[Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem?

1. 3 puncte
12
48%
2. Egal
5
20%
3. Infrangere
8
32%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 18:26

"Oamenii mă cunosc, știu că sunt serios și că nu vor rămâne fără bani. Că și-i iau mai târziu, asta e altă discuție. Dacă sunt unii care vor să plece, atunci să se ducă unde vor, inclusiv la acea echipă din Craiova. Sunt niște numere pe tricou, care pot fi înlocuite, important este să promovăm și vrem să fim mai puternici, iar pentru asta ne pregătim din timp. digi.ro
Si delirul continua. Trebuie spus ca astia de la digi au ceva in titlu legat de o revolta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 18:35

de romaad » 19 Oct 2013, 10:26

"Oamenii mă cunosc, știu că sunt serios și că nu vor rămâne fără bani. Că și-i iau mai târziu, asta e altă discuție. Dacă sunt unii care vor să plece, atunci să se ducă unde vor, inclusiv la acea echipă din Craiova. Sunt niște numere pe tricou, care pot fi înlocuite, important este să promovăm și vrem să fim mai puternici, iar pentru asta ne pregătim din timp. digi.ro
Si delirul continua. Trebuie spus ca astia de la digi au ceva in titlu legat de o revolta.
Asta e dement. Cind toti antrenorii au plecat de la Ajica tepuiti, inclusiv Napoli care s-a dus la TAS, asta se mai crede "serios". Circul Ajica & compania continua !

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 19 Oct 2013, 18:41

romaad scrie:ce tare e Ajica, intr-un interviu anterior spuna ca nu a mai platit salariiile din august, acum spune ca sunt 40 zile intarziiere. Pai august cu septembrie si octombrie fac fix 90 zile.
eu zic sa mai calculezi inca o data, ti-a dat cu rest de data asta!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 18:43

asa e... nu sunt decat 80 pana azi, dar nu cred ca iti inchipui ca face patronu' rost de bani in 10 zile.

iuli

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2013, 18:45

romaad scrie:asa e... nu sunt decat 80 pana azi, dar nu cred ca iti inchipui ca face patronu' rost de bani in 10 zile.
in septembrie se dau salariile pe august,undeva in jurul datei de 10.deci calculul ochelaristului e corect.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Oct 2013, 18:47

Bobby scrie:
de romaad » 19 Oct 2013, 10:26

"Oamenii mă cunosc, știu că sunt serios și că nu vor rămâne fără bani. Că și-i iau mai târziu, asta e altă discuție. Dacă sunt unii care vor să plece, atunci să se ducă unde vor, inclusiv la acea echipă din Craiova. Sunt niște numere pe tricou, care pot fi înlocuite, important este să promovăm și vrem să fim mai puternici, iar pentru asta ne pregătim din timp. digi.ro
Si delirul continua. Trebuie spus ca astia de la digi au ceva in titlu legat de o revolta.
Asta e dement. Cind toti antrenorii au plecat de la Ajica tepuiti, inclusiv Napoli care s-a dus la TAS, asta se mai crede "serios". Circul Ajica & compania continua !

wotte si preparatorul ala fizic italian au vazut cat de serios este
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 19 Oct 2013, 18:51

romaad scrie:asa e... nu sunt decat 80 pana azi, dar nu cred ca iti inchipui ca face patronu' rost de bani in 10 zile.
mai incearca inca o data, daca nu reusesti vezi ca a scris iuli mai sus cum se calculeaza! o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

JustME

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2013, 18:56

romaad scrie:]Se pare ca pe Mititelu incep sa il lase nervii
"Jucătorii Universităţii Craiova sunt purtători ilelegali de tricouri. Nu este prima oară când joacă sub orice critică. Din iarnă nu va mai fii aceeaşi echipă"
Niciunul dintre jucători nu e în situația de a depune memoriu. Sunt 40 de zile întârziere la plata salariilor, iar memoriu poate fi depus după 90 de zile. Chiar dacă ar pleca, avem capacitatea organizatorică să facem o echipă de la 0, în retur. Putem lua alți 30 de jucători, la fel de buni sau mai buni, care e problema? Mai ales că atunci mai sunt patru luni de campionat în Liga a 2-a. Cine nu vrea să vină, să îmbrace tricoul Universității Craiova? Brand-ul este mai important decât orice jucător. Important e să încheiem turul pe o poziție care să ne dea șanse reale să atacăm promovarea“
sursa:micapi.ro
Si cica si Napoli se pregateste sa il lase pe boovean
cat de mult pot sa ma bucur ca am scapat de momentele astea. nu ca as vrea sa ma bag peste suporterii FC dar poate ar fi cazul sa aiba nitica atitudine si sa isi apere jucatorii care au cam facut minuni in conditiile date (saracie lucie, salarii platite la bagabonteala - cat sa nu poata sa depuna memorii, conditii de pregatire "optime" pe la Calafat, clubul doldora de "profesionisti").

sa jignesti la modul asta jucatorii dupa un meci pierdut in 10 oameni nush.. mi se pare cel putin abject.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 19:07

Se pare ca pe Mititelu incep sa il lase nervii
"Jucătorii Universităţii Craiova sunt purtători ilegali de tricouri. Nu este prima oară când joacă sub orice critică. Din iarnă nu va mai fii aceeaşi echipă"
Excelenta metoda de a mobiliza jucatorii ! Dupa atitia ani de texte de genul asta, nu-mi vine sa cred ca am scapat de nebun. Duca-se dracului cu "brendul" lui, Fotbal Club U Craiova SA, cu tot.

E timpul sa-l vede pe teren pe Ajica JR - asta o sa incheie zic eu, ciclul glorios al mizeriei la Craiova in ultimii 20 de ani. Dupa vestiarele in aer liber ale lui Dinel, statul in genunchi in fata lui Dinamo (Netoiu) si Stelei (Ajica), Ajica JR pe teren luptind pentru "brend" e cireasa de pe tort.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 19:25

Si astia de la FRF... mi se pare abjecta regula ca trebuie sa astepti 90 zile de la scadenta ca sa poti depune memoriu... oamenii astia nu trebuie sa manance?
Sa vedem... Ajica e nervos, cred ca problemele sunt mai aproape de explozie decat lasa el sa se inteleaga.
@iuli, nu e obligatoriu ca salariile sa fie platite in septembrie, depinde ce spune contractul, de regula fotbalistii nu sunt platiti pe statul de plata ca la fabrica, cei mai multi dintre ei au contracte de prestari servicii sau de colaborare. Din ce stiu de la oameni din interior, contractele fotbalistilor nu presupun plata cu luna ci plata in 3-4 rate per sezon din care una la semnatura sau pe aproape. Sigur, nu stiu daca e si cazul fotbalistilor de la FC U. Insa in cazul in care Ajica sa zicem ar avea una din aceste scadente in august, se cam apropie termenul!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 19 Oct 2013, 19:33

DoRyN scrie:Napoli a fost platit atat in trecut cat si acum, altfel nu ar fi revenit la Craiova. Jucatorii sunt si ei platiti, nu chiar la nivelul promis, dar sunt platiti. Declaratiile publice cum ca nu sunt platiti jucatorii s.a.m.d. fac parte din strategia lui Mititelu. Aceasta strategie are un dublu rol, unul pentru cei ce lucreaza pentru el si altul pentru dusmanii public identificati. Pentru cei din interior este o scuza ca nu se poate achita ce s-a discutat, pentru cei din afara vehicularea perspectivei cererii unor despagubiri la nivelul salariilor ce nu au putut fi achitate. Mititelu nu e asa prost cum il credeti voi. E diabolic! Daca nu credeti, intrebati pe cei ce au lucrat cu el. Puteti incepe cu mare ziarist, dat afara de Mititelu, acum prezentator radio si tv, azi ferm convins ca Mititelu e o victima. Asta ca sa va confirmati teoria sindromului cu numele unui oras nordic, deja vehiculata!
jucatorii nu sunt platiti... si nu vorbesc in necunostiinta de cauza
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2013, 19:36

In Romania, indiferent de locul de munca, plata se face din doua in doua saptamani sau lunar, in functie de intelegerea dintre patronat si sindicat/muncitori. In niciun caz odata la 3 luni!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 19:44

DeuxEx scrie:In Romania, indiferent de locul de munca, plata se face din doua in doua saptamani sau lunar, in functie de intelegerea dintre patronat si sindicat/muncitori. In niciun caz odata la 3 luni!
Asa este, insa trebuie sa faci diferenta intre un contract de colaborare/prestari unde renumeratia se plateste conform contractului (sigur, poate fi stipulata si plata lunara) si salariul pe "cartea de munca" care se plateste asa cum zici tu. Daca iti mai amintesti, cand vine vorba de salariu fotbalistii zic ca trebuie sa isi ia "rata din contract".

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 20 Oct 2013, 20:02

pacat, era bun si un egal dar nu au vrut arbitri asa ca o luan de la capat
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2013, 20:51

N-au vrut arbitrii? Din declaratia lui Mititelu rezulta ca jucatorii n-au vrut! Ca cica ar fi neplatiti! Nesimtitii! Lasa ca din iarna aduce "nea Adi" alti 30, ca sunt atatia care vor sa vina!

Tapatalk 2 (Acer CloudMobile S500)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis