Real Madrid

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Real Madrid

Mesaj de Cl4udiu » 28 Oct 2009, 15:17

nici nu mai stiu de cand nu a mai jucat real in fazele finale ale cupei spaniei ...

oricum nu cred ca sunt mari sanse care real sa faca performanta anul asta , chiar daca au cheltuit mult , aproape toti jucatorii de la mijloc si din atac joaca pentru prima data impreuna + antrenor nou

au totusi o sansa in liga pentru ca acolo sunt meciuri eliminatorii , iar pana cand o sa inceapa fazele finale au timp sa se acomodeze

si barcelona a fost tot umilita , fiind invinsa de rubin kazan acasa , cu aproape toate vedetele in teren , nu acelasi lucru il putem spune despre meciul de cupa o:
Imagine

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Real Madrid

Mesaj de stiinta4ever » 28 Oct 2009, 15:42

:o Incredibil! Pentru un club mare cu pretentiile lui Real asta e mai mult decat umilinta!!! Probabil ca si suporterii Realului dupa "modelul" nostru...vor fi cateva sute la urmatorul meci acasa, injurand la Benzema si la Perez la greu :)-
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Real Madrid

Mesaj de David » 28 Oct 2009, 15:49

ha , ha , ha ! SPONSOR PRINCIPAL : bwin ...asta spune tot !in retur o sa fie 5 sau 6 - 0

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Oct 2009, 16:02

stiti ca umbla zbonuri cum ca real - milan si milan - roma parca, n-au fost tocmai curate. tot din cauza sponsorului bwin
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Real Madrid

Mesaj de David » 28 Oct 2009, 16:07

stuparu_alexandru scrie:stiti ca umbla zbonuri cum ca real - milan si milan - roma parca, n-au fost tocmai curate. tot din cauza sponsorului bwin
da , corect ... 1 pauza 2 final ( eu de cel cu milan stiam... )

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Real Madrid

Mesaj de stiinta4ever » 29 Oct 2009, 22:17

"Înfrângerea ruşinoasă din meciul de Cupă contra celor de la Alcorcon, scor 0-4, a aruncat Realul într-o adevărată criză. Potrivit celor de la Marca, Manuel Pellegrini pare să fi scăpat vestiarul din mână, fapt demonstrat şi de dialogul foarte dur dintre tehnicianul chilian şi mijlocaşul Jose Maria Guti.

În pauza partidei cu modesta formaţie din liga a treia spaniolă, când scorul era deja 3-0 pentru Alcorcon, Guti a încercat să-şi mobilizeze coechipierii, însă antrenorul Realului l-a pus la punct spunându-i să-şi demonstreze calitaţile de lider pe teren. Dialogul dintre cei doi a degenerat, mijlocaşul Realului adresându-i cuvinte extrem de dure lui Pellegrini.

Iată dialogul dintre cei doi:

Guti: "Hai, hai, trebuie sa punem osul mai tare!"
Manuel Pellegrini catre Guti: "Si tu poti sa faci mai multe! Daca nu ai chef sa joci sa ne anunti!"
Guti: "Daca eu sunt problema, scoate-ma de pe teren!"
Manuel Pellegrini: "Atunci du-te si imbraca-te!"
Guti: "Sa ti-o trag in c/u/r!" :laughing:

Fotbalistul madrilenilor şi-a continuat "recitalul" arătându-le degetul mijlociu fanilor echipei Alcorcon, iritat de faptul că a fost făcut homosexual."

sursa prosport.ro
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Real Madrid

Mesaj de David » 29 Oct 2009, 23:31

stiinta4ever scrie:"Înfrângerea ruşinoasă din meciul de Cupă contra celor de la Alcorcon, scor 0-4, a aruncat Realul într-o adevărată criză. Potrivit celor de la Marca, Manuel Pellegrini pare să fi scăpat vestiarul din mână, fapt demonstrat şi de dialogul foarte dur dintre tehnicianul chilian şi mijlocaşul Jose Maria Guti.

În pauza partidei cu modesta formaţie din liga a treia spaniolă, când scorul era deja 3-0 pentru Alcorcon, Guti a încercat să-şi mobilizeze coechipierii, însă antrenorul Realului l-a pus la punct spunându-i să-şi demonstreze calitaţile de lider pe teren. Dialogul dintre cei doi a degenerat, mijlocaşul Realului adresându-i cuvinte extrem de dure lui Pellegrini.

Iată dialogul dintre cei doi:

Guti: "Hai, hai, trebuie sa punem osul mai tare!"
Manuel Pellegrini catre Guti: "Si tu poti sa faci mai multe! Daca nu ai chef sa joci sa ne anunti!"
Guti: "Daca eu sunt problema, scoate-ma de pe teren!"
Manuel Pellegrini: "Atunci du-te si imbraca-te!"
Guti: "Sa ti-o trag in c/u/r!" :laughing:

Fotbalistul madrilenilor şi-a continuat "recitalul" arătându-le degetul mijlociu fanilor echipei Alcorcon, iritat de faptul că a fost făcut homosexual."

sursa prosport.ro
ca sa faci un blat nu trebuie sa vorbesti cu 14 jucatori ... e deajuns sa vorbesti cu portaru' si cu un fundas central :)-

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Real Madrid

Mesaj de muttley » 21 Apr 2011, 01:28

MOU e senzational :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Real Madrid

Mesaj de AdrianR » 21 Apr 2011, 15:53

INCREDIBIL! Singurul trofeu din era Mourinho, DISTRUS de autocarul Realului!
Galacticii de la Real Madrid nu s-au bucurat prea mult de trofeul Cupei Regelui! Sergio Ramos l-a scapat din autocarul in care oamenii lui Mourinho faceau parada din centrul Madridului. Primul trofeu din era Mourinho a ajuns sub rotile autocarului.
Embed video Jucatorii proaspat castigatori ai Cupei Spaniei au ajuns la Madrid la ora locala 03.35, apoi au mers la Stadionul Santiago Bernabeu, unde s-au urcat intr-un autobuz decapotabil si au plecat catre Piata Cibeles.
Incidentul s-a produs la ora 04.15, in momentul in care fotbalistii madrileni prezentau trofeul miilor de fani aflati pe traseu. Sergio Ramos a scapat cupa din mana, iar aceasta a cazut in fata autocarului, care a trecut peste ea. Potrivit El Mundo, trofeul a fost spart in zece bucati.
sursa: sport.ro

ce handicapati :laughing: :laughing: :laughing:
pe de alta parte sunt de inteles, n-au mai castigat o cupa de 18 ani si nu stiu sa tina astfel de trofee in mana :lol: :lol: :lol:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: Real Madrid

Mesaj de iuli » 21 Apr 2011, 15:57

AdrianR scrie:INCREDIBIL! Singurul trofeu din era Mourinho, DISTRUS de autocarul Realului!
Galacticii de la Real Madrid nu s-au bucurat prea mult de trofeul Cupei Regelui! Sergio Ramos l-a scapat din autocarul in care oamenii lui Mourinho faceau parada din centrul Madridului. Primul trofeu din era Mourinho a ajuns sub rotile autocarului.
Embed video Jucatorii proaspat castigatori ai Cupei Spaniei au ajuns la Madrid la ora locala 03.35, apoi au mers la Stadionul Santiago Bernabeu, unde s-au urcat intr-un autobuz decapotabil si au plecat catre Piata Cibeles.
Incidentul s-a produs la ora 04.15, in momentul in care fotbalistii madrileni prezentau trofeul miilor de fani aflati pe traseu. Sergio Ramos a scapat cupa din mana, iar aceasta a cazut in fata autocarului, care a trecut peste ea. Potrivit El Mundo, trofeul a fost spart in zece bucati.
sursa: sport.ro

ce handicapati :laughing: :laughing: :laughing:
pe de alta parte sunt de inteles, n-au mai castigat o cupa de 18 ani si nu stiu sa tina astfel de trofee in mana :lol: :lol: :lol:
gresit,sint obisnuiti doar cu Champions League. :)(
restul trofeelor sint pt Barca,Valencia etc... care stiu sa le aprecieze. :lol:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Real Madrid

Mesaj de manex » 21 Apr 2011, 16:36

mai stiu eu pe unul care a spart trofeul tocmai cind trebuia sa il inmineze. :o: :o: :o: :o:
astia de la prosport zic altceva : cum ca trofeul nu a avut mare lucru
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/ca ... ar-8179398
Am zis!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Real Madrid

Mesaj de DarkComy » 21 Apr 2011, 17:11

manex scrie:mai stiu eu pe unul care a spart trofeul tocmai cind trebuia sa il inmineze. :o: :o: :o: :o:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Re: Real Madrid

Mesaj de ozzy » 24 Apr 2011, 07:53

Valencia - Real 3-6. Noroc ca Mourinho e anti-spectacol, ca poate se termina 5-13 :)-

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Real Madrid

Mesaj de alex.p » 24 Apr 2011, 21:42

ozzy scrie:Valencia - Real 3-6. Noroc ca Mourinho e anti-spectacol, ca poate se termina 5-13 :)-
ozzy nu stii ca Mou joaca doar ofensiv? :-D

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Real Madrid

Mesaj de AdrianR » 19 Ian 2012, 22:34

Ce făcurăţi muică aseara? Îl călcarăţi pe Messi pe deşte?
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Scrie răspuns