[Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem miine?

Poll ended at 27 Apr 2011, 20:13

Ce stim mai bine de juma de an
27
75%
Luam un punct amarit
0
No votes
Ne revenim si batem tot
9
25%
 
Total votes: 36

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 27 Apr 2011, 21:08

rhadookoo scrie:[miti] zice ca trebuie sa se sesiseze parchetul.
Eu zic ca ar trebui sa se sesizeze un spital de nebuni, pentru ca booveanul a innebunit de-a binelea.
Deja stiu ce o sa zica la final Mititelu "DRAGOMIR PITURCA ARBITRI AVRAM PORUMBOIU FRF" CE [cenzurat] MEA EU SUNT NEVINOVAT!!! la anu promovam si ne batem la campionat!

ROSCA asta e un fel de mitilian! cum sa zici ca nu a fost galben la prepelita sau ca nu a fost de galben la buleica (probabil se refera ca era de ROSU)

EDIT: Cand il intreba MIRONICA da ce a fost la gol? rosca "pai ah ih da a fost un arbitraj partinitor" cei de la DIGI au fost fugariti de JANDARMI!!!!

Urmeaza celebra replica a lui Rosca " Sa se sesizeze DNA si Parchetul"

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de haxor » 27 Apr 2011, 21:13

Avem o echipa de terminati care nu joaca nimic si nu leaga doua pase dar la meciul de azi arbitrajul a fost pro Vaslui!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Apr 2011, 21:14

ROSCA " YOU venind de la sedinta TECHNICA m-am intalnit cu PROUMBOIU! a incercat sa ma loveasca doar ma STERS asa si incepu sa planga"
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 27 Apr 2011, 21:16

POROMBOIU: scoteti-l din priza pe individ :laughing: :laughing: :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Apr 2011, 21:18

Se aude un suntet la Porumboiu in telefon :lol: sa sper sa il loveasca pe Rosca
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 27 Apr 2011, 21:21

s-au impacat bulangii... :)-
Last edited by David on 27 Apr 2011, 21:22, edited 1 time in total.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 27 Apr 2011, 21:22

http://tv.gsp.ro/Adrian-Mititelu-M-duc- ... 17346.html

Sa vina FIFA Sa vina FIFA Sa vina FIFA LA CRAIOVA!!

PS: Daca il intrebati pe mititelu ce inseamna FIFA o sa zica stai sa caut pe GOAGAL!

JustME

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 27 Apr 2011, 21:23

alextudi scrie:Tensiunile la meciul FC Vaslui-U Craiova nu au mai aşteptat flueirul final ci au degenerat în chiar pauza partidei. Iritat de faptul că echipa lui era egala oltenilor după 45 de minute, finanţatorul moldovenilor, Adrian Porumboiu, a găsit ceva să-i reproşeze vicepreşedintelui oaspeţilor, Vlad Roşca.

Conform unor martori oculari, şeful vasluian i-a fi băgat mâna în gât acestuia şi l-ar fi înjurat, însă cauza reacţiei sale nu a fost una evidentă, şocându-i pe cei care au asistat la incident.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ei-8197253
daca stirea asta e adevarata atunci jos palaria in fata lu Porumboiu apld apld apld

p.s. arbirtajul mie unul mi s-a parut ok. Buleica a luat cartonasele meritat zic eu. retrogradarea cred ca s-a jucat la meciurile cu Pandurii, cu Sportul, cu Branesti, cu Brasov, cu U Cluj, nu azi. dar cum circul la TV e specialitatea casei... "arbitrii cei rai care ne vor in B bla bla bla" :smoke:

p.s.2 vasluienii pamant dar ai nostri ca brazii mai pamant ca ei.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 27 Apr 2011, 21:39

Singurul minus al arbitrilor au fost minutele de prelungire, cam putine.
Cat de tare a fost asta a lu' Rosca, ca cei de la Digi au fost fugariti de jandarmi. [smile84]
Last edited by rhadookoo on 27 Apr 2011, 21:41, edited 1 time in total.

heschel
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Dec 2010, 20:11

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de heschel » 27 Apr 2011, 21:44

avem mafii peste tot:mafia lemnului,mafia pietelor,mafia functionarilor publici,a judecatorilor si politiei,mafia invatamantului care na furnizeaza cei mai prosti intelectuali,mafia gunoaielor si a prostituatelor,multe alte mafii,si evident mafia fotbalului care a transformat acest sport in fabrici de facut bani si imagine.Nu mai e nimic frumos in fotbal,o mocirla unde se scalda toti prostii si jegosii complexati de inferioritatea lor spirituala,unii chiar de inferioritatea lor fizica,uratii dracului!Rusine ba porumboiule!ai castigat cu arbitrii?ne-au tocat asa marunt abia vizibil dar fatal.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 27 Apr 2011, 21:46

heschel scrie:avem mafii peste tot:mafia lemnului,mafia pietelor,mafia functionarilor publici,a judecatorilor si politiei,mafia invatamantului care na furnizeaza cei mai prosti intelectuali,mafia gunoaielor si a prostituatelor,multe alte mafii,si evident mafia fotbalului care a transformat acest sport in fabrici de facut bani si imagine.Nu mai e nimic frumos in fotbal,o mocirla unde se scalda toti prostii si jegosii complexati de inferioritatea lor spirituala,unii chiar de inferioritatea lor fizica,uratii dracului!Rusine ba porumboiule!ai castigat cu arbitrii?ne-au tocat asa marunt abia vizibil dar fatal.
tu esti tare bai mititelule! ucv de ce nu faci o sesizare la DNA sau PARCHET

INFINE a inceput REAL BARCA !! FORZA MADRID:x o:
Last edited by Anonymous on 27 Apr 2011, 21:48, edited 1 time in total.
Motiv: Te rog fara jigniri

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Apr 2011, 22:06

toate ca toate, am jucat cum am jucat, dar faultul din care s-a inscris golul 2 nu a fost . a fost dat ca in judeteana.
orice mi-ar zice oricine. cine se pricepe cit de cit la arbitraj (avem parca pe aici arbitri), sa spuna daca nu am dreptate. arbitraj ca in judeteana.
am jucat de toata jena, nu avem jucatori, sintem praf, sintem in liga 2. dar arbitrul a fost cu gazdele.
Am zis!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 27 Apr 2011, 22:44

manex scrie:toate ca toate, am jucat cum am jucat, dar faultul din care s-a inscris golul 2 nu a fost . a fost dat ca in judeteana.
aceeasi impresie am avut o si eu

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 27 Apr 2011, 22:56

arbitraj de toata jena.joc de toata jena.mi-a placut la inceputul meciului de arbitru:"ai grija gabi"(catre canu).
prima faza le da corner alora desi se vede clar ca o da gerlem.eliminare absolut corecta dar maniera sub orice critica.

LiviuB

Re: [Etapa 29] FC Vaslui - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2011, 23:01

JustME scrie:
alextudi scrie:Tensiunile la meciul FC Vaslui-U Craiova nu au mai aşteptat flueirul final ci au degenerat în chiar pauza partidei. Iritat de faptul că echipa lui era egala oltenilor după 45 de minute, finanţatorul moldovenilor, Adrian Porumboiu, a găsit ceva să-i reproşeze vicepreşedintelui oaspeţilor, Vlad Roşca.

Conform unor martori oculari, şeful vasluian i-a fi băgat mâna în gât acestuia şi l-ar fi înjurat, însă cauza reacţiei sale nu a fost una evidentă, şocându-i pe cei care au asistat la incident.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ei-8197253
daca stirea asta e adevarata atunci jos palaria in fata lu Porumboiu apld apld apld

p.s. arbirtajul mie unul mi s-a parut ok. Buleica a luat cartonasele meritat zic eu. retrogradarea cred ca s-a jucat la meciurile cu Pandurii, cu Sportul, cu Branesti, cu Brasov, cu U Cluj, nu azi. dar cum circul la TV e specialitatea casei... "arbitrii cei rai care ne vor in B bla bla bla" :smoke:

p.s.2 vasluienii pamant dar ai nostri ca brazii mai pamant ca ei.
hai mah lasati-o draq de treaba, ala da 2 minute de prelungire si poti sa spui ca arbitrajul a fost ok!!! ce fault a fost la lovitura aia libera? Si sa fim seriosi, nu poti sa dai 2 galbene unui jucator la interval de 5 min pt interventii in care a cautat mingea. Pai daca arbitra Gaina pe Real-Barca, Dani Alves era demult la cabine. asta daca Porumboiu era presedinte la real.

Închis