UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Închis
ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ady g » 29 Apr 2011, 12:38

Forza Barca!!!
..si Messi e cel mai bun fotbalist al lumii.
Va fi probabil cel ami bun din istorie.
Punct.
Sper ca Barca sa castige CL.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de blondu » 29 Apr 2011, 18:33

iuli scrie:Buleica a avut 2 interventii mai dure decat a lui Pepe si a fost eliminat dupa 2 galbene.
nici nu l-a atins pe Alves,daca se prefacea ca-i da un pumn nu era acelasi lucru?si lua maxim galben.
uitati-va ce mana-n gat ii pune Pinto lui Arbeloa la pauza,e 10 mai grav decat ce a facut Pepe.
Barcelona e calificata in finala,unde probabil Giggs sau Rooney vor lua rosu.
toate echipele ros-albastre au furtul in singe,mi-e scarba de culorile astea cand sint asociate.
nu va mai luati dupa imagini trucate.a fost joc deosebit de periculos si merita rosu.si portaru de rezerva al barcei merita ca ia dat o palma buna lu arbeloa.dar sa va mai intreb cu sahtior cine i-a ajutat pe barca??eu zic ca nu a fost ajutata.l-a pus arbitru pe pepe sa intre ca nebunu?eu il dadeam afara si pe adebayor.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de muttley » 30 Apr 2011, 19:20

blondu scrie:
iuli scrie:Buleica a avut 2 interventii mai dure decat a lui Pepe si a fost eliminat dupa 2 galbene.
nici nu l-a atins pe Alves,daca se prefacea ca-i da un pumn nu era acelasi lucru?si lua maxim galben.
uitati-va ce mana-n gat ii pune Pinto lui Arbeloa la pauza,e 10 mai grav decat ce a facut Pepe.
Barcelona e calificata in finala,unde probabil Giggs sau Rooney vor lua rosu.
toate echipele ros-albastre au furtul in singe,mi-e scarba de culorile astea cand sint asociate.
nu va mai luati dupa imagini trucate.a fost joc deosebit de periculos si merita rosu.si portaru de rezerva al barcei merita ca ia dat o palma buna lu arbeloa.dar sa va mai intreb cu sahtior cine i-a ajutat pe barca??eu zic ca nu a fost ajutata.l-a pus arbitru pe pepe sa intre ca nebunu?eu il dadeam afara si pe adebayor.
si cu ARSENAL ce a fost? ii trebuia Barcelonei ajutor cu Sahtior? :lol: ba mai lasati-ma cu echipa asta facut in labortator si cu antrenorul lor de 2 lei. Astept si eu sa faca treaba la o alta echipa..
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de lorenzaccio2 » 30 Apr 2011, 19:42

sorin107 scrie:
ady_azzuro scrie:si barcelona ce ocazie a avut inainte de eliminare? 11 contra 11 puteau sa joace si pana maine ca tot nu dadeau un gol, in schimb real putea s-o bage in ate cand nu se astepta nimeni asa cum s-a intamplat in cupa.

alta problema pusa pe supozitie si pe simpatie evidenta pentru una din echipe. da' de unde stii tu frate ca nu dadea barca gol cand nu se astepta nimeni, dar real ar fi dat cand nu se astepta nimeni? dar de ce nu ar fi dat real 2 goluri cand nu se astepta nimeni, de exemplu? sau barca 4?

n-am nimic cu niciuna din echipe, ba mai mult, il simpatizez tare pe mourinho. dar frate, cand unii joaca si altii nu, e normal sa iti placa echipa care arata ceva.
Ma omorati cu aia de au jucat fotbal si ceilalti nu...
Au fost 2 echipe pe teren si au jucat fotbal, jocul inchis si la pressing face parte din fotbal...

I-auzi, acu daca nu ai un morfoid genetic modificat care sa dribleze patru jucatori (apropo te mai pomenesti ca tocmai tacticosu de tactician Guardiola a castigat meciul , pai asa si eu ii spun lu Metzi : " ba piticu virgin, ia dribleaza tu 4 jucatori si da gol", ce antrenor fenomenal sunt), ca Metzi, si joci un fotbal de contact, ala nu mai e fotbal...
fiecare cu armele lui, joaca fotbal. Au castigat cei care au avut avantaj numeric pentru deschiderea scorului, atit.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de rhadookoo » 30 Apr 2011, 20:29

De Sahtior mi-a placut cel mai mult, au iesit la joc, au aratat ca sunt o echipa buna, dar cand te pui pe contre cu jucatori de asemenea calibru ti-o iei din start; au jucat un fotbal "sincer", fara sa faca figuratie pe teren si sunt sigur ca daca atacantii aia aveau precizie puteau face o surpriza. O fi Lucescu tigan, dar fotbal stie.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de robert » 03 Mai 2011, 21:32

O sa vedem o coregrafie superba in seara asta , cred ca o sa castige Barca la diferenta de 2-3 goluri

ozzy

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 03 Mai 2011, 23:18

Ce-a avut, domne, golul lui Higuain? Fura astia ca dinamo in zilele bune :o:

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de rhadookoo » 03 Mai 2011, 23:22

A fost clar problematica fanta de lumina.
Probabil plonjonul lui Mascherano in mediul semiacvatic l-a impresionat pe arbitru.

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ionut_u48 » 03 Mai 2011, 23:40

Golul lui Higuain mi s-a parut anulat aiurea :eek:
Totusi Barca a dominat jocul :cool:

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de alfyyy » 04 Mai 2011, 01:26

Golul lui Higuain a fost perfect valabil , dar nu si validat. Poate asistam la o surpriza daca golul nu era anulat.
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de muttley » 04 Mai 2011, 05:26

Meciul a fost decis in tur de trompeta aia de Stark .... infine daca Barcelona a trecut mai departe inseamna ca merita .... bv lor.
Oricum Barca e obisnuita sa joace cu un om in plus sau sa le fie anulat goluri adversarilor.
Am o singura dorinta ... sa se duca Pep la alta echipa sa vedem ce face... probabil demis dupa 6 luni ... un fel de gicutza hagi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 04 Mai 2011, 09:21

Cred ca sunt sanse din ce in ce mai mari sa fac ce n-am facut niciodata: sa tin cu Manure in finala :bad:

conStiinta

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de conStiinta » 04 Mai 2011, 09:49

cam exagerati ...

sorin107

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2011, 10:15

ozzy scrie:Cred ca sunt sanse din ce in ce mai mari sa fac ce n-am facut niciodata: sa tin cu Manure in finala :bad:

si eu am zis la fel aseara. chiar daca n-am nicio simpatie pentru vreuna din echipele de aseara, inclinam spre barca oarecum. dar m-a dezgustat maniera de arbitraj, am asemuit-o cu maniera in care e arbitrata steaua in divizia A, de exemplu. sistematic impinsi, sistematic ajutati, chiar si cu chestii din alea mici de te scot din nervi.

LiviuB

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de LiviuB » 04 Mai 2011, 11:29

Barcelona a fost 3 clase peste Real in toate cele 4 meciuri, am asistat la 4 dispute dintre o echipa care cauta sa joace fotbal si una care sa distruga. nu va inteleg ce tot o dati cu arbitrul, cu nu stiu ce.
da, in fine, Guardiola o sa fie dat afara in 3 luni la urmatoarea echipa (la Craiova nu le prinde nici pe astea pt ca se prinde dl Adrian ca tika -tika ii forteaza prea mult pe jucatori, carora le cad greu papanasi cu asa efort). In schimb Murinho e cel mai mare antrenor, nemaivazut, nemaiauzit. ii mai lipseste sapca cu chicago bulls pe cap...

Închis