Juventus Torino

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Juventus Torino

Mesaj de BluBoy » 15 Dec 2008, 00:00

Asta e Juve care imi place. Cu un ochi rad ca batu Juventus, cu unu plang ca pierdui la pariuri iarasi pe ultimul meci - lyon cand ai de cand sa mai bati pe cineva??? fmm de echipa penala si plina de dinosi :o: :o: :o: :o:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Juventus Torino

Mesaj de ady_azzuro » 15 Dec 2008, 00:24

Cl4udiu scrie:
ady_azzuro scrie:Forza Juve! milan merda
In campionatul italian vedeti spectacol adevarat, nu ce ati vazul la barca - real. :cool:
ai dreptate , derby-ul blatistilor a fost mult peste ce ma asteptam apld
blatisti care au platit pt faptele lor, nu ca barcelona si real care se manjesc in fiecare campionat fara a pati ceva. :cool:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Juventus Torino

Mesaj de Vraciul » 15 Dec 2008, 02:03

ady_azzuro scrie:
Cl4udiu scrie:
ady_azzuro scrie:Forza Juve! milan merda
In campionatul italian vedeti spectacol adevarat, nu ce ati vazul la barca - real. :cool:
ai dreptate , derby-ul blatistilor a fost mult peste ce ma asteptam apld
blatisti care au platit pt faptele lor, nu ca barcelona si real care se manjesc in fiecare campionat fara a pati ceva. :cool:

Cum le stii tu toate,ca un om mare :cool:
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Juventus Torino

Mesaj de ady_azzuro » 15 Dec 2008, 02:43

cred ca tu ai o problema, si ar fi bine sa ramana numai a ta. :cool:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Juventus Torino

Mesaj de Cl4udiu » 15 Dec 2008, 11:51

ady_azzuro scrie:
Cl4udiu scrie:
ady_azzuro scrie:Forza Juve! milan merda
In campionatul italian vedeti spectacol adevarat, nu ce ati vazul la barca - real. :cool:
ai dreptate , derby-ul blatistilor a fost mult peste ce ma asteptam apld
blatisti care au platit pt faptele lor, nu ca barcelona si real care se manjesc in fiecare campionat fara a pati ceva. :cool:
au ei alte pacate , dar nu blaturi ... real a pierdut acum cativa ani campionatul in ultima etapa pentru ca nu a batut o echipa retrogradata .... lucru care nu se va intampla niciodata in italia

in ultimele 3-4 sezoane am vazut aproape toate meciurile realului (si destul de multe si ale barcelonei ) si au fost mai multe greseli in favoarea lor decat in defavoare , dar au pastrat totusi o limita , nu ca in ultimele 2 campionate castigate de juve

oricum sezonul trecut am vazut ca juve a fost cea mai dezavantajata echipa din 1-5 ... asa ca deocamdata se pare ca le-a prins bine acea retrogradare
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Juventus Torino

Mesaj de ady_azzuro » 15 Dec 2008, 20:08

Cl4udiu scrie:
au ei alte pacate , dar nu blaturi ... real a pierdut acum cativa ani campionatul in ultima etapa pentru ca nu a batut o echipa retrogradata .... lucru care nu se va intampla niciodata in italia

in ultimele 3-4 sezoane am vazut aproape toate meciurile realului (si destul de multe si ale barcelonei ) si au fost mai multe greseli in favoarea lor decat in defavoare , dar au pastrat totusi o limita , nu ca in ultimele 2 campionate castigate de juve

oricum sezonul trecut am vazut ca juve a fost cea mai dezavantajata echipa din 1-5 ... asa ca deocamdata se pare ca le-a prins bine acea retrogradare
in ultimele sezoane nu prea s-au facut blaturi, dar acu' 4-5 ani erau in floare in amandoua campionatele. Anglia cred ca este printre putinele campionate curate din Europa.

JustME

Re: Juventus Torino

Mesaj de JustME » 15 Dec 2008, 22:33

pt Azzuro si John un fragment din regulament:
Este complet interzis si inacceptabil orice atac la persoana; discutati ideea si nu persoana

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Juventus Torino

Mesaj de u2blue » 15 Dec 2008, 23:12

milan si juventus la un loc .. .nici 5 % din Inter :)-

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Juventus Torino

Mesaj de anakin » 16 Dec 2008, 00:04

u2blue scrie:milan si juventus la un loc .. .nici 5 % din Inter :)-
milan+juventus=24 de puncte peste inter :)(
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Juventus Torino

Mesaj de ady_azzuro » 16 Dec 2008, 01:03

Juventus = 27 titluri
Milan = 17
Inter = 16

Intr-adevar Milan si Juventus fac 5% din Inter. :)(

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Juventus Torino

Mesaj de anakin » 24 Dec 2008, 10:50

mi-ar placea sa ajunga jung jr la juve,dar nu cred ca sunt sanse...cel putin nu prea curand.Deocamdata e doar monitorizat.Probabil cand universitatea va juca in cupele europene si va evolua titular meci de meci va avea sanse...pana atunci,trebuie sa se tina de munca o:
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Juventus Torino

Mesaj de Ruben Navarro » 02 Feb 2009, 00:52

Imagine
Imagine
Imagine


Din ultimul Udinese - Juventus

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: Juventus Torino

Mesaj de marius1ka » 02 Feb 2009, 04:44

Imagine
Imagine steagucv

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Juventus Torino

Mesaj de PocoLoco » 18 Mai 2009, 18:40

Ranieri demis de la Juventus! Ciro Ferrara interimar!

conStiinta

Re: Juventus Torino

Mesaj de conStiinta » 18 Mai 2009, 19:26

ai dreaq, toti il copiaza pe marele conducator de pe jii! :lol:

Scrie răspuns