EUROPA LEAGUE 2010/2011

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Închis
danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 14:57

ozzy scrie:
conStiinta scrie:ei, asta e culmea ... pai sunt o gramada care zic nasoale de craiova, si nu le "interzice" nimeni, indiferent de thread, dar e "interzis" sa zica vreunul nasoale pe topicul lui napoli ... se cam exagereaza
E vorba de nuante, azzurro a sesizat corect. Daca Craiova joaca prost, nu-i nicio problema sa vii pe forum si sa zici ca joaca prost si e o echipa slaba, e forumul nostru, al tuturor. Dar ca sa intri pe un topic cu care nu ai nicio legatura si sa scrii asta mi se pare deplasat.
eu am legatura cu Napoli , iar te-ai aruncat aiurea aici, daca vei cauta pe topicul acesta vei vedea ca dupa ce am avut discutia cu justme pe topicul Napoli ,de fapt el a avut-o cu mn ca nu am replicat in nici un fel , am intrat aici, unde la gol , am fost primul care a postat cu bucurie sincera la golul salvator .
..Si ce naiba , chiar o afirmatie corecta facuta despre Cavani inseamna pentru tine jignire ?..Am trait s-o aud si pe asta , caracterizezi corect evolutia unui jucator iar asta e jignire .
Last edited by danlaurentiu on 17 Dec 2010, 15:01, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de RaduB » 17 Dec 2010, 14:58

blixa scrie:Omule care nu esti imitatie, sa zicem ca eu as sta de vorba cu parintii tai, cu mama ta care poate are o emisiune tv preferata. I-as spune: "doamna, oamenii care apreciaza aceasta emisiune sunt niste inculti, au apucaturi de gospodine frustrate si dau dovada de imbecilitate si instabilitate emotionala." Observi ca nu am zis ca mama ta este astfel, ci cei care au anumite afinitati estetice. Dar ce chestie!!! Mama ta s-ar afla printre ei! Ce zici, ti-as jigni mama, sau nu? As fi necioplit, sau nu? E acelasi lucru cu a spune, de exemplu: "nu apreciez acea emisiune, deoarece pune accent pe anumite laturi ale firii umane care ma intristeaza."?
Eu iti spun ca ai lacune de comunicare...
Eu unul nu le-as considera jigniri ! Sunt anumite cuvinte care eu unul nu le consider jigniri ! Nu stiu ce meserie sau studii in domeniul aprecierii oamenilor ai, dar daca am sau nu lacune de comunicare si sunt sau nu marginas al speciei nu cred ca tu esti in masura sa apreciezi asta ! De acord ca sunt un marginas referitor la anumite specii ;)
Nea Marin scrie: Tu ai probleme psihice serioase. Scrii pe forumul suporterilor Stiintei ca oricine se bucura pt necalificarea stelei e un frustrat, un tampit etc., iar acum afirmi ca nu ai jignit pe nimeni si te miri de ce te injura apoi lumea pe aici. Tot in mesajul care a declansat scandalul, ai felicitat explicit stela pt evolutia ei in cupele europene, iar acum afirmi ca n-ai felicitat-o.
Din pacate dialogul cu tine e imposibil, habar n-ai ce reprezinta stela si dinamu in fotbalul romanesc. Ne provoci cu felicitarea unei rivale ce a excelat in mijloace necinstite, ne insulti daca ne bucuram cand i se infunda, te superi cand reactionam la asta si tot tu ne injuri acum de mame si surori. Nu-mi mai pun mintea cu un nebun, rog doar moderatorii sa-si faca datoria.
Tu esti psiholog cumva !? Daca da nu te contrazic, am probleme psihice !
Am scris pe forum la subiectul Cupele Europene fiind vorba de reprezentarea Romaniei in cupele europene !
Repet pentru nu stiu a cata oara... Nu am facut referire specifica la Steaua... ci la reprezentantele Romaniei in Europa.... am specificat si de CFR... astea fiind echipele care eu consider ca nu ne-au facut de ras anul asta. La anul indiferent care or sa fie daca o sa fie cazul o sa le felicit, daca nu, nu ! Ca unii au inteles ca eu laud si/sau tin cu Steaua sau alte echipe e problema lor !
Eu am injurat de mame si surori !?!? La anumiti utilizatori care mi-au raspuns in modul lor specific de incultura le-am raspuns cu aceeasi moneda, asta am facut ! Daca vocabularul lor se rezuma numai la cuvinte de genul dati-as si bagati-as, ca sa ma poata intelege trebuie sa folosesc exclusiv cuvinte din lumea lor ;)
azzurro scrie:Ca sa fiu on topic. Bai Radule, sa zicem ca gandesc si eu la fel ca tine si dintr-un nemasurat spirit de fair-play vreau sa imi felicit rivalii de-o viata care m-au furat pe unde au putut si care mi-au ras in nas de cate ori m-au furat. Ia spune-mi si mie ce parcurs extraordinar au avut Steaua in cupele europene anu' asta. In meciul de la Utrecht (care erau cea mai accesibila echipa) s-au facut de ras, nu au jucat nimic. Cu Napoli la ei acasa, s-au facut de ras. Aveau 3-0 in min. 20 (nu pun la socoteala ca un gol a fost autogol si unul marcat printr-o grava eroare de portar) si au reusit performanta de a fi egalati pana la sfarsitul meciului, ba chiar era cat pe-aci sa ia si bataie. In meciul cu Liverpool din Ghencea, aia au venit cu echipa a doua, n-au jucat nimic, au fost praf si chiar si in conditiile astea, a fost nevoie de un autogol penibil ca Steaua sa scoata un egal. In meciul de pe Anfield, singurul in care au incercat sa joace fotbal, au esuat lamentabil, i-au desfiintat aia. In meciul de la Napoli, s-au dus la ciupeala ca o echipa mica, se dadeau accidentati inca de prin min.30. Au fost penibili cu tragerile de timp. Fotbalul i-a pedepsit pentru ca s-au [cenzurat] pe ei si si-au luat un gol meritat dupa o faza fixa bine executata. Si daca stau sa ma mai gandesc, imi aduc aminte si de meciurile cu Grasshoper in care, iarasi, trebuie sa fim de acord ca s-au facut cam de ras si au avut marele bulan sa se califice. Singurul meci in care au miscat ceva, a fost cel cu Utrecht, meci disputat in "templul fotbalului romanesc".
Ca sa nu mai specific numele echipei bucurestene.... Eu nu am zis ca echipele romanesti au jucat exceptional in europa... am spus ca nu ne-au facut de ras ! Au jucat la nivelul la care e fotbalul romanesc azi, atat cel de club cat si de nationala ! Au avut noroc, au avut si ghinioane si au jucat ca niste echipe meci.. pentru ca la ora actuala avem in tara numai echipe mici si foarte mici comparativ cu majoritatea echipelor din Europa !

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de azzurro » 17 Dec 2010, 15:13

Uite vezi, aici e problema (cel putin a mea). Cand spui "ne-au reprezentat" inseamna ca asumi ca oile te-au reprezentat si pe tine si pe mine si pe ceilalti suporteri ai Universitatii. Eu cred ca aia s-au reprezentat pe ei si pe suporterii lor, in niciun caz nu au jucat pentru mine. De-asta cred ca ti-au sarit in cap si ceilalti utilizatori.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de blixa » 17 Dec 2010, 15:20

@RaduB
auzi, mister, asa cum tu nu consideri anumite cuvinte jigniri, dupa un sistem de valori propriu, si altii pot avea sistemul lor de valori astfel incat o injuratura de mama sa nu fie o insulta. intelegi?
ai primit ce-ai meritat.
reconsidera-te. prieteneste iti spun. nu mai inventa tu canoane de comunicare. te supui unor reguli sau suporti consecintele.
sa presupunem ca esti student la madrid. ti-ai permite sa-i spui unui profesor in fata ca e imbecill si frustrat, doar pentru ca are alte motivatii decat tine? las-o balta, c-ai comis-o. eu stiu ca tu esti civilizat, dar orice om are derapajele lui. a fost randul tau sa provoci un scandal.
Last edited by blixa on 17 Dec 2010, 15:37, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de iuli » 17 Dec 2010, 15:35

densitatea de infantilism a crescut pe forumul asta.
in curand vor aparea unii care nu vor jigni cum vor dori daca nu sintem de acord cu furturile la adresa Stiintei pt ca si aceste lucruri vor contribui la ascensiunea fotbalului romanesc,a stelei sau a cfr-ului.
cei 2:danlaurentiu si raduB sint niste produse ale unei culturi contaminate.care sufera de o boala grea:inteligenta sub medie.

conStiinta

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de conStiinta » 17 Dec 2010, 15:41

ce va mai place ... "ghinionul" celor 2 este faptul ca este perspico inca (cred) banat, si cum nu aveti cu cine sa va certati, dati tare in primul care calca putin stamb :)(
cat despre adversarul lui napoli, este unul de care se trece foarte greu

Avatar utilizator
lilimm
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 12 Sep 2010, 17:27

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de lilimm » 17 Dec 2010, 15:56

azzurro scrie:Uite vezi, aici e problema (cel putin a mea). Cand spui "ne-au reprezentat" inseamna ca asumi ca oile te-au reprezentat si pe tine si pe mine si pe ceilalti suporteri ai Universitatii. Eu cred ca aia s-au reprezentat pe ei si pe suporterii lor, in niciun caz nu au jucat pentru mine. De-asta cred ca ti-au sarit in cap si ceilalti utilizatori.
Exact! Pe mine nu au cum sa ma reprezinte aia :bad: . Nici fotbalistii, nici suporterul lor nr.1 (oierul nu e patron, nu?). In nicio situatie aia nu ma pot reprezenta pe mine. Se canta cumva imnul Romaniei la inceputul partidelor? Poarta cumva culorile nationale pe piept? Daca da, atunci eu sunt "un golan, un nesimtit". Daca nu, atunci am eu dreptate, NU ma reprezinta!!! Si nu o vor face niciodata! Nu ma mandresc si nu ma laud cu palmaresul lor, nu ma intereseaza ce gandesc afinii (suporterii???) lor despre mine . Ceea ce-mi doresc ei mie, sa aiba ei parte de 1000 de ori mai mult!
Dar, pe de alta parte, ce pretentii pot sa am? In ceea ce priveste acest subiect, ne-a caracterizat pe toti, public, Ilie Nastase cand ne-a facut nesimtiti si golani. Si atunci.....

Pentru toti cei care sufera profund de la golul lui Cavani, cu ocazia sfarsitului de an:
Sa traiti
.... ..-.. ......!!!!

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de Psycho » 17 Dec 2010, 16:18

Ba radule,lasa-ne ma pe noi subspecile si nu ne mai baga in seama.Dai dovada de civilizatie si lasa-ne.Asa suntem noi,mai prosti si mai needucati.Sau cel putin eu.
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de Pacala » 17 Dec 2010, 16:35

conStiinta scrie:ce va mai place ... "ghinionul" celor 2 este faptul ca este perspico inca (cred) banat, si cum nu aveti cu cine sa va certati, dati tare in primul care calca putin stamb :)(
:lol: free perspico! ......tinta de profesie. Acum pe bune, chiar exagerati, sarirati pe cei doi de parca ar fi fluierat in biserica.E adevarat ca a tine cu steaua, dinamo, rapid, cfr cluj s.a. pe forumul asta pare similar cu fluieratul in biserica. da' nici sa critice napoli? :o :lol: daca vor sa fluiere, sa fluiere. Nu e prea indicat ..dar e parerea lor. Important este ca discutiile sa pastreze un nivel decent si asta e valabil pt fiecare dintre noi. ucv
Last edited by Pacala on 17 Dec 2010, 17:30, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de Pacala » 17 Dec 2010, 17:19

saisprezecimi de finala:
SC NAPOLI - VILLARREAL CF
GLASGOW RANGERS - SPORTING LISABONA
SPARTA PRAGA - LIVERPOOL
ANDERLECHT - AJAX AMSTERDAM
LECH POZNAN - SPORTING BRAGA
BESIKTAS ISTANBUL - DYNAMO KIEV
FC BASEL - SPARTAK MOSCOVA
YOUNG BOYS BERNA - ZENIT SANKT PETERSBURG
ARIS SALONIC - MANCHESTER CITY
PAOK SALONIC - CSKA MOSCOVA
SEVILLA FC - FC PORTO
RUBIN KAZAN - TWENTE
LILLE - PSV EINDHOVEN
BENFICA LISABONA - VFB STUTTGART
BATE BORISOV - PARIS SAINT GERMAIN
METALIST HARKOV - BAYER LEVERKUSEN
Meciurile se vor disputa pe 17 februarie (turul) si 24 februarie (returul)
Finala va avea loc pe Dublin Arena
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 17:31

Sergyu_costea scrie:
danlaurentiu scrie: bai ozzy , conditionalul prezent al verbului ''a sti'' este 'ai sti' cu un singur 'i' ..ce ddreaq..aveam pretentii de la cineva care da cu larghetze sfaturi pe-aici . Deci corect era '' tu n-ai sti' :)
Ii multumesc lui Doryn pentru ca e dedicat acestei echipe
Auzi nu te mai da asa destept cand vii si folosesti limbajul messenger ok? Sau traducere pentru tine "nu t may dha deshtept knd vii shi foloseshti limbajul d p mess"
Poate nu sunt asa destept cum esti tu (sau cum ai pretentia sa fii) dar sunt sigur de faptul ca ozzy este mult peste nivelul la care poti ajunge tu vreodata.

Dan ala de la capsuni spune ca el n-a jignit pe nimeni. Sa ne ierti , suntem 20 de prosti care ne-am simtit jigniti , dar cu siguranta tu ne-ai facut cateva complimente. Cat despre mama si surori cred ca ne-am dat seama cum ai ajuns tu in Spania.

P.s Felicitati stoia si chefere unde vreti voi dar nu aici. Nu cand astia te fura la fiecare meci. Cand oile te bat cum te bat ,iar ungurii iti dau gol din offside de 2 metri. Aveti o problema voi , nu noi
Eu ti-am mai zis tie ca a pune etichete spune mult despre inteligenta ta nu despre cel caruia ii pui eticheta ..si in nici un caz lucruri magulitoare..la fel si generalizarile , oricum cred ca discut cu peretii , nimic nu razbate in cutia ta craniana ,asa ca am sa te ignor si pe tine si pe maria sa ozzy.
M-am facut vinovat de marea crima de a vorbi aici in templul lui Pruteanu al tau si al marelui ozzy cu cutume messenger
.

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 17:40

iuli scrie:densitatea de infantilism a crescut pe forumul asta.
in curand vor aparea unii care nu vor jigni cum vor dori daca nu sintem de acord cu furturile la adresa Stiintei pt ca si aceste lucruri vor contribui la ascensiunea fotbalului romanesc,a stelei sau a cfr-ului.
cei 2:danlaurentiu si raduB sint niste produse ale unei culturi contaminate.care sufera de o boala grea:inteligenta sub medie.
ai scos tu din putul gandirii cheia intregii discutii ..si nici macar nu ai capul mare :P

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de PoeUCV » 17 Dec 2010, 18:24

eu nu va inteleg de ce va chinuiti cu cei doi. chiar trebuie sa le raspundeti la toate aberatiile? nu va puneti cu prostii ca au mintea odihnita

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 18:33

@poe merci de sfat , aveam nevoie de el acum ca am intalnit unul despre care se face vorbire in aceasta mostra de intelepciune pe care ne-ai servit-o..stai linistit nu o sa ma pun cu tine :)

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 18:36

Villarreal cf ...locul 3 in La Liga , arata bine baietii sper sa bata pe Napoli :)(

Închis