FC BARCELONA

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
iuli

Re: FC BARCELONA

Mesaj de iuli » 16 Apr 2012, 11:17

am impresia ca unii au probleme grave....
sa ai tupeul sa mai comentezi dupa ce s-a intamplat sambata seara.......

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 16 Apr 2012, 18:19

Unii "uitati" faptul ca RM a fost mult mai avantajata in acest sezon..si nu numai.Exemple?..
-Ramos face hands in careu, oprind mingea care se indrepta spre plasa si nu se dicteaza 11m.
-La meciul Espanol-Barca, ala de la gazde a oprit mingea cu mana pe linia portii, dar nu este eliminat si nu se da penalty pentru Barca
- La meciul Valencia-Barcelona din tur, in ultimele minute, Messi e faultat clar in careu si nu se acorda 11 m.

Mai sus sunt doar trei dintre exemplele in care fie realul a fost favorizata clar, fie Barca defavorizata. Nu neg ca au fost cateva faze dicutabile si in unele meciuri ale Barcei. Apoi, de-a lungul istoriei Barca a fost mai mult nedreptatita. In orice caz, daca RM si Barca ar fi fost arbitrate cu aceeasi masura, el ar fi fost aproximativ la egalitate de puncte. Iar cei care tot vorbesc de mciul cu Levante, trebuie sa mai existe si o lege a compensatiei. Mai mult, ar fi fost normal ca aia sa castige cu un sut pe poarta??.si ala din 11m?? :o :o :o

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 16 Apr 2012, 20:32

Uite, exact de asta nu pot eu sa sufar echipa asta: pentru ca sunt unii ca tine care o prezinta ca pe fecioara Maria a fotbalului. Ce dracu, mah, e o echipa de fotbal si atat.
Dar imi place argumentatia asta cu suturile la poarta...pai eu zic sa nu se mai numere golurile, sa se numere suturile la poarta sau posesia. Ce sa-ti zic, parca daca din 20 de suturi nu esti in stare sa dai gol e normal sa-ti dea 11m

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Apr 2012, 23:46

sincer, sper sa le desfiinteze fiscul ! pe amandoua ! real si barca !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 17 Apr 2012, 18:58

A, dar sa vorbim despre circul, pardon dansul, lui Fabregas de la meciul cu Levante. Daca facea vreunul de la Real asa ceva, sareau toti ca Mourinho nu stie decat sa joace murdar, cu tot felul de trucuri extrasportive. Asa probabil a fost vreun act artistic care demonstreaza inca o data ca Barca e o echipa de geniu.

conStiinta

Re: FC BARCELONA

Mesaj de conStiinta » 17 Apr 2012, 19:49

Nu exista echipa perfecta. Nici Barca si nici Real nu sunt perfecte.

ozzy, care e cea mai buna echipa de club din lume la ora actuala?

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 17 Apr 2012, 20:24

Pai daca ma iau dupa statistici, cel mai puternic campionat e cel din Spania. Deci Real Madrid.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 18 Apr 2012, 01:53

stuparu_alexandru scrie:sincer, sper sa le desfiinteze fiscul ! pe amandoua ! real si barca !
...Si atunci sa ramana numai echipele arabilor, ale lui abramovici si berlusconi nu?:(..Atat ar mai lipsi, sa nu mai avem (cei care o sustinem) nici bucuria victoriilor Barcelonei, ca si asa fara Stiinta am ramas:(...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady_azzuro » 18 Apr 2012, 04:59

ozzy scrie:Pai daca ma iau dupa statistici, cel mai puternic campionat e cel din Spania. Deci Real Madrid.
din ultimele 15 trofee posibile Barcelona a castigat 13, deci intrebarea cu cea mai buna echipa din lumea nu prea are rost.
A, daca Real Madrid, castiga CL si La Liga, atunci da, putem sa zicem ca o sa recupereze teren, iar anul asta au fost mai buni. Eu sper ca Realul sa le ia fata catalanilor anul asta, dar dupa prima mansa a semifinalei cu nemtii o sa fie greu...

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 18 Apr 2012, 20:12

ady g scrie:
stuparu_alexandru scrie:sincer, sper sa le desfiinteze fiscul ! pe amandoua ! real si barca !
...Si atunci sa ramana numai echipele arabilor, ale lui abramovici si berlusconi nu?:(..Atat ar mai lipsi, sa nu mai avem (cei care o sustinem) nici bucuria victoriilor Barcelonei, ca si asa fara Stiinta am ramas:(...
Pai si ti se pare normal ca o echipa cu aproape 600 de milioane datorii sa pregateasca zeci de milioane pentru transferul lui Neymar, Van Persie etc.?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de stuparu_alexandru » 18 Apr 2012, 23:08

ady g scrie:
stuparu_alexandru scrie:sincer, sper sa le desfiinteze fiscul ! pe amandoua ! real si barca !
...Si atunci sa ramana numai echipele arabilor, ale lui abramovici si berlusconi nu?:(..Atat ar mai lipsi, sa nu mai avem (cei care o sustinem) nici bucuria victoriilor Barcelonei, ca si asa fara Stiinta am ramas:(...

macar aia fac bani si mai acopera investitiile. barca pana una alta doar cheltuie
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 19 Apr 2012, 00:15

‎...Din pacate, o seara trista pentru FC Barcelona si pentru fotbalul spectacol... Daca se va intampla cumva ca Chelsea, (un moft al unui oligarh rus, o echipa urata din toate punctele de vedere sa se califice in finalala CL) sa se califice in finala, acest lucru ar reprezenta un afront la adresa fotbalului in general!

PS- Repet ca mi-ar fi placut o semifinala a Barcei cu Napoli!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 19 Apr 2012, 01:52

10 ocazii imense!!: :-( Aia una singura, izvorata din nimic si un gol:.. :-(

iuli

Re: FC BARCELONA

Mesaj de iuli » 19 Apr 2012, 08:14

ady g scrie:10 ocazii imense!!: :-( Aia una singura, izvorata din nimic si un gol:.. :-(
e greu cand arbitrul fluiera corect,nu?

LiviuB

Re: FC BARCELONA

Mesaj de LiviuB » 19 Apr 2012, 09:45

bai dar parca ati innebunit...
nu sunt fan Barcelona (echipa mea favorita din Spania este Atletico Madrid) dar echipa asta joaca fotbal. sa vii sa gasesti tot felul de acuze mi se pare aberant. din ce scrieti voi aici ai zice ca tot ce a realizat Barcelona in ultimii ani a fost doar pe spinarea arbitrilor...

Scrie răspuns