporteri si am ramas cu o parere foarte buna ... pana sa intamplat ce sa intamplat la ora meciului.

Ceea ce vrea sa atrag atentia este ca : faceti diferenta dintre - a da tonul galeria la a *** pe ciuneva
- a da tonul samantarii de la tribune
Cand realizati care este diferenta dintre aceste 2 aspecte atunci o sa realizati ca ce au strigat samanarii nostri din tribune (B-ul) nu au avut nici o legatura cu peluza noastra, galeria. Dar cand se da tonul din galerie (m$@e tm) e cu totul altceva si mesajul e perceput altfel.
Respectul dintre suporterul X si Y nu se face de prin tribune, ci de prin galerie.
Nu am venit sa va tin teorie, sunt convins ca stiti si voi lucrurile astea, doar vi le reamintesc.

Inca o data , imi pare rau de situatia voastra, sper sa scapati cat de curand de mititelu asta si sa avem pe viitor meciuri mai frumoase.

Multa bafta !
O seara buna

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Mar 2011, 21:54

un meci execrabil. primele 20 d eminute bune, am stat bien in teren. dar cind ai o apapare astit de proasta la fazele fixe nu ai cum sa cistigi meciul. mijloc inexistent, ologu praf, dorel joaca tot timpul pentru ceilalti, costeaX2 praf. o echipa fara busola.
cit despre arderea insemneleor craiovei, cred ca a inceput un razboi inutil. om fi noi acum mici, insa cred ca istoria a demonstrat ca putem fi cu mult peste timisoara. asa ca pe viitor, cred ca timisorenii au demonstrat cit pot fi timpiti incepind acest razboi.
una peste alta, sintem in [cenzurat]
Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 21] FC Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 13 Mar 2011, 22:05

are dreptate manex(ce rau suna), au profitat de lipsa brigazilor si in general a suporterilor, daca eram ca de obicei minim 1500 nu mai aveau curaj sa faca nimic, sper sa se nasca o rivalitate serioasa din impertinenta movelor

Închis