[Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu javrele ?

Poll ended at 09 Mai 2011, 23:32

Castigam si sta Mititelu toata saptamana pe GSP si Digi Sport
19
37%
Facem egal si dam vina pe arbitrii
4
8%
Pierdem si dam vina pe Chiron
28
55%
 
Total votes: 51

sorin107

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 09 Mai 2011, 23:43

anakin scrie:sau...

"Lasa-l pe altul cu putere financiara mai mare, care sa vina cu un nou proiect pentru echipa. Ai demonstrat deja ca nu poti decat sa afunzi echipa si mai mult. Macar in ceasul al 12-lea realizeaza ca acest club are nevoie de o schimbare, din cap pana in picioare !"

eu i-am scris asa: nu iti ajunge cat ne-ai umilit? ne-ai dus in B iar, dar mai mult, ne-ai terfelit echipa, onoarea si iubirea, ai calcat-o in picioare! fa-ne macar un bine in atatia ani si pleaca!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de jianu_max » 09 Mai 2011, 23:44

"Ne-am nascut pe la mijlocul anilor 70, atunci cand , intr-o zi de vara tarzie, Teo Taralunga nu reusea sa il invinga pe portarul UTEI, la Arad.Ne-am nascut odata cu stangul fantastic al lui Oblemenco, odata cu lacrimile unor minunati pletosi intr-un vestiar din Ploiesti, in vara anului 1974. Reusisera sa implineasca visul Olteniei, brutal refuzat de un trisor alb-rosu cu un an inainte.
Pasiunea noastra a prins viata in noaptea aceea de carnaval, mii de inimi ale oltenilor [*****] in ritm de samba pe strazile batranului oras pana in zori.Iubirea noastra este unica, este fantastica.Este rupta parca din basme, asemenea revenirii lui Oblemenco dupa acel ulcer nenorocit.
Au avut grija sa intretina flacara Minunea Blonda Ilie Balaci, Negoro, Chiose, Silvica, Stefanescu, Pele Donose, Crisan, Cartu,Vulpea Beldeanu, Irimescu....
Azi, intalnindu-l pe Beldeanu prin centrul Craiovei, mereu in treningul Stiintei, nu ne putem gandi decat ca nu am visat.Auzindu-l pe Ilie Balaci la televizor, comentand la fel de frumos precum dribla, realizam ca acesti semizei au fost reali, ca Stiinta anilor 80 nu a fost un ciudat vis colectiv al Olteniei.Vazandu-l pe magicianul Cartu cum crapa plexiglass-uri prin Europa,zambim. Noi nu-l putem blama,e Sorinnacio al nostru, iar un anume gol cu Bettis compenseaza mii de metrii patrati de plexiglass.
Aici, unde statuia lui Oblemenco vegheaza mii de olteni care se indreapta spre stadionul care ii poarta numele, aici, unde fiecare prunc are ca mostenire genetica iubirea fata de culorile alb albastre, nicodata nu se va stinge faclia aprinsa de campioana unei mari iubiri in 1973.Indiferent de divizia in care va juca, echipa va ramane sfanta pentru noi.
Noi, cei care ne impartim anul in tur si retur, noi, cei a caror viata este mai fericita sau mai trista in functie de locul din clasamenmt, noi, cei care am plans de bucurie in 74, 80, 81, 91 si de tristete in 2005, vom fi mereu aceeasi.Copiilor nostri le vom picura in suflet fanatismul si vor iubi la randul lor Craiova, indiferent de spatiul rezervat la tv echipelor bucurestene.
Daca bugetul unei echipe ar fi direct proportional cu pasiunea fanilor, mititelu ar juca table cu Abramovici.
Nu puteti lasa Stiinta sa moara.Nu puteti lua oltenilor tot ce au ei mai scump.
Craiova este la un pas de tragedie, scriu ziarele...O confirma si ai nostri..Alte sarbatori traite cu inima stransa la sud..
Scrie aceste randuri unul dintre sutele de mii care au incremenit in fata televizorului mult timp dupa ce Piturca a terminat conferinta.Universitatea nu inseamna Adrian Mititelu.. Nici macar cu Fondul Proprietatea nu are nici o legatura, cu mostenirea Negoestilor cu atat mai putin.
Craiova este lacrima lui Cristi Minculescu pe patul unui spital nemtesc intr-un aprilie 2008, este poezia bardului de la Barca...este oftatul Olteniei la bara lui Crisan , cu Benfica ! Universitatea este senzatia aia incredibila pe care o ai cand 30.000 cantam "O iubire alb-albastra " pe vechiul Central.""
Lucrurile astea nu pot fi retrogradate, nu se pot pune taxe sau impozite pe ele, nu au nevoie de licenta; nici macar comisia aceea de la uefa care vine in martie cu o falca in cer si cu una in pamant nu poate sa ne fure inima.
Pentru ca aici, pe dreptunghiul acesta verde unde a calcat gheata lui Oblemenco, pe buucatica asta de cer acoperita parca ieri de un nor de palariii la un gol care parca nu mai venea al lui Negrila in poarta nemteasca, aici este inima Olteniei.
Last edited by jianu_max on 09 Mai 2011, 23:46, edited 1 time in total.
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de jianu_max » 09 Mai 2011, 23:45

este un text mai vechi, dar l-am pus apropo de mentinerea vie a spiritului nostru
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de jianu_max » 09 Mai 2011, 23:47

jianu_max scrie:este un text mai vechi, a fost dat si in gsp. dar l-am pus apropo de mentinerea vie a spiritului nostru
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de rhadookoo » 09 Mai 2011, 23:50

jianu_max scrie:este un text mai vechi, dar l-am pus apropo de mentinerea vie a spiritului nostru
o: usteag

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de evo_dk » 10 Mai 2011, 00:23

Stiinta e una singura, interesul nostru nu-i sa facem o alta echipa nascuta peste noapte cum au fost Poli Aek Bucuresti-Timisoara, UTA Liberty Parade Salonta si multe altele.
Problema este mititelu, el trebuie sa plece si clubul Universitatea Craiova, fara alte nume, idei si alte porcarii sa inceapa o noua viata, sa promoveze prin munca, sa intram in A atunci cand meritam si nu sa ne patam istoria precum altii, multi dintre voi v-ati vinde si mamele si va surad idei d-astea de hibridari ca sunt la moda in mocirla asta romaneasca.
Sa ma lase si piturca cu alta echipa, i arde de echipa dupa ce are sa ia bani de la prost, bani nemunciti si da jucatori la rivale.

Universitatea Craiova trebuie sa inceapa o alta viata fara mititelu, punct!

PS: Si noi care ne-am strans sa vedem meciul i-am dat sms, insa sunt fire de praf.
suporter independent, Ex-HC...

heschel
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Dec 2010, 20:11

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de heschel » 10 Mai 2011, 00:26

egalul bistritei ne-a salvat,tare imi era teama ca or sa bata in deplasare si nu o sa mai avem nicio nici o sansa.batem la bistrita cu diferenta de doua goluri,batem gazul ,nu conteaza cu cat,iar bistrita face cel mult egal la branesti si SUNTEM SALVATI,ce tot bociti ca babele p'aci inainte sa moara mortul. ucv ucv ucv ucv usteag usteag usteag usteag

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de stuparu_alexandru » 10 Mai 2011, 00:34

sa-nteleg ca n-a mai venit nimeni la santa fe ? ori asta, ori era vreo camera ascunsa si nu v-am vazut eu :lol:

cat despre meciul in sine... daca ma asteptam la altceva, poate eram dezamagit. asa... eram atat de sigur ca luam bataie, incat am si pariat pe dinamo ca ne bate la handicap. :)) am si castigat
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2011, 00:38

Raspunse mititelu la SMS-uri? o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de wb_lion » 10 Mai 2011, 00:43

Cristi007 scrie:Raspunse mititelu la SMS-uri? o:
nu cred ca are credit

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de birkhoff » 10 Mai 2011, 00:49

wb_lion scrie:
Cristi007 scrie:Raspunse mititelu la SMS-uri? o:
nu cred ca are credit
Macar un bip putea sa dea :-(

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de evo_dk » 10 Mai 2011, 00:52

wb_lion scrie:
Cristi007 scrie:Raspunse mititelu la SMS-uri? o:
nu cred ca are credit
In cel mai buna caz trimite mesaj gratuit cu "Suna-ma" sau cere 1 euro credit...
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de David » 10 Mai 2011, 01:01

heschel scrie:egalul bistritei ne-a salvat,tare imi era teama ca or sa bata in deplasare si nu o sa mai avem nicio nici o sansa.batem la bistrita cu diferenta de doua goluri,batem gazul ,nu conteaza cu cat,iar bistrita face cel mult egal la branesti si SUNTEM SALVATI,ce tot bociti ca babele p'aci inainte sa moara mortul. ucv ucv ucv ucv usteag usteag usteag usteag
du-te ba in [cenzurat] mea de aici de ordinar ca deja ma enervezi , mai termina-te dracu' odata... esti cu capu' ?! macar spune in [cenzurat] mea odata ca faci la misto ca sa nu te mai batjocoreasca astia pe-aici...
legat de meci... imi bag [cenzurat] si-n el , era de asteptat sa luam bataie dar , din pacate , s-a scandat foarte putin ( din punctu' meu de vedere ) impotriva mititelului in seara asta... prin min. 40 ne-au dat afara , unii au intrat inapoi / s-au despartit , altii au plecat , probabil spre sediu' clubului...
de-abia astept protestu' de peste 2/3 saptamani , sper sa facem ceva frumos si sa fie prezenta multa lume...
legat de echipa lu' piturca : imi bag [cenzurat] si-n ea... daca ar lua-o pe-asta , a noastra , ar fi ceva , cu toate ca nu prea cred...
ca fapt divers , mie nu prea mi-a placut niciodata de piturca , asa ca... mai bine ramane in bucurestiu' lui decat sa vina sa faca o alta echipa de [cenzurat] numita stiinta universitatea craiova gaz metan cfr... :)-

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Nea Marin » 10 Mai 2011, 01:06

Pai cine o sa tina cu pseudoechipa lui Piturca? Ce, pt Piturca am tine cu Stiinta daca ar prelua-o de la mititel?

Ori vine cu un proiect serios PENTRU UNIVERSITATEA CRAIOVA, ori sa ne lase, sa nu fie si el inca o hiena careia ii miroase a hoit!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 32] Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de David » 10 Mai 2011, 01:57

Nea Marin scrie:Pai cine o sa tina cu pseudoechipa lui Piturca? Ce, pt Piturca am tine cu Stiinta daca ar prelua-o de la mititel?

Ori vine cu un proiect serios PENTRU UNIVERSITATEA CRAIOVA, ori sa ne lase, sa nu fie si el inca o hiena careia ii miroase a hoit!
o: perfect de acord...
ps : am trait s-o vad si pe-asta : javrele aplaudate de tot stadionu'
cum a decurs 'treaba' : secunda 1 " **** la olteni " , secunda 2 " **** mititelu " , secunda 3 " aplauze pentru imputiti " , secunda 4 " **** la olteni "
am ramas cu gura cascata , dupa "secunda 4" au inceput sa-i huiduie , eu le-am zis sa-i mai aplaude da' n-au mai vrut... :lol:
o treaba asemanatoare s-a mai petrecut si la anumite meciuri cu steaua ( ca sa nu zic la penultimele 3 :)- ) " **** mititelu " , " **** becali " , toata lumea fericita si multumita... eram eu cu inca unu' care nu eram de acord ( asta , bineinteles , la doar unu' dintre cele 3 meciuri :lol: )... :)(
pana la urma am inteles care a fost treaba da' tot n-am prea fost de acord , ma rog... au fost situatii diferite :smoke:

Închis