[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de PocoLoco » 22 Sep 2013, 11:42

ImagineFC UNIVERSITATEA - PETROLULImagine
Miercuri, 25.09.2013, ora 20:30, in direct SPORT.RO
St. Municipal, D.T.Severin

Choco_Fudge
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2013, 23:17

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Choco_Fudge » 22 Sep 2013, 13:07

Cu părere de rău, dar ne vor scoate Petrolul fotbalul din cap. Nu putem compara FC U cu ei din punct de vedere al jocului, la ora actuală. Tare aş vrea să-i batem, dar...slabe şanse.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de anakin » 22 Sep 2013, 13:10

E clar ca nu putem avea mari pretentii de la meciul asta, Petrolul e echipa de cupele europene. Am avut mare ghinion la tragerea la sorti. Poate doar Steaua sau Pandurii sa fi fost adversari mai tari. Sper doar sa nu ne facem de ras, mai ales ca se da la TV. Vreau sa vad ca se va juca cu determinare.

Am votat totusi calificare, din simplul motiv ca mi-au iesit pronosticurile pana acum, si cine stie, poate producem o surpriza (nu ar fi ceva nemaivazut in Cupa). HAI Stiinta! ucv
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Copacul » 22 Sep 2013, 13:46

Petrolul o sa vina cu echipa a 2-a, asa ca dezastrul nu o sa fie prea mare
C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DoRyN » 22 Sep 2013, 14:32

Galeria Petrolulului, o echipa creata de municipalitatea ploiesteana ca raspuns la metodele de injosirea ploiestenilor adoptate de cel putin unul din patronii unei echipe cu nume similar, ar putea fi un exemplu pentru multi suporteri olteni ! Am fost la multe meciuri ale Petrolului si va spun ca in Romania nu exista galerie cum este galeria Petrolului ! Galeriile echipelor bucurestene vestite pentru asta, ca de noi nu ma vorbesc, ca am pierdut lupta asta, sunt mult in inferioritate fata de ploiesteni ! Rapidistii sau stelistii sunt glume, pe langa ce inseamna galeria Petrolului ! O lectie ce trebuie invatata, daca cineva vrea sa invete ! Respect galeria Lupilor Galbeni si stiu ca sunt primii in Romania !

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 22 Sep 2013, 14:44

Mi-e ca idolii tai de la lupisorii galbeni nu vor mai fi dupa meciul asta :-D Sau poate nu vin la meci, cine stie :up:

In alta ordine de idei, ne sparg pe teren, dar umplem Severinul. [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [box] [bere] [bere] [box] [box] [box] [box] [box] [bere]

DoRyN

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DoRyN » 22 Sep 2013, 14:51

Au injosit ei echipe mult mai mari, un meci in cursul saptamanii este dificil pentru o echipa de liga a doua, asa ca sa asteptam meciul. Vom vedea cine va castiga duelul tribunelor !

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Zapada » 22 Sep 2013, 15:25

Este normal sa ne scoata Petrolul ca doar nu ne putem compara cu ei.
Sanatate tuturor de la mosul Zapada care inplineste 61 de ani luna viitoare si sa auzim numai de bine
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

DoRyN

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DoRyN » 22 Sep 2013, 15:42

Mosule, dai de baut ?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de muttley » 22 Sep 2013, 15:56

Sa vedem ce atitudine au fata de CSUC....... sunt curios daca se aplica proverbul "hotii striga hotii!"
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 17:02

Copacul scrie:Petrolul o sa vina cu echipa a 2-a, asa ca dezastrul nu o sa fie prea mare
Ai linie directa cu Contra, sau au anuntat ceva?

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 17:19

Tehnicianul clubului FC Universitatea Craiova, Nicolo Napoli, şi-a întărit echipa cu un conaţional, atacantul Julian Ripoli, un jucător în vîrstă de 21 de ani. Fotbalistul italian cu o înălţime de 1,80 metri a jucat ultima oară în prima ligă din Polonia, la echipa Lechia Gdansk. Marcel Iancu, preşedintele de la FC U Craiova, ne-a dezvăluit că tînărul jucător o să fie legitimat luni la sediul FRF. “Ripoli este un fotbalist foarte bun. O să-l vedeţi cît de curînd la treabă şi vă asigur că nu o să fiţi dezamăgiţi. Este un atacant stîngaci care o să se le facă o concurenţă acerbă lui Baird şi Stoianof. Luni o să-l legitimăm deoarece avem şi cartea verde pentru el. Napoli şi l-a dorit foarte mult pe acest băiat, iar eu cred că el o să ne ajute să promovăm”, a spus Marcel Iancu pentru FANATIK.

“Este un atacant foarte tehnic, un stîngaci cu un şut extrem de puternic. Are doar 21 de ani, este de mare viitor. A crescut la Genoa”, a completat antrenorul Nicolo Napoli.


O fi ceva de capul lui? Daca ar fi macar de nivelul lui Balan ar fi bine, ca-mi vine rau cand aud de Cale sau Miti JR (nu l-am vazut jucand dar cred ca are pile :)) ).

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de muttley » 22 Sep 2013, 17:26

Balan ala mare jucator.... ahahah ! mor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de WhiteLionn » 22 Sep 2013, 17:55

s9k3k3 scrie:Balan ala mare jucator.... ahahah ! mor.
Pai ai grija sa nu mori.Am spus ca Balan este peste Cale si,probabil Miti junior. Daca italianul e macar la acelasi nivel cu Balan am avea 4 varfuri bunicele pt liga2: Stoianof/Baird - jucatori cu experienta dar mai batranei si Balan/Ripoli - jucatori de 19-21 de ani cu perspective. S-ar elimina Cale si juniorul care nu cred ca au fatza de Stiinta. Asa se construieste o echipa, si daca nu, o sa luam si noi exemplu de la anumiti "profesionisti" care garanteaza "performanta la Craiova". N-om avea noi 3 milioane buget, dar avem bani de benzina sa ajunga echipa la meci si se pare ca e suficient.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Copacul » 22 Sep 2013, 18:48

WhiteLionn scrie:
Copacul scrie:Petrolul o sa vina cu echipa a 2-a, asa ca dezastrul nu o sa fie prea mare
Ai linie directa cu Contra, sau au anuntat ceva?
Da, m-a sunat special ca sa te anunt pe tine ca vine cu echipa a 2-a
C O P A C U LImagine

Închis