Chelsea Londra

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Chelsea Londra

Mesaj de SLH » 20 Mai 2012, 02:50

cea mai spurcata norocoasa echipa din ultimi anii, sa-mi bag [cenzurat] in ei si norocul lor, probabil ca la anul o sa cada cu avionul la cat noroc au avut anul asta

LiviuB

Re: Chelsea Londra

Mesaj de LiviuB » 20 Mai 2012, 09:00

ai zice ca s-a turnat o noua parte a filmului Die Hard cu cei de la Chelsea in rol principal.
tot respectul pt abnegatie, pt efort, pt modul in care stiu sa se inchida (pur si simplu nu gasesti niciun spatiu) dar nu meritau sa castige.

iuli

Re: Chelsea Londra

Mesaj de iuli » 20 Mai 2012, 10:18

voi ati uitat ca fotbalul se joaca pe goluri,cel care marcheaza mai mult castiga.
in 2009 fara arbitri barcelona nu trecea de chelsea,acum ati vazut voi vreun arbitru sa puna umarul la succesul lui chelsea de anul asta?
si la cate penalty-uri a aparat Cech nu e deloc noroc,sa ghicesti 6 penalty-uri si aperi doar 3 e mai mult ghinion.

d`ampezzo

Re: Chelsea Londra

Mesaj de d`ampezzo » 20 Mai 2012, 10:58

Deja presa de nonconventional si ezoteric isi prezinta ideile extreme

Vrajitoarea Tamara Globa Mikhailovna l-a ajutat pe Roman Abramovici in drumul spre cucerirea europei. Astfel ca doi dintre cei mai buni jucatori ai lumii au ratat la loviturile de departajare. In semifinala Llionel Messi rateaza intr-un moment decisiv, urmand ca in finala sa rateze si Arien Robben. :lol:

LiviuB

Re: Chelsea Londra

Mesaj de LiviuB » 20 Mai 2012, 11:25

iuli scrie:voi ati uitat ca fotbalul se joaca pe goluri,cel care marcheaza mai mult castiga.
in 2009 fara arbitri barcelona nu trecea de chelsea,acum ati vazut voi vreun arbitru sa puna umarul la succesul lui chelsea de anul asta?
si la cate penalty-uri a aparat Cech nu e deloc noroc,sa ghicesti 6 penalty-uri si aperi doar 3 e mai mult ghinion.
pai vorbeam daca a meritat sau nu victoria, nu de goluri si hai sa ii mai lasam acum pe Barcelona. Daca ar fi fost catalanii am fi avut parte de un spectacol adevarat.
e adevarat ca Cech a fost inspirat la 11 m dar sa spui ca a avut ghinion ca scos doar 3 din 6 :o

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mai 2012, 11:42

SLH scrie:cea mai spurcata norocoasa echipa din ultimi anii, sa-mi bag **** in ei si norocul lor, probabil ca la anul o sa cada cu avionul la cat noroc au avut anul asta
:laughing:

iuli

Re: Chelsea Londra

Mesaj de iuli » 20 Mai 2012, 11:48

Livius scrie:
iuli scrie:voi ati uitat ca fotbalul se joaca pe goluri,cel care marcheaza mai mult castiga.
in 2009 fara arbitri barcelona nu trecea de chelsea,acum ati vazut voi vreun arbitru sa puna umarul la succesul lui chelsea de anul asta?
si la cate penalty-uri a aparat Cech nu e deloc noroc,sa ghicesti 6 penalty-uri si aperi doar 3 e mai mult ghinion.
pai vorbeam daca a meritat sau nu victoria, nu de goluri si hai sa ii mai lasam acum pe Barcelona. Daca ar fi fost catalanii am fi avut parte de un spectacol adevarat.
e adevarat ca Cech a fost inspirat la 11 m dar sa spui ca a avut ghinion ca scos doar 3 din 6 :o
pai adaca a pleca pe toate si chiar a atins minea la toate,nu e ghinion?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mai 2012, 12:06

Imagine

O poza de... milioane :)(

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Chelsea Londra

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Mai 2012, 13:17

vrei sa-mi zici ca astia se uitau la meci ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mai 2012, 13:22

pai dupa fetzelor lor asa se pare :)( meciul a fost mai interesant pentru ei decat problema greciei. :-D

Imagine

iata si consolarea de la finalul partidei. :laughing:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Chelsea Londra

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Mai 2012, 14:41

tocmai, poate ca Obama si premierul Britaniei erau bucurosi c-au votat si-au decis excluderea greciei si adio U.E. :lol:


daca e pe bune, mi se pare prea tare. nu sti de ce rade prostu` de obama ca ala e cu handablul ala de-i zic "fotbal american"
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Chelsea Londra

Mesaj de AdrianR » 20 Mai 2012, 21:58

ady_azzuro scrie:Dupa 6 semifinale si o finala pierdute in Champions League, era cazul sa castige azi. Daca te uiti la statistica, vei vedea ca Uefalona n-a castigat niciodata pe Stamford Bridge, iar Messi n-a marcat niciodata pe acelasi stadion, asa ca veti avea mereu complexul Chelsea. :) Oricum, bafta sezonul viitor, sper sa nu terminati la mai mult de 20 de puncte in spatele Realului. :)(
recordul vostru de anul asta cand ati terminat la 25 de puncte in spatele echipelor din Manchester sigur n-o sa-l batem! :)( :)-
p.s. si mi se pare o golanie fara margini sa-ti bati joc de munca celor de la Tottenham si sa le iei munca de un an de zile ca sa bagi pe Chelsea in UCL; daca muefa ar fi corecta ar gasi alta modalitate sa-i primeasca si sezonul in UCL desi nu si-au castigat acest drept in intrecerea interna
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 21 Mai 2012, 01:11

Ar fi chiar culmea ca detinatoarea trofeului sa nu joace in editie urmatoare de CL. Hai fi macar rezonabil, daca era uefalona in situatia lui Chelsea, aveai alta parere...
Locul 6 in clasament se datoreaza in mare parte lui Villas Boas care nu era un antrenor pregatit pentru Premier League, dar la felul cum au decurs lucrurile in 2012, prezenta lui Chelsea in CL este meritata cu varf si indesat.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Chelsea Londra

Mesaj de _T@V_ » 21 Mai 2012, 09:42

S-a facut dreptate pentru finala din 2008. Io de atunci tot tin cu ei.
N-am sa inteleg niciodata cum pot unii ponegri aceasta echipa. Doar ca s-a aparat? Bine ca atunci cand s-a aparat Interu lui Murinho era stiinta, nu? ... si la astia doar bulan.
Mie parcursul asta a lui Chealsea mi-a mai demonstrat o convingere de'a mea mai veche: la jucatori e tot timpul cheia succesului. Daca jucatorii constientizeaza miza si-si dau sufletul pe teren, poti tu sa fii MegaMind de antrenor ca ai toate sansele sa fii invins de daruirea si abnegatia prin care lupta un grup de jucatori uniti de la echipa adversa. Iar ca antrenor al acelui grup, trebuie doar sa stii sa le dai cateva indicatii utile, nu trebuie sa fii tu super antrenor. Doar sa le evidentiezi ce ar fi ideal sa faca, sa subliniezi slabiciunile si atuurile adversarului, si sa le dai apoi acelor jucatori libertatea de care au nevoie.
Chelsea a castigat UCL anul asta doar din cauza ca multi jucatori de la ei stiau ca asta e ultimul lor tren, ultima lor sansa ca jucatori sa ajunga aici.

iuli

Re: Chelsea Londra

Mesaj de iuli » 21 Mai 2012, 12:25

T@V scrie:S-a facut dreptate pentru finala din 2008. Io de atunci tot tin cu ei.
N-am sa inteleg niciodata cum pot unii ponegri aceasta echipa. Doar ca s-a aparat? Bine ca atunci cand s-a aparat Interu lui Murinho era stiinta, nu? ... si la astia doar bulan.
Mie parcursul asta a lui Chealsea mi-a mai demonstrat o convingere de'a mea mai veche: la jucatori e tot timpul cheia succesului. Daca jucatorii constientizeaza miza si-si dau sufletul pe teren, poti tu sa fii MegaMind de antrenor ca ai toate sansele sa fii invins de daruirea si abnegatia prin care lupta un grup de jucatori uniti de la echipa adversa. Iar ca antrenor al acelui grup, trebuie doar sa stii sa le dai cateva indicatii utile, nu trebuie sa fii tu super antrenor. Doar sa le evidentiezi ce ar fi ideal sa faca, sa subliniezi slabiciunile si atuurile adversarului, si sa le dai apoi acelor jucatori libertatea de care au nevoie.
Chelsea a castigat UCL anul asta doar din cauza ca multi jucatori de la ei stiau ca asta e ultimul lor tren, ultima lor sansa ca jucatori sa ajunga aici.
Corect!
un singur lucru as mai adauga:ceea ce spui tu e valabil doar de la un anumit nivel in sus.

Scrie răspuns