CS Universitatea Craiova- FC Olt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu FC OLT?

Poll ended at 26 Oct 2013, 16:55

Da
24
77%
Nu
4
13%
Egal
3
10%
 
Total votes: 31

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Dtristan » 27 Oct 2013, 02:31

Nu va ganditi oare ca meciul a fost pus la ora aia datorita grilei de programe a TVR?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 03:08

Dtristan scrie:Nu va ganditi oare ca meciul a fost pus la ora aia datorita grilei de programe a TVR?
probabil ca au vrut prime time , dar nu poate sa-ti dicteze televizunea. Pana acum s-au inteles cu ei si la alte ore plus ca putea sa joace Mures atunci.

Eu cred ca cei de la CSUC au sperat ca vin mai multi oameni fata de meciurile precedente si sincer sa fiu au avut si dreptate. Au venit mai multi , dar tot cred ca ora a fost foarte "deplasata"
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de JustME » 27 Oct 2013, 03:09

DeuxEx scrie: Pai de ce nu poti vedea meciul? E transmis pe TVR 1 si pe TVRi incepand cu ora 21.00. probabil va fi retransmis si mai tarziu sau maine!
fusai plecat de acasa, o sa ma uit pe grila TVRi poate reusesc sa il vad in reluare fara palpitatiile aferente :)(

nu pot sa trag concluzii despre joc pt ca nu vazui meciul raman totusi surprins cum naiba se lipi iar Izvoranu la rosu si penalti. iar daca penaltiul de la Tg Mures a fost o gluma proasta despre cel de azi (adica ieri) nu pot sa ma pronunt.

sa joci in 10 oameni practic tot meciul si sa intorci rezultatul in conditiile in care ne-a lipsit cel mai in forma jucator (Ferfelea) e un lucru mare. apararea inteleg ca tot praf deci, asa cum am mai spus, trebuie adus acolo urgent un Curelea si Ferfelea (si nu doar unul). oricum suntem pe drumul cel bun cu 4 meciuri, 4 victorii si sper ca baietii sa nu se opreasca aici. mai este de munca.

penaltiuri, eliminari si emotii pana in ultimul minut.. cum sa nu fie asta Stiinta? :)( felicitari tuturor insa drumul e lung, FORZA STIINTA ucv

p.s. ma bucur enorm ca sperse gheata si Curelea, e un jucator extrem de valoros. era doar o chestiune de timp pana cand sa se lipeasca la gol. felicitari Costin :hai

hehehe dadu paunul gol, bravo ba :)(

L.E. este tarziu si-s obosit deci uitai sa mentionez faptul ca intoarcerea rezultatului e cu atat mai importanta daca luam in considerare si ratarea penaltiului - un moment psihologic care putea sa ne darame. totusi parca ratam cam usor loviturile astea de pedeapsa. oricum am incredere in Ovidiu pentru ca pana la urma erau multe probleme de remediat, ce era mai important a rezolvar restul o sa fie puse la punct pe parcurs.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 03:23

Poate vorbim cu Gaman sa revina la echipa. :-D .... cand vine vorba de fundasi centrali.. cred ca variantele trebuie sa fie din afara. Un sarb , croat , bulgar !! cineva bataios.


Apropo de Gaman..... ofer un like sau un pont maine la pariuri persoanei care gaseste si posteaza o poza cu Gaman din meciul cu CFR CLUJ (am vazut o asemanare intre el si cineva .... dar nu va zic cine :-D )
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 04:04

Se pare ca FC Olt a facut o contestatie inaintea meciului. Deocamdata nu stiu de ce. Astora nu le ajunge sa joace pe teren !

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Thunder99 » 27 Oct 2013, 04:19

s9k3k3 scrie:
DarkComy scrie:
AdrianR scrie:rezumatul meciului
Sigur ai pus linkul care trebuie? :-D
a vrut sa faca o aroganta o:

apropo... unde e thunder? parca trebuia sa intre pe teren :up:
Dormeam ba, ho ca mai e pana la retur, e devreme acum :laughing: Apropo, cu ce te mai droghezi ? Antrenorii olandezi si nemti nu stiu sa organizeze jocul ? Ba ej nebun ? Tocmai aia organizeaza cel mai bine jocu` pisi, ca`l organizeaza si in atac si`n aparare, fata de italieni care`l organizeaza doar in aparare sau fata de englezi care`l organizeaza doar pt cornere o: Da` Stanga nu e olandez, deci n-are rost discutia :-D

Vad ca batura aman2 Stiintele, e bine, toata lumea fericita :laughing:

Apropo, sa nu vina cineva bataios ca-l avem deja pe Izvoranu si vedem ce bine ne e si cu dansu` :)-

In alta ordine de idei, ar fi foarte tare sa promovam cu 2 echipe :laughing: Fata de alte orase, cred ca am avea lejer cea mai originala rivalitate :laughing:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de romaad » 27 Oct 2013, 09:57

Bobby scrie:Se pare ca FC Olt a facut o contestatie inaintea meciului. Deocamdata nu stiu de ce. Astora nu le ajunge sa joace pe teren !
E destul de interesant ca sunt in serie cel putin 2 echipe care pana in acest moment par sa faca jocurile lui Ajica, nu stiu cum de ii convinge asta... Motru si FC Olt. Motru si-a dat gol in ultimul minut, probabil disperati ca nu se termina cum trebuie meciul, astia de la Olt par o echipa greu de invins, insa singurul meci in care nu au pus probleme a fost cel de la Severin iar acum fac contestatie, si nu stiu de ce, dar am impresia ca punctele impartite sambata la Motru vor circula via UTA catre aceeasi echipa. Ma bate gandu sa joc un 2 sambata la UTA - FC U

Si clasamantul primelor 6 :
1. fcu 8p - 4j
2. csu 5p - 4j
3. csm 4p - 3j
4. resita 4p - 3j
5. gloria 2p - 3j
5. olimpia 2p - 3j

In situatia in care intra si Tg Mures care are destul de multe puncte (a batut Resita si Valcea, a facut egal cu CS U dar a luat bataie de la OSM), sunt multe variabile, cert este insa ca iesirea Resitei ar fi singura varianta care ne-ar avantaja.

iuli

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de iuli » 27 Oct 2013, 11:17

am vazut meciul cu oficial fc olt care mi-a spus clar ca mititelu le-a explicat in amanunt ce sa conteste si cum.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DoRyN » 27 Oct 2013, 12:22

Asa...deci ce s-a contestat?

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Copacul » 27 Oct 2013, 13:10

Erau sus la oficiala cam 10-15 cefe late care se manifestau precum babuinii la orice ocazie a oaspetilor. La 2-1 s-au linistit
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 13:34

romaad scrie:
Bobby scrie:Se pare ca FC Olt a facut o contestatie inaintea meciului. Deocamdata nu stiu de ce. Astora nu le ajunge sa joace pe teren !
E destul de interesant ca sunt in serie cel putin 2 echipe care pana in acest moment par sa faca jocurile lui Ajica, nu stiu cum de ii convinge asta... Motru si FC Olt. Motru si-a dat gol in ultimul minut, probabil disperati ca nu se termina cum trebuie meciul, astia de la Olt par o echipa greu de invins, insa singurul meci in care nu au pus probleme a fost cel de la Severin iar acum fac contestatie, si nu stiu de ce, dar am impresia ca punctele impartite sambata la Motru vor circula via UTA catre aceeasi echipa. Ma bate gandu sa joc un 2 sambata la UTA - FC U

Si clasamantul primelor 6 :
1. fcu 8p - 4j
2. csu 5p - 4j
3. csm 4p - 3j
4. resita 4p - 3j
5. gloria 2p - 3j
5. olimpia 2p - 3j

In situatia in care intra si Tg Mures care are destul de multe puncte (a batut Resita si Valcea, a facut egal cu CS U dar a luat bataie de la OSM), sunt multe variabile, cert este insa ca iesirea Resitei ar fi singura varianta care ne-ar avantaja.
sunt 3 !!! UTA , MOTRU , FC OLT !! si ghici ce? Sapt viitoare joaca la arad :laughing:

Nu trebuie sa te bata gandu !! joaca sigur o: Sunt mai multe motive pt care trebuie sa joci solist acolo. 1. Putine echipe reusesc sa lege 3 meciuri castigate sau fara infrangere. 2. FCUC are un moral excelent dupa victoria cu Bistrita. 4. (si cea mai importanta) Acolo inca se simte mirosul de ciorba :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DarkComy » 27 Oct 2013, 14:47

Rezumat video
[youtube][/youtube]
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Masive

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Masive » 27 Oct 2013, 15:10

De ce ne batem cu capu cu ce invarte booveanu cand echipa noastra isi castiga meciurile?
Chiar daca promoveaza, profesionalism nu va exista niciodata la echipa aia, si nici performanta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Oct 2013, 15:16

Meci greu, mult mai greu decat ne-am fi asteptat
Am gresit mult dar am avut noroc cu carul.
Slatina putea sa dea lejer 5 goluri, facem foarte multe greseli individuale si de plasament. Apararea este dezorganizata total. Am avut noroc cu golul care a venit repede, am vazut foarte mult suflet si nervi pusi de Curelea in joc - a fost nervos tot meciul.
Mi-a placut Gorovei, are calitati insa nu s-a integrat in jocul echipei, a stat mult marcat si ascuns in tusa.
Terenul a fost prost, jucatorii tehnici nu au miscat - Sin nu a facut nimic, Ganea greoi
Cred ca Stanga face o treaba buna, roteste jucatorii pentru a impaca si capra si varza, asa se demonstreaza introducerea lui Precu si Oprita sau netitularizarea lui Lubj.
Iar am avut noroc pentru ca in repriza 2 Slatina a cedat fizic mai mult ca noi. Desi am avut ceva probleme cu crampele mai mult sau mai putin reale cred eu - am tras bine de timp si ne-am imbunatatit fazele fixe.
Per total a fost frig dar un meci bun, o victorie muncita dar inca avem slabiciuni in aparare.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DoRyN » 27 Oct 2013, 15:19

Nici vorba de panalty la faza din care oaspetii au deschis scorul. Spectatori foarte putini, cred ca o programare la ora 11 ar aduce mult mai multi spectatori. Nu stiu daca gresesc, dar FC-ul lui Mititelu pare a avea mai multi suporteri. Nu discutam motivatia sau cine este adevarata echipa, e clar ca CS ar un handicap la nivelul suporterilor in acest moment.

Închis