Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de DeuxEx » 07 Dec 2013, 15:25

Deschid un nou topic privind Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia. Avem deja componenta grupelor:

Grupa A: Brazilia, Croaţia, Mexic, Camerun
Grupa B: Spania, Olanda, Chile, Australia
Grupa C: Columbia, Grecia, Coasta de Fildeş, Japonia
Grupa D: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia
Grupa E: Elveţia, Ecuador, Franţa, Honduras
Grupa F: Argentina, Bosnia-Herţegovina, Iran, Nigeria
Grupa G: Germania, Portugalia, Ghana, SUA
Grupa H: Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

Cine credeti ca va castiga acest campionat? Cu ce echipa nationala de fotba simpatizati, in lipsa echipei nationale a Romaniei?
Rog moderatorii/administratorii sa creeze si un sondaj de opinie privind echipa care va castiga acest campionat mondial (vad ca noi, userii obisnuiti nu avem posibilitatea de a crea sondaje de opinie :ruga ).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de DoRyN » 07 Dec 2013, 15:31

E cam mult un sondaj cu 32 de optiuni. Hai sa vedem care sunt favoritele din fiecare grupa.

Grecia e intr-o grupa usoara si cred ca alaturi de Columbia va merge mai departe de faza grupelor.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de DeuxEx » 07 Dec 2013, 15:32

Dorine, ai impresia ca la campionatul european castigat de Grecia, echipa lor se afla printre favorite? :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de DoRyN » 07 Dec 2013, 15:44

Argumente pentru exceptii se gasesc. De asta nu exista aici posibilitatea ca utilizatorii sa faca sondaje.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de DeuxEx » 07 Dec 2013, 16:01

Eu o sa merg pe mana Braziliei la acest campionat mondial. Avantajul terenului propriu cred ca va fi decisiv.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de romaad » 07 Dec 2013, 17:46

Eu tin cu Anglia ca de obicei. De castigat cred ca va castiga Argentina. E timpul ca Messi sa isi duca echipa spre glorie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de muttley » 07 Dec 2013, 17:52

Vreau sa castige Franta , dar cred ca o sa castige Germania sau Olanda.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de sorin107 » 07 Dec 2013, 18:18

vreau sa castige argentina sau brazilia.

ozzy

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de ozzy » 07 Dec 2013, 18:42

Deocamdată avem o grupă de foc cu Uruguay, Anglia și Italia.
La final cred că se va impune tot o echipă europeană. Probabil Germania sau Spania.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de AdrianR » 08 Dec 2013, 00:49

Oare au dreptate macaronarii cand spun ca tragerea la sorti a fos aranjata de Bater si Platini care au avut grija de Franta si Elvetia? Nu stiu de ce nu fac brazilienii scandal pt ca au toate sansele sa iasa din optimi, unde vor da de Spania sau Olanda!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014

Mesaj de muttley » 08 Dec 2013, 01:02

AdrianR scrie:Oare au dreptate macaronarii cand spun ca tragerea la sorti a fos aranjata de Bater si Platini care au avut grija de Franta si Elvetia? Nu stiu de ce nu fac brazilienii scandal pt ca au toate sansele sa iasa din optimi, unde vor da de Spania sau Olanda!
pai ce scandal sa faca ? sa repete tragerea? :)(

Putem sa continuam pe teoria conspiratiei (mereu mi-a placut asta... mai ales cand are fundament). Ori a fost facuta la nesimtire ori Dumnezeu a vrut sa faca asta pt ca sa pice exact tarile celor 2 presedinti in aceeasi grupa alaturi de 2 echipe vai mama lor... e interesant rau de tot.

Noi daca ne calificam la Mondial eram in pozitia Frantei , adica echipa din urna a 3a. Ce credeti voi... schimbau aia procesul tragerii la sort pentru noi :-D ?

Oricum daca a fost aranjata ... trebuie sa fi fost facuta in stil mare. Eu nu cred ca a fost aranjata pt ca trebuiau sa intre in joc prea multe persoane. (Cafu , Zidane , Canavaro + inca un englez al carui nu-me nu l-am retinut) nu prea poti aranja asta. (Mai exista o metoda ca in momentul in care bila e ridicata cineva de la un calculator sa acctioneze un buton conecat la un chip bagat in bila si sa schimbe sau sa puna un anume nume pe acel bilet.... asta pt ca tot suntem la teoria conspiratiei :)( :laughing: )

Un alt motiv pt care nu cred aceasta varianta e componenta grupelor. FIFA daca aranja tragerea avea tot interesul ca sa nu puna Italia in urna a 3-a pt ca din 3 campioane mondiale , una o sa ramana acasa. Pt mine cel mai important factor care ma face sa cred ca nu a fost aranjata e componenta primelor 2 grupe. Ce interes ar fi avut Fifa sa riste o eliminare a Braziliei inca din primul meci de dupa grupe? Pai daca Brazilia o sa fie eliminata de Olanda sau Spania ... o mare parte din mondial se termina.
Aranjamentul menit sa ajute Franta a fost evident , dar restul cred ca a fost mana destinului.
:)( :)( :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns