CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Moderator: grup_moderatori

Închis

Batem pe UTA?

Poll ended at 11 Oct 2013, 20:00

Da
26
79%
Nu
7
21%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de FanStiinta » 12 Oct 2013, 22:19

DarkComy scrie:
FanStiinta scrie:Vreau sa va spun ca am avut onoarea sa joc vineri fotbal la sintetic cu gica.. Un mare om.. Inca face ravagii cu stangul ala.. Cat despre silviu el este un baiat extrem de modest, statu langa mine toata repriza a doua si vorbiram multe.. Chiar glumeam spunand la paradele lui Brac ca se cunoaste mana antrenorului de portari :) din pacate el glumii si cu venirea la noi.. Are un contract bun la Astra si e multumit de cum decurg lucrurile acolo
Pai a stat la tribuna 0? Nu la oficiala?

Cat despre preparator fizic...cei care mai tineti legatura cu oamenii de la CSUC gen Felix Grigore sau Laviniu Beze, propuneti numele lui Urbano.
Prima repriza statu la oficiala iar a doua statu langa mine.. A fost coleg la juniori cu un prieten de-al meu care veni azi cu mine la meci si de-aia cobori sa stea cu noi..

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de DarkComy » 12 Oct 2013, 22:21

sorin107 scrie:daca nu urbano, altul. n-o fi urbano singurul preparator bun, dar e singurul de care stim noi.
Poate sa fie si altul. Urbano a confirmat (cand a fost lasat...cand s-a bagat napoli peste el in a doua descalecare) si practic avem o garantie. Important e sa fie cineva strain zic eu, romanii nu m-au convins la pregatire fizica
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de sorin107 » 12 Oct 2013, 22:22

DarkComy scrie:
sorin107 scrie:daca nu urbano, altul. n-o fi urbano singurul preparator bun, dar e singurul de care stim noi.
Poate sa fie si altul. Urbano a confirmat (cand a fost lasat...cand s-a bagat napoli peste el in a doua descalecare) si practic avem o garantie. Important e sa fie cineva strain zic eu, romanii nu m-au convins la pregatire fizica

de acord cu strainii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de muttley » 12 Oct 2013, 22:26

DarkComy scrie:
sorin107 scrie:daca nu urbano, altul. n-o fi urbano singurul preparator bun, dar e singurul de care stim noi.
Poate sa fie si altul. Urbano a confirmat (cand a fost lasat...cand s-a bagat napoli peste el in a doua descalecare) si practic avem o garantie. Important e sa fie cineva strain zic eu, romanii nu m-au convins la pregatire fizica
problema e sa fie un strain bun !! deja acum vad ca e o moda cu preparatorii germani. Cica toti din Liga 1 ii cauta... nu conteaza unde au mai lucrat sau daca au mai lucrat ! conteaza sa fie germani :lol:

Sunt si romani buni ... de ex cel de la echipa nationala e un preparator bun , dar nu vine la noi.... oricum eu daca as avea actiuni la un club as incerca sa aduc un fost preparator al unei echipe mari din afara.... in principiu Germania , Anglia , Italia sau Franta. Acolo unde fotbalul este fizic. Fiindca e vorba de Craiova cred ca ar merge sa cautam un preparator care a mai lucrat cativa ani la echipe din primele 12-13 din campionatele de mai sus.

Cum exista si romani slabi asa exista si straini..... Petrescu la Urziceni a avut un preparator bun (nu stiu cine era)


Edit: Stiu ca preparatorul fizic de la Stuttgart a facut facultatea in romania sau ceva de genu pt ca vorbeste romaneste. (am vazut un interviu cu el cand jucau oile cu ei..... si chiar zicea Vochin ala ceva de genu).

Si inca ceva... un preparator foarte bun o sa ceara un salariu mai mare decat are Stanga.

edit2: am gasit... despre el e vorba. Merita citit interviul. Un om foarte inteligent care dpv profesional e produsul Romaniei si un om care iubeste tara asta.
http://www.gsp.ro/international/europa- ... 60427.html
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de romaad » 12 Oct 2013, 22:59

Mie mi s-a parut un meci bun-bun, peste toate meciurile de liga a doua pe care le-am vazut pajana acum sezonul asta (in general , nu numai meciurile CS U). Nu stiu daca sunt singurul, dar UTA mi s-a parut echipa cea mai buna din cate au jucat pana acum pe Oblemenco, chiar peste Resita, o echipa care a iesit la joc (poate si datorita golului rapid), a legat destul de bine si daca le intra golul putea sa cauzeze probleme mari. Sper sa se revanseze etapa viitoare cu Ajica SRL,dar asa cum l-am vazut frustrat pe Trica cred ca o sa le dea meciul inadins.
Oricum eu zic ca mergem pe drumul cel bun, incepem sa adunam puncte si suntem deja pe loc de play-off

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de DeuxEx » 12 Oct 2013, 23:02

Cred ca asta a fost ultimul meci pentru Trica la UTA. O fi el antrenor acceptabil, dar lipsa rezultatelor cred ca isi va spune cuvantul...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de FanStiinta » 12 Oct 2013, 23:03


Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de Thunder99 » 12 Oct 2013, 23:06

ba cum se baga paparazzi astia pe sub pielea omului ma :laughing:

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de FanStiinta » 12 Oct 2013, 23:14

Thunder99 scrie:ba cum se baga paparazzi astia pe sub pielea omului ma :laughing:
Pai uita-te si tu nu poti sa scapi de ei.. :eek:

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de Copacul » 12 Oct 2013, 23:24

FanStiinta scrie:http://www.micapi.ro/articole/sport/spe ... u-uta.html

Care facusi poza ma?
pai cine avu aparat? :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de DarkComy » 12 Oct 2013, 23:44

[youtube][/youtube]
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de JustME » 13 Oct 2013, 02:57

in putinul timp avut la dispozitie Ovidiu a pus pe picioare atacul si mijlocul (practic inexistent pana acum), mai e de lucrat in aparare unde sincer nu prea se vede calitate. nici Ljubinkovic (da stiu ca nu a jucat azi dar nici pana acum nu a rupt gura targului), nici Carja, nici Patrascu nici Stancu nu conving. Scarlat imi placu la inceputul meciului dupa care incet-incet se stinse. avem nevoie de mai multa calitate acolo si era foarte util Izvoranu din pacate are beleaua cu suspendarea. in iarna acolo zic eu ca trebuie lucrat serios si intarit echipa. daca aducem si in aparare un Curelea si un Ferfelea promovarea devine o formalitate. avem acolo un jucator bun pe Izvoranu insa parerea mea e ca ne mai trebuie un fundas central bun si macar un fundas lateral. ma gandesc ca poate Ovidiu reuseste sa il puna pe picioare pe Velcovici personal Ionut Stancu e o dezamagire. nu straluceste nici in atac iar in aparare e mai mereu absent. Carja deasemenea nu ma convinge, parca e nitel peste Stancu dpdv al evolutiilor dar e totusi departe de adevar.

Sin si Ganea isi continua evolutiile bune, solide din etapa trecuta. de la venirea lui Stanga parca sunt alti jucatori. parerea mea e ca ceea ce a facut Ovidiu Stanga e aproape o minune pt ca nu e usor sa iei o echipa care practic era bulversata, aflata in degringolada si intr-un timp atat de scurt sa ai si rezultate si sa legi si jocul binisor chiar bine de tot pe alocuri. un alt castig pe langa puncte si jocul bun prestat este increderea si moralul.

mai e mult de munca insa echipa e pe drumul cel bun. au contat enorm de mult venirile lui Curelea si Ferfelea. cat de important e sa ai si fotbalisti in echipa nu doar jucatori de fotbal. si ca tot veni vorba de ei, interviuri dupa meci Ferfelea si Curelea:

[youtube][/youtube]

ma bucur mult de faptul ca nu pare afectat de ratarea penaltiului dar vorba lui la cata experienta are nici nu avea cum sa il afecteze prea mult ratarea unui penalti. capul sus Costin, or sa vina si golurile o:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de Bobby » 13 Oct 2013, 04:55

Totusi avem in lot destui aparatori cu prezente decente in liga I : Carja, Patrascu, Ljubinkovic, Stancu, Velcovici - nu-l pun pe Izvoranu aici pentru ca el mai are 6 etape de suspendare. Oamenii astia ar trebui sa se exprime un pic mai bine. Ma gindesc ca e vorba de pregatire fizica, incredere si organizare defensiva a echipei. Sper ca noua echipa tehnica sa reuseasca sa revitalizeze si apararea. Ma gindesc cu groaza la meciul de la Motru, in ceea ce priveste partea dreapta a apararii. Cretu a fost adus ca dublura pe postul asta : a fost catastrofal in meciul de Cupa de la Tirgoviste. Totusi anul trecut baiatul asta a jucat bine pe postul asta la Delta Tulcea. Bine - de la Tulcea la Craiova e distanta mare :-)
Last edited by Anonymous on 13 Oct 2013, 07:33, edited 1 time in total.
Motiv: Ultimul mesaj nu se citeaza.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de sorin107 » 13 Oct 2013, 09:26

da, asa e, carja lipseste. daca n-o sa-l bage pe cretu, poate-l baga pe stancu acolo si pe velcovici in stanga. stancu a jucat in dreapta si cand era la rapid, daca nu ma insel. sau poate improvizeaza cu patrascu fundas dreapta, ljubinkovic si scarlat centrali.

in alta ordine de idei, vazand si rezumatul, cred ca inca ne lipseste ceva. mi se pare mare distanta intre atacant - curelea si cei ce vin din urma. mi se pare ca atunci cand pasau pe el, incerca sa aseze, dar veneau prea putini oameni din spate, nu cred ca era ajutat suficient, nu aducem suficienti jucatori sus. poate tot lacunele fizice sunt explicatia.

eh, oricum jocul este satisfacator si clar peste ceea ce jucam la inceputul campionatului, dar cred ca de la etapa la etapa o sa evoluam tot mai bine.

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova- UTA Arad

Mesaj de LiviuB » 13 Oct 2013, 10:35

parca a mai inceput si Dragu sa joace ceva... a avut si ghinion, un gol cred ca l-ar ajuta mult.

Închis