[Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine in meciul cu FC Brasov ?

Poll ended at 24 Apr 2011, 20:37

3
12
32%
1
8
22%
0
17
46%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ady1948 » 25 Apr 2011, 12:57

alextudi scrie:
ady1948 scrie:p.s. : poti semna de mai multe ori cu alte adrese?

ps2: haideti sa facem putin spam pe site-urile sportive sa crestem putin "popularitatea"
sa ne strangem mai multi si sa facem asta :)( oricum parerea mea e ca la miting o sa ne strangem destul de multi ... dupa ce s-a intamplat aseara (tot stadionul l-a injurat pe boovean)

pe http://www.gsp.ro iti trebuie cont ca sa postezi , pe http://www.sport.ro iti modeleaza comentariile, dar pe http://www.prosport.ro poti face reclama cat vrei...bagati acolo , chiar si la subiecte cu alte echipe...
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 12:58

Pai aia e, ca aseara l-au injurat si aia de pe care a scos ultimii banuti. Nu mai are viata lunga, nu poate sa ne mai catalogheze pe sectiuni ca toti ne dorim ca Universitatea sa mearga bine, fie ca suntem cetateni, simpatizanti, ultrasi, spectatori ocazionali, indiferent de sex/varsta/mod de a trai. Daca se face ceva mare si civilizat ai si promovarea mass-mediei si a multor alte surse.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de SLH » 25 Apr 2011, 13:49

"E ciudat ca în zona unde au scris legende haiducii să nu existe un sîmbure de revoltă, să domnească bătaia de joc .... rănile oltenilor nu se cicatrizează. Sînt vii, le simt cînd îşi numără bătăile inimii."


partea asta din articol imi rascoleste sufletul

Sezione o sa anunte in zilele urmatoare metodele prin care o sa incercam sa scapam de nemernic, sper sa ni se alature cat mai multi oameni(deja stim pe cine nu ne putem baza)

NU SE MAI POATE PANA CE INCEPE SEZONUL VIITOR TREBUIE SA AVEM ALTA CONDUCERE CU ORICE RISC

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de gsm » 25 Apr 2011, 14:04

reghe asta inca mai e optimist.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 14:30

1. Daca mizam pe proteste numai cu ultrasi o sa fie un fiasco pentru ca sunt putini si oamenii obisnuiti de toate varstele sunt reticenti fie ei si fara motive. Efectul de turma cu golania/huligani, care merge bine de ani din pacate.
2. Trebuie gandit un afis care sa fie pus la dispozitia tuturor online si prin alte cai si printat de oricine doreste sa-l afiseze in orasul sau. O mare greseala daca protestul se rezuma doar la Craiova.
3. Nu trebuie grabita o actiune fara a vedea un posibil impact asupra sa, nu trebuiesc motto-uri cu injurii pentru ca orice lucru negativ se poate rasfrange apoi asupra ta, atunci cand ai o campanie legala si civilizata cel care te impedica prin alte metode comite o ilegalitate/infractiune.
4. Sa nu uitam ca cetatenii reprezinta majoritatea. Vara-i lunga si e timp de gandire pentru o actiune la nivel national asupra brutarului, orice incident fara minte iti poate desconsidera campania si un zvon d-asta negativ te duce pe apa sambetei. Nu uitati ca pe internet circula tot felul de prostii si prind in mintea romanilor ca suntem naivi de fel.
5. Fie ca la un protest in Craiova sa zicem li se alatura si altii din Orsova spre exemplu, 10-20 in centru cu fulare care tin cu Stiinta inseamna mult ca imagine si credibilitate.
suporter independent, Ex-HC...

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de PoeUCV » 25 Apr 2011, 14:55

nu cred ca ar trebui sa asteptam pana la vara pentru a face protestul. multi o sa fie plecati in concediu, multi o sa uite de umilintele provocate de sarantoc in timpul campionatului...

ce parere ati avea despre un protest care sa se organizeze in mai multe orase din oltenia si in orasele mari, gen timisoara, bucuresti? in cazul in care am reusi asa ceva(stiu ca e aproape imposibil), sa obtinem aprobarea protestului in toate orasele in aceeasi zi si la aceeasi ora, cred ca ar avea un impact mult mai mare, chiar daca in in tg-jiu, valcea, severin etc o sa ne strangem doar grupuri de 50-100 de insi. bine-nteles ca totul trebuie sa fie mediatizat

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ady1948 » 25 Apr 2011, 14:58

PoeUCV scrie:nu cred ca ar trebui sa asteptam pana la vara pentru a face protestul. multi o sa fie plecati in concediu, multi o sa uite de umilintele provocate de sarantoc in timpul campionatului...

ce parere ati avea despre un protest care sa se organizeze in mai multe orase din oltenia si in orasele mari, gen timisoara, bucuresti? in cazul in care am reusi asa ceva(stiu ca e aproape imposibil), sa obtinem aprobarea protestului in toate orasele in aceeasi zi si la aceeasi ora, cred ca ar avea un impact mult mai mare, chiar daca in in tg-jiu, valcea, severin etc o sa ne strangem doar grupuri de 50-100 de insi. bine-nteles ca totul trebuie sa fie mediatizat
toate ideile sunt bune , trebuie sa fie si aplicate.

ps: Referitor la meciul cu dinamo ...daca ar lasa intrarea libera si ne-am strange 200 de "ultrasi"( in general suporteri care au initiativa si stiu sa cante etc) eu zic ca am reusi sa atragem toata tribuna de partea noastra, si asa cefile nu ar mai actiona. trebuie pur si simplu ignorate (cefile :lol: )
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de alfyyy » 25 Apr 2011, 17:38

PoeUCV scrie:nu cred ca ar trebui sa asteptam pana la vara pentru a face protestul. multi o sa fie plecati in concediu, multi o sa uite de umilintele provocate de sarantoc in timpul campionatului...

ce parere ati avea despre un protest care sa se organizeze in mai multe orase din oltenia si in orasele mari, gen timisoara, bucuresti? in cazul in care am reusi asa ceva(stiu ca e aproape imposibil), sa obtinem aprobarea protestului in toate orasele in aceeasi zi si la aceeasi ora, cred ca ar avea un impact mult mai mare, chiar daca in in tg-jiu, valcea, severin etc o sa ne strangem doar grupuri de 50-100 de insi. bine-nteles ca totul trebuie sa fie mediatizat
Noi nu am reusit sa strangem nici macar 20 de oameni atunci cand booveanu` ne`a mutat echipa la severin si tu spui de proteste in alte orase :o Si daca am obtine aprobare pentru un protest, totul organizat in Craiova , tot nu am strange oameni !
Only God Can Judge Me !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de manex » 25 Apr 2011, 22:16

SLH scrie:
Sezione o sa anunte in zilele urmatoare metodele prin care o sa incercam sa scapam de nemernic, sper sa ni se alature cat mai multi oameni(deja stim pe cine nu ne putem baza)

NU SE MAI POATE PANA CE INCEPE SEZONUL VIITOR TREBUIE SA AVEM ALTA CONDUCERE CU ORICE RISC
atentie la metode. pe mine puteti conta atita timp cit metodele de protest nu lezeaza drepturile normale ale oricarui om de pe lumea asta.
si inca ceva: orice ati vrea sa incepeti, incepeti la meciul cu javrele. nu exista moment mai bun, si cu siguranta, nu va exista moment mai bun pentru a avea citeva mii de oameni in centru care sa participe la un protest.
oricum, orice s-ar face, un stadion plin care sa strige "pleaca mititelu" are mult maimare impact decit orice miting unde se poate lasa cu dosare , scandal etc
Am zis!!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de inima de leu » 25 Apr 2011, 22:46

Intrucat suntem noua ABBA din fotbalul romanesc nu ne vom mai reveni probabil niciodata. Daca vom retrograda acum ("daca" - speranta desarta) nu vom mai fi niciodata considerati o echipa mare. Vom ajunge ce a fost Rapidul in anii 70, 80 si Petrolul, UTA, U Cluj in anii din urma. Asa cum spunea un brasovean pe gsp.ro in 15 ani echipele din Bucuresti au reusit sa termine si cu Universitatea Craiova. Nu de campioni de conjunctura gen CFR sau Urziceni le e lor frica ci de centrele de traditie care produc pe termen lung.
Tare mi-e teama ca doar un nou patron nu e suficient desi e clar ca Mititelu trebuie sa plece.
Noi nu vom mai face performanta decat daca gasim un om providential cum a fost Mircea Lucescu la Rapid in 1998-1999.
Si nici atunci nu mai e sigur!
P.S. Se pot face mitinguri, se poate protesta, Mititelu poate fi facut sa plece. E prea tarziu...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de manex » 25 Apr 2011, 22:51

alextudi scrie: de ce sa lasa cu dosare ? daca e organizat (se obtin toate aporobarile) nu se lasa cu niciun dosar...
crezi ca toata lumea va fi sfinta? ca nimeni nu se va lua cu jandarmii? la asta ma refer.
Am zis!!

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de birkhoff » 25 Apr 2011, 23:46

Salutare! Eu cred ca nu e suficient un protest la stadion. Trebuie sa fie ceva de amploare, sa vada si autoritatile ce se intampla. Dar pentru asta e nevoie de mediatizare... nu e suficient sa lipiti niste foi A4 pe stalpi. aveti nevoie si de media, dar asta nu cred ca e o problema. Sunt sigur ca exista si o parte a presei din Craiova care sa fie ostila lui Mititelu... Si mai ales, trebuie sa aveti incredere ca acest protest are un rost. Multi gandesc ca nu are rost sa mearga la protest, ca Mititelu nu va renunta la echipa... Gresit! Trebuie ca autoritatile sa vada ca va pasa de echipa, si sunt sigur ca au parghiile necesare sa faca presiuni asupra lui Mititelu.
Si noi am facut acelasi lucru la "U" cluj si uite ca am reusit. Incet-incet revenim acolo unde ne e locul...
Dar pentru asta trebuie sa va mobilizati!!! Sunt sigur ca veti gasi o firma de advertising care sa va faca niste afise profesioniste care sa aiba un impact vizual mai mare decat o foaie A4 printata la o imprimanta de calculator...
Ca idee, voi posta aici afisul pe care l-am avut noi acum doi ani pentru mediatizarea marsului suporterilor:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de birkhoff » 25 Apr 2011, 23:51

La noi mediatizarea a durat cam 2 luni... DAca va strangeti 200 nu cred ca veti rezolva ceva. E mai bine sa organizati totul cat mai profesionist cu putina astfel incat sa puteti fi siguri ca vor veni cateva mii de oameni. Sper sa nu va suparati ca mi-am dat cu parerea, dar desi sunt clujean, doresc tot binele Craiovei si craiovenilor!

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de alfyyy » 25 Apr 2011, 23:56

Cam asta am vrea si noi sa facem, dar nu prea avem cu cine !
Only God Can Judge Me !

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de birkhoff » 26 Apr 2011, 00:00

Pai cei de la Sezione sunt asociatie daca bine stiu eu... pot sa primeasca si sponsorizari. Sa mearga la toate firmele de publicitate din oras si sa ii roage sa-i sponsorizeze cu realizarea afiselor. Din atatea firme, sunt sigur ca macar una are un patron care sa iubeasca "Universitatea". Ca idee realizarea unui asemenea afis, in format A3 si color ( ca sa aiba impac vizual mai mare) nu are cum sa coste mai mult de 1 leu pe bucata. 1000 de bucati ar costa cam 1000lei (10 milioane de lei vechi), o suma de nimic pentru un om de afaceri.

Închis