CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face CS Universitatea Craiova in meciul cu CS Metalul Reşiţa?

Poll ended at 21 Sep 2013, 16:25

Victorie, e momentul sa mai si batem!
35
81%
Egal, ca doar ne-am obisnuit!
1
2%
Infrangere, echipa noastra e prea slaba/alte motive!
7
16%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de champion » 22 Sep 2013, 10:05

Am fost pe stadion aseara! Spun asta pentru ca chiar am fost pe stadion, NU LA MECI! Ala nu se poate numi un meci de fotbal. Pe langa faptul ca nu avem antrenor, ne mai lipsesc si cativa FOTBALISTI! Daca am ajuns sa zic la finalul meciului ca Stancu a fost cel mai bun, atunci va dati seama prin ce chinuri am trecut! Treaba cu Stancu este ca el stie ce inseamna Universitatea Craiova, stie ce vrea lumea, se vede ca vrea, dar nu prea mai poate! La Craiova trebuie sa ai DETERMINARE, ceea ce la jucatorii Universitatii Craiova NU AM VAZUT! Repet, singurul care a avut determinare si s-a zbatut a fost Stancu, insa atata poate el la ora de fata. Nici macar Marian Carja, cel pe care il remarcasem in meciurile cu rapid si Bistrita, nu a mai jucat ceea ce ne asteptam de la el. O dezamagire totala a fost Florian Parvu! Eu chiar imi pusesem sperante in acest baiat, insa..."nici el nu e ceea ce credeam eu ca e, a dus jocul in derizoriu" (ca sa parafrazez un posibil viitor puscarias). De Dragu ala, sarmanu nu are nici o treaba cu acest sport. Se poate incerca cu el pe toate posturile posibile pentru ca nu va ajunge niciodata ceva! O sa ramana la stadiul de NIMIC. Per total impresia mea e ca aceasta echipa joaca tot mai prost de la meci la meci. Doar mie mi se pare lucrul asta? Asadar, ca sa concluzionez, trebuie ANTRENOR URGENT + ECHIPA. Nu cred ca Plesan si Izvoranu vor schimba exprimarea din teren prea mult.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de champion » 22 Sep 2013, 10:10

DarkComy scrie:Eu sincer am sesizat probleme cu pregatirea fizica inca din prima etapa, dar am crezut ca mi s-a parut mie si d-aia n-am insistat. Pe langa problemele grave de valoare ale jucatorilor (pentru ca nu ai nevoie de omogenitate sau antrenor sa dai o pasa de 3m sau sa faci o preluare) exista problema antrenorului. Jucatorii nu stiu sa stea in teren. Au fost niste faze ieri de iti venea sa te iei cu mainile de cap. Un exemplu: atac pozitional al nostru, aveam doi oameni unu langa altul in banda stanga, 2 atacanti la marginea careului de 16m si 2 jucatori in banda dreapta si NIMENI in centru. Logic ca a fost deposedat cel cu mingea de pe stanga, pentru ca nu avea cum s-o scoata de acolo fara sa greseasca pasa catre atacanti care erau marcati de intreaga aparare resiteana. Eu cred ca daca echipa nu ia 3 pct meciul viitor, lincar e demis
Sa nu mai vorbim de fazele de cascadorii rasului cand, tot din cauza pozitionarii defectuoase, jucatorii ori se calcau in picioare, ori se dadea cap in cap. Aduceti-va aminte de golul incasat de la bistriteni! Am vazut vreo 2 faze asemanatoare si in meciul cu Resita. Deci e clara treaba! Linca nu poate depasi conditia antrenorului de liga a 3-a!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Zapada » 22 Sep 2013, 10:27

Oare cand va castiga C S UOlguta primul meci in acest campionat daca ia bataie acasa si de la aceasta echipa fara antrenor?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca mai sunt in liga 2-a pana la vara, vor cade sigur in liga 3-a

In rest sa auzim numai de bine
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de LiviuB » 22 Sep 2013, 10:52

daca la inceput (dupa meciul cu Bistrita) am pus nereusitele si exprimarea din teren pe seama tracului, presiunii, meciurile care au urmat mi-au ridicat mari semne de intrebare. Problema nu ar fi neaparat rezultatele, ci faptul ca nu jucam nimic, nu avem niciun orizont.
In vara, majoritatea celor de pe forum consideram ca este nevoie de jucatori de valoare si cu experienta, sigur, noua ne e usor sa vorbim, ca nu ne costa nimic, dar in momentul in care iei autocar de 200.000 de euro, in care ai un buget minim de 2 milioane de euro, e logic ca pretentiile sa creasca. Si sa nu uitam ca obiectivul principal este disparitia din peisaj a lui mititelu, ori asa... mai mult il ajutam.
Calitate - jucatorii lasa mult de dorit - pare ca ii chinuie mingea, am vazut o singura pasa de fotbalist ieri - exteriorul lui Parvu din prima repriza. In faze unu contra unu - toti jucatorii nostri sunt depasiti, spuneti-mi si mie - vedeti vreun jucator de la noi capabil sa faca o faza si o finalizare cum au avut baietii de la Resita la golurile 2 si 3. I-au invartit ca pe titireze pe fundasii nostri. Nu suntem capabil sa dam o pasa, sa batem o lovitura libera... Fundasii centrali sunt lenti sunt usor de depasit. Pe ofensiva - nu suntem in stare sa dam la poarta din cornere. In vreo 2 situatii mingea a trecut prin fata portii - si niciunul nu a fost in stare sa trimita mingea spre poarta.
Efort - Dragalina - un jucator care ar trebui sa faca tranzitia intre cele 2 linii - nu stiu daca a alergat mai mult de un km in meciul de ieri... s-a invartit tot meciul in cercul de la centrul terenului. nu a ajutat nici ofensiva - atacantii - in rarele momente in care aveau mingea nu erau sprijiniti, la fel si cu fundasii - lasati in situatii de 1 la 1 cu atacantii adversi. Nu am vazut o invaluire, nimic. inca o chestie m-a deranjat foarte tare ieri - desi resitenii erau doborati fizic, nu am reusit sa punem presiune nici macar pe final.
Tactica - la noi se reduce la 2-3 pase intre fundasii centrali si apoi, in conditii de pressing, se bubuie mingea in fata si atacantii fug dupa ea. distante mari intre linii, nu se vede nicio schema, totul e la intamplare. Mi s-a parut penibil ca la o lansare de 50 de m - atacantii adversi sunt lasati singuri in fata apararii - fundasii nu vin cu ei, mijlocasii nu coboara astfel incat adversarii pot sa isi faca chiar preluare. Cand joci 4-3-3 ai nevoie de doua extreme extrem de mobile -ceea ce la noi nu e cazul - Oprita si Gado se taraie pe teren...
Alegerea titularilor - nu stiu de ce nu au jucat Precup, Velcovici... Gado nu stiu ce cauta, Oprita e praf pe extrema...
Schimbari - iar prost - e scos Ganea, care a mai miscat si e lasat pe teren Gado care a fost 0 barat. La pauza trebuiau sa se faca toate schimbarile, trebuia un soc - si cand incepe repriza a doua - ce vezi - aceeasi faza ca la golul 2.

in conditiile in care ne prezentam acum - suntem mai aproape de liga a treia...

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de LiviuB » 22 Sep 2013, 10:55

Zapada scrie:Oare cand va castiga C S UOlguta primul meci in acest campionat daca ia bataie acasa si de la aceasta echipa fara antrenor?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca mai sunt in liga 2-a pana la vara, vor cade sigur in liga 3-a

In rest sa auzim numai de bine
de ce te intereseaza pe tine daca nu esti cu aceasta echipa? ce treaba ai tu cu echipa asta si de ce scrii tu pe acest topic... ai ramas cu FCU, foarte bine - vezi-ti frate de echipa ta (care nu ar mai fi jucat daca nu aparea aceasta echipa pe care o persiflezi tu acum). Din respect pentru Pocco Loco si pt Manex ma abtin sa mai spun ceva in plus...

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de iuli » 22 Sep 2013, 11:04

Livius si la liga 3 se joaca tactic mai bine.
e incredibil cum echipa asta nu poate pune presiune pe nimeni,pe niciun adversar intalnit inclusiv liga 3 adica targoviste care a pierdut acasa cu 0-2 in aceasta etapa.si eu sint adeptul continuitatii dar in acest moment nu are rost sa mai ramana Lincar.Cu un lot de jumatatea ligii 1 el reuseste sa fie umilit de niste neica-nimeni.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de AdrianR » 22 Sep 2013, 11:39

PocoLoco scrie:Ca sa nu urmariti tot filmuletul, puteti da direct la sfarsit, dupa minutul 4, ca sa auziti concluzia la care a ajuns lumea.
filmuletul devine interesant de la minutul 2 :-) dar are cam multe injuraturi :-(
champion scrie:La Craiova trebuie sa ai DETERMINARE, ceea ce la jucatorii Universitatii Craiova NU AM VAZUT!
asta a spus si Gabi Popescu dupa meciul din etapa trecuta
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 14:19

JustME scrie:
virus alb-albastru scrie: macar FC Booveni are in denumire un "f"de la fotbal, chiar daca nu prea joaca, pe cand CSU .. praF
p.s. un nr.de spectatori pe Oblemenco ??
pai aia e cam singura legatura cu fotbalul "F"-ul ala. in ceea ce priveste numarul de spectatori din seara asta as zice ca a fost destul de bun, asta ti-o spune unul care in 2005-2006 era pe stadion si a vazut la fata locului cum statea treaba si cum au fost meciuri in care daca ne straduiam nitel ne numaram spectatorii prezenti la meci. de fapt singurul meci in care stadionul s-a umplut in sezonul respectiv a fost cel cu Petrolul. in rest batea vantul pe stadion.

am mai spus asta dar daca sunteti asa pasionati de statisticile in ceea ce priveste spectatorii pana acum "clona" sta mai bine. a strans la meciurile de acasa 11-12 mii la primul meci, 1-2 mii la cel de-al doilea. asta in timp ce "adevarata" a strans doar 8,9 mii la primul meci de acasa la Severin in buricul oltenismului (parca ziceati ca rupeti stadionul.. doar 8,9 mii de insi poate sa aduca "adevarata" dupa 2 ani de dezafiliere? cam putintel), vedem la urmatorul :-)
Esti nedrept, Just. Fa un exercitiu de imaginatie si trimite CSU sa joace la Severin si FCU pe Oblemenco, daca ai face o medie dupa numai 3 etape, sa zicem, cred ca ai avea un soc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2013, 14:24

Hai sa asteptam etapa urmatoare, sa vedem cati suporteri scoate FCU la urmatorul meci si sa facem diferenta cu meciul cu CSUC. Diferenta va fi reprezentata de fanii CSUC care au venit la meci. Esti de acord?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 14:31

s9k3k3 scrie:
DoRyN scrie:2 echipe construite in aceeasi perioada, mititelu e artist, la CS numai amatori.
la marin sunt jucator mult mai slabi ca aici.... doar ca acolo e unu bun pe banca ! Napoli e o sluga si un pupincurist !! insa ca antrenor e bun. Si la severin a facut treaba ! echipa juca fotbal insa a avut ghinion.
Si de ce e Napoli sluga? Ca nu musca mana care l-a hranit? S-a ajuns ca loialitatea sa fie privita ca pupincurism in timp ce tradarea e apreciata la maxim. Ar fi scarbos daca n-ar fi asa trist....

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 14:33

Cristi007 scrie:Hai sa asteptam etapa urmatoare, sa vedem cati suporteri scoate FCU la urmatorul meci si sa facem diferenta cu meciul cu CSUC. Diferenta va fi reprezentata de fanii CSUC care au venit la meci. Esti de acord?
As fi de acord, numai ca "omiti" un lucru. Unii joaca pe Oblemenco si altii la 100 de km de casa. Pe-asta cum o rezolvam?

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Thunder99 » 22 Sep 2013, 14:41

Cristi007 scrie:Hai sa asteptam etapa urmatoare, sa vedem cati suporteri scoate FCU la urmatorul meci si sa facem diferenta cu meciul cu CSUC. Diferenta va fi reprezentata de fanii CSUC care au venit la meci. Esti de acord?
Astea sunt basme cu fat frumos amice... Voi sunteti vreo 100 pe forum si inca 100 la sezione. Zi peste cap, inca 300 care sa fie ca voi de la tribuna a 2a si 1a, adicatelea astia care sustineti CS-ul la modul fanatic, renuntand cu totul la FC... In rest marea majoritate sustin CS-u cam cum o sustin eu, ca nu mai e alta varianta in Craiova, ca ne reprezinta ca cetateni ai acestui oras si cam atat. Spectatori la meci daca au fost aproape de 5000, au fost doar la inceput. De la repriza a 2a, cand am ajuns eu pe stadion, daca au ramas 2000 e mare lucru dar nu cred ca au ramas nici aia.

Nici la bilete nu exista comparatie. La Severin nu se dau mocaciuni, e 5 lei la peluze si 8 lei la a 2a, pe cand pe oblemenco tot stadionul isi ia bilet de pe internet si vine moca la meci.

Choco_Fudge
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2013, 23:17

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Choco_Fudge » 22 Sep 2013, 14:51

Thunder99 scrie:majoritate sustin CS-u cam cum o sustin eu, ca nu mai e alta varianta in Craiova, ca ne reprezinta ca cetateni ai acestui oras si cam atat.
Greşit. CS este echipa autentică, booveanul (dacă o avea palmaresul) are palmaresul CS Universitatea Craiova ataşat la FC, dar în rest societatea de acţiuni a brutarului nu reprezintă performanţele echipei din trecut. E doar continuatoarea acesteia, iar în legătură cu "fără altă variantă" este de fapt FC din anii 92-2011...fiindcă asta a fost singura echipă care ne-a reprezentat ca "cetăţeni ai acestui oraş" în acei 19 ani.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de JustME » 22 Sep 2013, 14:53

@Poco, alt filmulet interesant de acum ceva timp:

[youtube][/youtube]

n-am fire de par in cap de cate ori am auzit dupa infrangeri "asta nu e Craiova", "eu nu mai calc pe stadion", "bag **** in ea de echipa" etc. astea-s reactiile, in general, suporterilor olteni cand lucrurile nu merg bine.

la meciul ala cu Urziceni cand nu s-au vandut decat foarte putine bilete la Peluza Sud si galeria a fost evacuata am stat la T2 si cand galeria a inceput sa il conteste pe boovean toata tribuna a 2-a ii injura si le imputa faptul ca injura jucatorii desi nimeni din peluza nu injura jucatorii. apoi dupa ce peluza a fost evacuata si lucrurile s-au linistit in repriza a doua spre final cand jocul nu mergea (s-a terminat egal parca) tirul injuraturilor s-a indreptat fix catre jucatorii Craiovei (ironic nu?). ba si erau injurati in cele mai crunte moduri posibile fix de "aparatorii" lor din prima repriza. atunci mi-am dat seama cam care e treaba cu suporterii.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de DoRyN » 22 Sep 2013, 14:55

@Choco, astea sunt detalii care nu prea intereseaza multi suporteri ! Multi cred ca stiu adevarul si de aici sustinerea uneia sau alteia din cele doua echipe ! Accesul la informatii este limitat, chiar daca acum exista internet, presa nu prea pune acces pe o informare corecta, din contra, presa e partizana ! De ce ? Nu stiu, doar pot banui.

Închis