Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de alex.p » 14 Iul 2014, 22:11

Bobby scrie:
de conStiinta » 14 Iul 2014, 16:07

Dar Boateng nu e nascut in Germania din parinti ganezi emigrati in Germania, ma-sa e nemtoiaca. Exemplele date de voi sunt cu jucatori nascuti din ambii parinti emigranti. Adica el nu are voie sa joace in nationala lu' ma-sa ptr ca tacsu e ganez ... pff

Din contra frate-sau e de condamnat, ca a jucat ptr nationalele de tineret ale nemtilor si apoi la seniori a facut schimbarea...
Pina la urma toata faza s-a intimplat pentru ca o nemtoaica s-a cuplat cu un ganez. Mama ei de parasuta...

Trecind pe o tema mai serioasa, m-a impresionat mult la acest mondial disponibilitatea fizica, tactica si tehnica a jucatorilor germani. Parca toti jucatorii puteau juca pe orice post, fara probleme ! I-as fi vazut pe Klose sau Muller jucind fundasi centrali, iar pe Lahm sau Hummels jucind in atac, daca s-ar fi pus problema. Un grup de jucatori extraordinar de versatili - cum nu am vazut de prea multe ori la Cupa Mondiala de cind am deschis eu ochii in fotbal.
Dar vad ca nimeni nu a zis nimic de regizorul echipei: Joachim Löw. A reusit sa creeze o echipa tanara (26 de ani media), extrem de puternica, versatila. Si cel mai important: ECHIPA.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 14 Iul 2014, 22:33

Ma amuza teribil cei/cel care spun ca Argentina merita sa castige. A existat Argentina pe teren? sa fim seriosi, s-au aparat tot meciul.
Pai daca ne uitam la ultimele 5 echipe care au fost in finale si n-au castigat, o sa constatati ca Arentina a fost cea mai slaba finalista dintre toate. Cum ma sa dai un gol in tot parcursul eliminatoriu si sa ai pretentia sa castigi trofeul? :lol:

Ce echipa merita mai mult ca Germania sa castige acest torfeu? Poate doar Olanda merita intr-o masura asemanatoare, de fapt cele doua echipe care meritau sa ajunga in finala astea erau, Germania si Olanda.


Low ala e o super scula de antrenor, daca renunta la nationala si se duce la un club, ii scoate la tabla pe toti astia din fotbal care sunt acum mari antrenori. Se spune ca in spatele performantei din 2006 a Germaniei tot Low este. El a fost secundul lui Klinsmann, iar presa specula ca Low e cel care organizeaza echipa.

Aseara a castigat fotbalul total, fotbalul spectacol ca tot se spunea pe aici ca spectacol fac echipele din America de Sud.
Nu a fost cel mai reusit mondial, unul dintre cele mai slabe vazut de mine, dar Germania a fost cu adevarat o echipa de top. Nu a lasat nici cea mai mica sansa adversarelor. Iti lasa impresia ca putea sa joace 10 zile cu fiecare adversar ca tot nu pierdeau.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de iuli » 14 Iul 2014, 22:47

eu unul sint fan declarat Argentina de vreo 25 de ani si am fost foarte dezamagit de stilul abordat la acest mondial.sa ai un atac cu Messi,Lavezzi,Kun Aguero,Higuain si Di Maria si tu sa joci defensiv inclusiv cu Iranul e cam peste ce inteleg eu din sportul asta.

sorin107

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de sorin107 » 14 Iul 2014, 22:49

pai tu vorbesti iar prostii ma skeke. ca sa nu mai vorbesc de eternele tale preziceri idioate cum ca cine stie cate boabe ia argentina.

aseara au castigat cei mai buni per total, dar nu asa usor si nu fara un pic de sansa, pentru ca ocaziile mari le-a avut argentina. vezi higuain in prima repriza, vezi messi in repriza a 2-a sau palacio in prima repriza de prelungiri. germania a avut o singura ocazie clara, la bara lui howedes din corner.

sa nu mai vorbesc despre 11 m la higuain cu neuer.


dar intr-adevar, germania parca a meritat trofeul. au un lot senzational, pe cand argentina are 4-5 jucatori de clasa si cam atat. mascherano, messi, higuain, di maria si aguero si de ultimii 2 nu te poti folosi cum trebuie. cam acolo s-a facut diferenta, dupa parerea mea. dar hai sa fim seriosi cu fotbalul spectacol, pentru ca nu a facut nimeni spectacol la acest mondial.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 15 Iul 2014, 01:32

Da ma, aiurea eu ca glumeam cu tine. E drept ca e naspa ca nu mi-a iesit pronosticul ca Argentina pleaca cu sacul.

Vezi ca pana la 11m la Higuain, Kramer a fost facut groggy de elefantul ala de fundas argentinian.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns