FC BARCELONA

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
iuli

Re: FC BARCELONA

Mesaj de iuli » 19 Apr 2012, 10:13

Livius scrie:bai dar parca ati innebunit...
nu sunt fan Barcelona (echipa mea favorita din Spania este Atletico Madrid) dar echipa asta joaca fotbal. sa vii sa gasesti tot felul de acuze mi se pare aberant. din ce scrieti voi aici ai zice ca tot ce a realizat Barcelona in ultimii ani a fost doar pe spinarea arbitrilor...
cel putin jumatate din cele 13 trofee au fost castigate si cu putin ajutor.
da,joaca fotbal.de asta am zis si eu ca cel putin penibil sa fie ajutata de arbitri cum a fost cu Levante, de exemplu.
si mie,care simpatizez Realul,imi place sa-i pe Xavi si Iniesta predand lectii de fotbal sau pe Messi cum innoada picioarele adversarilor.dar e trist cand le vad talentul actoricesc si arbitrii grabindu-se sa le ofere avantajul cersit.
barcelona poate invinge orice echipa din lume la orice ora pe valoare,nu trebuie decat sa-si tureze motoarele jucatorii si nu tusierii de genul celui de la Levante.

LiviuB

Re: FC BARCELONA

Mesaj de LiviuB » 19 Apr 2012, 11:08

nu contest, mai ales ca nu am vazut meciul cu Levante. dar mi se pare exagerat sa spui ca jumatate din trofee le-au castigat cu ajutorul arbitrilor, sa nu uitam ca au fost destule decizii si in defavoarea lor. Eu zic ca merita respectati pt ca - prin tactica aleasa - chiar joaca fotbal, iti face placere sa te uiti la meciurile lor, te uiti ca la un spectacol. Au o lejeritate fantastica de a pasa, de a prelua. si apoi jocul "fara minge" - sa va uitati si la cei care nu au mingea, sa vedeti cata miscare este in teren, de asemenea, pe faza de recuperare...

iuli

Re: FC BARCELONA

Mesaj de iuli » 19 Apr 2012, 12:30

Livius scrie:nu contest, mai ales ca nu am vazut meciul cu Levante. dar mi se pare exagerat sa spui ca jumatate din trofee le-au castigat cu ajutorul arbitrilor, sa nu uitam ca au fost destule decizii si in defavoarea lor. Eu zic ca merita respectati pt ca - prin tactica aleasa - chiar joaca fotbal, iti face placere sa te uiti la meciurile lor, te uiti ca la un spectacol. Au o lejeritate fantastica de a pasa, de a prelua. si apoi jocul "fara minge" - sa va uitati si la cei care nu au mingea, sa vedeti cata miscare este in teren, de asemenea, pe faza de recuperare...
si ai vazut tu pe cineva contestand asta?

LiviuB

Re: FC BARCELONA

Mesaj de LiviuB » 19 Apr 2012, 14:43

"cel putin jumatate din cele 13 trofee au fost castigate si cu putin ajutor"
"e trist cand le vad talentul actoricesc si arbitrii grabindu-se sa le ofere avantajul cersit"
"e greu cand arbitrul fluiera corect,nu?"
asta este ceea ce ai postat un pic mai devreme
din ce scrie aici mie mi se pare ca sunt subliniate anumite aspecte care pun in umbra partile pozitive, prea mult in umbra

conStiinta

Re: FC BARCELONA

Mesaj de conStiinta » 19 Apr 2012, 16:19

Eu cred ca e o reactie normala a unui sustinator al rivalilor. Este subiectiv. Normal ca incearca a minimizeze realizarile Barcelonei.

iuli

Re: FC BARCELONA

Mesaj de iuli » 19 Apr 2012, 17:36

livius, pe romaneste:vreau sa-i vad jucand fotbal si atat,fara sa fie ajutati de arbitri sau mai stiu eu ce.joaca cel mai frumos fotbal din lume,sa ramana la asta.altfel imaginea le ramane patata de episoade de genul celui din semifinala cu Chelasea din 2009 sau mai recent de sambata de Levante.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady_azzuro » 20 Apr 2012, 04:45

ca sa citez din Pedro, jucatorul Barcelonei: "we are fools" :)( Sa nu uitam ca totusi fotbalul se joaca pe goluri si nu pe pase date de-a latul terenului asa cum a jucat Barca. Mai ramane sa va bage Drogba mortu' in casa si in retur, iar tacamul va fi complet. :hai

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 03 Iun 2012, 10:51

Un mare jucator si un om deosebit...


http://www.gsp.ro/international/campion ... 36589.html

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de muttley » 25 Apr 2014, 19:44

De mentionat faptul ca Tito Vilanova a pierdut lupta cu cancerul, a murit la 45 de ani dupa ce timp de trei ani a incercat sa invinga boala.

Dumnezeu sa-l odihneasca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: FC BARCELONA

Mesaj de romaad » 25 Apr 2014, 20:35

RIP Tito! Sad...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: FC BARCELONA

Mesaj de Freestate » 02 Aug 2023, 21:31

Pedri asta cam seamana cu Lutu al nostru, ma rog sclavul oierului. Voi nu gasiti ? :)(
Fişiere ataşate
Clipboard01.jpg
FMSP :)(

Scrie răspuns