[Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 28 Sep 2013, 22:08

Victorie
13
65%
Meci egal
0
No votes
Infrangere
7
35%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

[Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de anakin » 26 Sep 2013, 13:25

Imagine Vs.Imagine

Sâmbătă, 28 septembrie, ora 17:00

Slatina vine după prima înfrângere în acest campionat, 1-2 cu Gloria Bistrița, noi venim după o victorie în campionat și un joc destul de bun în Cupă.

Pe de altă parte, cei de la Slatina vor veni determinați să obțină măcar un punct din această deplasare, iar noi vom fi cam obosiți după meciul de Cupă. Ascendentul moral să ne ajute în cazul ăsta, și să obținem 3 puncte obligatorii acasă.
Last edited by Anonymous on 26 Sep 2013, 22:09, edited 3 times in total.
Motiv: Adaugat sondaj
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de virus alb-albastru » 26 Sep 2013, 15:07

5-1 ... va marca pana si Stoianof :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de manex » 26 Sep 2013, 17:24

ar trebui sa fie o victorie usoara. ucv
Am zis!!

Thunder99

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de Thunder99 » 26 Sep 2013, 17:34

Deci cred ca vad eu bine, da ? Jucam cu FC OS ? :laughing: Ii sparge Napoli, ca daca ar fi dupa Stoianof si Baird, le-am da gol cand si-ar face ajica jr majoratu`...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de muttley » 26 Sep 2013, 22:00

Victorie la scor pt FCU....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de anakin » 26 Sep 2013, 22:06

Da, sunt o echipă nou promovată, în mod normal n-ar trebui să avem probleme în câștigarea celor 3 puncte.. Victorie la scor mă îndoiesc că va fi.. Cine să o bage în poartă de atâtea ori?

Am uitat să fac poll, rog un moderator dacă poate să adauge..
Last edited by anakin on 26 Sep 2013, 22:07, edited 1 time in total.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de muttley » 26 Sep 2013, 22:06

anakin scrie:Am uitat să fac poll, rog un moderator dacă poate să adauge..
ce mai trebuie poll?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de ew » 27 Sep 2013, 09:43

Asta e Craiova!

de Alin BUZĂRIN

Craiova nu e scindată, pentru că împărţirea cu zero nu are sens. Echipa nou-creată de autorităţile locale oferă imaginea unui zero absolut, tăvălită de colegele de serie, incapabilă să-şi găsească drumul. Adusă ca ofrandă de FRF, băgată, zice-se, de Kassai, în buzunarul de la piept al consăteanului Codoban, garnisită cu jucători slabi, nemotivaţi şi nereprezentativi, CS-ul calcă nedrept gazonul pe care au strălucit Balaci şi ceilalţi. Imaginea lăsată e deplorabilă, iar drumul pare să ducă nicăieri. S-a greşit reţeta şi a rezultat un fel de desert în oţet, o pralină umplută cu gogoşari muraţi.

Contra Petrolului am revăzut spiritul Craiovei îmbrăcat în tricourile echipei lui Mititelu. Deţinătoarea trofeului a câştigat dintr-o jumătate de ocazie, dar craiovenii dezrădăcinaţi la Severin au arătat viaţă, atitudine şi destul fotbal. N-am idee cum stă FC Universitatea cu banii, din câte am auzit, destul de prost, dar pe teren arată ca o fiinţă vie, îndreptată spre atac, dorind să –i mulţumească pe suporterii care mai fac şi prostii, dovada geamului spart de la autocarul Petrolului. Nicolo Napoli mai are mult de lucrat, de armonizat veteranii Hotoboc, Săceanu, Ciucă, Frăsineanu sau Baird cu tinerii. Promovarea e departe, la capătul unui sezon în care principalele probleme vor fi banii şi exilul la Severin, dar atitudinea şi ambiţia există.

Secretul stă în unitate. La FC vorbim de un trident bine sudat, adică patronul Mititelu, preşedintele Marcel Iancu şi antrenorul Napoli. Chiar dacă nu sunt de aceeaşi naţionalitate, cei trei vorbesc aceeaşi limbă. Dincolo, la CS, de o parte sunt nişte acţionari care nu ies la rampă, de alta Primăria plus fostele glorii de acum douăzeci de ani, iar deasupra tuturor stă Codoban, gata oricând să mai aducă la echipă o căzătură de jucător generatoare de comisioane.

Cei care judecă acest sistem binar sunt suporterii. Cu timpul ei vor părăsi o echipă care joacă urât, prost şi nereprezentativ şi se vor alătura trupei care-şi doreşte mereu spectacolul, golul şi victoria.

http://blog.prosport.ro/alin-buzarin/as ... a-11404511

frumos paragraful acela, restul nu prea ma intereseaza de csu si tridentul p***ii.

m**e mititelu
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de muttley » 27 Sep 2013, 09:47

Vad ca e un articol lung... buzarin asta a schimbat 3 tastaturi pana l,a terminat.


A dat spritiu' in el...... e cu Kyron pe mana !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de sorialis » 27 Sep 2013, 10:10

s9k3k3 scrie:Vad ca e un articol lung... buzarin asta a schimbat 3 tastaturi pana l,a terminat.


A dat spritiu' in el...... e cu Kyron pe mana !!!
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

ozzy

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de ozzy » 27 Sep 2013, 11:22

Acum, cinstit vorbind, pe Buzărin nu l-a dat niciodată inteligența afară din casă. Dar omul deovedește încă o dată că prostia nu are limite.

sorin107

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2013, 11:41

ozzy scrie:Acum, cinstit vorbind, pe Buzărin nu l-a dat niciodată inteligența afară din casă. Dar omul deovedește încă o dată că prostia nu are limite.
intr-adevar, grotesc articol.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de Zapada » 27 Sep 2013, 11:53

In mod normal ar trebui sa batem chiar daca si-ar da si astia un autogol, dar s-ar putea ca echipa noastra sa fie obosite dupa meciul foarte vioi cu Petrolul.
Dupa cum am jucat cu Petrolul nu prea vad cum ar putea sa ne bata cineva dupa aceasta etapa.

Sanatate si la mai mare
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

LiviuB

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de LiviuB » 27 Sep 2013, 12:03

sorin107 scrie:
ozzy scrie:Acum, cinstit vorbind, pe Buzărin nu l-a dat niciodată inteligența afară din casă. Dar omul deovedește încă o dată că prostia nu are limite.
intr-adevar, grotesc articol.
aveam pretentii de la Buzarin... nu inteleg de ce sunt atat de disperati acesti oameni sa ii asigure legititmitatea echipei lui mititelu, cauta orice motiv, orice gest.
de modul in care va alege publicul oltean putem vorbi peste o jumatate de an, nu dupa 3 etape.

iuli

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de iuli » 27 Sep 2013, 12:08

fc olt e praf si [*****],dar nu cred ca pierd la severin.punctul lor forte e apararea cu Marincau si Gligor plus fundasi laterali bunicei.nu vad cum ar putea sa marcheze Stoianof sau Baird.
de autogoluri in ultimul minut nu poate fi vorba ca oamenii il urasc pe ochelarist dupa ce i-a dat in judecata anul trecut(da si pe-astia i-a dat in judecata si i-a parat la denea).
in concluzie hai fc olt!

Închis