[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de FanStiinta » 27 Sep 2013, 00:57

Thunder99 scrie:
DeuxEx scrie:Nu cred ca ai tu autoritatea necesara sa-mi impui mie despre ce sa comentez, prietene! In primul rand, actele de huliganism nu-si au locul pe stadioane. Iar daca tu ii sustii pe cei care au aruncat cu pietre in autocarele celor de la Petrolul, atunci ori ai facut parte din cei care au aruncat cu pietre, ori ai acelasi grad de cultura (ce tinde spre 0) ca ei. Rivalitate nu inseamna sa-i spargi capul suporterului advers ca sa vezi ce culare are cerebelul! Dar tu nu ai un cerebel, asa ca nu stii despre ce vorbesc!
Domnisoara de pension care te afli, la stadion e cu violenta de cand lumea. Nu am facut parte dintre aia care au dat cu pietre pentru ca n-am fost la meci, dar cu siguranta as fi dat nu numai cu pietre, dar as fi dat si iama la aia-n autocar sa ma bat cu ei. Asa cred eu ca e bine sa faci cu aia care ar face la fel cu tine daca ar avea posibilitatea. Daca n-ai fost in viata ta la deplasari prin Ploiesti sau prin orase mai rivale Craiovei, nu mai comenta aiurea`n tramvai. Au fost violente, ce sa-ti spun domne`, te-ai udat intre picioare de frica si te-ai ultragiat la vedea imaginilor traumatizante... Mergi dracu la balet...
bruce lee stai calm :hmm

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 01:01

Prietene, au am fost la meciul de trista amintire Dinamo 2 - Craiova din 2006. Nu ma lua pe mine cu d'astea, ca nu tine! In plus, cred ca am avut parte de mai multa violenta in ultima luna decat ai avut tu in intreaga ta viata de ultras! Ciocu' mic ca nu vorbesti cu baietii din cor, da? Violenta pe stadion gasesti numai in tarile inapoiate cultural, unde rivalitatile se rezolva cu bata si piatra, ca acum 2500 de ani. Dar ma bucur de faptul ca fanii Universitatii Craiova au fost scindati in doua de aceste doua echipe: idiotii, incultii, batausii si cretinii au ramas cu Mititelu. Cei care au un gram de minte au ales varianta "upgrade" - CSUC. Iar tu, Thunder99, vad ca nu faci parte din a doua categorie, desi te urmaresc de ceva vreme pe acest forum si imi dadeai o cu totul si cu totul alta impresie. Dar se mai inseala omul!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 01:03

DeuxEx scrie:Prietene, au am fost la meciul de trista amintire Dinamo 2 - Craiova din 2006. Nu ma lua pe mine cu d'astea, ca nu tine! In plus, cred ca am avut parte de mai multa violenta in ultima luna decat ai avut tu in intreaga ta viata de ultras! Ciocu' mic ca nu vorbesti cu baietii din cor, da?
Ai dreptate, nu vorbesc cu baietii din cor, vorbesc cu o domnisoara de la pension. Daca ar fi sa vorbim de violente, pai la tine la sat la tg jiu daca se bat unii din joi in pasti tu ai impresia ca traiesti episoade violente ? Sa vii colea la mine intre tigani sa vezi cum e si cu violenta asta o: Si cu atat mai mult cu cat ai fost la meciul cu dinamo 2 n-ar trebui sa marai despre ce s-a intamplat la Severin duduie. Unii si-o merita, iar astia din Ploiesti mai mult decat altii. Pana una alta, urmeaza fetele de la uta.

Si asa, ca sa-ti arat cat de taran de la sat esti si cu violenta pe stadioane... Violente pe stadion inca mai gasesti si-n Anglia (vezi Newcastle anu` asta), in Olanda, in Elvetia, de nemti ce sa mai zic, practic in cam toata Europa civilizata e violenta pe stadioane... Daca esti pe langa, iti repet, taci, nu e nicio problema, nu te injoseste nimeni, dar scuteste-ma cu comportamentul de domnisoara de pension.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 01:12

Prietene, satul meu, Tg-Jiu, a avut echipa in Europa League in 2013! Satul tau, Severin/Booveni, cand va avea una acolo? Cat despre violente, stai linistit ca o bataie cu tiganii nu e violenta, puisor. Un meci de box cu Petrisor Gananau e violenta. Nu stii cine e Gananau? (Google it)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 01:14

DeuxEx scrie:Prietene, satul meu, Tg-Jiu, a avut echipa in Europa League in 2013! Satul tau, Severin/Booveni, cand va avea una acolo? Cat despre violente, stai linistit ca o bataie cu tiganii nu e violenta, puisor. Un meci de box cu Petrisor Gananau e violenta. Nu stii cine e Gananau? (Google it)
Eu stau in Craiova, nu stiu de ce imi vorbesti de Severin. Pana una alta stai ca nici in grupe n-ajunserati. Si ia zi-mi cum e pisi, ori cu CS`u ori cu pandurii ? Sau cu ambele ? :laughing: Am inteles ce fel de fan upgradat esti, mars la seminte. Nu stiu cine e Gananau si nici nu ma intereseaza, sa inteleg ca ti-a dat-o rau la nanau ? :)-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 01:22

Gananau e cel mai bun produs al boxului gorjan din ultimii 10 ani. Un pic campion european, un pic semifinalist la Olimpiada... Momentan, mai facem cate un meci de box odata sau de doua ori pe saptamana. Dar violenta se manifesta in ring, in afara ringului suntem prieteni. Asta nu intelegi tu, ca violenta nu duce la nimic bun. Nu pot sa-ti doresc decat ca anul asta sa ai parte de o intalnire cu un grup de suporteri ai unei alte galerii, iar apoi 6 luni sa mananci cu paiul. Promit sa trec saptamanal pe la tine pe la spital sa sparg o punga de seminte langa patul tau. Cat despre Pandurii, le apreciez performanta, dar e in top 3 echipe pe care le urasc personal, alaturi de Dinamo si Steaua. Si culmea e ca eu nu le sparg geamurile masinilor suporterilor acestei echipe, desi locuiesc la 50 de m de stadionul lor... Si nici nu dau cu pietre! Asta inseamna sa ai un IQ peste 80. Ceea ce nu e cazul la voi, suporterii booveanului!
Intre noi, fie vorba, suporterii echipelor rivale din Anglia stabilesc dinainte unde sa se intalneasca, nu se lovesc miseleste, pe ascuns, cum ati facut voi cu suporterii Petrolului... Asta ca sa pastram termenii de comparatie!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 01:25

DeuxEx scrie:Intre noi, fie vorba, suporterii echipelor rivale din Anglia stabilesc dinainte unde sa se intalneasca, nu se lovesc miseleste, pe ascuns, cum ati facut voi cu suporterii Petrolului... Asta ca sa pastram termenii de comparatie!
Ce vorbesti tu ba, miseleste ? :laughing: Deci stai ca n-am inteles, i-am chemat sa ne infratim cu ei si in loc sa facem asta i-am batut cumva ? Da ce, nu se stia ca e rivalitate ? Nu ziceau ma namacule ei in 2005 ca daca venim la ploiesti ne umplu trenu` de molotoave, ca nu mai iesim din oras, etc ? Evident ca daca am mers 300 cu trenu` nici din case n-au mai iesit Iti mai repet odata incultule, care habar n-ai despre ce vorbesti. In 2000-2002 si chiar catre 2004 fanii FCP nu existau pt noi. Ei si-au cautat rivalitate. Ghici ce, au gasit rivalitate. o:

Nu zice nimeni sa bati om cu nevasta si copil langa el ca tine cu echipa pe care o urasti tu. Dar las-o dracu de treaba ca aici vorbim de-o galerie adversa, n-au fost atacati tata mama si copil intr-o masina.

P.S. Neinteresant ce mi-ai spus de Gananau, din nou, ti-a dat-o rau la nanau ? :laughing: Decat sa vii la spital sa spargi seminte, nu vrei sa ne intalnim ca sa te duci la spital sa mananci tu 6 luni cu paiu` ? :)-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 02:32

Prietene, tu si cei din Peluza Sud ati dat bir cu fugitii la meciul cu Dinamo 2. Hai sa nu vorbim despre curaj, ca macane! Cat despre amenintari de genul pe care ai facut-o, stai linistit ca sunt satul. Dar cand e sa o dai parte in parte, ori dispari ca in Star Trek, teleportat, ori iti aduci ajutoare. Vai, ce fapta de vitejie facurati voi, boovenilor! Facurati praf 2 autocare ale unei firme particulare care nu are nicio legatura cu Petrolul. Sa mai vorbim despre inteligenta cand vine vorba de suporterii lui Mititelu??! Nu cred ca este cazul, va lipseste cu desavarsire. cat despre Gananau, o sa vina cu mine la meciul cu Olimpia Satu Mare si o sa ai ocazia sa-l intrebi personal daca mi-a dat-o sau nu... Dar parca vad ca dai bir cu fugitii, soarece de biblioteca ce esti! [wc] [wc] [wc]

Aaaa, scuza-ma, voi astia "adevaratii" nu veniti pe Oblemenco la meciurile "clonei"! Mult succes pe noul vostru stadion de la Booveni! Ca la Severin v-ati lins pe bot, "ultrasilor"! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Imi pare bine ca s-au cernut suporterii care iubesc spiritul Universitatii Craiova de gunoaiele ce sustin echipa booveanului si familiei lui. Iar in urma acestor incidente sa fiti siguri ca echipa lui Ajica a pierdut orice sansa de a evolua pe Ion Oblemenco! Noi, suporterii CSUC, va multumim pentru ajutorul acordat! :-x :-x :-x
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
vxx09
junior
junior
Mesaje: 33
Membru din: 16 Iun 2007, 20:35

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de vxx09 » 27 Sep 2013, 05:04

gogule, stii ce a fost atunci la Ploiesti? ai fost? daca ai raspunsuri afirmative, continua, daca nu, ramai cu Gananau al tau.
In alta ordine de idei, vezi´ti de rivalitatile csu´ului, multe succesuri pe toata linia din partea mea.
Intr´o alta ordine de idei, daca printre voi, suporterii csu, sunteti si d´aia de v´ati luat acum 3-4-5-6-7-8-9 ani batai, amenzi, gaze si restul obiceiurilor neaose de sarbatori, aminti´ti´va pentru cine vi le´ati luat (pentru gloria booveniului, presupun, dar de anul asta pt csu, ca e la oferta, ceea ce va face samantari/mercenari, fetelor).
da, vere, tine cu csu, dar reneaga´ti toate clipele alea bune si rele din anii trecuti, ca nu te´ai fi bucurat la nici un meci de cand e saracu´ apropitar si nu ai fi simtit nimic la meciul cu Valsuiul. Si la bine, si la rau, da´ daca tot am o alternativa acum...
Rau cu rau, dar mai rau e cu traseismul
Dintre "steaua fara nume" si jucatorul fara numar pe spate / iese in fata cine da mai vioi din coate / te vad energic, playa, te vad mai jucaus / ja de'aci 5 mii si plimba'l pe Labus"

Avatar utilizator
vxx09
junior
junior
Mesaje: 33
Membru din: 16 Iun 2007, 20:35

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de vxx09 » 27 Sep 2013, 05:08

a propos de autocarele republicanilor, vezi ca nu erau particulare, erau de transport in comun, fara nici o legatura cu petrolul, nici cu ploiestiul. probabil asigurate de Olguta (ca sa´ti fac pe plac si sa´ti dau ocazia de a ma eticheta drept jihadist boovean)
Dintre "steaua fara nume" si jucatorul fara numar pe spate / iese in fata cine da mai vioi din coate / te vad energic, playa, te vad mai jucaus / ja de'aci 5 mii si plimba'l pe Labus"

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 06:15

DeuxEx scrie:Prietene, tu si cei din Peluza Sud ati dat bir cu fugitii la meciul cu Dinamo 2. Hai sa nu vorbim despre curaj, ca macane! Cat despre amenintari de genul pe care ai facut-o, stai linistit ca sunt satul. Dar cand e sa o dai parte in parte, ori dispari ca in Star Trek, teleportat, ori iti aduci ajutoare. Vai, ce fapta de vitejie facurati voi, boovenilor! Facurati praf 2 autocare ale unei firme particulare care nu are nicio legatura cu Petrolul. Sa mai vorbim despre inteligenta cand vine vorba de suporterii lui Mititelu??! Nu cred ca este cazul, va lipseste cu desavarsire. cat despre Gananau, o sa vina cu mine la meciul cu Olimpia Satu Mare si o sa ai ocazia sa-l intrebi personal daca mi-a dat-o sau nu... Dar parca vad ca dai bir cu fugitii, soarece de biblioteca ce esti! [wc] [wc] [wc]
Retine ce ai spus aici argat si mai discutam atunci la meci sa vedem cine da bir cu fugitii o:

A 2a, imi demonstrezi ca nici sa citesti nu stii, daca esti sarman, o sa-ti cumpar un abecedar cand ajungi aici la meciul cu Olimpia Satu Mare, asta daca o sa mai ajungi aici o: Stau pe langa stadion, de intalnit ne vom intalni sigur. Deci aia n-aveau legatura cu Petrolul Ploiesti conform carei gandiri ? Daca n-au vrut sa se dea jos, s-a incercat fortarea lor. Chiar si cu bolovanii in autocar, nu s-au dat jos. Asta e pana la urma problema lor :-D

Cat despre suporterii lui mititelu, ce sa mai zic, cam toti astia care nu mai aveti argumente o dati in d-astea cu suporterii lui mititelu. Sunteti pana una alta doar o adunatura de domnisoare de pension. La scandal intotdeauna ati fost inapoi, in spatele liniilor, fugind. Dup-aia, ca sa va scuzati caracterul josnic si lasitatea, domne` huliganii tre` arestati, impuscati, la munca, etc. Daca ati fi asa multi si cauza voastra asa dreapta, de ce ati mai latra despre asta ? Eu cred ca aveti frustrari mari ca va numarati pe degetele de la picioare, ca-n prostia voastra, va comportati mai ceva ca angajatii brutarului care posteaza pe site-uri... Aia atata pot, scuza voastra care e?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de muttley » 27 Sep 2013, 06:44

Propun sa se faca un thread care sa fie numit "experiente de Ultras". Acolo fiecare poate sa vorbeasca despre acest subiect (deplasari ; batai ; arestari ; femei iubite in tren , autocar , ; samd.)

de la un gest pe care marin il numeste "normal" am ajuns la povesti de la inceputul anilor 2000..... fiecare cu experienta sa !! IMO ... sa dai cu pietre intr-un autocar sau intr-un tren denota foarte mult curaj mai ales cand raportul de forte este 1 la 5 sau 1 la 15.

anyway... sa raman on.... cred ca FCU a avut o evolutie decenta.... putea sa se califice daca aveau putin noroc sau mai bine zis sa trimita meciul in prelungiri. Meciurile de cupa sunt speciale... si oile azi aveau 1-0 prin min 50-60 cu niste amatori.

Dupa acest meci jucatorii celor de la FCU o sa aiba un moral foarte bun ! sunt sigur ca acest lucru o sa se vada in urmatoarele meciu (mai exact in scor).... daca pana acum au jucat foarte prost si numai norocul au facut sa castige cu 0-1 la MOTRU !! cred ca dupa acest meci o sa apara rezulatele.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 06:49

s9k3k3 scrie: de la un gest pe care marin il numeste "normal" am ajuns la povesti de la inceputul anilor 2000..... fiecare cu experienta sa !! IMO ... sa dai cu pietre intr-un autocar sau intr-un tren denota foarte mult curaj mai ales cand raportul de forte este 1 la 5 sau 1 la 15.
Bai nene mai da-l in mm si pe marin. Aici e vorba strict de rivalitati de suporteri. Noi cu petrolul am avut (din punctul meu de vedere) o rivalitate din 2005, ei cu noi se pare ca o au de la inceputul istoriei lor. Desi nu vad cum sta treaba, mie mi-a zis un mos ieri cand stateam cu el de taina la magazin ca aia ne-ar fi ajutat sa luam unul din titluri prin anii 70`. In fine. Ideea de baza e urmatoarea. Fetele din ploiesti si-au cautat rivalitate. Au gasit-o. Repet, nu zice nimeni sa bati familii normale care vin la meci, dar aici vorbim de o galerie adversa, ca n-a facut deplasarea la Severin corul inocentilor din ploiesti. Si pana una alta, nu vad ce atatea scandalizari si gemete, marin s-a ales cu amenda cat n-o sa stranga bani la toate meciurile de acas din bilete :-D

iuli

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de iuli » 27 Sep 2013, 08:02

@ Thundere cu mititelu cind va comportati cum v-ati comportat cu rivali de la Ploiesti?
n-am vazut atata ardoare la marea peluza sud cand vine vorba cancerul Stiintei,va lovi ultrasia acum.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Andrei Olteanu » 27 Sep 2013, 08:59

iuli scrie:@ Thundere cu mititelu cind va comportati cum v-ati comportat cu rivali de la Ploiesti?
n-am vazut atata ardoare la marea peluza sud cand vine vorba cancerul Stiintei,va lovi ultrasia acum.
Cu miti e mai greu.....nu prea circula cu autobuzele primariei din principiu:)))). Era frumoasa o infruntare fata in fata nu pe pietre si sticle......aduce aminte de rapid.....mai stiti cum aruncau cu pietre peste peluza sau din parculetul de langa pod?

Închis