Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de DarkComy » 18 Ian 2014, 13:46

Multumesc frumos pentru update Sergiu! o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de SLH » 18 Ian 2014, 18:09

Mersi Sergyu_costea, sa-mi dai adresa sa-ti trimit fularul sau pot sa ti-l dau la primul meci.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de romaad » 29 Ian 2014, 11:15

10 puncte dupa primle 6 jocuri ale etapei 23... sunt bun, numai cand o ard pe bani nu le nimeresc

iuli

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de iuli » 29 Ian 2014, 11:20

intreb si eu,nu dau cu parul( :)( ):cum se calculeaza punctajul?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de AdrianR » 29 Ian 2014, 11:38

iuli scrie:intreb si eu,nu dau cu parul( :)( ):cum se calculeaza punctajul?
3p pentru rezultat corect
1p pentru ghicirea invingatoarei
0p din oficiu :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de iuli » 29 Ian 2014, 11:43

AdrianR scrie:
iuli scrie:intreb si eu,nu dau cu parul( :)( ):cum se calculeaza punctajul?
3p pentru rezultat corect
1p pentru ghicirea invingatoarei
0p din oficiu :)(
bine si daca eu spun 1-1 si meciul se termina 4-4 primesc ceva?(ca nu e cu invingatoare :)( )

conStiinta

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de conStiinta » 29 Ian 2014, 11:45

Primesti 1 punct, ca ce a zis adrian nu este in intregime corect: primesti 1 punct daca nimeresti rezultatul solist, 1, X sau 2.

iuli

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de iuli » 29 Ian 2014, 12:16

ok,multumesc. :)( o:

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de PoeUCV » 01 Feb 2014, 11:47

Etapa 22
mihu - 5
romaad - 8
SLH - 9 (mai ai fulare :-D )
PoeUCV - 10
catalin1605 - 7
iuli - 7
conStiinta - 6
T@V - 9
DarkComy - 5
s9k3k3 - 7
AdrianR - 8


Etapa 23

romaad - 10
AdrianR - 11
catalin1605 - 7
iuli - 5
mihu - 7
PoeUCV - 9
conStiinta - 11
SLH - 9
DarkComy - 5
gsm - 10
T@V - 7

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de AdrianR » 06 Mai 2014, 00:01

Băh frate, dar proşti rău băh ăştia de Liverpool! :o: Cum să iei măh 3 goluri în 9 minute de la Crystal Palace şi să spulberi orice speranţă (aia mică pe care o mai aveau) la câştigarea titlului? Bine că n-au dat ăştia pe eurosport meciul (kkm-aş pe snucărul lor)!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de muttley » 06 Mai 2014, 00:59

AdrianR scrie:Băh frate, dar proşti rău băh ăştia de Liverpool! :o: Cum să iei măh 3 goluri în 9 minute de la Crystal Palace şi să spulberi orice speranţă (aia mică pe care o mai aveau) la câştigarea titlului? Bine că n-au dat ăştia pe eurosport meciul (kkm-aş pe snucărul lor)!
Am mai postat pe un thread, postez si aici ca sa nu mai ai probleme.

Pe acest site: http://mywebtv.info/ gasesti toate streamurile la cele mai importante evenimente din lume, la o calitate excelenta. Pe langa livestream, poti sa urmaresti orice canal TV din urmatoarele tari: Romania, Moldova, Anglia, Spania, Germania , Franta.

Ca sa urmaresti streamurile live ale evenimentelor ce se disputa in acel moment, trebuie sa accesezi sus in stanga sectiunea: "Live Sport" in acel moment o sa-ti apara o lista cu evenimentele live din acel moment, dai click pe care vrei sa-l urmaresti si o sa ti se deschida o pagina cu streamuri ale diferitelor posturi ce transmit acel eveniment sportiv. Ai calitate de la 200kbs pana la 2000kbs cu AceSTREAM, un player pe care il instalezi in PC, dupa care poti deschide acele streamuri de 1000-3000kbs, calitate ca la TV.

Ca sa urmaresti posturile TV din tarile mentionate mai sus trebuie doar sa accesezi sectiunea din tara respectiva, apesi sus pe steagul respectivei tari, iar in dreapta iti apare o lista cu canale care pot avea adresa si de sopcast.

Dupa parerea mea, acest site este cel mai bun, ai acces la skysports, btsport si toate marile posturi din lume, insa mai sunt si alte siteuri ca: http://www.drakulastream.eu/ si http://www.frombar.com/ . Accesarea acestora este mai simpla.

In caz ca Doryn vrea, poate sa faca si un thread dedicat streaming-ului in care sa posteze si acolo acest mesaj. In caz ca ai intrebari despre cum sa foloseste "AceSTREAM" poti sa-mi dai PM sau sa postezi pe threadul dedicat streaming-ului (daca se face).


BTW: nu te lua de snooker, a fost o finala de colectie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de catalin1605 » 06 Mai 2014, 01:02

Adrian, ti-as spune multe cuvinte urate, dar ma abtin pentru ca nu imi sta in caracter. Un astfel de meci nu face decat sa scoata la iveala suporterii astia de carton ca tine. Referitor la snooker, daca tu nu te uiti asta nu inseamna ca nu se uita nimeni. Nu cred ca cei de la EuroSport sunt atat de dobitoci sa transmita ceva ce nu ar fi urmarit.

Eu urmarii in paralel si meciul lui Liverpool si finala CM de snooker. Intr-o parte ma bucurai (Selby), in partea cealalta fusei dezamgit (Liverpool), dar niciodata nu o sa spun despre jucatorii echipei pe care o sustin ca sunt prosti dupa un astfel de meci. Isi dadura sufletul pe teren, cred ca e meciul in care s-a alergat cel mai mult din sezonul asta, chiar sunt curios sa vad o statistica in privinta asta.

Sergiu, meciul cu Chelsea a fost pierdut pe o greseala personala a lui Gerrard, iar apoi marele antrenor portughez a parcat autobuzul. Astazi, Liverpool forta pentru a da multe goluri (probabil sperau sa ajunga pe City la golaveraj), fura prinsi pe contre si cam asta fu. MU o sa mai fie praf cateva sezoane, parerea mea, iar City si Chelsea nu mai sunt demult sperietori. Nu cred ca pleaca Luis.
s9k3k3 scrie:BTW: nu te lua de snooker, a fost o finala de colectie.
Bai sek93, ai si tu o data dreptate! :lol:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de AdrianR » 06 Mai 2014, 12:33

Catalin, cand ai 3-0 in minutul 80 si iei doua goluri in doua minute tu continui sa ataci? Ce golaveraj mai puteau face in 10 minute? Au ales strategia gresita din start, ei trebuiau doar sa-si castige ambele meciuri si sa astepte un eventual pas gresit al celor de la City, altfel n-aveau nicio sansa la titlu, nu sa atace aiurea sa castige la diferenta mai mare pentru ca nici daca se dadeau peste cap nu-i depaseau pe City la golaveraj!Singura lor sansa la titlu este sa se uneasca toti vracii din Africa sa faca vraji sa nu ia City mai mult de 2 puncte din urmatoarele 2 meciuri!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de alex.p » 06 Mai 2014, 13:26

Sergyu_costea scrie:Adriane nu te lua de snooker :)( A fost totusi finala CM , si cred ca snookerul chiar e urmarit. Problema a fost de ce nu l-au dat pe Eurosport 2 , si au preferat o reluare a finalei de tenis jucate ieri la Oeiras :-??
EuroSport 2 e transmis in mai multe tari, iar drepturile tv sunt doar pentru Romania. De ex in Ungaria drepturile tv pentru EPL sunt la DigiSport. Ar incalca contractul daca ar da pe E2.

@Adrian: postul se numeste EuroSport nu EuroFotbal. Eu de ex nu am nici o echipa favorita in Anglia, in schimb aveam in finala de la snooker. E normal sa transmita mai multe competitii, nu doar fotbal. Iar grila de programe se face la Paris nu la Bucuresti.

PS. Aveai optiunea Eurosport Player.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Discutii PRONO - Premier League 2013-2014

Mesaj de alex.p » 06 Mai 2014, 14:25

Eurosport Europe si Eurosport Romania emit pe aceeasi frecventa. Eurosport Romania inlocuieste canalul paneuropean in anumite momente (cum e cazul EPL). Snookerul a fost transmis pe canalul paneuropean. Daca il dadeau pe E2 insemna ca toata Europa sa nu vada finala la snooker, pentru a se da in Romania un meci.

S-au cheltuit bani buni si pe drepturile de la snooker, era ilogic sa nu dea tocmai finala.

Scrie răspuns