[Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine in meciul cu FC Brasov ?

Poll ended at 24 Apr 2011, 20:37

3
12
32%
1
8
22%
0
17
46%
 
Total votes: 37

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de UneKa » 25 Apr 2011, 07:13

alfyyy scrie:Uitati un comentariu de pe sport.ro care m`a impresionat :
''azi a murit cea mai frumoasa echipa din istoria acestei tari...sunt aradean get beget dar nu ai cum sa nu admiri aceasta echipa...echipa a extremelor.. aduceti-va aminte in tur cand a venit piturca 25000 de oameni la fiecare meci sa creat o emulatie extraordinara se vorbea chiar de titlu si apoi intr-un retur sa ales praful de tot, de sperante, de renastere... de tot... Craiova a murit cum a mai murit de multe ori este un fel de pasare pheonix dar pentru binele acestui fotbal romanesc bolnav , corupt, Craiova parca era o evadare.. pacat sa ales praful din cauza unui analfabet cu 5 clase care si-a batut joc de cea mai iubita echipa din romania''
senzational comentariul ... te lasa fara cuvinte chiar nu stiu ce sa mai scriu...

pe astia ii doare in [cenzurat] de noi ... ce tot va intrebati de costea , nu a vrut sa intre ca el nu poate sa fie rezerva.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de alfyyy » 25 Apr 2011, 10:12

UneKa scrie:
alfyyy scrie:Uitati un comentariu de pe sport.ro care m`a impresionat :
''azi a murit cea mai frumoasa echipa din istoria acestei tari...sunt aradean get beget dar nu ai cum sa nu admiri aceasta echipa...echipa a extremelor.. aduceti-va aminte in tur cand a venit piturca 25000 de oameni la fiecare meci sa creat o emulatie extraordinara se vorbea chiar de titlu si apoi intr-un retur sa ales praful de tot, de sperante, de renastere... de tot... Craiova a murit cum a mai murit de multe ori este un fel de pasare pheonix dar pentru binele acestui fotbal romanesc bolnav , corupt, Craiova parca era o evadare.. pacat sa ales praful din cauza unui analfabet cu 5 clase care si-a batut joc de cea mai iubita echipa din romania''
senzational comentariul ... te lasa fara cuvinte chiar nu stiu ce sa mai scriu...

pe astia ii doare in **** de noi ... ce tot va intrebati de costea , nu a vrut sa intre ca el nu poate sa fie rezerva.
Ba el fiind un suporter neutru (sau fan UTA) mi s`a parut un comentariu foarte frumos mai ales ca e scris pe un site de :bad: unde nu vezi decat injuraturi !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 11:06

A ajuns tiganul asta borat sa-si bata joc de suporterii Craiovei, sa inchida peluzele, sa mute echipa pe alte stadioane si pe Oblemenco sa creasca boscheti, a ajuns sa pacaleasca ani intregi suporterii si sa-i amageasca cu al sau caracter de tarfa ordinara si apoi sa vand jucatori pe sub mana ciobanului.

Gata, pana aici cu acest neg din istoria Universitatii, am ajuns sa fim injurati pe buna dreptate ca facem jocurile altora si ne salvam nemeritat, inca de sezonul trecut trebuia sa fim in B, cand ne-a dat meciul Otelul la Severin.

Trebuie inteles in capul tuturor ca fara ceva de mare amploare ne plangem in continuare de mila, chiar nu mai avem suporteri? Internetul e plin, trebuie un miting mare, nu neaparat in Craiova, in toate orasele unde sunt sustinatori, ca acest cancer sa-si ia mainile de pe echipa.
suporter independent, Ex-HC...

iuli

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de iuli » 25 Apr 2011, 11:16

cand am retrogradat prima data a durut rau.acum nu mai e asa,aseara si uitasem de meci.
ochelaristule lasa acest simbol,nu esti capabil sa-i redai sclipirea de alta data.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 11:19

iuli scrie:cand am retrogradat prima data a durut rau.acum nu mai e asa,aseara si uitasem de meci.
ochelaristule lasa acest simbol,nu esti capabil sa-i redai sclipirea de alta data.
Cum sa nu te doara ma cand retrogradezi? Poate pe tine nu, pe altii da. Sa nu facem o obisnuinta din umilinte, ca nu-i a buna...
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ady1948 » 25 Apr 2011, 11:24

Craiova , o rană vie

Universitatea va retrograda din nou. Viitorul sună rău în Bănie

L-aţi revăzut la ştiri. Bărbos, speriat, un om hăituit. Pe Dinel Staicu, mai nou Nuţu, îl aşteaptă şapte ani după gratii. Plăteşte pentru fraudarea unei bănci. Ruşinea pe care a produs-o Universităţii Craiova în 2005 îi asigură însă o condamnare pe viaţă din partea tribunalului suporterilor. O coincidenţă macabră a legat prăbuşirea fostului patron al “Ştiinţei” de noua retrogradare a “Campioanei unei mari iubiri”. Duminică, pe un stadion aproape gol, Braşovul a respins recursul alb-albaştrilor. Pe banca oaspeţilor a stat Conceicao, refuzat anul trecut cînd Marcel Popescu l-a propus Universităţii la pachet cu Marcos Antonio sau Cassio. Asistenţa firavă e pusă pe seama unei zile de sărbătoare. Înainte, era sărbătoare cînd juca Universitatea. Căciulile zburau în aer, iar, după meci, Carnavalul de la Rio se muta în Bănie.

Craiova este o zonă seismică. Bulina roşie care tatuează clădirea clubului a fost ignorată de patronul care preluase echipa la schimb cu o benzinărie. Dacă Neţoiu a fost dinamovist, iar Dinel un afacerist obligat politic să cumpere Universitatea, Adrian Mititelu se jura că o iubeşte şi garanta că nu va mai retrograda niciodată. Au fost şase ani plini de umilinţe, jocuri dubioase şi vise neîmplinite. Mititelu nu mai poate păcăli nici un copil de şase ani. A profitat de naivitatea oamenilor care l-au cauţionat pe motiv că e de-al lor. S-au înşelat, face parte tot din tagma lui Dinel şi Neţoiu.

Nu există nici un indiciu că Adrian Mititelu va renunţa la echipă în liga secundă. E timpul ca autorităţile locale să se implice, măcar că 2012 va fi an electoral. Să-l pună sub presiunea legii, să nu-i mai prelungească sejurul pe “Ion Oblemenco”. Să găsească investitori dispuşi să se alăture celui mai important brand din Craiova.

Ţicleanu, preşedintele- bufon, încerca să-i convingă pe olteni că retrogradarea nu este o tragedie, ci o şansă pentru tinerii din lot. Poate şi asta este o explicaţie pentru suferinţa neîntreruptă a “Ştiinţei”. Participarea vinovată a fostelor glorii, apatia altora, lipsa unei voci care să trezească Bănia, dezinteresul autorităţilor locale au asigurat mediul propice pentru un nou naufragiu. E ciudat ca în zona unde au scris legende haiducii să nu existe un sîmbure de revoltă, să domnească bătaia de joc.

Universitatea va da ceasul deşteptător cu cîteva ore înapoi. În fotbal bate pasul pe loc de aproape 20 de ani. Orgoliul tribunei nu a fost suficient. Timpul se scurge implacabil, copiii de ieri cresc, fotbaliştii pleacă fără să se uite înapoi, rănile oltenilor nu se cicatrizează. Sînt vii, le simt cînd îşi numără bătăile inimii.


sursa : http://blogsport.gsp.ro/fornade/2011/04 ... -rana-vie/
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

iuli

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de iuli » 25 Apr 2011, 11:32

evo_dk scrie:
iuli scrie:cand am retrogradat prima data a durut rau.acum nu mai e asa,aseara si uitasem de meci.
ochelaristule lasa acest simbol,nu esti capabil sa-i redai sclipirea de alta data.
Cum sa nu te doara ma cand retrogradezi? Poate pe tine nu, pe altii da. Sa nu facem o obisnuinta din umilinte, ca nu-i a buna...
nu ma pot obisnui cu umilintele,dar deja nu ma mai astept la nimic bun cu mititelu.asta am vrut sa spun,ma impacasem cu gandul ca retrogradam de la meciul cu Pandurii.
trebuie facut ceva ca clubul sa fie salvat de la acest labil psihic,e momentul ca si autoritatile sa faca ceva.
ma astept ca Sezione sa faca ceva,ei ai fost mereu cei care au luat atitudine dar nu au fost sustinuti.acum cred ca a venit momentul sa-i sustinem si noi,restul suporterilor,cu adevarat.
FARA mititelu!

heschel
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Dec 2010, 20:11

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de heschel » 25 Apr 2011, 11:40

ma credeti sau nu asta noapte n-am dormit, parca mi-a taiat cineva o parte din suflet ,ca atunci cand iti moare cineva drag.Si ce gol dadusem,s-a ales praful in doua minute.Ce prostie a facut Reghecamf!n-am vazut antrenor mai prost ca el,sa tina cel mai bun jucator pe tusa,sa-l bage pe prostul ala de lopez care nu stie decat sa trimita in corner,si camila aia de zoro la fel,cine i-o fi facut pe astia fotbalisti vere?n-am vazut huidume mai proaste in viata mea.La 1-0 trbuia sa fim pe ei la ce-o fi o fi, nu sa joci cu morcovu-n [cenzurat].Du-te ba Reghecamfule cu zoro al tau si cu prostul ala de lopez,mai bine jucam fara fundasi,unde dracu i-oi fi gasit sa-i aduci pe capul nostru.

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Krizalid » 25 Apr 2011, 12:04

Ce sperante sa avem ma cu mititelu asta care nu are bani nici de motorina ? trebuie sa plece de la echipa ..sa o lase in B akolo si sa plece in [****] sa sa vanda tot ce mai are sa-si ia banii , sa se duca !!!
Stii ceva ? Date'n MM !

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de rhadookoo » 25 Apr 2011, 12:20

heschel scrie:ma credeti sau nu asta noapte n-am dormit, parca mi-a taiat cineva o parte din suflet ,ca atunci cand iti moare cineva drag.Si ce gol dadusem,s-a ales praful in doua minute.Ce prostie a facut Reghecamf!n-am vazut antrenor mai prost ca el,sa tina cel mai bun jucator pe tusa,sa-l bage pe prostul ala de lopez care nu stie decat sa trimita in corner,si camila aia de zoro la fel,cine i-o fi facut pe astia fotbalisti vere?n-am vazut huidume mai proaste in viata mea.La 1-0 trbuia sa fim pe ei la ce-o fi o fi, nu sa joci cu morcovu-n [cenzurat].Du-te ba Reghecamfule cu zoro al tau si cu prostul ala de lopez,mai bine jucam fara fundasi,unde dracu i-oi fi gasit sa-i aduci pe capul nostru.
Deci cum e, mai batem la Vaslui? :hmm :mincinos

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 12:22

suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ady1948 » 25 Apr 2011, 12:32

am semnat , sper sa strangem macar 5.000 de semanaturi pana la final..
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de alfyyy » 25 Apr 2011, 12:39

Macar in ceasul al 12lea sa facem si noi ceva calumea chiar si cu pretul retrogradarii !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de evo_dk » 25 Apr 2011, 12:41

ady1948 scrie:am semnat , sper sa strangem macar 5.000 de semanaturi pana la final..
Am vazut c-ai intrebat acolo de miting & stuff, nu poti vorbi in numele tuturor cu o data anume, pentru ca mi se pare normal. Important e ca sa se stranga semnaturi si pe viitor se poate decide ceva daca-i interes, se poate edita petitia oricand si adauga eventuale date.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 28] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ady1948 » 25 Apr 2011, 12:43

p.s. : poti semna de mai multe ori cu alte adrese?

ps2: haideti sa facem putin spam pe site-urile sportive sa crestem putin "popularitatea"
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Închis