ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti legate de meciul cu ASA Târgu Mureş?

Poll ended at 29 Sep 2013, 00:51

Victorie, printr-o minune echipa se redreseaza!
14
35%
Egal e maximul ce poate fi scos din acest meci!
7
18%
Infrangere!
19
48%
 
Total votes: 40

ozzy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 28 Sep 2013, 23:03

Evident, arbitrajul nu elimină discuţia de bază: nu jucăm nimic, pentru că nu avem antrenor. DEMISIA!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Sep 2013, 23:03

ozzy scrie:
s9k3k3 scrie:De orice ne putem lega , dar nu de arbitraj. A fost foarte bun ! chiar foarte bun.
Băi tu eşti sănătos? Ne anulează un gol valabil şi le dă ălora penaltz aiurea în minutul 93 şi tu zici că e arbitraj bun? Dacă păţea mititelu aşa ceva, se auzeau urletele acuma până în Booveni.
hai ma.... la gol pur si simplu a gresit (la asta m-am referit... nu au fost erori intentionate)

Problema noastra a fost jocul... cand tu ai 50 min de superioritate si nu tragi un sut pe poarta... ce dracu mai vorbim de arbitraj? Deci noi nu am avut sut pe poarta pana la golul lu' oprita.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 28 Sep 2013, 23:05

Băi, da, când pierd victoria aiurea în ultimul minut, vorbesc şi de arbitraj. Aşa prost cum am jucat, trebuia să câştigăm.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 28 Sep 2013, 23:05

Deznodamantul cred ca ajuta, altfel erau doar 3 puncte , fara perspectiva
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 28 Sep 2013, 23:06

s9k3k3 scrie:
Ovidiu* scrie:Eu nu stiu ce penalty vazurati voi si nici ce fault de rosu fu ala. In fine, ne trebuie antrenor serios.
la rosu a fost clar ! din spate cu talpa sus ! fault ca la carte de cartonas rosu.

Cat de Penalty... sa fim seriosi il trage pe atacant. De orice ne putem lega , dar nu de arbitraj. A fost foarte bun ! chiar foarte bun.

Problema noastra e jocul... nu meritam sa castigam! avem un antrenor prost care in 6 meciuri oficiale nu a facut nimic. nu se vede nimic in jocul echipei.
Mă scuzi, dar arbitrajul nu poate fi catalogat drept bun, de foarte bun nu poate fi vorba. Nici penalty, nici fault de roșu. Unde mai punem și off-side-ul discutabil de la golul. Ai dreptate, însă, la faza cu jocul prost, la cum am jucat, la cum am marcat, nu meritam să câștigăm.
Mi-aș dori ca determinarea din scandalul de la final să se manifeste în teren, în cele 90 de minute.

DoRyN

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 28 Sep 2013, 23:06

Cel mai bine mi se pare ca am jucat primele 25 de minute. Apoi desi in superioritate numerica, nu am stiut ce sa facem. Golul a fost mai mult noroc decat o urmare fireasca a superioritatii. Dupa gol, in loc sa pastram mingea, am bubuit-o in fata si le-am dat ocazia sa vina peste noi. Nu cred ca a fost penalty, dar nu conteaza. Nu am vazut nici o reactie sau decizie a antrenorului care sa schimbe jocul, asa cum am vazut la gazde. Sezonul pare compromis si nu cred ca se mai poate face mare lucru daca se continua cu Linkar.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de champion » 28 Sep 2013, 23:06

la cum s-a prezentat Universitatea Craiova la acest meci, trebuie sa fim multumiti cu acest egal! Acesti jucatori nu rezista la meciuri cu presine! TREBUIE INTARIRI SERIOASE! Pe langa Curelea si Ferfelea mai trebuiesc adusi fotbalisti! Ceea ce arata in acest moment jocul Universitatii Craiova este ca un joc disperat, jucatorii arunca mingea in fata la "ce o fi". Calitatile tehnice a cel putin 9 dintre ei sunt inexistente! De antrenor nu mai zic nimic ca sarmanu ala de lincar e din alt film. El e bun doar la nivelul ligii a 3-a.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

LiviuB

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Sep 2013, 23:08

s9k3k3 scrie:ce idioti... ce idioti ! doamne ce idioti.

Ala face fault in margine la 30M de poarta. Penalty corect acordat.
ba tu esti prost? asta e penalty corect? asta a fost arbitraj bun? pai din min 25 le-a permis orice astora. se aruncau pe jos zici ca erau la circ. o rusine de echipa si aia.. i-au prins slabiciunea dobitocului asta de kovacs

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Sep 2013, 23:11

DoRyN scrie:Cel mai bine mi se pare ca am jucat primele 25 de minute. Apoi desi in superioritate numerica, nu am stiut ce sa facem. Golul a fost mai mult noroc decat o urmare fireasca a superioritatii. Dupa gol, in loc sa pastram mingea, am bubuit-o in fata si le-am dat ocazia sa vina peste noi. Nu cred ca a fost penalty, dar nu conteaza. Nu am vazut nici o reactie sau decizie a antrenorului care sa schimbe jocul, asa cum am vazut la gazde. Sezonul pare compromis si nu cred ca se mai poate face mare lucru daca se continua cu Linkar.
pai asta e problema... in primele 25 min aia au venit peste noi , iar noi am stat in aparare si punctam pe contraatac. Dupa eliminare s-au retras si am vazut exact jocurile cu de pana acum.

Nu se vede mana antrenorului.... in min 89 apararea trimitea mingea la adversari dupa numai 5 secunde de posesie. Este rusinos ce se intampla. (bine ca a dat Atletico gol... mai pierd si biletul la pariuri)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 28 Sep 2013, 23:13

Capul sus baieti! Lasa ca mai sunt doua echipe fara victorie (Mioveni si UTA). o:
Nasol daca Lincar-Codoban-Olguta nu castiga nici etapa viitoare. :hmm
Se supara Mircea Sandu si le ia echipa. Cum le-a dat-o, peste noapte, asa le-o si ia. :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DoRyN

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 28 Sep 2013, 23:14

Parca intreba cineva de ce nu mai scrie Pacala....

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Sep 2013, 23:15

Cu peste 60 min de superioritate trebuia sa avem 4-0, daca aveam echipa si antrenor! Dar 5 jucatori au intrat degeaba pe teren, iar Lincar nu e antrenor!

Tapatalk 2 (Acer CloudMobile S500)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 28 Sep 2013, 23:17

O, deci şi Păcală ţine cu mititeii. Mulţumesc, Doamne, încă un semn :laughing:

ozzy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 28 Sep 2013, 23:18

DoRyN scrie:Parca intreba cineva de ce nu mai scrie Pacala....
Fanii din întreaga lume, scufundaţi în groaznica plictiseală care acaparase acest forum :laughing:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 28 Sep 2013, 23:19

DoRyN scrie:Parca intreba cineva de ce nu mai scrie Pacala....
a stat sa gandeasca ce a scris acum, urmatorul mesaj va fi gasit intr-o sticla peste o mie de ani :)(

urmatoarele doua jocuri, chiar daca sunt pe teren propriu, sunt fff grele, cu primele OSM si RM VL!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis