Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Aug 2015, 13:09

Posibil Babovic sa fie acel fotbalist care vine de la un alt nivel salarial de care se tot vorbea ... dar transferul a fost ratat si a fost adus Zlatinski.

Este un jucator care a evoluat la Nantes, Feyenoord, Zaragoza si Partizan. Are 28 de ani si este extrema st dr. Astfel de jucatori trebuie sa aduci la echipa , daca vrei cupele europene !!

sorin107

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de sorin107 » 06 Aug 2015, 13:58

babovic e mijlocas central de atac clasic, foarte tehnic, stangaci, etc. nicio sansa sa-l fi adus, e o pastila de-a lui felix probabil.

LiviuB

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de LiviuB » 06 Aug 2015, 17:50

pana sa visezi la nu stiu ce sarbi uite - puteai sa il iei pe Hamroun lejer. si mai sunt si altii.

DoRyN

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de DoRyN » 06 Aug 2015, 18:22

Multi patrioti pe aici, bravo mah, ati facut audienta protv-ului !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de muttley » 06 Aug 2015, 20:35

Cartu a spus clar ca a vorbit cu Rotaru si cu Babovici a fost o mica discutie cu mult timp in urma, in vara in care promovasem, dar nu a fost nimic serios si nu se pune problema acum.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de Ovidiu* » 06 Aug 2015, 22:13

Pana una alta slabii aia de la Astra, aia cazuti fizic, au 2-1 acasa cu WestHam si au scos egal in Anglia. Iar aia de la ASA au 1-0 in Franta.
Pacat ca avem antrenori fricosi, erau de batut toti.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de JustME » 06 Aug 2015, 22:21

pai tocmai ca pe Astra am cam subordonat-o acasa, pana si Sumudica a recunoscut ca nu meritau sa castige. deci daca cu astia care ii ard pe West Ham s-a putut cred ca era loc sa o batem si pe ASA - care fie vb intre noi au 1-0 dar cred ca francezii deja se gandesc la turul urmator.

poate totusi la un moment dat o sa realizam si noi ca nu suntem chiar asa de slabi pe cat credem ca suntem.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de muttley » 06 Aug 2015, 23:54

Da, am subordonat astra, o echipa obosita care abia statea in ghete si care trecuse in avantaj. Ne bateau aia de ne suna apa in cap daca nu erau obositi si stateau la joc.

Ghinionul lor e ca au doar 11 jucatori, cu Budescu, Boldrin, De Amorim, Enache, Morais, Lung trebuie sa joace mereu si nu pot face fata, o sa piarda multe puncte daca se califica in EL. Altfel erau favorit al titlu.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de JustME » 07 Aug 2015, 00:03

@Muttley

tu nu te-ai saturat sa bati campii? tu chiar si atunci cand se intampla ceva concret (de exemplu ii jucam pe aia de la Astra pe gat acasa) gasesti scuze si explicatii impotriva noastra. ba ca erau obositi, ba ca p.. mea. prietenas.. ne-am p*sat pe ei, lucrul asta l-a recunoscut si antrenorul lor. deci treaba asta e un FAPT cumetre. ce spui tu ca daca nu erau obositi, da nu visa urat Budescu in noaptea de dinaintea meciului sunt SPECULATII - asta ca sa nu zic direct aberatii. acum toti trebuie sa punem botul la speculatiile tale ca esti tu mama omoda si cunosti ce se intampla DACA..

pana una alta NE-AM P*SAT PE ASTRA si ne-au batut printr-un bulan ireal! da-te cu curu de pamant de ciuda ba!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de muttley » 07 Aug 2015, 00:09

Bulan sau nu avem 2 puncte, Astra are 5 si tocmai a eliminat West Ham. Asta ca vorbim de valoarea echipelor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de JustME » 07 Aug 2015, 00:14

pai si daca i-au eliminat pe aia ce? poate ii eliminam si noi. sau tre' sa am incredere in instinctele tale de mama omida? iar diferenta intre 2 si 5 puncte este imensa. daca scazi din alea 5 cele 3 puncte castigate NOROCOS (repet lucru recunoscut de antrenorul lor) cu noi raman fix cu 2. asta vorbind pe FAPTE!

dar am o idee daca esti mare fan Astra nu te duci manca-ti-as la ei? a? ce te mai chinui cu noi.. o echipa de c..t, slaba, vai de mama ei.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de muttley » 07 Aug 2015, 00:18

Da, ii eliminam si noi la table, sigur reusea Bawab ce a reusit Budescu, de fapt se si observa asta.

Nu e vorba de fan ci de realitate, astra e o echipa cu un lot mai valoros ca al nostru, a fost o intamplare care are la baza lucruri evidente si obiective ca noi i-am dominat vreo 30 minute.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de JustME » 07 Aug 2015, 00:20

nu stiu prietenas ce se intampla sau ce nu se intampla. dar ce sa vezi nici tu nu poti sa stii. sau stai, ai citit tu in globul de cristal si eu tre' sa te cred pe cuvant. ba.. nu multumesc. asa valorosi cum sunt, cu cele marete 5 puncte in clasament, cu eliminarea lui West Ham, cu valorile lor incontestabile, ce sa vezi: NE-AM P*SAT PE EI PE Extensiv :)) da-te cu curu de pamant! :-D

la tine nu e ca sanki au altii echipe mai bune ca noi, tu efectiv ii divinizezi pe toti si arunci cu noroi in echipa noastra. daca e asa nasol si nimic nu e bine nu inteleg ce mai cauti aici? poate nu e pt tine "clona".

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de alex.p » 07 Aug 2015, 00:36

Fara Budescu Astra e sub noi. A participat la 9 din cele 12 goluri onscrise in sezon (6 goluri si 3 pase decisive). E jucatorul numarul 1 din Romania in momentul asta.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: Cupe Europene 2015-2016 (Champions League, Europa League)

Mesaj de andyucv » 07 Aug 2015, 00:56

In acest moment daca jucam 10 jocuri cu ei, avand ambele echipe jucatorii odihniti. Nu cred ca putem sa-i batem de doua ori.
Repriza buna facuta cu ei a fost intamplatoare. Acest lucru fiind confirmat de celelalte reprize de pana atunci si de cele care au urmat dupa.
Comparatia noastra cu Astra este fortata. Am aratat ce putem cu echipele solide din romania, 2 puncte din 12.
Acum este randul sa ne luptam cu echipe mai slab cotate ca noi sau de acelasi nivel. Trebuie sa castigam punctele puse in joc cu noroc sau fara. Este obligatoriu ca maine sa luam 3 puncte. Cu astra jucam peste luni bune, trebuie sa ne concentram atentia la viitor pentru ca acela conteaza, trecutul nu il mai putem schimba.

Scrie răspuns