ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti legate de meciul cu ASA Târgu Mureş?

Poll ended at 29 Sep 2013, 00:51

Victorie, printr-o minune echipa se redreseaza!
14
35%
Egal e maximul ce poate fi scos din acest meci!
7
18%
Infrangere!
19
48%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Sep 2013, 00:51

Imagine VS Imagine

ASA Targu Mures - CS Universitatea Craiova
Sambata, 28 septembrie, CS Universitatea Craiova intalneste in deplasare echipa ASA Târgu Mureş. Ca si Universitatea, ASA Târgu Mureş este in "foame de puncte", clasandu-se dupa 3 etape pe locul 8 cu 4 puncte.

Muresenii au simtit gustul victoriei in prima etapa, invingand cu 1-0 acasa echipa CSM Resita, cosmarul actualei echipe de pe Ion Oblemenco. In etapa a 2-a, muresenii au luat un punct din deplasarea la UTA Arad (1-1). A urmat o infrangere in etapa a 3-a, in deplasarea la FC Olimpia Satu-Mare.

CSUC vine dupa o infrangere dezastruoasa in fata CS Metalul Resita, o infrangere care a taiat aripile suporterilor (si chiar o parte din banii din buzunarele celor care au pariat pe aceasta echipa, cum sunt eu :hmm ) si a pus pe ganduri conducerea echipei si patronatul.

Ramane de vazut daca acest meci il va mai prinde sau nu pe Erik Lincar pe banca tehnica!
Last edited by Anonymous on 23 Sep 2013, 02:50, edited 2 times in total.
Motiv: am pus stemele
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 23 Sep 2013, 00:56

Cristi007 scrie:Ramane de vazut daca acest meci il va mai prinde sau nu pe Erik Lincar pe banca tehnica!
Il va prinde sigur o:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Sep 2013, 00:59

cine se pricepe sa puna si stema celor 2 echipe...... sper ca Linkar sa nu mai fie pe banca ! Sper asta dintr-un singur motiv. La TG Mures nu o sa pierdem !!!!!!!! iar daca el o sa fie pe banca o sa ramana si dupa pt doar a facut egal/victorie cu favorita.

Chiar trebuie sa terminam cu astea.... nu stiu de ce se intarzie !!! trebuia ca maine dimineata (azi) sa fie conf in care sa se anunte plecarea si mai tarziu conf in care sa se anunte viitorul antrenor.

Daca tot amanam aceasta mutare riscam ca atunci cand o facem sa fie prea tarziu... macar daca ramane el sa apara cineva si sa spuna ca obiectivul e formarea unei echipe care sezonul viitor sa atace promovarea!!! Daca mintim oamenii riscam sa jucam cu 20 spectatori ....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 23 Sep 2013, 03:04

s9k3k3 scrie:cine se pricepe sa puna si stema celor 2 echipe...... sper ca Linkar sa nu mai fie pe banca ! Sper asta dintr-un singur motiv. La TG Mures nu o sa pierdem !!!!!!!! iar daca el o sa fie pe banca o sa ramana si dupa pt doar a facut egal/victorie cu favorita.

Chiar trebuie sa terminam cu astea.... nu stiu de ce se intarzie !!! trebuia ca maine dimineata (azi) sa fie conf in care sa se anunte plecarea si mai tarziu conf in care sa se anunte viitorul antrenor.

Daca tot amanam aceasta mutare riscam ca atunci cand o facem sa fie prea tarziu... macar daca ramane el sa apara cineva si sa spuna ca obiectivul e formarea unei echipe care sezonul viitor sa atace promovarea!!! Daca mintim oamenii riscam sa jucam cu 20 spectatori ....
ucv cea mai mare prostie ar fi sa schimbi antrenorul in etapa 3 :-D mai ales daca exista si playoff... ar fi asa o mare tragedie daca se va schimba antrenorul la finalul campionatului?(asta daca se va rata promovarea...) usteag
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Sep 2013, 04:21

am votat egal.... Muresenii sunt puternici acasa :)(

@george

nici eu nu sunt de acord cu schimbarea antrenorului dupa 3 etape insa poate antrenorul este limitat? poate presiunea este prea mare? nu face fata proiectului.

Problema nu e de rezultate ci de joc ! nu se vede o idee de joc.... nu stim ce vrem sa facem cu mingea! jucam numai la intamplare.... la meciul cu Resita au fost greseli tactice mari de tot. Astept ziua cand un antrenor o sa fie demis dupa un meci castigat in care jocul a fost foarte prost , iar altul sa fie confirmat si sa ramana pana la final dupa o serie de meciuri pierdute !!! in care echipa a jucat foarte bine , dar s-a intamplat sa piarda.

Asta inseamna proiect !!!! trebuie sa dai timp antrenorului insa trebuie sa vezi ceva in evolutia echipei chiar daca pierzi puncte ! Degeaba castigam cu Resita daca continuam sa jucam asa !! Ne mintim singuri... echipa nu joaca.


edit: de exemplu Multescu e o optiune buna ! are experienta in a forma echipe. Uite ce a facut la Dinamo... cu jucatori de 2 lei putea sa aiba acum 16 puncte daca cretinii aia nu faceau fault de Rosu si daca tineau de minge la ultima faza.

E nevoie de cineva care a mai antrenat macar 4-5 ani in liga 1.... cineva care a mai lucrat si stie ce sa faca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 23 Sep 2013, 05:01

s9k3k3 scrie:am votat egal.... bozgorii sunt puternici acasa :)(

@george

nici eu nu sunt de acord cu schimbarea antrenorului dupa 3 etape insa poate antrenorul este limitat? poate presiunea este prea mare? nu face fata proiectului.

Problema nu e de rezultate ci de joc ! nu se vede o idee de joc.... nu stim ce vrem sa facem cu mingea! jucam numai la intamplare.... la meciul cu Resita au fost greseli tactice mari de tot. Astept ziua cand un antrenor o sa fie demis dupa un meci castigat in care jocul a fost foarte prost , iar altul sa fie confirmat si sa ramana pana la final dupa o serie de meciuri pierdute !!! in care echipa a jucat foarte bine , dar s-a intamplat sa piarda.

Asta inseamna proiect !!!! trebuie sa dai timp antrenorului insa trebuie sa vezi ceva in evolutia echipei chiar daca pierzi puncte ! Degeaba castigam cu Resita daca continuam sa jucam asa !! Ne mintim singuri... echipa nu joaca.


edit: de exemplu Multescu e o optiune buna ! are experienta in a forma echipe. Uite ce a facut la Dinamo... cu jucatori de 2 lei putea sa aiba acum 16 puncte daca cretinii aia nu faceau fault de Rosu si daca tineau de minge la ultima faza.

E nevoie de cineva care a mai antrenat macar 4-5 ani in liga 1.... cineva care a mai lucrat si stie ce sa faca.
acel cineva nu exista el trebuie creat... nu uitati ca noi suntem in liga 2 din Romania nu in UCL si se poate sa mai ramanem inca un an sau doi pe aici... usteag (la copii si juniori e dezastru nu vine nimic din urma dar in 2 ani cred ca se mai poate regla ceva)
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Sep 2013, 05:08

pai eu sunt de acord si cred ca majoritatea de pe aici ar accepta inca un an in liga a 2-a daca s-ar face profesionist ! insa trebuie sa anunte si ei.

Nu poti sa apari la conferinta de presa si sa zici ca obiectivul tau e promovara !! cand echipa nu joaca nimic.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Sep 2013, 10:24

Baieti, calm... Vine perioada de mercato din iarna si se vor face cateva achizitii si pe bani. Pana atunci trebuie sa ne multumim cu ce au aruncat altii!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 23 Sep 2013, 11:57

Luam bataie.. E mult pana ne dau un gol.. Daca pica repede golul ne bat rau..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Sep 2013, 16:31

Am luat avansu la salariu :lol: am bani de deplasare

Vad un meci egal, daca, repet daca, Linkar are de gand sa faca si el o tactica de meci.
Asta inseamna ca nu o sa joace cu 3 mijlocasi improvizati (ganea dragalina parvu) cum a facuto cu Resita, echipa care a jucat cu 5 mijlocasi si care te-a prins mereu in superioritate pe contra-atac. La meciul ala eu ii bagam pe toti in poarta, jucam acasa, mai bine faceam egal decat sa pierd - mai ales cand stiu ca n-am mijlocasi in lot.
...dar la tactica ne pricepem toti

ASA vrea sa vad in meciul asta o alta asezare in teren, alti jucatori
Brac Carja Patrascu Lubj Stancu - Ionescu Velcovici Plesan Voinea - Sin Dragicevic

As vrea sa vad un jucator bun de banda, nu cum e Gado, lent si pozitional pentru ca lui carje daca ii pun o extrema buna in fata nu mai urca si atunci trebuie pus om in fata lui, altul mai bun ca Velcovici eu nu vad.
Il vad pe partea aceea pentru ca Stancu urca des, el are benzina mai multa decat Carja si nu l-as scoate pe Stancu din teren.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Sep 2013, 18:09

Nu as vrea sa-l vad pe Dragu ala... doamne cand il vad imi vine sa vomit.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 23 Sep 2013, 20:57

s9k3k3 scrie:Nu as vrea sa-l vad pe Dragu ala... doamne cand il vad imi vine sa vomit.
Baietasu' asta a jucat foarte bine in amicale. Nu inteleg de ce a cazut asa!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Sep 2013, 07:04

apropo.... nimeni nu a scris pe aici. Meciul se joaca la ora 21:00 (de cateva zile este anuntata ora) cred ca sunt sanse sa il vedem la televizor.

Din moment ce e la ora aia ma gandesc ca ar exista o televiziune sa cumpere drepturile. Poate sa fie digisport care vad ca la ora 17 transmit meciul Pandurii - Medias ! iar la A1 la ora 20:45 este meciul Steaua-Timisoara.

Ma gandesc ca vor sa faca emisiune dupa meciul oilor.... deci trebuie sa puna ceva... nu cred ca fac emisiune 4 ore.

Deci sanse sunt ca meciul sa fie la DIGI mai ales ca Stanciu ala e tovarash cu aia.....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Sep 2013, 09:23

Felix Grigore mi-a confirmat acum cateva min ca meciul o sa fie pe TVR 1. (un edit la primul post)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2013, 10:11

Daca or sa intre Plesan si Izvoranu, s-ar putea sa scoatem un egal... Ramane de vazut ce si cum!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis