UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de alex.p » 25 Mai 2014, 00:21

Livius: Mourinho intra peste arbitru?

17 goluri, nou record. Daca era Messi urlau ziarele 2 zile ca are nou record.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 00:23

Terminati cu Mou :)( e seara lui Carlo :)(

nu-mi vine sa cred cat de fericit pot sa fiu :)(

Cei mai scumpi 3 jucatori din istorie pe acelasi teren impart cupa :)( doi din pozitia de jucatori, iar celalalt ca antrenor :)(
HALA MADRID !!!! :)(

Felicitari celor de la Atletico, Cholo a facut o echipa frumoasa cum rar vezi. Asta inseamna sa joci cu inima :)( DAR TOTUSI REAL A LUAT CUPA steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv.

aaa si era sa uit !!! DUNGILE AU FOST INVINSE IN ACEASTA SEARA :laughing: :laughing: cum au fost invinse si ieri seara !!!

Deci, renuntam la DUNGI?
:)( :)( :)(
Poate revenim la Adidas, ce echipament superb are Madrid, alb complet de la adidas :)( :o :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de JustME » 25 Mai 2014, 00:29

n-am simpatii in Spania insa pentru suporteri mi-ar fi placut sa castige Atleti.

LiviuB

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de LiviuB » 25 Mai 2014, 00:32

Sa ii dea medalie si arbitrului

LiviuB

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de LiviuB » 25 Mai 2014, 00:33

Si mai taci drak seke

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 01:18

Livius scrie:Sa ii dea medalie si arbitrului
Pentru ce sa-i dea medalie arbitrului? 5 schimbari din 6 s-au facut in repriza secunda, atletico a stat pe jos de prin min 65-70, iar golul s-a dat in min 93.

Eventual sa-i dea Atletico ca nu l-a eliminat pe Koke si ca nu a dat doua penaltyuri pentru real, la lovitura libera a lui Ronaldo, a fost penalty cat casa, ala ridica cotul si deviaza mingea cand regulamentul este clar, jucatorii nu mai au voie sa tina mana nici macar la fata, da pai sa mai ridice cotul si sa devieze mingea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de ozzy » 25 Mai 2014, 09:17

Pentru fotbal ar fi fost extraordinar să câștige Atletico și aseară. Atletico nu e o echipă săracă, dar nici nu-și permite să dea 100 de milioane pe un jucător ca Real și Barcelona și dubla victorie în fața acestor monștri ar fi fost un semn că mai există speranță pentru fotbal. Sigur, e destul de bine și așa, dar, oricum, nu meritau să piardă astfel. Nu mi-ar fi părut atât de rău dacă erau egalați în minutul 70, de exemplu. Dar au fost la un minut, la o fază, dacă scăpau de cornerul ăla, era gata.

Pe de altă parte, și Alex are dreptate când vorbește despre a judeca cu unități de măsură diferite realizările lui Mourinho și ale lui Ronaldo. De altfel, acesta este motivul principal pentru care am început să-i simpatizez pe cei doi, după care altfel nu m-am omorât niciodată. Dar unul este un mare antrenor, iar celălalt e cel mai bun fotbalist din lume la ora actuală și ar trebui să li se recunoască meritele mai mult. Îmi aduc aminte că, la un moment dat, Realul lui Mourinho dădea numai câte 5-6 goluri pe meci, iar lumea continua să abereze despre stilul defensiv al lui Mourinho.

iuli

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de iuli » 25 Mai 2014, 09:31

Realul lui Ancelotti e mai urat decat cel al lui Mourinho dar a castigat meritat liga in acest sezon,erau unii care pe la inceputul acestui sezon spuneau ca portughezul lasa echipele de la care pleaca stoarse de toata energia fizica si mentala.cat de valabila e teoria lor?Ancelotti a gasit o super echipa si a castigat liga cu ea,intre noi fie vorba a pierdut campionatul aiurea pe mana lui la meciul cu Celta Vigo,cu un joc foarte asemanator(uneori chiar mai slab) cu cel din sezonul trecut.
Simeone nu cred ca poate fi asemanat cu Mourinho si acest lucru ni-l confirma repriza a doua a semifinalei de anul asta.Simeone a pierdut aseara pt ca nu are lotul Realului si fara 2-3 jucatori e greu in acest context.

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de laylow » 25 Mai 2014, 10:45

Aseara au jucat jucătorii lui real cu echipa atletico. Din pacate, banii au învins, sau nu.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 10:57

Ce amuzanti sunteti cu mesajele astea, voi sunteti seriosi? Daca Ramos nu dadea gol in minutu' 93, Cholo era cel mai mare din univers, iar jucatorii lui Atletico cei mai buni.

Acum ca a batut Real, diferenta a fost facuta de buget. Discutii penibile, aia ajung in finala Champions League, dar voi spuneti ca n-au valoare. Pai asa nimeni nu are bugetul lui Madrid, dar castiga an de an cupa?

Aiurea, vedeti ca Ancelotti e unul dintre cei mai mari antrenori din istoria fotbalului de club, verificati datele inainte de a spune ceva.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de mihu » 25 Mai 2014, 11:17

una din cele mai slabe si urate finale de CL din ultimii ani...acum depinde de fiecare ce intelege prin spectacol(pentru unii a te apara perfect un meci intreg si a da gol la singurul sut din meci este o arta, eu insa prefer jocul deschis)...Atletico er sa castige prin singurul sut pe spatiul portii, iar in uotimele 30 min nu au iesit din 30 m...Real a jucat extrem de slab pana prin min 65, apoi cei de la Atletico retragandu-se i-au invitat practic sa se suie pe ei, iar golul era inevitabil...ce s-a intalplat in prelugiri era normal...
Intr-o finala urata, Real este cea care merita titlul, pentru ca au jucat fotbal ultimele 30 min din meci si cele 30 min din prelungiri...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de LiviuB » 25 Mai 2014, 11:28

Seke, am rugamintea sa nu transformi forumul asta in blogul tau personal.
pt mine Atletico e a doua mea echipa dupa Craiova (iar apoi mai este Olimpique Marsailles). Sunt foarte fericit pentru ceea ce au reusit in acest an dar, dupa cum spunea si Ozzy, e extrem de dureros sa fii la 60 de secunde de castigarea ligii.
Dar trecand peste subiectivismul meu, Atletico a atras pentru ca a propus altceva - si nu vreau sa vorbesc doar despre bugete. Este vorba de conceptul de echipa. Atletico a aratat in acest an ce inseamna o echipa, cum fiecare jucator reprezintă o rotita din sistemul gandit de Simeone. si cum prin munca, prin abnegatie poti infrunta orice adversar.
Problema la Atletico este ca nu are rezerve... iar lipsa lui Costa si a lui Arda au cantarit enorm. Villa si Adrian nu au fost capabili sa tina departe de careul lui Atletico pe fundasii lui real. pacat, dar oricum, raman cea mai frumoasa poveste a ultimilor ani...

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de laylow » 25 Mai 2014, 11:42

Seke nu a prins ce am vrut eu sa zic. Real a fost 11 jucători pr teren, atletico a fost echipa, o echipa la 1 minut, o faza de castigarea CL, iar realul la 12 ani si un miliard de euro.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 12:00

Livius scrie:Seke, am rugamintea sa nu transformi forumul asta in blogul tau personal.
pt mine Atletico e a doua mea echipa dupa Craiova (iar apoi mai este Olimpique Marsailles). Sunt foarte fericit pentru ceea ce au reusit in acest an dar, dupa cum spunea si Ozzy, e extrem de dureros sa fii la 60 de secunde de castigarea ligii.
Dar trecand peste subiectivismul meu, Atletico a atras pentru ca a propus altceva - si nu vreau sa vorbesc doar despre bugete. Este vorba de conceptul de echipa. Atletico a aratat in acest an ce inseamna o echipa, cum fiecare jucator reprezintă o rotita din sistemul gandit de Simeone. si cum prin munca, prin abnegatie poti infrunta orice adversar.
Problema la Atletico este ca nu are rezerve... iar lipsa lui Costa si a lui Arda au cantarit enorm. Villa si Adrian nu au fost capabili sa tina departe de careul lui Atletico pe fundasii lui real. pacat, dar oricum, raman cea mai frumoasa poveste a ultimilor ani...
Nu e blog, discutam. Eu sunt de alta parere, cand doua echipe ajung in finala inseamna ca sunt egale in acel moment pentru ca ambele au trecut in aceleasi faze ale competitiei.
A castigat echipa care a fost mai buna pana la urma, asa putem sa gasim multe lucruri, cum pt tine e Atletico, asa e si pentru mine Real. Nici Ronaldo n-a fost 100%, iar Benzema a fost ca Diego Costa, doar ca Ancelotti l-a tinut pe teren.

In rest iti dau dreptate, o finala cu o poveste fantastica. Din acest motiv cred ca a fost una dintre cele mai frumoase din ultima perioada. Am avut o poveste, dramatism, emotie. Am vazut un Atletico care s-a luptat cu dintii de torfeul vietii lor, iar un Real care si-a jucat o mare parte din istorie, a sperat pana in ultimul moment.
Ce e mai frumos decat sa vezi in prelungiri jucatori care fizic nu mai pot sa alerge, dar datorita inimii reusesc sa gaseasca resurse nebanuite.

BTW, Super Cupa tot spaniola :up: incredibil cu domina astia fotbalul mondial. Practic la nivel de nationala au monopol, 3 din 3.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

conStiinta

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2013-14

Mesaj de conStiinta » 25 Mai 2014, 12:38

Per total Realul a meritat sa castige, dar bugetul echipelor (valoarea rezervelor), cred eu, a fost decisiv.

Ma intreb cum ar fi stat lucrurile daca Arda si Costa ar fi fost in teren, iar Ronaldo si Bale ar fi lipsit.

Scrie răspuns