CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Moderator: grup_moderatori

Închis

Spargem gheata cu o victorie?

Poll ended at 05 Oct 2013, 22:26

Da
28
65%
Nu
15
35%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 14:38

JustME scrie:
s9k3k3 scrie: edit: cine a dat golul? am inceput sa tip prin casa cand a intart in poarta si nu am vauzt nimic. FERFELEA sau SIN?
mie mi se paru ca Ferfelea dadu golul nu Sin asa cum zisera comentatorii. posibil sa ma insel.
ferfelea a dat. .... frate nu mai pot de emotii. trebuie sa ne recuperam mijlocul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de LiviuB » 05 Oct 2013, 14:51

"iubitul" asta de dragu nici macar sa se apere nu stie... bine ca am castigat...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2013, 14:51

IN SFRASIT! 3 PUNCTE MARI!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 14:51

ce zeu e copilul ala de mingi de pe partea tribunei a 2-a. A dat repede mingea la aia de la OSM cand noi nu aveam apararea pregatita. Era sa luam gol. Doamne ce *****.

Mereu am avut boala pe cretini astia care nu se uita la nimic ! .... trebuie pregatiti toti astia pentru a nu se mai repeta o asemenea scena.



edit: stanga foarte realist... a spus ca am castigat cu noroc ! si asa este.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 14:53

Ferfelea a dat golul. In afara de vreo 7-8 minute dupa gol, am jucat bine. In final puteam sa mai dam. E o mare diferenta intre ce am jucat pana acum si meciul asta. Era presiune foarte mare,Stanga a schimbat sistemul, mi se pare ca a facut minuni in cele 3 zile de cand e antrenor, astia de la OSM au jucat destul de dezinvolt, erau si neinvinsi pana acum.
ne avantajeaza si rezultatele din fata, au fost multe egaluri
Last edited by romaad on 05 Oct 2013, 14:57, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 14:54

Azi am jucat binisor.... insa suntem departe de ce trebuie. Oricum comentatorii au fost un fel de stan si bran. Doamne ce sparti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de LiviuB » 05 Oct 2013, 14:57

mi-a placut Stanga, realist.
se vede o schimbare la nivelul jocului - se leaga mai bine. problema o reprezinta calitatea jucatorilor care nu sunt in stare sa paseze, sa faca o preluare calumea...
bine ca am spart gheata...

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de JustME » 05 Oct 2013, 14:57

trei puncte muncite si castigate in urma unui joc bun. imi mentin parerea ca Ovidiu a schimbat radical fata echipei. am avut si nitel noroc, Olimpia mi s-a parut o echipa solida. drumul e lung, mai sunt multe lucruri de pus la punct dar se vede o schimbare mare in bine. concluzia dupa meciul asta: Curelea si Ferfelea sunt fotbalisti iar Ovidiu Stanga chiar este antrenor. acum imi pare sincer rau ca Lincar nu a fost schimbat mai devreme. asta e una din situatiile alea in care e foarte bine ca s-a schimbat antrenorul si nu s-a persistat in gresala. cu tot respectul pentru Erik Lincar dar nu cred ca putea sa redreseze corabia si daca ramanea in continuare se pierdeau si mai multe puncte. dupa jocul asta, pe langa cele trei puncte, cel mai mult ma bucura jocul care s-a imbunatatit foarte mult.

felicitari echipei pentru munca, ambitie si pentru cele trei puncte foarte importante. FORZA STIINA ucv

ozzy

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de ozzy » 05 Oct 2013, 14:58

Bine, băieţii! Se pare că secretul era să nu mă uit eu la meci:smile:

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de LiviuB » 05 Oct 2013, 14:59

ozzy scrie:Bine, băieţii! Se pare că secretul era să nu mă uit eu la meci:smile:
daca tii la sanatatea ta... ar fi bine sa nu te uiti :)

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 15:00

ozzy scrie:Bine, băieţii! Se pare că secretul era să nu mă uit eu la meci:smile:

:) cred ca secretul era sa plece lincar. si mai e un secret - tre' schimbati o gramada de jucatori.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2013, 15:00

Am jucat bine, de ce sa ne mintim. Ne-am creat ocazii, am verticalizat jocul, fata de perioada "Lincar". Ganea a jucat binosor, Dragu raman la parerea ca nu are ce cauta in teren. Mai bine l-ar reprofila pe Sin extrema in locul lui Dragu. Curelea si Ferfelea s-au integrat bine in jocul echipei. Cred ca daca l-am fi avut pe Plesan si pe Izvoranu in teren, am fi castigat detasat. Remarcatii mei: Ganea, Ferfelea si Brac.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de JustME » 05 Oct 2013, 15:02

mie mi-a placut si Sin, a intrat foarte bine in joc si mi se pare mult mai potrivit acolo in stanga decat Oprita. are viteza, e tehnic. Oprita e mult prea greoi si nu cred ca pozitia asta il avantajaza deloc.

cu Ferfelea si Curelea pusi la punct din punct de vedere fizic si cu 3,4 transferuri bune la iarna cred ca ne batem fara probleme la promovare.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 15:04

JustME scrie:mie mi-a placut si Sin, a intrat foarte bine in joc si mi se pare mult mai potrivit acolo in stanga decat Oprita. are viteza, e tehnic. Oprita e mult prea greoi si nu cred ca pozitia asta il avantajaza deloc.

cu Ferfelea si Curelea pusi la punct din punct de vedere fizic si cu 3,4 transferuri bune la iarna cred ca ne batem fara probleme la promovare.

de acord.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 15:05

Apropo... noi avem rezerve pentru Carja si Stancu? Cred ca ar face bine putina concurenta !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis