SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 02 Aug 2016, 17:18

nu cred ca Milik o sa fie singurul transfer pe postul de atacant, De La forteaza mult pt aducerea lui Icadri. in alta ordine de idei Marek si-a prelungit contractul pe inca 5 ani cu Napoli. deci practic daca isi duce contractul la capat se va retrage la 34 de ani de la noi. sper ca in astia 5 ani sa avem forta ca macar o singura data sa luam titlul. pana acum Marek are cu Napoli 2 cupe si o super-cupa ar fi frumos sa vina si un titlu.
Last edited by JustME on 02 Aug 2016, 17:22, edited 1 time in total.

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 02 Aug 2016, 17:21

Da, dar cică pleacă Chiricheș :((

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 02 Aug 2016, 17:25

nuuuuu, nu si Chiri :( et tu, Chiri...?? dupa Pipita acum si Chiri ne tradeaza pt o echipa bianco-nera :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: SSC Napoli

Mesaj de romaad » 02 Aug 2016, 20:53

cine isi mai ia tzeapa cu Kiri Cash?

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: SSC Napoli

Mesaj de Kellogg » 02 Aug 2016, 21:27

romaad scrie:cine isi mai ia tzeapa cu Kiri Cash?
Cică Beşiktaş,aşa se aude.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 05 Aug 2016, 13:44

Clubul Napoli l-a transferat pe mijlocaşul polonez Piotr Zielinski, în vârstă de 22 de ani, de la Udinese, în schimbul sumei de 14 milioane de euro.

Anunţul a fost făcut de preşedintele echipei Napoli, Aurelio De Laurentiis, prin intermediul paginii personale de Twitter. "Bine ai venit, Piotr", a scris De Laurentiis.

Zielinski a semnat un contract valabil până în 2021 cu Napoli şi a devenit astfel cel de-al patrulea transfer realizat în această vară de formaţia de pe San Paolo, după Arkadiusz Milik, adus de la Ajax Amsterdam în schimbul sumei de 32 de milioane de euro, Lorenzo Tonelli, de la Empoli, pentru 10 milioane de euro, Emanuele Giaccherini, de la Sunderland, în schimbul sumei de 1,5 milioane de euro.

Prostport.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 08 Aug 2016, 00:14

AS Monaco distrusa de Napoli intr-un amical jucat pe San Paolo. 5-0 momentan cu un poker pt Gabbiadini si o pasa de gol pt Allan. vad ca inca se insista pe aducerea lui Icardi avansandu-se deja sume ridicole gen 65 de milioane de euro.. deja cred ca am dat cam mult pe Milik 30 de milioane nu stiu daca e cazul sa fortam nota si cu Icardi.

cu Milik si Gabbiadini + tripleta Insigne, Mertens, Callejon + Marek sa-i mane mai din spate cred ca stam bine in ceea ce priveste posibilitatile ofensive, mai ales in conditiile in care campionatul pare deja acontat de Juve. mai bine ne-am orienta si am aduce un fundas. momentan stam in Albiol si Koulibali + eterna rezerva Chiri si Tonelli venit de la Empoli. daca am mai aduce un fundas central care sa poata sa le puna probleme in ceea ce priveste titularizarea celor doi titulari de drept ar fi excelent.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: SSC Napoli

Mesaj de romaad » 18 Aug 2016, 13:29

Nu ziceati voi ca Koulibaly ala e slabut? Cica chelski e gata sa dea 72M EURO pe el....

sorin107

Re: SSC Napoli

Mesaj de sorin107 » 18 Aug 2016, 13:39

nu stiu, frate...l-am vazut in primele meciuri, zici ca era din padure, cu toporul la el. dar acum mi se pare un monstru de jucator. extrem de puternic, foarte rapid, tot ce vrei tu. dar oricum, daca-l dau pe banii aia, au facut o noua afacere bomba.

LiviuB

Re: SSC Napoli

Mesaj de LiviuB » 18 Aug 2016, 13:43

nici mie nu imi place. daca aia dau pe el atatia bani eu l-as impacheta cu fundita rosie si l-as face colet catre Londra

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: SSC Napoli

Mesaj de romaad » 18 Aug 2016, 14:01

72M pe un fundas mi se pare nu exagerat ci de-a dreptul strigator la cer. La fel ca si alea 95 date pe Higuain

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: SSC Napoli

Mesaj de constable » 25 Aug 2016, 20:24

UCL

Napoli
Benfica
Dinamo Kyiw
Besiktas

sorin107

Re: SSC Napoli

Mesaj de sorin107 » 25 Aug 2016, 21:25

io l-as tine pe gabbiadini toata ziua.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 26 Aug 2016, 02:05

si eu l-as tine pe Gabbiadini. l-as da doar daca l-am aduce pe Icardi dar cum treaba s-a racit cu argentinianul eu zic ca suntem ok cu Milik si Gabbiadini.

iar Koulibaly ala era catastrofal cand a ajuns la Napoli. acum mi se pare peste Albiol totusi pt 72 de milioane i-as da pe amandoi la pachet plus Chiriches :)

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 27 Aug 2016, 23:29

E vreun protest al galeriei împotriva prețurilor mari la bilete? Văd 2 sectoare goale în peluza si un mesaj mare acolo: 40€.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Scrie răspuns