Milan

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
ozzy

Re: Milan

Mesaj de ozzy » 03 Apr 2012, 22:44

Cred ca si aia de la Victoria Bucuresti ar fi invidiosi pe penalty-urile astea.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Milan

Mesaj de AdrianR » 03 Apr 2012, 22:45

ozzy scrie:Cred ca si aia de la Victoria Bucuresti ar fi invidiosi pe penalty-urile astea.
mou mou sigur este! :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: Milan

Mesaj de iuli » 03 Apr 2012, 22:54

cand nu prea joaca barcelona intervin arbitrii,un fel de cfr cluj...
pacat de jocul pe care-l practica,uneori.

D.O.C.
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 30 Iun 2011, 12:23

Re: Milan

Mesaj de D.O.C. » 03 Apr 2012, 23:36

Numai arbitri jegosi la meciurile barcelonei. Pacat ca nu prea sunt fani Milan pe acest site !

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Milan

Mesaj de Alishor » 04 Apr 2012, 01:41

sunt fan milan. ambele mi s-au parut penalty-uri. nesta la ce experienta are nu trebuia sa tina de tricoul aluia. si antonini ala... parerea mea e de mult aceeasi. avem fundasi laterali pamant si abate si antonini, bonera e mai mult central, zambrotta e batran... asta este. macar sa ia campionatul
5 septembrie 1948... Legenda incepe

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Milan

Mesaj de u2blue » 04 Apr 2012, 10:15

Alishor scrie:sunt fan milan. ambele mi s-au parut penalty-uri. nesta la ce experienta are nu trebuia sa tina de tricoul aluia. si antonini ala... parerea mea e de mult aceeasi. avem fundasi laterali pamant si abate si antonini, bonera e mai mult central, zambrotta e batran... asta este. macar sa ia campionatul
daca la doilea a fost penalty il lasam da-l dreaq de fotbal si ne uitam pe Disney Channel ...

LiviuB

Re: Milan

Mesaj de LiviuB » 04 Apr 2012, 12:28

a fost diferenta mare intre cele 2 echipe. mie mi s-a parut ca Barcelona nici macar nu s-a fortat f mult

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Milan

Mesaj de ady_azzuro » 04 Apr 2012, 12:47

las ca-i elimina Chelsea in semifinale, daca nu, atunci sigur Real o:

iuli

Re: Milan

Mesaj de iuli » 04 Apr 2012, 13:36

Livius scrie:a fost diferenta mare intre cele 2 echipe. mie mi s-a parut ca Barcelona nici macar nu s-a fortat f mult
au simtit si ei ca fluierasul nu-i lasa la greu,n-avea rost sa forteze.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Milan

Mesaj de mihu » 04 Apr 2012, 15:02

iuli scrie:
Livius scrie:a fost diferenta mare intre cele 2 echipe. mie mi s-a parut ca Barcelona nici macar nu s-a fortat f mult
au simtit si ei ca fluierasul nu-i lasa la greu,n-avea rost sa forteze.
chiar daca penalty-ul a fost la mana arbitrului, adica daca nu il dadea nu se supara nimeni, asa daca l-a dat s-au suparat o gramda :lol: , vad ca nimeni nu spune ca Milan a tras 1 singur sut pe poarta tot meciul, iar in tur Barcelona a avut 2 panalty-uri clare nedate si parca nu am vazut atata revolta pe site-uri... :)(
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 04 Apr 2012, 16:53

@ mihu
Pai nu, ca de obicei lumea nu recunoaste adevarata valoare. In orice caz, ar fi fost strigator la cer sa nu se califice Barca!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 04 Apr 2012, 16:56

ady_azzuro scrie:las ca-i elimina Chelsea in semifinale, daca nu, atunci sigur Real o:
:))..Dupa ce am trecut de echipa lui berlusconi, pe Chelsea a oligarhului Abramovici, aproape sigur ii palim rau de tot in ambele manse. Chlesea de acum e mult mai slaba ca milan. Iar cu madridul (de si e posibil sa se califice Bayern-as prefera) cre dca av fi ceva mai usor decat cu Milan.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Milan

Mesaj de ady g » 04 Apr 2012, 16:58

ozzy scrie:Nu credeam ca voi ajunge vreodata sa sustin Milanul, dar pentru ce fac mizeriile astea de la Barcelona, in urmatoarele 45 de minute voi fi fanul lor. Si sper, ca in purul stil italienesc, sa le bage mortul in casa in ultimul minut, ca altfel mai da jegul ala vreo 3-4 penalty-uri.
:o :o :o :o
poate explici de ce sunt mizerii Barcelona:(...

PS- Lasa ca a indepartat Iniesta orice dilema la 3-1!;)...ar fi fost bine sa fi valorificat si celelalte ocazii ivite, cu Thiago Alcantara si Adriano sa se termine 4 sau 5-1..ce mai spuneati atunci?:)

ozzy

Re: Milan

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2012, 19:40

ady g scrie: poate explici de ce sunt mizerii Barcelona:(...
Ok, am exagerat putin la nervi, dar ce ma enerveaza teribil la aceasta echipa este felul in care simuleaza si in care cersesc permanent ajutorul arbitrilor. La primul penalty, Messi nici nu cazuse si era cu ochii dupa arbitru sa-i dea penalty, iar ailalti deja vroiau eliminare. Plus ca la fiecare fault pe care-l sufera Messi, Xavi, Iniesta zici ca a venit sfarsitul lumii.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Milan

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Apr 2012, 19:58

sa ma pis pe barcelona

au jucat aia de la milan aseara, de parca ma uitam la steaua sau dinamo... au stat pana in minutul 90 sa se apuce si ei sa atace. ba si nu inteleg de ce [****] iau toti bataie de la aia frate, ca sa mor eu daca nu sunt cea mai previzibila echipa din lume.

joaca in [cenzurat] mea cu 3 fundasi, un varf, si lasa 6 jucatori la mijloc, si i-ai ars pe cersetorii aia de la barca. ca numai asta fac, se duc toti in centru, si pe urma il lanseaza pe unu, ori pe benzi ori pe centru. e cea mai previzibila echipa din istorie si bate tot
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Scrie răspuns