Allez L'OM!

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 09 Noi 2009, 13:41

Frate cum pm sa spui asa ceva ... voi l-ati auzit vreodata vorbind pe Deschamps.
Omul ala este de o seriozitate absolut infricosatoare. Nu cred ca ar face blat pentru nimic in lume. Oricum in secunda doi daca i-ai propune asa ceva ar pleca cu foc in coada.
In plus Lloris, Mandanda sunt de asemenea portarii ECHIPEI FRANTEI !!!!!!! S-ar baga ei in combinatii d'astea da-o-n pm de treaba ?!

Iar la OM v-am mai spus nu este prima oara cand ia 3 goluri / 10-15 minute. Este a doua oara sezonul asta.
Este drept ca s-a mai intamplat cu Real (sponsor bwin ... acelasi cu cel al Lyon-ului din decembrie 2010). Coincidenta mare nu :o Cred ca la asta se referea Banciu. Si il inteleg se pe el ca este suporter OM infocat ... stii cum e cand conduci cu 2 goluri la 10 minute de sfarsit si pleci cu un punct preferi sa crezi ca a fost blat sau ca te-a furat arbitru.
Last edited by u2blue on 09 Noi 2009, 13:43, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 09 Noi 2009, 13:43

ozzy scrie:Sper ca nu te referi la Lyon cand spui ca se impiedica de echipele modeste...:D
he he, am inteles aluzia...
fiind o pagina dedicata lui OM, zic ca se subintelege subiectul.
cat despre faza cu pariurile, eu nu prea cred, sa nu uitam ca in Franta s-au luat masuri drastice, OM care era campioana Europei a fost trimisa in divizia B, la ei se ia masuri, nu e ca la noi.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Allez L'OM!

Mesaj de _T@V_ » 09 Noi 2009, 13:49

Pai tocmai, ca se pare ca antrenorii n-au stiut nimic. Caci la conferinta de presa ar fi spus antrenorul lui OL: domne, ce-i mult strica. Adica? :)(
Cica oamenii erau socati. Amandoi. Nu le venea sa creada ce au vazut.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2009, 15:10

Livius scrie:
ozzy scrie:Sper ca nu te referi la Lyon cand spui ca se impiedica de echipele modeste...:D
he he, am inteles aluzia...
fiind o pagina dedicata lui OM, zic ca se subintelege subiectul.
Mi-am dat seama ca vorbesti de OM. Ideea mea era daca cumva Lyon e una din echipele modeste de care se impiedica OM.

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 09 Noi 2009, 15:24

ozzy scrie:
Livius scrie:
ozzy scrie:Sper ca nu te referi la Lyon cand spui ca se impiedica de echipele modeste...:D
he he, am inteles aluzia...
fiind o pagina dedicata lui OM, zic ca se subintelege subiectul.
Mi-am dat seama ca vorbesti de OM. Ideea mea era daca cumva Lyon e una din echipele modeste de care se impiedica OM.
nu, un egal la Lyon este un rezultat f bun, ceea ce am vrut sa subliniez e faptul ca OM are prestatii bune cu echipele din varf, in schimb se impiedica de echipele mici cu care pierde puncte, etapa trecuta a si facut egal acasa. Campionatul trecut l-a pierdut pentru un 2-2 acasa cu nu stiu ce echipa.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ady_azzuro » 10 Noi 2009, 02:27

e grav daca ne lasam pacaliti de astfel de jocuri si credem ca sunt pe bune...degeaba ne uitam la fotbal daca ne lasam mintiti in halul asta.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 10 Noi 2009, 09:00

Mai grav mi se pare daca incepem sa punem sub semnul indoielii orice meci in care se dau mai mult de 3-4 goluri. Atunci chiar ca de ce ne mai uitam la fotbal.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ady_azzuro » 10 Noi 2009, 20:53

atunci meciurile noastre cu vaslui si steaua au fost super corecte ca s-au dat putine goluri o:

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2009, 09:39

nu poti fi sigur nici pt meciurile alea, daca eram asa valorosi de ce nu i-am batut acuma pe vasluieni?

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 11 Noi 2009, 09:41

ady_azzuro scrie:atunci meciurile noastre cu vaslui si steaua au fost super corecte ca s-au dat putine goluri o:
Pai tocmai asta zic: daca vrei sa aranjezi un meci, nu trebuie neaparat sa programezi 10 goluri

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ady_azzuro » 12 Noi 2009, 20:16

ozzy scrie:
ady_azzuro scrie:atunci meciurile noastre cu vaslui si steaua au fost super corecte ca s-au dat putine goluri o:
Pai tocmai asta zic: daca vrei sa aranjezi un meci, nu trebuie neaparat sa programezi 10 goluri
n-ai vazut si tu cat de penibili au fost portarii...si e vorba de cei mai buni portari din franta.
de aparari sa nu mai zic, erau bulevarde largi pe acolo, prea bate la ochi...
Livius scrie:nu poti fi sigur nici pt meciurile alea, daca eram asa valorosi de ce nu i-am batut acuma pe vasluieni?
la meciul din sezonul trecut s-a vazut clar ca nu vrem sa atacam poarta, anul asta a fost neputinta, si da, sezonul asta vasluienii sunt mai buni ca noi, dar anul trecut erau inferiori.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 13 Noi 2009, 07:30

Ma rog, fiecare cu parerea lui.
Mult mai dubioasa mi se pare dubla lui Real cu Alcorcon. Si nu atat turul, cat returul cu un singur gol marcat. Daca cineva a jucat under 1.5 la meciul ala, e cel mai tare parior din lumea asta.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Allez L'OM!

Mesaj de blue_lions » 16 Noi 2009, 05:22

ozzy scrie:Ma rog, fiecare cu parerea lui.
Mult mai dubioasa mi se pare dubla lui Real cu Alcorcon. Si nu atat turul, cat returul cu un singur gol marcat. Daca cineva a jucat under 1.5 la meciul ala, e cel mai tare parior din lumea asta.
Si eu cred la fel, pai daca se juca pe bune primul meci si pierdeau 4-0 , pai in retur ( plecand de la aceeasi premiza) nu erau in stare sa-i bata cu 5-0 lejer?? Mai ales ca-n Spania diferenta e uriasa intre un buget de 300-400 de milioane si probabil 200 000$ cat au schiopii aia, nu ca la noi unde bugetul maxim e de 10 milioane...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Allez L'OM!

Mesaj de alex.p » 28 Mar 2010, 00:22

Marseille castiga Cupa Ligii Frantei! Marseille - Bordeaux 3-1 (S. Diawara, Valbuena, Chalme - autogol, respectiv L. Sané).

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 28 Mar 2010, 16:16

f bine asa, la cat mai multe trofee...

Scrie răspuns