Milan

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Milan

Mesaj de AdrianR » 04 Apr 2012, 20:11

ady_azzuro scrie:las ca-i elimina Chelsea in semifinale, daca nu, atunci sigur Real o:
martienii sigur ii elimina! :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 04 Apr 2012, 21:15

stuparu_alexandru scrie:sa ma pis pe barcelona

au jucat aia de la milan aseara, de parca ma uitam la steaua sau dinamo... au stat pana in minutul 90 sa se apuce si ei sa atace. ba si nu inteleg de ce [****] iau toti bataie de la aia frate, ca sa mor eu daca nu sunt cea mai previzibila echipa din lume.

joaca in **** mea cu 3 fundasi, un varf, si lasa 6 jucatori la mijloc, si i-ai ars pe cersetorii aia de la barca. ca numai asta fac, se duc toti in centru, si pe urma il lanseaza pe unu, ori pe benzi ori pe centru. e cea mai previzibila echipa din istorie si bate tot

:)))) :laughing: :laughing: :laughing: ...usor de zis;)..eu nu inteleg de ce pe unii va oftica atat echipa asta , sincer...Mai ales ca are cei mai tehnici jucatori din lume si de obicei joaca si f. fain
PS- Bucurati-va totusi ca va razbunam si pt. Napoli acum!;)Ii umflam pe chelasea de nu se vad;)

@Adrian, Grozava treaba cu martienii..iti dau dreptate;)

iuli

Re: Milan

Mesaj de iuli » 04 Apr 2012, 21:45

eu nu-i suport pe barcelona pt ca sint ros-albastri,sint ajutati de arbitrii atunci cand nu pot si cel mai important n-au fost in stare sa bata oile in 86.
anul 1989 mi-a adus Milanul in inima,de-aia vroiam sa bata aseara.

ozzy

Re: Milan

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2012, 22:07

Ce vorbiti ma, despre ce discutam noi aici, uitati ce penalty primeste si Chelsea, exact cand erau aia calare pe ei...eu am impresia ca simplul fapt ca mai urmaresc un meci de fotbal ma transforma in prostul unora care se umplu de bani.

ozzy

Re: Milan

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2012, 22:30

la cum joaca Chelsea, Barcelona nici n-are nevoie de 11 jucatori...portarul, Messi si inca vreo 2-3

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Milan

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Apr 2012, 23:10

ady g scrie:
stuparu_alexandru scrie:sa ma pis pe barcelona

au jucat aia de la milan aseara, de parca ma uitam la steaua sau dinamo... au stat pana in minutul 90 sa se apuce si ei sa atace. ba si nu inteleg de ce [****] iau toti bataie de la aia frate, ca sa mor eu daca nu sunt cea mai previzibila echipa din lume.

joaca in **** mea cu 3 fundasi, un varf, si lasa 6 jucatori la mijloc, si i-ai ars pe cersetorii aia de la barca. ca numai asta fac, se duc toti in centru, si pe urma il lanseaza pe unu, ori pe benzi ori pe centru. e cea mai previzibila echipa din istorie si bate tot

:)))) :laughing: :laughing: :laughing: ...usor de zis;)..eu nu inteleg de ce pe unii va oftica atat echipa asta , sincer...Mai ales ca are cei mai tehnici jucatori din lume si de obicei joaca si f. fain
PS- Bucurati-va totusi ca va razbunam si pt. Napoli acum!;)Ii umflam pe chelasea de nu se vad;)

@Adrian, Grozava treaba cu martienii..iti dau dreptate;)
eu vad treaba asta asa... daca pe ei i-au batut anonimii aia din spania, iar tu ca echipa de renume (ca e milan, chelsea etc) nu esti in stare sa le pui probleme, inseamna ca degeaba esti cine esti.
cei mai tehnici, nu cred.... poate cei mai ascultatori. daca erau cei mai tehnici, vedeai numai driblinguri si [cenzurat] tiki taka.
eu cu ochiul meu de necunoscator vad cum aia joaca pentagoane, si au renuntat demult la ideea de triunghiuri de pase... si aia de-s antrenori la toate marile echipe nu sunt in stare sa-i opreasca... aglomereaza frate centrul ala si sa vezi cum nu mai ai unde sa pasezi cand ai 10 jucatori pe 40 de m.

cat despre ce am cu barcelona... sa ma pis pe ei ca nu-i mai suport. pana mai acum ceva ani , nu suportam madridul.. ii pupau toti in [cenzurat], galacticii, dadea zidane o pasa proasta "vaaaai si zidan mai greseste, dar ce pasa a dat totusi "... [cenzurat] mea turbam. acum si cu astia la fel... ba astia mai si cersesc de la arbitru....
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 05 Apr 2012, 00:40

@iuli
Asta nu e un motiv serios, ca sunt ros-albastri...Appi, in '86 erau cu totul altele datele problemei. Barca de acum nu se compara cu Barca aia. Daca joaca acum Barcelona cu steaua ii indoaie. Cat despre milan , echipa de atunci r amult mai frumoas aca cea de acum.
@ stuparu alexandru, madridul era sa il linseze pe arbitru dupa meciul cu villareal, desi villareal a fost mai defavorizata. Barca in acest campionat a fost destul de des furata de arbitri sa fim seriosi
Apoi, daca iti place fotbalul spectacol, nu ai cum sa nu ti cu barcelona. Eu am simpatizat cu ei inca de prin 92-94, cand aveau echipa cu Romario, Stoicikov etc...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Milan

Mesaj de ady_azzuro » 05 Apr 2012, 05:53

ozzy scrie:Ce vorbiti ma, despre ce discutam noi aici, uitati ce penalty primeste si Chelsea, exact cand erau aia calare pe ei...eu am impresia ca simplul fapt ca mai urmaresc un meci de fotbal ma transforma in prostul unora care se umplu de bani.
penalty clar, fara discutie.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Milan

Mesaj de ady_azzuro » 05 Apr 2012, 05:56

ady g scrie:
ady_azzuro scrie:las ca-i elimina Chelsea in semifinale, daca nu, atunci sigur Real o:
:))..Dupa ce am trecut de echipa lui berlusconi, pe Chelsea a oligarhului Abramovici, aproape sigur ii palim rau de tot in ambele manse. Chlesea de acum e mult mai slaba ca milan. Iar cu madridul (de si e posibil sa se califice Bayern-as prefera) cre dca av fi ceva mai usor decat cu Milan.
Chelsea era slaba cu avb, dar acum si-a revenit, in Anglia oricum n-o sa ajungeti la poarta, pe nou camp o sa fie mai dificil, dar va baga Drogba mortu' in casa. o:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 05 Apr 2012, 18:31

@Adi Azzuro
esti sigur?: :laughing:

Tuturor care contesta aceasta echipa, Barca este o echipa frumoasa si cu jucatori f. valorosi, care stiu fotbal (cu bune, cu rele) si foarte iubita. Echipa asta ma bucura in fiecare saptamana dupa decaderea si dezafilierea Craiovei.

ozzy

Re: Milan

Mesaj de ozzy » 05 Apr 2012, 19:30

Cred ca in min. 80 al meciului retur cei de la Chelsea inca se vor intreba "ma, ce dracu cautam noi aici, ca trebuia sa iesim din optimi"

Ady G: Barcelona e o echipa foarte buna, cea mai buna, asta nu contesta nimeni. De asemenea este incontestabil ca uneori joaca foarte frumos. Insa la fel de incontestabil este ca de ceva vreme incearca in permanenta sa-si creeze avantaj prin simulari si prin impresionarea arbitrilor, ceea ce o echipa de asemenea valoare n-ar trebui sa faca. Dupa cum Messi degeaba e un artist al balonului, daca plonjeaza prin careuri mai ceva ca Lacatus. Tot o realitate e ca in toate meciurile decisive din ultimii ani, arbitrii au luat decizii gresite in favoarea lor.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Milan

Mesaj de ady_azzuro » 06 Apr 2012, 06:46

ozzy scrie:Cred ca in min. 80 al meciului retur cei de la Chelsea inca se vor intreba "ma, ce dracu cautam noi aici, ca trebuia sa iesim din optimi"
de ce sa fi iesit din optimi, n-au sters destul de bine pe jos cu napolitanele?

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 06 Apr 2012, 15:53

@ Ozzy
In acest campionat, Barcelona a fost clar dezavantajata de arbitraje. Intra-adevar, in unele meciuri poate mai simuleaza. Apoi cei de la Madrid sunt mult mai lipsiti de fair-play decat jucatorii Barcei. S-a vazut dupa meciul lor la Villareal, cand erau pe punctul sa-l linseze pe arbitru, desi lui Villareal i s-a refuzat un penalty.
Altfel, in CL mi-ar fi placut o semifinala barca-Napoli pentru spectacol;).

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Milan

Mesaj de alex.p » 07 Apr 2012, 11:37

Barcelona:
[youtube][/youtube]

Priviti de la 0.45 (prima parte e o parodie mai veche, nu are legatura cu Barcelona)

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Milan

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Apr 2012, 13:22

Alex se stiau treburile astea. pai la penalty-ul lui nesta, la barca-milan, puyol il tragea pe nesta, nesta il tragea pe ala si el da fault pentru barca. de ce dracu nu da fault in atac !? toate deciziile sunt pro barcelona. sunt ajutati mereu.

iar cea mai clara dovada e meciul cu chelsea. ma mir ca ballack sau drogba nu l-au spart cu bataia pe arbitru.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Scrie răspuns