FC BARCELONA

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 25 Ian 2005, 01:01

mie imi plac Barcelona si Athletic Bilbao sa nu zica timisorenii ca sint prea putini olteni care simpatizeaza echipe spaniole ...dar imi place si Liverpool pt suporteri :))
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

D10

Mesaj de D10 » 25 Ian 2005, 01:15

fan-POLI scrie:foarte putini olteni care sunt fani barça
Din cauza culorilor, iti spun eu! :laughing:
Am mai zis, mi-a placut Barcelona pentru unii jucatori. Acu' imi place pt dintosu' ala. Nu ca l-as crede cel mai bun. Nu sunt toba de fotbal, sa fac comparatii. Dar se bucura cand joaca! Rade ma, cand fuge! Ca bassetul meu. Ala alearga si latra 2 ore incontinuu. Din instinct. La fel si asta. Joaca pt ca asa e programat genetic.
Fan, cam greu sa fii.

Leo_79

Mesaj de Leo_79 » 25 Ian 2005, 13:48

Intr-adevar, in momentul de fata Barca joaca cel mai frumos fotbal din Spania...poate chiar din Europa...iar jucatorii ei se vede ca joaca din placere (Ronaldinho care rade si cand rateaza 11 metri)...eu zic ca anul asta n-o sa aiba concurenta in Spania...sunt curios in champions league ce o sa faca...joaca cu Chelsea :)( .
Oricum, eu nefiind fan al Barcei (imi place Atletico M de mic copil), trebuie sa recunosc ca e o placere sa te uiti cum joaca... o:

fan-POLI

Mesaj de fan-POLI » 30 Ian 2005, 01:17

Fc Sevilla - FC Barcelona 0-4 :)) meci excelent facut de catalani :-)

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 30 Ian 2005, 11:19

fan-POLI scrie:Fc Sevilla - FC Barcelona 0-4 :)) meci excelent facut de catalani :-)
Si cu hentul ala in careu cum e ? :)(

D10

Mesaj de D10 » 30 Ian 2005, 13:14

Plesan a jucat? :laughing:

Leo_79

Mesaj de Leo_79 » 30 Ian 2005, 13:18

Plesan nu cred ca a jucat...dar ai vazut cum luceau ghetele lui Ronaldinho?? :laughing:

D10

Mesaj de D10 » 22 Feb 2005, 00:09

Da, inteleseram cu totii...
E cineva care poimaine va tine cu Chelsea. Eu nu! :laughing:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 24 Feb 2005, 10:53

MAXI BARçA!
“Nu am pierdut niciodată în cariera mea două meciuri consecutive si nici nu voi pierde”, declara încrezător Mourinho înaintea înaintea cutremurului Barcelona - Chelsea de pe Nou Camp. S-a înşelat.
Samba lui Ronaldinho şi Deco sau matematica lui Jose? Aceasta era întrebarea pe buzele tuturor aseară, pentru a stabili care este cea mai bună echipă a Europei în acest moment. Formaţia construită parcă cu rigla de fostul traducător al Barcelonei, Jose Mourinho, a arătat aseară că nu poate neutraliza creativitatea oricărei adversare, indiferent de valoarea sau numele ei. Deşi Barca a început încă din primul minut asaltul la poarta lui Cech, Chelsea a fost cea care a deschis scorul, în minutul 33, după ce brazilianul Belletti a împins în propria poartă o centrare a lui Duff. Faza a fost una controversată, irlandezul plecînd dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. 1-0 şi “The Blues” începuseră bine duelul cu adversara care îi dăduse 12 goluri în precedentele trei întîlniri pe Nou Camp.

Eto’o - Maxi Lopez, noul duo criminal
Şi totuşi, salvarea Barcelonei nu a venit de la mult rîvnitul Ronaldinho, ci de la rezerva Maxi Lopez. Zeii au surîs catalanilor după pauză cînd cel mai valoros atacant al lui Jose, Didier Drogba, l-a faultat stupid pe Victor Valdes şi a fost eliminat pentru al doilea galben. Rijkarrd a schimbat inspirat, Iniesta pentru Albertini şi Maxi Lopez în locul lui Giuly. La trei minute după intrarea pe teren, Maxi Lopez, debutant în Liga Campionilor, a egalat în stil de mare jucător, dintr-o pasă a lui Eto’o. Cei doi s-au înţeles de minune în atacul Barcelonei, provocînd haos în apărarea englezilor, devenită dintr-odată nesigură. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 73 cînd Maxi i-a pasat decisiv camerunezului pentr un 2-1 care a aruncat în aer tribunele de pe Nou Camp. Finalul a adus o concluzie tristă pentru Mourinho, a cărui echipă nu a şutat nici o dată pe spaţiul porţii: chiar şi el poate să piardă două meciuri la rînd.
surasa:prosport.ro

Eu cand am vazut cum joaca Barca aseara, mai ales in repriza a 2-a, imi parea rau ca se termina meciul. Pacat ca nu le-au dat mai multe :mad: Asa vreau sa joace si Stiinta :)(
Fortza Barca! :up:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
Jardel
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 05 Aug 2004, 12:17

Mesaj de Jardel » 24 Feb 2005, 11:28

AdrianR scrie:Eu cand am vazut cum joaca Barca aseara, mai ales in repriza a 2-a, imi parea rau ca se termina meciul. Pacat ca nu le-au dat mai multe :mad: Asa vreau sa joace si Stiinta :)(
Fortza Barca! :up:
:laughing: Cand vreodata va juca Stiinta asa? Buna gluma. M-am prapadit de ras.
P.S.:Barca merita cel putin un 3-1 aseara.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 24 Feb 2005, 12:28

E incredibil MAXI LOPEZ asta, cred ca e cel mai tare atacant la ora actuala. Ce Shevchenko, ce Adriano? :)(

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 24 Feb 2005, 14:34

super echipa, imi pare rau ca nu i-a tras-o si mai rau lui mourinho
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 24 Feb 2005, 14:36

Barcelona la Maxi
Să intri la pauză conducînd cu 1-0 printr-un autogol al unui adversar, dintr-o fază suspectă de ofsaid, fără să tragi un singur şut pe poartă şi fără să treci de mai mult de 10 ori în terenul advers, asta da performanţă. Şi cine putea s-o reuşească dacă nu Chelsea. Jose Mourinho şi ai săi elevi pot candida cu mare uşurinţă la premiul de cea mai urîtă echipă din lume, dacă FIFA sau UEFA se vor hotărî să-l instituie.
Cîteodată însă, fotbalul îşi face singur dreptate. Situaţia s-a schimbat radical în doi timpi. Mai întîi a venit eliminarea lui Drogba, meritată şi nu prea. Ivorianul compune un fault inutil la Valdes, iar suedezul Frisk îi arată destul de uşor al doilea "galben". În 10 oameni, Chelsea mai face un pas înapoi, ajungînd să se apere cu fundaşii în careu şi cu mijlocaşii la marginea lui. Terenul se apleacă parcă spre poarta lui Cech. Încep să apară ocaziile.
Şi aici vine al doilea moment: Rijkaard descoperă schimbarea serii, introducîndu-l pe argentinianul Maxi Lopez. Care egalează după exact 157 de secunde de la debutul său în Ligă, cu o acţiune surprinzătoare pentru un atacant atît de corpolent. Mai trec 414 secunde şi acelaşi Maxi îl întîlneşte cu un şut-centrare uşor nereuşit pe Samuel Eto'o, care nu ratează din careul mic.
Ce a urmat a fost o cavalcadă de acţiuni ale catalanilor spre poarta lui Cech. Un adevărat asediu, cam o ocazie de gol la două minute, fără rezultat însă pe tabelă. Putea fi lesne 3, 4, chiar 5 la 1. Norocosul şi nesuferitul Mourinho :-x a scăpat însă teafăr, echipa sa a rămas tot fără vreun şut expediat pe poarta adversarilor, iar autogolul lui Belleti lasă deschisă orice posibilitate în returul de pe "Stamford Bridge".
sursa: gsp.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Feb 2005, 15:34

cu omul in plus cum e? :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 24 Feb 2005, 15:36

WhiteBlue4Ever scrie:cu omul in plus cum e? :)(
e bine :up: ce, cine la pus sa faca prostii pe Drogba? Si-a bagat stixu la inaintare intr-o faza in care n-avea nici o sansa sa ajunga la minge :o: a primit ce a cautat o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Scrie răspuns