Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
AdrianP

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de AdrianP » 14 Iul 2014, 01:18

Ce meci spectaculos a facut Germania la acest turneu final? Cu Portugalia cand portughezii au jucat in 10 oameni? Cu Brazilia cand brazilienii la 2-0 au cazut. La 2-0 si daca juca Romania tot le dadea inca doua goluri. Cu America? Cu Ghana?
Cu Franta cand s-au aparat 80 de minute? cu Algeria?
In seara asta ambele echipe s-au inchis, Argentina a avut ocaziile mai mari, rezultatul nu este corect.

JustME

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de JustME » 14 Iul 2014, 01:29

si eu eram/si sunt cu Argentina chiar daca in ultima vreme joaca rau de tot. personal nu-l halesc de nicio culoare pe Messi si mi se pare ca i-se da mult prea multa importanta la nationala - desi judecand nitel lucid realizez ca ar fi absurd sa nu i se acorde importanta in conditiile in care e un jucator extrem de talentat, poate chiar cel mai bun din lume. oricum Argentina a jucat rau cam tot turneul si ii inteleg pe cei care spun ca nu merita sa castige si poate nici sa ajunga in finala dar raman una din nationalele mele preferate (in mare parte datorita lui Diego).

nu ma deranjaza ca a castigat Germania, ma deranjaza doar ca au jucatori naturalizati gen Boateng sau Ozil - o chestie extrem de jegoasa si din pacate extrem de populara in ultima vreme. in rest chiar nu am nimic de impartit cu ei.

p.s. daca sunt incoerent e de la bere :)

AdrianP

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de AdrianP » 14 Iul 2014, 01:35

Klose, Podolski

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2014, 01:39

@JustME: cu ce sunt astia doi naturalizati?
Boateng - nascut in Berlin
Ozil - nascut in Gelsenkirchen
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de JustME » 14 Iul 2014, 01:44

sunt niste copii de emigranti turci, ganezi sau mai stiu eu ce. din punctul meu de vedere pot sa fie nascuti direct in Cancelaria Reichului ca tot n-au nicio treaba cu Germania deci n-au ce cauta in nationala. e doar o parere, nici macar nu trebuie sa fie una corecta sau morala. e doar parerea mea.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2014, 01:58

Atunci, noi la ce ne mai mandrim cu Hagi?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de JustME » 14 Iul 2014, 02:36

poate pentru ca noi cu aromanii avem mai multe puncte comune decat au nemtii cu turcii sau cu ganezii.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de anakin » 14 Iul 2014, 03:27

Germanii au fost superiori tactic și mai ales fizic. Se vede diferența imediat atunci când ai un lot mai bun. Gotze, intrat de pe bancă, a decis meciul. Cam asta a fost povestea finalei și a întreg turneului până la urmă. Valoarea lotului și omogenitatea, cu nucleul de la Bayern, și-au spus cuvântul :-)
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Bobby » 14 Iul 2014, 04:30

de JustME » 14 Iul 2014, 00:29

si eu eram/si sunt cu Argentina chiar daca in ultima vreme joaca rau de tot.

nu ma deranjaza ca a castigat Germania, ma deranjaza doar ca au jucatori naturalizati gen Boateng sau Ozil - o chestie extrem de jegoasa si din pacate extrem de populara in ultima vreme. in rest chiar nu am nimic de impartit cu ei.

p.s. daca sunt incoerent e de la bere :)
Daca Boateng si Ozil macar sint nascuti in Germania, Higuain joaca pentru Argentina dar s-a nascut in Franta. Mascherano s-a nascut in Argentina, dar are gene italiene (de fapt are si pasaport italian). Pina la urma Argentina are imigranti din toate colturile lumii, asa cum are si Germania. Nu cred eu ca Argentina are acum vreun jucator cu gene native sud americane - poate Diego era 1/100 "argentinian" nativ, nu arata el prea european :-)

Thunder

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2014, 07:29

JustME scrie:sunt niste copii de emigranti turci, ganezi sau mai stiu eu ce. din punctul meu de vedere pot sa fie nascuti direct in Cancelaria Reichului ca tot n-au nicio treaba cu Germania deci n-au ce cauta in nationala. e doar o parere, nici macar nu trebuie sa fie una corecta sau morala. e doar parerea mea.
Adolf daca te vedea, mandru de tine era :-D

conStiinta

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de conStiinta » 14 Iul 2014, 09:44

Au castigam pana la urma cei mai constanti pe parcursul intregului campionat.

Argentina a inscris 1 singur gol in toate cele 4 meciuri eliminatorii, evident vorbesc de timpul regulamentar. Au jucat mai italieneste decat au facut-o vreodata italienii! Mi se pare foarte putin pentru o echipa a Argentinei. Cu toate astea ar fi putut sa castige finala prin ocaziile lui Higuain sau Palacio.

Boateng a facut un campionat de-a dreptul exceptional! apld

Europa - America de Sud 11-9! :)( apld

LiviuB

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2014, 09:51

Nemtii au avut cea mai echilibrata echipa si un mijloc exceptional. Schweinsteiger a fost formidabil, a impins non stop liniile

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Nea Marin » 14 Iul 2014, 12:07

hanky panky scrie:Imi pare rau de ea
Argentina
Dar il urasc pe messi
Si tot ce inseamna el

Hehehehe
o:
Boateng omul meciului
Schweinsteiger jucatorul turneului (nu Messi, pt publicitate)
Fotbalul se joaca in echipa, iar ca sa ai ocazii de gol trebuie intai sa ajungi acolo. A fost 11 m la Kramer? (teme de casa pt conspirationistul usturoi).
Ce vedeti fratilor la Messi ala? Diego il face de comanda chiar si legat la ochi, drogat si citind un cartoi cu discursurile lu' nen-su Fidel.
STIINTA SUNTEM NOI !

iuli

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de iuli » 14 Iul 2014, 12:11

eu nu am vazut vreun jucator care sa fie sclipitor la acest turneu final,poate James Rodrigues dar si el a fost la ani lumina de ce eram obisnuiti sa vedem la turneele finale.
clar,cel mai slab mondial vazut de mine.

conStiinta

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de conStiinta » 14 Iul 2014, 12:30

Mai slab ca cel din 2002? hmm

Scrie răspuns