[Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem?

1. 3 puncte
12
48%
2. Egal
5
20%
3. Infrangere
8
32%
 
Total votes: 25

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Oct 2013, 20:41

Dar unde ati fost ma acum doi ani de zile cand tipam aici cu Sezione si ceilalti,
cand ne cazneam sa facem mitinguri, proteste sa ni se faca dreptate - brusc ne-am umplut de militanti anti FRF
dupa razboi suntem viteji dar mai util era sa urlati la timpul potrivit
imi este mila de baietii aia care au intrat pe teren in diverse meciuri si le-au indurat pe piele
Last edited by cortinadampezzo on 17 Oct 2013, 20:45, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Oct 2013, 20:42

Hai sa nu vorbim de moralitate! Ultimii care pot sa vorbeasca de moralitate sunteti voi, cei care inca mai sustineti echipa booveanului. Unde este moralitatea voastra cand Ajica si familia lui va folosesc pe post de masa de manevra? Unde este moralitatea lui Blondu sau a lui Gogoasa cand se declara ultrasi pe viata, dar il pupa-n [cenzurat] pe Mititelu?
Moralitate nu exista in randurile voastre!
Va plangeti de inca 4 etape de suspendare, dar uitati ca suporterii platiti de Mititelu (da, platiti saptamanal din buzunar de Mititelu cu cateva sute de lei!) provoaca intentionat aceste scandaluri tocmai pentru a-l victimiza pe boovean. Sunt N martori printre membrii PS care afirma ca liderii lor ii trag de maneca cand incep sa-l injure pe boovean.
Dar voi sunteti orbi si, sincer sa fiu, va meritati soarta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 17 Oct 2013, 20:52

WhiteLionn scrie:Cand ai privat 2 ani o comunitate de fotbal in mod ABUZIV, si asta nu o spun eu, ci LEGEA, tu ca federatie platesti daunele produse, nu substitui echipa lovita cu una facuta peste noapte, vopsita si botezata la fel ca prima si ai impresia ca s-a facut dreptate. Nu tata, nu, ai compensat o nedreptate cu una si mai mare, aia ai facut. Tu zici ca e legal, nu te contrazic, doar Sandu face legile acolo, nu ma mira ca legalizeaza aberatia. Insa ai o problema, nu esti moral, iar eu cu echipe imorale, nu pot sa tin, si vad ca multi gandesc asa. Intre legea lui MIrcea Sandu si legea bunului simt, o aleg pe ultima, clar. La chestia aia cu intelectul, m-ai spart, zau, esti simpatic foc.
Dar CE rau VA face voua clona asta?
VA impiedica SA promovati?
I-a luat KIRONUL mititelului?
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 17 Oct 2013, 21:28

Zapada scrie:Universitatea Craiova a mai primit inta 4 etape de suspendare si deci are in total inca 5 etape!
Voi suporteri care mergeti la meci ar trebui sa nu mai faceti scandal, ba mai mult ar trebui sa-i opriti si pe aceea care fac scandal.
E posibil sa fie vreo grupare platita de mafioti lui Sandu care vin la meci doar sa faca scandal ca echipa sa fie suspendata, amendata si sa joace toate meciurile in deplasare ca sa nu promoveze.
Echipa este pedepsita drastic pentru cele mai mici probleme dintre suporteri

Poate ca este doar o speculatie de a mea dar parca toate se leaga.
Sper ca justitia sa-si faca datoria si sa scapam de Sandu inainte de alegerile viitoare

Sanatate si sa la mai mare
http://www.micapi.ro/articole/sport/vid ... alcea.html

Agitatorii FRF-ului :)-
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteLionn » 18 Oct 2013, 18:19

Stie cineva ce e cu acest Ripoli? E accidentat sau apt pentru maine? Eu sunt curios ce poate pentru ca parerile sunt impartite, unii il lauda, altii il critica...l-as mai vrea in teren cateva meciuri ca sa ne convingem... De Dorel ce mai stiti? :)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 18 Oct 2013, 19:02

WhiteLionn scrie:Stie cineva ce e cu acest Ripoli? E accidentat sau apt pentru maine? Eu sunt curios ce poate pentru ca parerile sunt impartite, unii il lauda, altii il critica...l-as mai vrea in teren cateva meciuri ca sa ne convingem... De Dorel ce mai stiti? :)
pai nu aveti site oficial?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 18 Oct 2013, 22:24

WhiteLionn scrie:Stie cineva ce e cu acest Ripoli? E accidentat sau apt pentru maine? Eu sunt curios ce poate pentru ca parerile sunt impartite, unii il lauda, altii il critica...l-as mai vrea in teren cateva meciuri ca sa ne convingem... De Dorel ce mai stiti? :)
dorel e suspendat de club pe termen nelimitat pt ca nu-l suporta pe napoli si nu s-a mai prezentat la antrenamente (probabil vroia el sa fie antrenor-jucator cum a fost stanga in 2005/2006); si curg si amenzile, bineinteles, in compensare cu salariile neincasate :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Oct 2013, 23:23

Amenzile nu pot depasi 25% din salariul lunar :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 18 Oct 2013, 23:40

DeuxEx scrie:Amenzile nu pot depasi 25% din salariul lunar :lol:
nu lunar.... un jucator poate sa fie amendat cu maxim 25% din intreg contractul.... iar aceste amenzi trebuie aprobate de FRF / LPF (depinde de competitie).

Insa in cazul lu' Dorel treaba e simpla.... nu o sa fie amendat !! ci suspendat.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteLionn » 19 Oct 2013, 02:19

Pacat, ar fi fost ultima zvacnire pntru Dorel, cred ca mergea la 34 de ani si la valoarea lui pentru divizia B,ar fi fost cantecul lui de lebada, ramanea in istorie cu o evenuala re=promovare a Stiintei in prima liga. Ma rog, capitol inchis. Insist cu Ripoli asta, vreo informatie despre el?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 05:33

WhiteLionn scrie:
Cand ai privat 2 ani o comunitate de fotbal in mod ABUZIV, si asta nu o spun eu, ci LEGEA, tu ca federatie platesti daunele produse, nu substitui echipa lovita cu una facuta peste noapte, vopsita si botezata la fel ca prima si ai impresia ca s-a facut dreptate. Nu tata, nu, ai compensat o nedreptate cu una si mai mare, aia ai facut. Tu zici ca e legal, nu te contrazic, doar Sandu face legile acolo, nu ma mira ca legalizeaza aberatia. Insa ai o problema, nu esti moral, iar eu cu echipe imorale, nu pot sa tin, si vad ca multi gandesc asa. Intre legea lui MIrcea Sandu si legea bunului simt, o aleg pe ultima, clar. La chestia aia cu intelectul, m-ai spart, zau, esti simpatic foc.
Problema a una mai complexa. FRF a oferit acel loc in liga a 2-a comunitatii LOCALE in 2012, nu CS-ului. Viitorul Craiova, acel proiect condus de Catalin Craciunescu, a dorit sa ia acel loc dar nu au fost acceptati de FRF pentru ca atunci comunitatea locala din Craiova nu a dorit sa se asocieze cu acel proiect. FRF accepta ORICE echipa din Craiova care avea girul municipalitatii. Iar asta e fost CS - in anul 2013. CS a primit locul in liga a 2-a doar pentru ca municipalitatea a agreat acest proiect. E ideal ? Nu. Dar nu s-a cumparat nici un loc in liga a 2-a, iar CS nu a luat locul nimanui. Sint doar 12 echipe in seria asta !

Eu personal as fi vazut imoral o fuziune cu Damila Maciuca - tot voiau aia sa se mute la Craiova.

Iar faza cu imoral - crede-ma...E moral sa nu platesti taxele la stat ca Ajica - practic sa furi din banii cetatenilor ? E moral sa iei licenta moca, doar pentru ca Adrian Paunescu a stiut sa strige la momentul potrivit ? Atunci SRL-ul lui Ajica a luat locul altei echipe care avea actele in regula.

Poti fi suporterul echipei fanilor timisoreni si sa vorbesti de moralitate. Dar venind de la SRL-ul lui Ajica - nu !

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 19 Oct 2013, 10:17

avem si live stream:
http://www.editie.ro/articole/universit ... a-0-0.html

FORZA STIINTA!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de soare » 19 Oct 2013, 10:36

Echipa trimisa de Napoli:
FC U Craiova: Hotoboc – Mitic, Acka, Ciucă, Bușu – Săceanu, V. Gheorghe, Mîrzeanu, Goge – Bălan, Baird

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 19 Oct 2013, 10:39

Va fi livestream si aici:
http://www.ghidsportiv.ro/live/

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de soare » 19 Oct 2013, 11:10

goooool balan

Închis