WORLD CUP 2010

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de lorenzaccio2 » 13 Iul 2010, 21:56

AdrianR scrie:
lorenzaccio2 scrie:Lol, AdrianR si omaciu, deci data viitoare cand jucati fotbal sa-mi explicati daca, fiind fundas, blochezi balonul sau piciorul jucatorului care trage in minge...
tie ti se pare ca jucatorul olandez bloceheaza mingea sau piciorul lui xavi? inseamna ca ai vazut alt meci :)- protejeaza mingea :-)
lorenzaccio2 scrie:... Si daca X alearga dupa minge si Y sta ca [cenzurat] in fata lui si intra unu in altu, dupa voi e fault pentru "saracu" [cenzurat] de sta pasiv nu?....
e clar ca ai vazut alt meci :lol:
lorenzaccio2 scrie:PS: Adrian, sa inteleg ca tu esti obiectiv pentru ca ai ascultat "parerea" "domnului" craciunescu?...
bineinteles ca intre parerea ta si a d-lui craciunescu o prefer pe ultima; omul a fost unul dintre cei mai buni arbitrii romani si vorbeste din scripturi, nu din ce i se pare lui ca vede [cu sau fara ochelari (de cal)] :-)
O zi buna! o:
Imi place ca nu te enervezi....
Deci pe rand, Xavi a jucat mingea, nu Heitinga...nu avea ce proteja portocala din moment ce era rau de tot in spate si n-a atins mingea deloc.
2. Nu era vorba de aceeasi faza ci in general de situatiile de pasivitate, daca nu te-ai prins iti explic. Am vrut sa scot in evidenta ca din moment ce esti pasiv si departe de minge nu ai dreptul sa atingi alt jucator, altfel faci ecran si e basket, poate asa e mai clar...
3. Poate sa-ti spuna Craciunescu ce vrei (ca autoritate in domeniul arbitrajului), tu nu poti fi obiectiv decat cand vei avea argumente logice, si nu cand vrei sa ai dreptate doar pentru ca altul gandeste la fel ca tine... Da tu argumentele si lasa-le sa-si faca efectul , nu e nevoie de Craciunescu.
O zi buna si tie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de blixa » 14 Iul 2010, 11:30

Perspico scrie:
blixa scrie:toate ca toate, dar bine ca n-a furat Jimmy cupa ca nu se mai termina campionatul...
Nu poti sa te abtii sa nu dai cate-o nuca de cocos in perete. :-(
Ca sa nu incepi iar sa te lamentezi iti mai dau o perla de-aia de-a ta, profunda:
blixa scrie:cum sa nu ratezi?!? aia ma intreb eu... nici nu m-as fi apropiat de minge daca era ultimul minut si trebuia sa bat penalty. nu s-ar fi terminat meciul niciodata, ca refuzam sa lovesc mingea.
ti-am mai zis: daca dai pur si simplu copy-paste si etichetezi niste cuvinte nu inseamna ca verdictul tau este valabil. nu faci nici cel mai mic efort de a argumenta de ce consideri acele cuvinte "tampenii", insa crezi ca ai demonstrat. amice, demonstratie presupune o cat de mica argumentatie, nu direct concluzia. te crezi atat de destept si atat de infailibil incat, doar rostite, spusele tale devin axiomatice.
n-o sa ma obosesc sa-ti explic sensul posturilor mele.

ca sa intelegi si tu, trebuia sa pun un articol din ziar, cu poze, in care informau ca jimmy jump a reusit sa intre pe teren inaintea finalei si a atins Cupa. apoi sa pun o iconita care rade cu gura pana la urechi si arata cu un deget in sus. asa, probabil, ai fi priceput.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de wb_lion » 14 Iul 2010, 22:10

blixa scrie:mai globetrotterule, daca esti asa pasionat de fotbal, te intreb si eu cine te opreste sa vorbesti despre fotbal? tu nu vezi ca de cateva zile nu vorbesti nimic despre acest sport? te iei de mine pentru ca am spus ca nemtii au stiut sa se comporte barbateste la finalul meciului pierdut si ma iei cu teorii despre pasiune si incrancenare. unde e ma pasiunea ta, ca vad ca de fapt esti pasionat de cearta?!?!

tu esti pasionat de echipa, sau mergi si tu la meciuri sa te lauzi cati km ai umblat dupa ea? si de ce ai ajuns la acest aspect, cand vorbim despre CM?

nu am facut aprecieri la adresa ta, nu te consider "muritor de rand" sau inferior in vreun fel. dimpotriva. ai un complex de inferioritate? te-a cam batut taticu-tau ca nu erai primul la scoala, sau care-i treaba? crede-ma ca mi-e indiferenta viziunea ta, dovada ca nu m-am bagat vreodata in seama cu tine, pana sa incepi sa comentezi vorbele mele. fii tu incrancenat, nu-ti interzice nimeni. dar asa cum nu vrei sa ti se judece viziunea despre fotbal, n-o judeca nici tu pe-a altora. ti se pare corect ce-ti cer?
hai sa-ti vand un pont .. tv'u nu tine loc de stadion . tot nu mi-ai spus ce cauti pe un forum al suporterilor ?

si ca sa iti dau o mana de ajutor
SUPÓRTER ~ă (~i, ~e) m. şi f. Persoană care simpatizează şi susţine cu pasiune o echipă sportivă sau anumiţi sportivi, când au loc competiţii cu participarea lor. /<fr., engl. supporter

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de blixa » 14 Iul 2010, 22:36

ma, nimeni nu mai e ca tine! esti singur pe stadion ma, suporterule!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de wb_lion » 15 Iul 2010, 09:06

blixa scrie:ma, nimeni nu mai e ca tine! esti singur pe stadion ma, suporterule!
ba da , mai sunt .. doar ca din ce in ce mai putini

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de Andy- » 15 Iul 2010, 12:16

Spania campioana mondiala!

Topic Closed!
Tmtagadam.

Imagine

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de blixa » 15 Iul 2010, 12:17

cam cribdos Del Bosque in momentul in care ii neaga lui Forlan titlul de cel mai bun jucator al campionatului.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de Perspico » 16 Iul 2010, 20:42

"Diego nu se simte bine, dar îşi revine încetul cu încetul, alături de familie. Îl văd gânditor şi iritat. Nu se droghează"
Alfredo Cahe, medicul personal al lui Maradona
:)( :)( :)(

"Maradona vrea sa continue ca antrenor al Argentinei, dar in conditiile impuse de el."
Meganesimtire. :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: WORLD CUP 2010

Mesaj de AdrianR » 29 Iul 2010, 11:34

Perspico scrie:"Diego nu se simte bine, dar îşi revine încetul cu încetul, alături de familie. Îl văd gânditor şi iritat. Nu se droghează"
Alfredo Cahe, medicul personal al lui Maradona
:)( :)( :)(

"Maradona vrea sa continue ca antrenor al Argentinei, dar in conditiile impuse de el."
Meganesimtire. :o:
s-a linistit si Diego, a ramas somer :)(
mititeluleeeee, dai lovitura daca-l aduci pe diego la craiova (severin), le iei fata lui Pizi si Jiji la teveu! :)-
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Scrie răspuns